Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Návrat z rodičovské dovolené

11.10.2014

Dobrý den,
již v minulosti jste mi dobře poradili, (za což velmi děkuji), proto se na Vás opět obracím. Měla jsem velké problémy se zaměstnavatelem, hraničilo to až s psychickou šikanou.Nakonec se to vyřešilo jaksi samo,odešla jsem na mat.dovolenou, podotýkám, že se zaměstnavatelem nekomunikuji, pouze jsem mu dala vědět, že se mi narodil syn a zůstanu doma do třech let věku dítěte. Nyní vše uteklo jako voda a já se mám vrátit do zaměstnání, což mi zaměstnavatel řádně ,,osladí´´.Mám strach,abych se nedopustila chyby, kterou by zaměstnavatel využil proti mě. Proto mám na Vás několik dotazů.
1)Syn se mi narodil 23.12.11 a já bych měla nastoupit tedy24.12.14, ale v podniku bývá dovolená a já mám veškerou dovolenou vyčerpanou, včetně za mateřskou.Jak to řešit?
2) vím, že mi bude zaměstnavatel nařizovat přesčasy, jak toto vyřešit, když nemám hlídání dítěte?Jsem povinna se podřídit?V případě, že budu muset přesčasy vykonávat, může mi je nařídit z hodiny na hodinu nebo mě musí upozornit dopředu, abych si zajistila hlídání?
3)může mi zaměstnavatel nařídit práci jako je například umývání nábytku, úklid toalet atd., jestliže jsem vykonávala před RD vedoucí funkci?Jak se mám bránit?
V zaměstnání bych potřebovala chvíli vydržet, abych získala čas na hledání jiného místa,doposud jsem nic nenašla,případně ÚP.
Děkuji za odpověď

Dobrý den,
24. až 26. 12. jsou vánoční svátky, vy v dotaze uvádíte, že mají zaměstnanci dovolenou, tomu nerozumím, můžete to prosím upřesnit? Jedná se snad o nepřetržitý provoz? Pokud ano, pak musíte dopředu dostat harmonogram směn a tomuto se budete muset podřídit.
V běžném provozu nelze na svátek nařídit dovolenou.
K přesčasům:
Práce přesčas má být něco výjimečného. Pokud výjimečnost nastane, může to být i z hodiny na hodinu. Prací přesčas práce konaná zaměstnancem na příkaz zaměstnavatele nebo s jeho souhlasem nad stanovenou týdenní pracovní dobu vyplývající z předem stanoveného rozvržení pracovní doby a konaná mimo rámec rozvrhu pracovních směn. U zaměstnanců s kratší pracovní dobou je prací přesčas práce přesahující stanovenou týdenní pracovní dobu; těmto zaměstnancům není možné práci přesčas nařídit. Prací přesčas není, napracovává-li zaměstnanec prací konanou nad stanovenou týdenní pracovní dobu pracovní volno, které mu zaměstnavatel poskytl na jeho žádost.
Práci přesčas může zaměstnavatel zaměstnanci nařídit jen z vážných provozních důvodů, a to i na dobu nepřetržitého odpočinku mezi dvěma směnami, popřípadě za podmínek uvedených v § 91 odst. 2 až 4 ZP i na dny pracovního klidu. Nařízená práce přesčas nesmí u zaměstnance činit více než 8 hodin v jednotlivých týdnech a 150 hodin v kalendářním roce.
Zaměstnavatel může požadovat práci přesčas nad rozsah 150 hodin pouze na základě dohody se zaměstnancem.
Celkový rozsah práce přesčas nesmí činit v průměru více než 8 hodin týdně v období, které může činit nejvýše 26 týdnů po sobě jdoucích. Jen kolektivní smlouva může vymezit toto období nejvýše na 52 týdnů po sobě jdoucích.
Do počtu hodin nejvýše přípustné práce přesčas ve vyrovnávacím období se nezahrnuje práce přesčas, za kterou bylo zaměstnanci poskytnuto náhradní volno.
Zaměstnavatel je povinen přihlížet při zařazování zaměstnanců do směn též k potřebám zaměstnankyň a zaměstnanců pečujících o děti – toto se pak musí posoudit podle konkrétní situace u zaměstnavatele.
Druh práce:
Pro Váš návrat zpět do práce po rodičovské dovolené je důležité, jak konkrétně máte napsánu pracovní smlouvu, protože zaměstnavatel má povinnost Vás zaměstnat s Vaší pracovní smlouvou, popřípadě s poslední změnou této smlouvy (dodatek pracovní smlouvy). Pokud máte v pracovní smlouvě uvedeno vedoucí …., tak zase musíte být na pozici vedoucí. Dělat jinou práci nemáte povinnost.
V úvodu jste uvedla, že se zaměstnavatelem nevycházíte a už dopředu předpokládáte, že s Vaším návratem zpět do práce budou potíže. Je docela možné, že zaměstnavatel bude mít pro Vás nachystánu výpověď pro nadbytečnost s odstupným a na Vašem místě bych asi takto vedla veškerá jednání se zaměstnavatelem. Poté se můžete zaevidovat na příslušném úřadu práce a hledat práci.
V případě dalších dotazů uveďte, prosím, že je to dotaz pro Jitku Kocianovou.
S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Jitka Kocianová
Kategorie dotazu: Mateřská a rodičovská dovolená
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.