Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Návrat do zaměstnání po RD

01.06.2014

Dobrý den,
ráda bych Vás požádala o radu, která se týká nástupu do zaměstnání po RD a výplaty další PPM.
Dne 7. 6. 2014 budou dceři tři roky a mně bude končit rodičovská dovolená. Zároveň jsem ale znovu těhotná, termín porodu 3. 12. 2014, tzn. nástup na MD 22. 10. 2014.
U svého zaměstnavatele mám smlouvu na dobu neurčitou, ze které teď čerpám RD + s ním mám sjednanou dohodu o provedení práce s jinou náplní činnosti než z hlavního pracovního poměru. Z této dohody není odváděno ZP a SP, výdělek nepřekračuje 2500 Kč měsíčně.
Zaměstnavateli jsem oznámila své těhotenství a zároveň i to, že chci po RD, tedy v červnu, nastoupit do zaměstnání, a pokud to nebude z lékařského hlediska nutné, nechci jít na nemocenskou. Zaměstnavatel s tím souhlasil, i když jsme se dohodli, že práce pro mě nebude na plný úvazek, ale jen na zkrácený (v posledních dnech upřesněno, že pouze poloviční).
Nyní ale přišel zaměstnavatel s tím, že by pro mě bylo výhodnější, abych si hned po skončení RD vybrala dovolenou a pak šla na nemocenskou, že bych měla nízký základ pro výpočet PPM, že se PPM možná bude počítat i z výše zmíněné DoPP. Domnívám se, že zaměstnavatel nemá pravdu, já navíc na nemocenskou nastoupit nechci, není k tomu žádný zdravotní důvod a nechci strávit celé léto zavřená doma (vycházky na 6 hodin denně pro mě přes léto nejsou postačující).
Chtěla jsem se proto zeptat:
1. Z čeho se mi bude počítat PPM a bude tam hrát nějakou roli zmíněná dohoda o provedení práce? Domnívám se, že se mi bude PPM počítat ze základu z roku 2011 (první MD).
2. Z čeho se mi bude počítat výše náhrady za dovolenou? Předpokládám, že také z průměru před nástupem na první MD.
3. Bylo by možné při běžné dovolené a nemocenské nadále pracovat pro zaměstnavatele na již zmíněnou dohodu o provedení práce? Při mateřské dovolené toto možné je - platí podmínka, že se nesmí pracovat 6 týdnů před a 6 týdnů po porodu?

Děkuji Vám za odpověď na můj obsáhlý dotaz a přeji hezký den.

Dobrý den,
zaměstnavatel nemá pravdu, že by Vám zkrácený úvazek a tím i nižší mzda snížily PPM. Pokud k nástupu na dávku dojde do 4 let věku prvního dítěte, bude se pro stanovení výše PPM posuzovat vyšší z obou dosahovaných příjmů. Kromě toho ale nemá zaměstnavatel ani pravdu v tom, že by Vám mohl bez Vašeho souhlasu zkrátit pracovní úvazek. Zaměstnavatel Vás po skončení rodičovské dovolené musí zaměstnat v souladu s pracovní smlouvou, tedy stejným druhem vykonávané práce, v místě výkonu práce a za naprosto stejných podmínek, které stanovuje Vaše pracovní smlouva. Pokud toto nedokáže splnit, jde o překážku v práci na jeho straně. Za běžných okolností by to také bylo výpovědním důvodem, že jste pro něho nadbytečná. Protože jste ale těhotná, tak tento výpovědní důvod uplatnit nemůže. Aby došlo ke zkrácení pracovního úvazku, musela byste souhlasit se změnou pracovní smlouvy. Pokud Vás zaměstnavatel zaměstnávat nemůže, budete doma "na překážkách" a budete dostávat náhradu mzdy. Je ovšem jasné, že ho to nepotěší a v ostatních otázkách nebude příliš vstřícný.
Výše náhrady za dovolenou se bude počítat z průměrného výdělku a tento se stanovuje za předchozí kalendářní čtvrtletí. Pokud není v tomto období odpracováno alespoň 21 pracovních dnů, použije se pravděpodobný výdělek. Pravděpodobný výdělek zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy nebo platu, které zaměstnanec dosáhl od počátku rozhodného období, popřípadě z hrubé mzdy nebo platu, které by zřejmě dosáhl; přitom se přihlédne zejména k obvyklé výši jednotlivých složek mzdy nebo platu zaměstnance nebo ke mzdě nebo platu zaměstnanců vykonávajících stejnou práci nebo práci stejné hodnoty. U Vás by ale bylo třeba si dát pozor na jinou věc. Pokud přistoupíte na zkrácení úvazku, bude se den dovolené počítat již v této zkrácené variantě, u polovičního úvazku tak bude den dovolené znamenat jen 4 zaplacené hodiny. Pokud však budete dovolenou čerpat dříve, než by došlo ke zkrácení úvazku, musel by zaměstnavatel vyplácet náhradu mzdy za čerpanou dovolenou za celé osmihodinové dny.
Na dohodu o provedení práce se nevztahují běžná ustanovení týkající se volna a překážkách v práci na straně zaměstnavatele a tak můžete na dohodu pracovat i nadále, i při čerpání mateřské a rodičovské dovolené, protože toto volno při DPP neexistuje.

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Štěpánková
Kategorie dotazu: Mateřská a rodičovská dovolená
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.