Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Peněžitá pomoc v mateřství

30.10.2014

Dobrý den,

v polovině listopadu mi končí rodičovská dovolená. Jsem v časném stadiu těhotenství a předběžně odhaduji, že termín porodu by měl být v dubnu. Znamená to, že bych měla nastoupit do práce asi na 3 měsíce (pokud bych šla na druhou mateřskou 8 týdnů před termínem porodu). Další okolnost je ta, že školka v místě našeho bydliště je plná. Uvažovala jsem o výrazném zkrácení úvazku a pokusu umístit syna do jiné školky třeba na jeden den v týdnu. Ale nejsem si jistá, zda si tím situaci spíše nezkomplikuji. (Musela bych dojíždět cca 30 km.) Pokud by můj zaměstnavatel na zkrácení úvazku přistoupil, znamenalo by to asi novou smlouvu... Jak by to pak bylo s nárokem na PPM? Myslím, že neplacené volno se zaměstnavateli také zamlouvat nebude. Ještě mě napadá možnost pracovní neschopnosti, ale také nevím, zda bych si tím spíš neuškodila (nárok na PPM, možnost jít ven jen o vycházkách). O svém těhotenství zatím zaměstnavateli říkat nechci. Můžete mi, prosím poradit, co by v mé situaci bylo nejvýhodnější, případně jestli jsou další možnosti? Před odchodem na mateřskou jsem tam pracovala 4 roky.

Velice děkuji a přeji hezký den.
-

Vážená paní,
těhotná matka, vracející se z rodičovské dovolené s jedním dítětem a nastupující po krátké době opět na mateřskou dovolenou s dítětem dalším, má v mezidobí tato řešení:
1) nastoupit do zaměstnání na dobu do nástupu na další mateřskou dovolenou; kratší úvazek je dobré řešení. Na výši peněžité pomoc v mateřství by se to nemělo odrazit. Pro nárok na peněžitou pomoc mateřství (PPM) se doba rodičovské dovolené i neplaceného volna do 4 let věku dítěte posuzuje jako doba účasti na nemocenském pojištění. PPM náleží při narození dalšího dítěte i bez návratu do zaměstnání. V praxi to znamená, že matce, u níž při nástupu na další PPM trvá pracovní poměr, nárok na další PPM vzniká vždy.Nebude-li mít matka v rozhodném období žádný příjem ze zaměstnání (např. z důvodu čerpání rodičovské dovolené) nebo není-li v rozhodném období alespoň 7 kalendářních dnů, jimiž se dělí vyměřovací základ, považuje se za rozhodné období první předchozí kalendářní rok, v němž měla matka započitatelný příjem a je v něm alespoň 30 kalendářních dnů, jimiž se dělí vyměřovací základ. Z tohoto příjmu se určí denní vyměřovací základ pro výpočet další PPM. Vzniká-li za trvání stejného zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte nárok na PPM, porovnává se denní vyměřovací základ před redukcí s denním vyměřovacím základem před redukcí u předchozího dítěte. Matce náleží PPM z vyměřovacího základu, který je pro ni výhodnější.

2)zažádat zaměstnavatele o neplacené pracovní volno, ale zaměstnavatel není povinen žádosti vyhovět; toto řešení bývá v praxi časté. jako těhotná zaměstnankyně jste v ochranné době a zaměstnavatel Vám nemůže dát výpověď z důvodu nadbytečnosti. Zaměstnavatelé často tuto řeší právě tímto způsobem.

