Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Další MD po RD, mezidobí

16.10.2014

Dobrý den,

jsem na tříleté RD s prvním dítětem, kterému budou začátkem listopadu 3 roky. RP už jsem vyčerpala. Se zaměstnavatelem mám smlouvu na dobu neurčitou, ale moje pracovní místo je prý zrušené, takže jsem předpokládala, že po skončení RD skončí i můj pracovní poměr, nejspíše dohodou. V létě jsem ale otěhotněla a rodit bych měla asi v půlce dubna.

1/ Jaké jsou možnosti řešení období mezi koncem RD a začátkem další MD a který považujete v mém případě za nejvýhodnější?
a/ Podle ČSSZ prý mohu v tomto období být na nemocenské a po porodu nastoupit na MD. Budu vlastně dále zaměstnaná, protože kvůli nemocenské mi zaměstnavatel nemůže dát výpověď, vznikne mi nárok na PPM, dále budu pokračovat RD a nakonec podle aktuální situace buď znovu nastoupím, nebo PP ukončím. Je to tak? Stačí tedy v tomto případě poslat zaměstnavateli neschopenku? A je neschopenka opravdu jedinou možností, jak zůstat nadále zaměstnancem, nebo se to dá řešit i jinak?
b/ Druhá možnost podle ČSSZ je, že po skončení RD svůj PP i přes těhotenství dohodou ukončím, přičemž bych měla mít nárok na odstupné. Ale abych měla nárok i na PPM, musím na MD nastoupit do 180 dnů od ukončení PP. To by mělo časově vyjít, ale je to skutečně možné? Co potom mohu dělat dál? Jak je to s RD a RP, když nebudu zaměstnaná?
c/ Existují ještě nějaké jiné možnosti řešení dané situace tak, abych měla nárok na PPM nebo alespoň RP?

2/ Mám v případě ukončení PP dohodou kromě odstupného nárok na proplacení nevyčerpané dovolené (o kolik dní se jedná?) a nemocenské? Dovolenou proplácí zaměstnavatel? O nemocenskou se žádá u ČSSZ?

Děkuji Vám za odpovědi a přeji hezký den.

Dobrý den,
pokud bude v listopadu končit Vaše rodičovská dovolená a v půlce dubna máte termín porodu, máte několik možností, jak toto období překlenout. Na mateřskou dovolenou máte možnost odejít 6-8 týdnů před porodem, tzn. od půlky února cca do začátku března.
1/ pokud lékař shledá Vaše těhotenství za rizikové, můžete nastoupit na pracovní neschopnost a zaměstnavateli pak předat pouze formulář o PN, který Vám lékař vystavil. Nemocenské Vám bude vypláceno po ukončení rodičovské dovolené. Z PN nastoupíte na mateřskou dovolenou, posléze rodičovskou dovolenou. Stále zůstanete zaměstnancem a nástup do zaměstnání odložíte o 3 roky, resp. o trochu déle do 4/2018.
2/ pokud se rozhodnete ukončit pracovní poměr po skončení RD, můžete tuto dohodu o ukončení pracovního poměru předložit zaměstnavateli. Ten s ní musí souhlasit. V tomto případě však nemáte nárok na odstupné! Jedině že byste se se zaměstnavatelem dohodla a jako důvod ukončení pracovního poměru byla uvedena nadbytečnost.
Jestliže takto ukončíte pracovní poměr v listopadu 2014, měla byste nárok na PPM z ochranné lhůty 180 dní po ukončení zaměstnání. Jelikož budete mít nárok na PPM, budete si moci zvolit i výši rodičovského příspěvku.
3/ po ukončení RD můžete jako těhotná nastoupit do zaměstnání. Zaměstnavatel Vám nemůže dát výpověď, jelikož jste jako těhotná chráněná proti výpovědi. Pokud pro Vás zaměstnavatel nebude mít odpovídající zaměstnání, budete doma na překážkách a budete placena 100%.
4/ pracovní poměr ukončíte dohodu po ukončení RD a v ochranné lhůtě 7 dní ze skončené zaměstnání nastoupíte na pracovní neschopnost. V PN budete až do nástupu na MD, na kterou budete mít nárok a budete pobírat PPM.

Pokud máte stále stejného zaměstnavatele, pak podle § 19 odst. 4 zákona č. 187/2006 Sb., platí: pokud u zaměstnankyně za trvání téhož zaměstnání vznikne nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, považuje se za denní vyměřovací základ denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství.

Pokud pracovní poměr ukončíte, máte nárok na proplacení nevyčerpané dovolené, o kolik dní se jedná Vám neřeknu, jelikož nemám bližší informace.
Pokud zůstanete v pracovním poměru a využijete možnost 1 nebo 3, vznikne Vám v roce 2015 nárok na dovolenou. Pokud o ni požádáte tak, aby bezprostředně navazovala na ukončení mateřské dovolené, zaměstnavatel Vám musí umožnit její čerpání a nemůže Vám ji nijak krátit.
O dovolenou budete žádat svého zaměstnavatele, stejně tak jako mu popř., předložíte neschopenku, později i žádost o peněžitou pomoc v mateřství.
Osobně bych Vám doporučovala neukončovat pracovní poměr a využít buď možnost 1nebo 3. Situace u Vašeho zaměstnavatele se může změnit a za tři roky pro Vás klidně práci může mít.

Přeji hezký den

Autor(ka) odpovědi: Zdenka Čurdová
Kategorie dotazu: Mateřská a rodičovská dovolená
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.