Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Návrat do zaměstnání po RD

20.06.2014

Dobrý den,
prosím Vás o radu v následující situaci:
Mám 2 děti, v půlce července 2014 budou mladšímu tři roky a jsem domluvená se zaměstnavatelem, že nastoupím zpět do zaměstnání den po jeho narozeninách. (Rodičovský příspěvek budu ale pobírat až do synových 4 let.) Manžel však s největší pravděpodobností začne pracovat daleko od domova a nebude moci denně dojíždět, takže budu muset péči o děti zvládat sama. Vzhledem k tomu, že do zaměstnání budu dojíždět, nezvládnu děti odvést do školky, odpracovat plný úvazek a vyzvednout je před zavírací hodinou.
Rozhodla jsem se proto, že požádám zaměstnavatele o možnost práce na částečný úvazek. Pokud nebude souhlasit, ukončím pracovní poměr dohodou, popř. výpovědí - v obou případech chci jako důvod uvést péči o děti do 7 let.
Podle informací, které mám, je to považováno z hlediska Úřadu práce za vážný důvod a měla bych tedy nárok na podporu v nezaměstnanosti i v případě vlastní výpovědi. Hlásit se na ÚP mám v úmyslu až po skončení RD (tedy za rok) i když vím, že podporu budu mít pak minimální. Z tohoto důvodu se domnívám, že není nutné čekat s dohodou o ukončení prac. poměru nebo výpovědí až do termínu dohodnutého nástupu do zaměstnání a mohu to vyřešit se zaměstnavatelem i dříve.
Prosím Vás o následující informace:
1) V případě "péče o děti do 7 let věku" uvedené v dohodě o ukončení prac. poměru nebo výpovědi - budou moci děti navštěvovat MŠ neomezeně nebo jen na 4 hod denně?
2) Můžu se na ÚP nahlásit až po skončení RD? 3) Je možné uvést do dohody či výpovědi i jiný "vážný důvod" (nebo více důvodů), a je nutno použít nějakou specifickou formulaci? 4) Existuje ještě nějaké jiné řešení této situace (žádost o neplacené volno mi zaměstnavatel již dříve zamítl a odpolední hlídání se mi zatím sehnat nepodařilo)?
Mockrát Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,
v první řadě je třeba se zaměřit na otázku, zda vůbec může zaměstnavatel nesouhlasit s Vaší žádostí o zkrácený pracovní úvazek. Zákoník práce v § 241 odst. 2 stanoví, že požádá-li zaměstnankyně nebo zaměstnanec pečující o dítě mladší než 15 let, těhotná zaměstnankyně nebo zaměstnanec, který prokáže, že převážně sám dlouhodobě pečuje o osobu, která se podle zvláštního právního předpisu považuje za osobu závislou na pomoci jiné fyzické osoby ve stupni II (středně těžká závislost), ve stupni III (těžká závislost) nebo stupni IV (úplná závislost)77a), o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu stanovené týdenní pracovní doby, je zaměstnavatel povinen vyhovět žádosti, nebrání-li tomu vážné provozní důvody. Vážné provozní důvody neznamená, že se to zaměstnavateli tak nějak nelíbí, ale to, že by Váš kratší pracovní úvazek ohrozil jeho činnost. U většiny například kancelářských činností jsou vážné provozní důvody poměrně těžko obhajitelné. S tím je ale spojena druhá otázka a to, jak moc a jak efektivně si zaměstnanec hodlá toto své právo prosazovat. Stojí za to zaměstnavateli dát důrazně najevo, že jste si vědoma tohoto ustanovení zákoníku práce, že by v případě sporu musel on obhájit oprávněnost svého tvrzení, že mu brání vážné provozní důvody a že jste také odhodlána využít pomoci příslušného inspektorátu práce, protože zaměstnavatel nedodržuje zákoník práce. Všechny tyto kroky mají tedy sílu hlavně přesvědčovací, protože jediná opravdu definitivní obrana by byla až žaloba u příslušného soudu. Stojí ale za to, aby zaměstnavatel od začátku věděl, že víte, na co máte právo a na co nikoliv. Pak si to na Vás možná ani nezkusí a bude se chovat korektně.
Bylo by také na místě zjistit, co s Vámi vlastně zaměstnavatel po skončení rodičovské dovolené plánuje, protože třeba on sám vyčkává, až ukončíte sama pracovní poměr a při tom nemá pro Vás žádnou práci odpovídající pracovní smlouvě a musel by Vám dát výpověď pro nadbytečnost. Třeba vyčkává, aby nemusel platit odstupné a případnou náhradu mzdy při překážkách v práci. O zkrácený úvazek můžete požádat i po návratu z rodičovské dovolené.
Pokud byste sama rozvazovala pracovní poměr ať dohodou či výpovědí, je z hlediska případné podpory v nezaměstnanosti důležité, aby důvod skončení pracovního poměru spočíval v nějakém z uznaných důvodů. Klasickým je neschopnost skloubit práci a péči o malé děti.
Pokud chcete být doma a být státním pojištěncem zdravotního pojištění z důvodu osobní péče o malé dítě, může dítě navštěvovat školku jen na 4 hodiny denně. Podle mého názoru se to týká jen jednoho dítěte, protože jedno dítě stačí na to, abyste splnila podmínku pro státního pojištěnce, i když jsem se již setkala s názorem, že podmínku musí splňovat děti obě. Vy ale můžete být státním pojištěncem nadále z důvodu, že čerpáte rodičovský příspěvek , nic hlásit na zdravotní pojišťovně nemusíte, protože se na Vašem postavení státního pojištěnce nic nezmění.

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Štěpánková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.