3) je-li těhotenství rizikové, nastoupit dočasnou pracovní neschopnost.
Další informace si můžete přečíst v publikaci Nebojujte se zákony a slaďte práci s rodinou: http://www.aperio.cz/566/vyslo-nebojujte-se-zakony-a-sladte-praci-s-rodinou-pro-rok-2014
Právní předpisy:
Zákon č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění
Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce

S pozdravem

Dobrý den,

děkuji za Vaši minulou odpoveď. Potřebovala bych ještě jednou poradit.
Rodičovská mi končí v listopadu, jsem těhotná a termín porodu mám v dubnu. Na několik měsíců, kdy bych se měla vrátit do práce, mám se zaměstnavatelem dohodnuté neplacené volno. Jsem si celkem jistá, že spadám do kategorie, kdy za mně stát platí zdravotní pojištění (syn má 3, do školky nechodí, příjem mít nebudu).
1. Chtěla bych zjistit, zda je nějaký způsob, jak zaměstnavateli dokázat, že pojištění bude platit stát. Zdá se, že čestné prohlášení nebude stačit. Existuje na to nějaké potvrzení, kdo ho vystavuje? Vím, že změna se musí na pojišťovně nahlásit. Asi to budu muset udělat sama.
2. Je možné toto vyřídit ještě před koncem této RD nebo to musím stihnout v osmidenní lhůtě po vzniku skutečnosti?
3. Musím něco vyřizovat ještě někde kromě zdravotní pojišťovny? Např. OSSZ nebo ÚP?

Děkuji a zdravím Vás.

Dobrý den,

ad1) To je spíš dotaz pro zdravotní pojišťovnu, zda Vám vydá potvrzení. Vy můžete čestné prohlášení podepsat a předat zaměstnavateli a ten je předá zdravotní pojišťovně. Tím bude zaměstnavatel zproštěn jakékoliv povinnosti za Vás odvádět pojistné na zdravotní pojištění.
ad2) Podle mého názoru to možné je.
ad3) Ne. Jen zdravotní pojišťovna. Před nástupem na další peněžitou pomoc v mateřství je třeba donést žádost o peněžitou pomoc v mateřství zaměstnavateli.

S pozdravem

Děkuji za Vaši rychlou odpověď. To potvrzení po mně chce zaměstnavate. Připadá mi logické, že na základě mého prohlášení je bez rizika. Ale prý je to vyžadováno v připadě kontroly. Na pojišťovně jsem se ptala. Neodpověděli, zda je možné vyřízení předem, tak to prostě musím zkusit a ohledně potvrzení mě odkázali na ÚP. Tam jsem volala a paní se tomu velice podivila s tím, že o tom nic neví. Tak asi chápete, jak si připadám. :) Moc děkuji za Vaši poradnu a cenné informace, které nabízíte, vážím si Vaší pomoci.

S pozdravem

Dobrý den,
dovoluji si poslat Vzor čestného prohlášení osoby pečující o dítě (děti)
Čestné prohlášení osoby pečující o dítě (děti) (podle § 7 odst. písm. l) 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění)
Čestně prohlašuji, že splňuji podmínky celodenní osobní a řádné péče alespoň o jedno dítě do sedmi let věku nebo nejméně o dvě děti do 15 let věku. Pečuji o dítě (děti) …………… (jméno a příjmení) datum narození: …………. Dítě, které je předškolního věku, není umístěno v jeslích (mateřské škole), popřípadě v obdobném zařízení na dobu, která převyšuje čtyři hodiny denně. (Dítě, které plní povinnou školní docházku, je umístěno ve školním zařízení po dobu návštěvy školy, tj. nenavštěvuje družinu) Nemám příjmy ze zaměstnání ani ze samostatně výdělečné činnosti. Jako součást tohoto prohlášení přikládám rodný list dítěte (předkládá se jen v případě, že dítě je pojištěno u jiné pojišťovny než pojištěnec). Dále prohlašuji, že tento nárok neuplatňuje žádná jiná osoba.
V……..…dne……
……………..
Podpis
Pro zaměstnavatele doporučuji článek na http://www.ucetnikavarna.cz/archiv/dokument/doc-d9329v12148-zdravotni-pojisteni-a-osoby-celodenne-osobne-a-radne-pecu/?search_query=$issue=34I80

S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Jana Seemanová
Kategorie dotazu: Peněžitá pomoc v mateřství
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.