Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Střídavá péče

23.10.2014

Dobrý den, s bývalou přítelkyní jsme se rozešli již před rokem svoji jsme nebyli, soudíme se o šest a půl roku starou dceru, která dochází na kroužek moderní gymnastiky, bývalá přítelkyně žádá o svěření malé výhradně do její péče, já žádám o střídavou výchovu, zatím soud nerozhodl, střídavou péči , která již trvá rok máme určenou prozatím od sociálního odboru, zatím probíhala bez problémů s bývalou přítelkyní komunikujeme co se potřeb dcery týká. Již rok ale přemlouváme dceru k zmíněnému kroužku na který ona docházet od začátku nechce a je nešťastná pokaždé když jí na kroužek vezu, s bývalou přítelkyní , jsem se zkoušel domluvit jestli by pro dceru nebylo lepší nějaký jiný sport když tu gymnastiku nemusí ale to jsem narazil, bývalá přítelkyně si během roku docházky na kroužek udělala totiž trenérské zkoušky aby mohla také v oddíle trénovat a proto ukončit docházku dcery nepřipouští v úvahu, vysvětloval jsem jí, že rok zkoušky zda se dcera chytne nebo ne je pro mě již dostačující a že pokud ke gymnastice nenašla cestu do teď zřejmě ji už ani nenajde, a chtěl bych jiný sport něco co by chtěla dcera. Na sociálním odboru mi bylo řečeno, že ten týden kdy mám dceru já nemusím na trénink gymnastiky jezdit, když dcera nechce, že to záleží jen na mně. Má otázka na Vás zní : nemůže mi uškodit u soudu nedocházení s dcerou na kroužek moderní gymnastiky v týdnu kdy jí mám já jako otec..? Nemůže to pak bývalá přítelkyně použít, že dceru nevedu ke sportu nebo zájmové činnosti atd. Ještě bych chtěl podotknout, že odpor ke gymnastice, dcera uvedla již při konzultaci na sociálním odboru v pedagopsychologické poradně a stejně při vyšetření nařízené soudem u soudní psycholožky, tudíž je o odporu ke gymnastice v soudím spisu vše evidováno. Nechtěl bych tímto jednáním ohrozit rozhodnutí o střídavé péči. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na Vašem místě bych nyní situaci nekomplikovala a raději dceru na kroužek vodila, abyste nevypadal jako problémový a že střídavá péče nebude fungovat. Doporučuji spíš si s matkou o tom promluvit. Dobrým prostředkem může být mediace. Mediace je dobrovolné mimosoudní řešení sporů či konfliktů za pomoci třetí nezávislé osoby – mediátora. Mediátor stranám pomáhá komunikovat a pomáhá jim v překonání překážek při hledání řešení, které je pro obě strany přijatelné. Řešení nalézají strany, nikoliv mediátor, neboť strany nejlépe znají svou situaci, potřeby a možnosti. Mezi hlavní výhody mediace oproti soudnímu řešení se řadí rychlost, diskrétnost a ekonomičnost. Úspěšná mediace končí uzavřením mediační dohody, která je konsenzem obou stran. Obě strany jsou tak s dohodou spokojeny. Mediace řeší potřeby a emoce stran, nikoliv pozice. Více informací na www.mediace-cr.cz. Dohoda může být uzavřena i jen o kroužku gymnastiky a můžete zvážit, zda dcera bude přítomna či nikoliv.

S pozdravem

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Rodinné právo
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 
 

Přispějte na vznik Linky pro mámy a táty


Díky vám budeme moci poskytnout rodičům PRVNÍ POMOC v krizi
tak, aby se co nejméně dotkla jejich dětí.


 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

PEČUJETE O DĚTI NEBO PARTNERA S DUŠEVNÍMI PROBLÉMY?
Dodáme vám energii a pomůžeme vám vyrovnat se s vaší situací,
abyste mohli být rodině pevnou oporou.
Přihlaste se do programu Naberte dech!

Naberte dech

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.