Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Zaměstnání a podnikání rodičů

10.07.2014

Dobrý den,

chtěla bych se informovat, jak je to s nástupem do zaměstnání po tříleté rodičovské dovolené.

1. 7. 2014 jsem nastoupila zpět do zaměstnání po RD. Na podzim 2013 mi bylo sděleno, že moje pozice už nebude k dispozici a já budu pracovat na jiné pozici za nižší mzdu. Na tom jsme se ústně dohodli. Doposud jsem měla smlouvu na dobu neurčitou se mzdou určenou platovým výměrem.

Po nástupu mi byla dána nová pracovní smlouva na dobu určitou s tříměsíční zkušební dobou. Ptala jsem se na důvod a bylo mi řečeno, že to tak musí být podle nového Občanského zákoníku. Novou smlouvu jsem zatím nepodepsala, protože podle mých informací stále platí moje původní smlouva, která byla uzavřena na dobu neurčitou.

Další mojí otázkou je, jak dlouho je zaměstnavatel povinen držet pracovní pozici a stejnou mzdu po nástupu na mateřskou a rodičovskou dovolenou. Údajně musí půl roku držet pozici a stejnou výši mzdy, za 3 roky pak pouze pracovní pozici, mzda muže být snížena.

Děkuji a přeji hezký den

Novou smlouvu jsem zatím nepodepsala, protože podle mých informací stále platí moje původní smlouva, kterou jsem uzavřela před nástupem na MD 1.12.2009, která je na dobu neurčitou.

Dobrý den,
vrátí-li se rodič do práce po rodičovské dovolené popř. po neplaceném volnu, nemá zaměstnavatel povinnost jej zařadit na původní práci a pracoviště. Má jen obecnou povinnost přidělovat mu práci podle pracovní smlouvy. Možnosti řešení situace jsou následující:
• Nemá-li zaměstnavatel možnost přidělit rodiči práci odpovídající pracovní smlouvě, může navrhnout dohodu o změně obsahu pracovního poměru, tj. nabídnout rodiči práci jinou. Obsah pracovního poměru je možné měnit jen po vzájemné dohodě zaměstnavatele a rodiče, a dochází-li i ke změně pracovní smlouvy, je třeba tak učinit písemně.
Zaměstnavatel však nesmí rodiče vracející se z mateřské či rodičovské dovolené nutit ke změně pracovního poměru (např. doby trvání pracovního poměru či ke zkrácení pracovního úvazku.)
• Nemá-li zaměstnavatel možnost přidělit rodiči práci odpovídající pracovní smlouvě a nedojde-li k dohodě mezi rodičem a zaměstnavatelem o změně obsahu pracovního poměru, jedná se o jiné překážky na straně zaměstnavatele. Zaměstnavatel je pak povinen poskytnout rodiči (až do skončení pracovního poměru) náhradu mzdy nebo platu ve výši 100 % průměrného výdělku.
• Nemá-li zaměstnavatel možnost přidělit rodiči práci odpovídající pracovní smlouvě, protože zaměstnavatel učinil rozhodnutí o organizačních změnách, pak je možné rozvázat dohodou či výpovědí se zaměstnancem pracovní poměr z důvodu nadbytečnosti:
V tomto případě je třeba, aby
- existovalo rozhodnutí o organizačních změnách, v jejichž důsledku se zaměstnanec stal nadbytečný
- byla příčinná souvislost mezi rozhodnutím o organizačních změnách a nadbytečností zaměstnance.
V tomto případě má zaměstnanec nárok na odstupné.
Příklad: Rodič se vrací do práce po skončení rodičovské dovolené. Na jeho pracovním místě pracuje jiný zaměstnanec, který má uzavřený pracovní poměr na dobu neurčitou.
V tomto případě zaměstnavatel nemůže dát rodiči vracejícímu se z rodičovské dovolené výpověď z organizačních důvodů, přestože je „nadbytečný“. Důvodem je neexistence organizační změny. Výpověď by v tomto případě byla neplatná a zaměstnanec by mohl zaměstnavatele úspěšně žalovat.

Z Vámi popisovaného případu došlo k dohodě a vztahuje se tam na Vás první odstavec: Nemá-li zaměstnavatel možnost přidělit rodiči práci odpovídající pracovní smlouvě, může navrhnout dohodu o změně obsahu pracovního poměru, tj. nabídnout rodiči práci jinou. Obsah pracovního poměru je možné měnit jen po vzájemné dohodě zaměstnavatele a rodiče, a dochází-li i ke změně pracovní smlouvy, je třeba tak učinit písemně.
Došlo tedy k dohodě mezi Vámi a zaměstnavatelem o změně obsahu pracovního poměru, došlo tedy i ke změně pracovní smlouvy, proto Vám zaměstnavatel předkládá novou k podpisu. Protože jste na této pozici ještě nepracovala, může si zaměstnavatel zjednat zkušební dobu.
Pokud jste se dohodli na změně obsahu pracovní smlouvy byť jen ústně, pracujete od 1.7.2014 na jiné pozici, než jaká byla uvedena v původní pracovní smlouvě, nemůže tato smlouva platit. Pokud jste smlouvu dosud nepodepsala, pracujete u svého zaměstnavatele de facto bez smlouvy.

Stejnou pracovní pozici, resp., „stejnou židli“ je zaměstnavatel povinen přidělit rodiči po návratu z mateřské dovolené, tedy po 28 týdnech a cca po 20-22týdnech po porodu /podle toho, kdy zaměstnankyně na MD nastoupila. Vrací-li se déle, tuto povinnost již nemá, musí pouze přiděli pracovní místo odpovídající pracovní smlouvě.

Přeji hezký den

Autor(ka) odpovědi: Zdenka Čurdová
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.