Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Skončení RD a případné skončení prac. poměru

03.08.2014

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jakou výši podpory budu mít nárok po skončení rodičovské dovolené po 6 letech ( v r. 2008 jsem byla na 1. RD a v r. 2011 na 2. RD ), když budu muset dát zaměstnavateli výpověď z důvodu nezbytné osobní péče o dítě do 4 let, jelikož nemám pro dítě hlídání a ve školce jsme nebyli přijati a případně, kdy mám výpověď podat. Zda až budou synovi 3 roky, tj. 19.11.2014 nebo mohu i dříve a zda poběží 2 měsíce výpověďní lhůta?

Dobrý den.
1. Zaměstnavatel Vám může tzv."dát výpověď " až po ukončení Vaší rodičovské dovolené, po dobu RD jste před výpovědí ze strany zaměstnavatele chráněna. Vy můžete rozvázat pracovní poměr výpovědí kdykoli, tedy i během RD.
Pokud však pracovní poměr skončí v průběhu či koncem rodičovské dovolené bez odpracování 1 dne, tak výše podpory v nezaměstnanosti bude minimální. Minimální podpora v nezaměstnanosti náleží uchazeči, jehož poslední činností byla „náhradní doba“, tj. např. péče o dítě do 4 let věku. Minimální podpora je první 2 měsíce ve výši 0,15 násobku, za další 2 měsíce 0,12 a za zbývající měsíc ve výši 0,11násobku průměrné mzdy v národním hospodářství za první až třetí čtvrtletí kalendářního roku předcházejícího kalendářnímu roku, ve kterém byla podána žádost o tuto podporu.
Pokud tedy po skončení RD do zaměstnání vůbec nenastoupíte, bude Vám náležet podpora v nezaměstnanosti v uvedené minimální výši. Pokud Váš pracovní poměr skončí až po skončení RD takže odpracujete v daném zaměstnání alespoň jeden den, bude dávka 1.– 2. měsíc ve výši 65 %, 3.– 4. měsíc ve výši 50 % a od 5. měsíce ve výši 45 % průměrného (pravděpodobného)výdělku.
2. Při výpovědi ze strany zaměstnance stejně jako při výpovědi ze strany zaměstnavatele skončí pracovní poměr uplynutím výpovědní doby, která počíná běžet prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi. Výpovědní doba je dvouměsíční, po tuto dobu je zaměstnavatel povinen přidělovat vám práci podle pracovní smlouvy a po Vás může požadovat, abyste se do zaměstnání dostavovala. Pokud se do zaměstnání dostavovat nemůžete,je vše na Vaší dohodě se zaměstnavatelem (může Vám např. umožnit pracovat z domova ale nemusí) . Výpovědní doba běží u výpovědi vždy.
3. Z důvodu péče o dítě můžete požádat i o neplacené volno aniž byste můsela rozvazovat pracovní poměr. Neplacené volno však není nárokové.Nárok na poskytnutí pracovního volna po dovršení 3 let věku dítěte nevzniká. Má-li rodič zájem zůstat s dítětem doma i po dovršení 3 let věku dítěte, může požádat zaměstnavatele o poskytnutí neplaceného pracovního volna. Zaměstnavatel vyhovět žádosti může, ale také nemusí. Jestliže žádosti nevyhoví, je rodič povinen nastoupit do práce nebo rozvázat pracovní poměr dohodou či výpovědí. Zkuste se tedy se zaměstnavatelem dohodnout.Po neplaceném volnu,byste se teoreticky vracela do práce dle obsahu původní pracovní smlouvy,tedy např. pokud jste pracovala v administrativě,nastoupíte opět do administrativy.Ovšem během neplaceného volna nejste nijak chráněna před výpovědí ze strany zaměstnavatele.
S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Vítová
Kategorie dotazu: Mateřská a rodičovská dovolená
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.