Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Organizační změny?

21.09.2014

Dobrý den,
v současné době jsem na rodičovské dovolené na 2 roky, nadřízený mě aktuálně informoval, že se plánují organizační změny, které budou v platnosti 2 měsíce před vypršením mé rodičovské dovolené. Hledala jsem informace, za jakých podmínek mi může dát zaměstnavatel výpověď a jako jediný důvod jsem našla nadbytečnost z důvodu zásahu do organizační struktury, nejsem si však jistá, zda by se jednalo i o můj případ, protože organizační změny spočívají v centralizaci zaměstnanců, tj. ve změně vedení (spadala bych pod jiného nadřízeného) a názvu pozice, náplň by měla zůstat stejná, pouze se část zaměstnanců bude centralizovat (tj. měnit místo výkonu práce), část bude zůstávat na stávajících pracovištích a zbývající část převádět na jinou práci příp. propouštět. Jednalo by se v tomto případě o situaci, kdy můžu po svém návratu dostat výpověď pro nadbytečnost z důvodu zrušení pracovního místa? Bylo mi nabídnuto, abych se vrátila před vypršením mé rodičovské dovolené, abych mohla zůstat na stávajícím pracovišti, pokud bych této možnosti využila, musela bych požádat zaměstnavatele o zkrácení čerpání rodičovské dovolené? Nevím, zda bych dostala novou pracovní smlouvu nebo jen úpravu stávající, ale zajímá mě, zda bych např. mohla již během prvního měsíce po mém návratu znovu požádat o rodičovskou dovolenou a to až do 3 let věku dítěte a zda by ten měsíc mohl být syn střídavě v péči babiček? V tomto případě bych již měla smlouvu na novou pozici a po ukončení rodičovské dovolené bych již nemohla dostat výpověď pro nadbytečnost z důvodu zrušení pozice? Pokud bych během trvání prodloužené rodičovské dovolené (tj. do 3 let věku dítěte) znovu otěhotněla, počítala by se peněžitá pomoc v mateřství z původní pracovní smlouvy před první mateřskou nebo z nové smlouvy, když bych byla v práci např. zmiňovaný měsíc? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, vážená paní,
Chcete po mně, abych předvídala, co s Vámi zaměstnavatel zamýšlí, zda za rok znovu neudělá organizační změnu, může, ale já to nevím, co zaměstnavatel připravuje. Organizační změna je jen a jen věcí zaměstnavatele, popřípadě, působí-li u zaměstnavatele odbory, vyjadřují se k organizační změně i odbory.
Organizační změna může spočívat ve změně organizace práce, například, jak uvádíte, zaměstnanci budou pracovat pod jiným nadřízeným, nebo dojde ke změně názvu funkce, nebo ke kumulaci funkcí. Také může dojít ke snížení počtu zaměstnanců, např. na určitý druh práce, je po změně třeba na místo 3 zaměstnanců jen 2 zaměstnanci.
Pokud byste však měla pracovat na jiném místě (místo je uvedeno v pracovní smlouvě) jedná se o přeložení do jiného místa výkonu práce, a s tím vy nemusíte souhlasit, pak teprve se stáváte nadbytečnou a náleží Vám po ukončení běhu dvouměsíční výpovědní doby, odstupné podle odpracovaných let dle zákoníku práce. Takto je to vždycky v případě výpovědi pro nadbytečnost.
K rodičovské dovolené:
Pokud jste zaměstnavatele požádal o rodičovskou dovolenou do 2 let věku dítěte a chtěla byste se vrátit dřív, pak se na tom se zaměstnavatelem musíte dohodnout, ale zaměstnavatel není povinen Vaší žádosti vyhovět. Prosím, je nutné nezaměňovat rodičovskou dovolenou (upravuje zákoník práce a řeší se se zaměstnavatelem) a pobírání rodičovského příspěvku, tj. dávky státní sociální pomoci, tedy dávka nezávislá na trvání pracovního poměru a zaměstnavateli, je to dávka od státu.
Pokud zaměstnavatel Vaší žádosti o předčasný návrat vyhoví, Vy budete pracovat měsíc a pak požádáte o rodičovskou dovolenou do 3 let věku dítěte, je sice zaměstnavatel povinen Vaší žádosti vyhovět, ale zřejmě mu způsobíte problémy se zabezpečením jeho činnosti, ale to nemohu posoudit, to musíte zvážit sama.
V případě, že se budete takto vracet do práce, je zaměstnavatel povinen Vás zaměstnat v souladu s Vaší pracovní smlouvou. Záleží na tom, jak moc konkrétně jste měla uvedený druh práce a místo výkonu práce, podle toho Vás zaměstnavatel zaměstná. Chce-li po Vás zaměstnavatel, abyste dělala něco jiného nebo někde jinde, pak musí dojít k dohodě o změně pracovní smlouvy. Je to dohoda, když nesouhlasíte, k dohodě nedojde.
Budete-li další PPM nastupovat do 4 let věku předchozího dítěte, je zaručeno, že tato další PPM nebude nižší než Vaše předchozí PPM. Dle § 19 odst. 3 ZNP se totiž za denní vyměřovací základ (dále jen DVZ) u zaměstnankyně, které za trvání téhož zaměstnání vznikne nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, považuje DVZ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než DVZ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství (§ 19 odst. 3 ZNP).

S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Jitka Kocianová
Kategorie dotazu: Mateřská a rodičovská dovolená
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.