Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: problémy s bydlením společně s dcerou

24.11.2014

Dobrý den. Potřebovala bych poradi.S manželem máme byt 2+1 kde snáma bydlí dcera je ji 40let a její dcerka té je 5let je samoživitelka.Není u nás hlášená to je na výboru Praha11.K nám se chová za to všechno hrozně pořád na nás křičí a nadává nám. Prostě to je už neunosné mě a manželovi je 67let,dcera se chová jako kdyby jsme mi bydleli u ní.Vnučku ale milujeme proto dceru nemůžeme vyhodit nepřenesla bych přes sdce že by malá měla jít do děckého domova a na to dcera spoléhá.Proto se ptám jestli by dcera měla nárok na socialní byt, finančně není zajištěná.To je všechno na nás.Teď by měla nastoupit do práce OBSLUHA ČERPACÍ STANICE asi za 10000-11000 kč hrubého.Alimenty na malou nedostává protože bývalí partner ji po šetiletém vztahu vyhodil když byla těhotná a řekl ji že to dítě není jeho a nenechal se ani joko otec zapsat na matrice.Peníze na soudy nemáme aby se dcera sním soudila.Atak to s manželem táhneme s důchodu vše sami.A přesto se dcera knám za všechno tak štrašně chová.Manžel je po mtvici a 4násobném bajpasu a já mám za sebou moc operací.Děkuji předem Vám za ochotu nám poradit.

Dobrý den,
chápu, že Vaše situace je obtížná a máte můj obdiv, jak problémy se společným soužitím s dcerou zvládáte.
Přidělování sociálních bytů mají zpravidla v kompetenci městské úřady/úřady městské části, které zároveň stanovují kritéria pro přidělování těchto bytů. Doporučuji se obrátit na Váš příslušný úřad, jaká kritéria pro získání sociálního bytu ve vašem bydlišti jsou stanovena. Pro představu uvádím příklad některých kritérií pro přidělování sociálních bytů. Byty jsou přidělovány zpravidla rodinám a jedincům, kteří nejsou schopni zajistit si bydlení svými silami (samoživitelé,rodiny s dětmi, osoby se zdravotním postižením, senioři aj.) Žadatel by měl mít v daném katastru trvalý pobyt, být bezúhonný, zletilý a neměl by mít dluhy vůči městu. Zároveň by měl prokázat, že je schopen hradit náklady za užívání bytu (např. platná pracovní smlouva). Zohledňují se i důvody žádosti. Pokud žadatel splňuje kritéria pro přidělení bytu, je zpravidla provedeno v místě současného pobytu sociální šetření.

Jelikož mám z Vašeho dotazu pocit, že současné vztahy s dcerou Vás s manželem s ohledem na vnučku velice trápí, doporučila bych Vám obrátit se na konkrétní osobní pomoc např. na některou z poraden pro manželství, rodinu a mezilidské vztahy, kde by Vás v rámci osobní konzultace mohli podpořit a pomoci nalézt řešení nelehké situace. Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy jsou speciální, odborná, psychologická pracoviště zaměřená na poskytování pomoci a podpory klientům při hledání řešení v obtížných životních situacích v důvěrném a neutrálním prostředí. Podpora a pomoc je směřována především k lepšímu porozumění vlastní situaci a jejímu řešení vlastními silami. Činnost poraden se zaměřuje zejména na manželství ohrožená rozvratem, na úpravu vzájemných vztahů rozvedených rodičů a jejich dětí, na výchovu dětí,mezigenerační vztahy atd.
Služby v Poradnách pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy jsou poskytovány kli entům formou poradenství a psychoterapie, v nutných případech je poskytována krizová intervence, v případě potřeby jsou prováděna i speciální psychologická vyšetření jednotlivců, vztahu, rodiny a ve složitých případech spolupracují poradci se souhlasem klientů i s dalšími návaznými institucemi. Seznam poraden s kontakty je možno nalézt na http://www.mpsv.cz/files/clanky/2663/adresar.pdf

Držím Vám palce, ať se vztahy ve Vaší rodině stabilizují..

Autor(ka) odpovědi: Petra Kuntošová
Kategorie dotazu: Ostatní
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.