Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Prodloužení smlouvy na dobu určitou

16.08.2014

Jsem momentalne na rodicovske dovolene, synovi je 13 mesicu a planovala jsem s nim zustat doma do 2 let. V tomto smyslu jsem take informovala zamestnavatele jeste pred odchodem na materskou. Problem je, ze mam smlouvu na dobu urcitou, ktera vyprsi koncem tohoto roku, tedy jeste drive, nez jsem se puvodne planovala vratit do zamestnani. Jeste pred mym odchodem mi zamestnavatel rekl, ze smlouvu teoreticky bude mozne prodlouzit i behem me rodicovske, ale ze o tom bude muset rozhodnout muj budouci sef. Nyni se mi vsak zamestnavatel ozval s tim, ze mi smlouvu prodlouzi na dobu neurcitou, ale pouze pokud se vratim do zamestnani do konce tohoto roku, tedy jeste pred vyprsenim smlouvy. Jako duvod pro neprodlouzeni smlouvy behem rodicovske, coz byl puvodni plan, uvedl, ze jiz nemohou dat smlouvu na dobu urcitou memu zastupu, protoze ta ma u stejneho zamestnavatele jiz treti smlouvu na dobu urcitou. Kdyz jsem se zeptala na zkraceny uvazek, sdelili mi, ze to z provoznich duvodu neni mozne.
Chtela jsem se zeptat, jestli se mohu v teto situaci nejak branit. Je mi jasne, ze zamestnavatel nema zadnou povinnost mi smlouvu prodlouzit. Na druhou stranu mi prijde nefer, ze me pri mem odchodu na materskou nespravne informovali, pritom o problemu s cyklenim smluv na dobu urcitou u meho zastupu museli vedet jeste pred mym nastupem na materskou. A vzhledem k tomu, ze se jedna o kancelarskou praci, ktera neni nijak vazana na otviraci dobu a podobne, mam pocit, ze podle ceskeho zakoniku prace mam na upravu pracovni doby narok.

Dobrý den.
Jak správně sama uvádíte ve Vašem dotazu, zaměstnavatel není povinen Vám smlouvu na dobu určitou prodloužit, resp. sjednat s Vámi smlouvu na dobu neurčitou. Jakkoli se můžete cítit jednáním zaměstnavatele spočívajícím v poskytnutí nepřesných informací dotčena, z hlediska právního jej nelze nikterak postihnout.
Dle § 241 odst. 2 zákoníku práce (zák. č. 262/2006 Sb., v platném znění) je zaměstnavatel povinen vyhovět žádosti zaměstnankyně pečující o dítě mladší než 15 let o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu stanovené týdenní pracovní doby, nebrání-li tomu vážné provozní důvody. Vážné provozní důvody nejsou v zákoníku práce specifikovány. Jedná se o důvody technické či organizační povahy. Z judikatury vyplývá, že pro posouzení vážnosti provozních důvodů je nutno objektivně zjistit v každém konkrétním případě jednak rozsah, organizaci, funkční náplň i rozvrh práce, které má příslušná zaměstnankyně, jednak provozní poměry zaměstnavatele, tj. charakter jeho činnosti, možnost zajistit zastupování pracovníkem, vykonávajícím v podniku stejnou funkci, finanční možnosti i vztah a návaznost práce zaměstnanců v jednotlivých útvarech podniku apod. Rozhodující je zejména vyhodnocení, jak významný by představovala zásah do provozu zaměstnavatele skutečnost, že by zaměstnankyni byla povolena požadovaná kratší pracovní doba nebo jiná vhodná úprava pracovní doby, ve srovnání se stavem, kdy by pracovala po stanovenou týdenní pracovní dobu. Pouze v případě, že by tím byl znemožněn, narušen nebo vážně ohrožen řádný provoz (plnění úkolů nebo činnosti) zaměstnavatele, lze dovodit, že vyhovění žádosti brání vážné provozní důvody na straně zaměstnavatele. Ve sporných případech rozhoduje soud.
Vzhledem k Vaší situaci, kdy máte uzavřenou smlouvu na dobu určitou, jsou Vaše možnosti obrany vůči jednání zaměstnavatele minimální. Jak jsem uvedla výše, zaměstnavatel není povinen Vaši smlouvu prodloužit, resp. uzavřít novou. O kratší pracovní dobu můžete zaměstnavatele požádat, ovšem pokud Vaši žádost z provozních důvodů zamítne, nezbude Vám než se obrátit na soud. V dané věci můžete kontaktovat též příslušných inspektorát práce (www.suip.cz), který např. může u zaměstnavatele provést kontrolu a kde Vám poskytnou pracovněprávní poradenství, ovšem příslušným orgánem k rozhodnutí sporů mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem je pouze soud. Pokud skutečně stojíte o pokračování spolupráce s Vaším zaměstnavatelem, zkuste situaci řešit smírnou cestou – přesvědčte zaměstnavatele o Vašich profesních kvalitách a výhodnosti další spolupráce a pokuste se společně nelézt kompromisní řešení (např. částečnou práci z domova, …).
S pozdravem a přáním hezkého dne

Autor(ka) odpovědi: Tereza Patočková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.