Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Návrat do zaměstnání po skončení rodičovské dovolené

06.11.2014

Dobrý den, prosím o radu: Jsem zaměstnaná cca od roku 2002 jako servírka. V roce 2006 jsem marodila, poté nastoupila na MD a po té na čtyřletou RD na kterou jsem navázala další mateřskou a opět čtyřletou rodičovskou která mi končí 18.11. 2014. Zaměstnavateli jsem minulý týden volala a ten mi sdělil že už pro mě místo nemá a že mi ho nemusí držet-což vím že po čtyřleté nemusí. A že má volné místo uklízečky ale za méně peněz. Ani nevím jestli se nejedná pouze o částečný úvazek protože mluvil něco o třech hodinách denně, ale to nevím jistě. Vím že se mě chce zbavit aby mi nemusel platit odstupné a proto mi nabídl pozici kterou tuší že nepřijmu. Mám maturitu, při mateřské jsem si udělala kurz na kosmetiku a provozuju živnost a pracovala jsem na poště za přepážkou a mám pocit že uklízečka je opravdu trochu pod mou úroveň aniž bych tím chtěla práci uklízeček jakkoliv znevažovat. navíc se tam jedná uklízení hospody třetí cenové plus hotelu podobné úrovně takže velmi znečištěné záchody a všechno okolo nejsou žádná vyjímka. Ještě před mateřskou jsme se střídali s kolegou po týdnu včetně víkendů a náš zaměstnavatel během mé RD upravil pracovní dobu tak,že je pouze pro jednoho číšníka-ale to myslím není můj problém.
Takže zajímá mě jestli na toto má právo a pokud nepřijmu místo uklízečky, tak mě může vyhodit bez nároku na odstupné.
A pokud bych místo uklízečky přijmula, tak jestli mi tam může dát zkušební dobu ve které mě může kdykoliv vyhodit
Děkuji za odpověď

Dobrý den.
Rodičovskou dovolenou lze čerpat nejdéle do 3 let věku dítěte. Pokud chce rodič pečovat o dítě déle, zpravidla se se zaměstnavatelem dohodne na poskytnutí neplaceného volna, pokud zaměstnavatel zaměstnanci neplacené volno neposkytne a rodič na péči o dítě trvá, pak zpravidla dochází ke skončení pracovního poměru.
Pokud jste čerpala neplacené volno do 4 let věku dítěte, pak Váš pracovní poměr trvá a po skončení neplaceného volna je Vám zaměstnavatel povinen přidělovat práci podle pracovní smlouvy. Se změnou pracovní smlouvy (výkon jiné práce apod.) musíte souhlasit. Nemá-li zaměstnavatel práci podle pracovní smlouvy a nedohodne se s Vámi na změně pracovní smlouvy, jedná se o překážku v práci na jeho straně a po dobu jejího trvání Vám náleží náhrada mzdy. Při skončení pracovního poměru výpovědí ze strany zaměstnavatel nebo dohodou z důvodu rušení či přemístění zaměstnavatele, popř. jeho části nebo nadbytečnosti v důsledku organizačních změn, náleží zaměstnanci odstupné.
Zkušební dobu lze sjednat jen při vzniku, nikoli při změně pracovního poměru.

Děkuji moc za odpověd k vrácení do práce po čtyřletém pečování o dítě. Píšete mi že mám nárok na odstupné a měla bych ještě malou doplňující otázku. Pokud Jsem v roce 2003 kdy mi smlouva začala měla minimální plat nějakých 5500-odhaduji a dnešní minimáln mzda je 8500 tka pokud mi bude šéf vyplácet odstupné ve výši tří platů, tak musí se držet dnešního minima nebo platí to staré ze smlouvy? A ještě-tuším, že se bude šéf cukat a vymýšlet důvody proč nárok na odstupné nemám, kam se můžu v tomto případě obrátit? Děkuji

Dobrý den.
Pokud pracovní poměr trval alespoň 2 roky, činí odstupní nejméně trojnásobek průměrného měsíčního výdělku (§ 67 zák. č. 262/2006 Sb., v platném znění). Jestliže je průměrný výdělek zaměstnance nižší než minimální mzda, na kterou by zaměstnanci vzniklo právo v kalendářním měsíci, v němž vznikla potřeba průměrný výdělek uplatnit, zvýší se průměrný výdělek na výši odpovídající této minimální mzdě; to platí také při uplatnění pravděpodobného výdělku (§ 357 odst. 1 cit. předpisu). Z výše uvedeného vyplývá, že odstupné se bude odvíjet od minimální mzdy.

Pokud Vám zaměstnavatel odmítne odstupné vyplatit nebo přiznat, můžete se obrátit na příslušný inspektorát práce (www.suip.cz) – tento orgán mj. poskytuje pracovně-právní poradenství, může u zaměstnavatele provést kontrolu apod.; není však příslušný k rozhodování sporů mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, ani nemůže zaměstnavateli uložit povinnost odstupné vyplatit, k tomu je příslušný pouze soud, na který byste se v takovém případě musela obrátit.

Omlouvám se že mé otázky roztahuji do tří dotazů,ale teď už opravdu poslední dotaz související se dvěma předchozími. Zaměstnavatele jsem o neplacené volno nežádala, protože tím že se volí délka RD,t ak jsem myslela automaticky, že pokud si zvolím na čtyři roky, tak je to pořád RD. Takže pokud jsem nežádala, jen jsem poslala papír že oznamuji, že zůstávám na čtyřleté RD. Nemůže být toto problém, jako jeslti třeba nemůže říct, že jsem ho o neplacené volno nepožádala a tudíž jsem se dopustila nějakého hrubého přestupku? JInak ale pracovní poměr dosud trvá, nic jsem nepodepisovala. A ještě jak dlouho má zaměstnavatel na vyplacení odstupného? Děkuji S

Dobrý den.
Vzhledem k tomu, že zaměstnavatel na Vaše oznámení nikterak nereagoval, nevyzýval Vás k nástupu do zaměstnání, nepokusil se s Vámi ukončit pracovní poměr apod., lze mít zato, že s čerpáním neplaceného volna souhlasil.
Dle § 67 zákoníku práce (zák. č. 262/2006 Sb., v platném znění) je odstupné zaměstnavatel povinen zaměstnanci vyplatit po skončení pracovního poměru v nejbližším výplatním termínu určeném u zaměstnavatele pro výplatu mzdy nebo platu, pokud se písemně nedohodne se zaměstnancem na výplatě odstupného v den skončení pracovního poměru nebo na pozdějším termínu výplaty.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Autor(ka) odpovědi: Tereza Patočková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.