Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Návrat do zaměstnání po RD

04.06.2014

dobry den, potřebovala bych poradit,
mam nastoupit po MD do zaměstnání a zaměstnavatel my nabídnul práci se stejným plat.zařazením,ale na jiném místě výkonu práce než jsem původně pracovala (místo výkonu práce v pr.sml. nemám uvedeno, pracovala jsem v Praze a opět my byla nabídnuta prace v Praze ,ale na jiné kanceláři).Místo výkonu práce, které my bylo navrženo je pro mě velice nevýhodné z důvodu vzdálenosti od bydliště. Mám dvě malé děti a časově bych je nestihla vyzvedávat z MŠ.Žádala jsem o zkrácený pracovní úvazek a tato žádost my byla odmítnuta. Zaměstnavatel my navrhuje ukončit pracovní poměr dohodou z důvodu o péči o nezletilé dítě. Myslím, že se mě chce zaměstnavatel lechce zbavit, protože po celou dobu mateřství my bylo neustále opakováno, že moje funkce byla zrušena a musí mě převést na jinou funkci, samozřejmě nevýhodnou pro mě. Z tohoto důvodu si také myslím, že my byla navržena práce vzdálenostně pro mě nevýhodná a bylo očekáváno že tuto práci odmítnu z důvodu o péči nezlet.dětí. Mám nárok na nějaké odstupné? Můžete my poradit z jakého důvodu mám dát výpověď, aby to pro mě bylo výhodné a nepřišla bych o dávky ze sociálky.
Dále mám ještě jednu otázku, zda mám nárok na proplacení dovolené. U prvního dítěte jsem o proplacení dovolené žádala a byla my proplacena.Po druhé mateřské jsem o propl.dovolené nežádala, protože nevím zda vzniknul nárok.(po ukončení mateřské s prvním dítětem jsem nenastoupila do zaměstnání a hned jsem nastoupila na nemocenskou, kde jsem zůstala až do porodu druhého dítěte, tak nevím zda vznikl nárok).
děkuji za odpověď.

Dobrý den,
zaměstnavatel Vás musí po návratu do zaměstnání zaměstnat v souladu s uzavřenou pracovní smlouvou, tedy zejména stejným druhem vykonávané práce a v dohodnutém místě výkonu práce. Určení místa výkonu práce je nezbytnou součástí pracovní smlouvy, bez jeho určení pracovní smlouva vůbc uzavřena není. Zákoník práce pro pracovní smlouvu předepisuje písemnou formu, její nedodržení je porušením zákoníku práce, ale nezpůsobí neplatnost uzavření pracovního poměru. Bylo by tedy možnos dovodit, že k určení místa výonu práce došlo konkludentně a tak je místem výkonu práce to místo, kde jste celou dobu před tím pracovala. Definitivně by ale tuto otázku mohl rozhodnout až soud na základě žaloby, kterou byste musela Vy podat na zaměstnavatele, že neplní pracovní smlouvu. V souladu s § 241 odst. 2 požádá-li zaměstnankyně nebo zaměstnanec pečující o dítě mladší než 15 let, těhotná zaměstnankyně nebo zaměstnanec, který prokáže, že převážně sám dlouhodobě pečuje o převážně nebo úplně bezmocnou fyzickou osobu, o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu stanovené týdenní pracovní doby, je zaměstnavatel povinen vyhovět žádosti, nebrání-li tomu vážné provozní důvody. Vážné provozní důvody znamenají, že by zkrácením Vašeho pracovního úvazku mohlo dojít k ohrožení činnosti zaměstnavatele,neznamená to, že se mu to tak nějak nehodí či nelíbí.
Pokud zaměstnavatel není schopen plnit své závazky z pracovní smlouvy a postupovat dle zákoníku práce, může Vám dát výpověď z organizačních důvodů. S odstupným samozřejmě a případně i náhradou mzdy za dobu strávenou na překážkách v práci na straně zaměstnavatele (nemůže Vás zaměstnávat v dohodnutém místě výkonu práce). Oznamte zaměstnavateli, že jste si vědoma, jaká máte práva plynoucí z uzavřeného pracovního poměru a že si tato práva budete bránit. Oznamte mu, že se chcete obrátit na příslušný inspektorát práce a případně i na soud.
Čerpáním mateřské dovolené jste pro zaměstnavatele odpracovala 60 pracovních dnů a vznikl Vám tak nárok na dovolenou. Tato Vám ale bude krácena z důvodu předchozí pracovní neschopnosti a následně by mohla být započítána i doba čerpání rodičovské dovolené v tom konkrétním kalendářním roce. Tuto dovolenou by Vám měl zaměstnavatel nařídit bezprostředně po skončení rodičovské dovolené.

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Štěpánková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.