Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Návrat do zaměstnání po RD

17.05.2014

Dobry den,
mela bych nastoupit za 2 mesice zpet do zamestnani po RD a potrebuji poradit. Prestoze jsem sveho zamestnavatele kontaktovala uz 9 mesicu pred koncem RD, nadrizeny se kterym jednam mi dosud nedal vsechny informace ohledne meho pracovniho zarazeni. Pred mym odchodem na MD planoval moji funkci zrusit, zda se tak opravdu stalo, mi nyni na muj primy dotaz nesdelil. Vim pouze, ze kolegyne, misto ktere bych se mela vratit, pracuje na jine pozici a ma i jinou napln prace nez jsem mivala ja. Zamestnavatel postupne zamitl moji zadost o zkraceny uvazek i o moznost nastupu pozdeji nez ve 3 letech veku mladsiho ditete. Z jeho jednani bylo zrejme, ze se snazi mne od navratu do prace spise odradit, i kdyz to na rovinu samozrejme nerekl a daval mi zkreslene nebo neuplne informace. Vypoved z organizacnich duvodu mi vubec nenavrhl. Nakonec jsme se domluvili, ze nastoupim, nemam ale dosud zadne oficialni vyjadreni, za jakych podminek (funkce, napln prace, plat), protoze podle jeho slov to staci resit az pri nastupu a zmena funkce "vubec nevadi". Informace od nej mam jen ustni, nepresne, a nemam po drivejsich zkusenostech jistotu, ze se na ne muzu spolehnout.
O navrat do prace jsem opravdu stala, postupem casu ale diky jednani nadrizeneho a vyrazne zmenenym podminkam (k horsimu - tlak na castou praci prescas, zhorseni vztahu na pracovisti, styl rizeni) menim nazor. Proto me zajima, zda muzu (pokud tedy opravdu byla moje funkce zrusena) odmitnout zmenu v pracovni smlouve pouze pokud bude pro me nevyhodna, nebo to muzu udelat z jakehokoliv duvodu (napr. jen z duvodu zmeny pracovni naplne) nebo i bez udani duvodu. Podle informaci, ktere mam, bych pak mela narok na vypoved z organizacnich duvodu.
V pripade, ze funkce zrusena nebyla a formalne budu zarazena na svoji drivejsi pozici, a zamestnavatel nepristoupi na dohodu o ukonceni pracovniho pomeru - ma nejaky vyznam do me vypovedi uvest jako duvod peci o deti do 7 let veku (napriklad z hlediska Uradu prace)? A bylo by lepe resit pripadne ukonceni pracovniho pomeru az pri navratu do zamestnani (tj. pred skoncenim RD), nebo jeste pred nim?
Dekuji Vam predem za odpoved.

Dobrý den,
vrací-li se žena po rodičovské dovolené zpět do zaměstnání, nemá zaměstnavatel povinnost zajistit ji stejné místo „židli“ jako před MD. Má pouze obecnou povinnost přidělit jí práci dle pracovní smlouvy.
Zaměstnavatel Vám tedy musí přidělit pracovní místo, které odpovídá Vaší pracovní smlouvě. Pokud pro Vás zaměstnavatel nebude mít pozici, která odpovídá pracovní smlouvě, může Vám dát výpověď z pracovního poměru z důvodu nadbytečnosti a náleží Vám odstupné.
Běží zde klasická výpovědní lhůta. Pokud pro Vás nebude mít po tuto dobu zaměstnavatel práci, budete doma a budete pobírat 100%. Rozhodně pro Vás je důležité den po třetích narozeninách dítěte nastoupit do zaměstnání a žádat zaměstnavatele o přidělení práce. Pokud byste tak neučinila, může to být bráno jako hrubé porušení pracovní kázně a můžete být propuštěna okamžitě.

Zaměstnavatel může dát zaměstnanci výpověď jen z důvodů, které výslovně uvádí zákoník práce, jedná se např. o tyto důvody: § 52
a/ruší-li se zaměstnavatel nebo jeho část,
b/ přemísťuje-li se zaměstnavatel nebo jeho část,
c/ stane-li se zaměstnanec nadbytečným vzhledem k rozhodnutí zaměstnavatele nebo příslušného orgánu o změně jeho úkolů, technického vybavení, o snížení stavu zaměstnanců za účelem zvýšení efektivnosti práce nebo o jiných organizačních změnách,
d/ nesmí-li zaměstnanec podle lékařského posudku vydaného zařízením závodní preventivní péče nebo rozhodnutí příslušného správního úřadu, který lékařský posudek přezkoumává, dále konat dosavadní práci pro pracovní úraz, onemocnění nemocí z povolání nebo pro ohrožení touto nemocí, anebo dosáhl-li na pracovišti určeném rozhodnutím příslušného orgánu ochrany veřejného zdraví nejvyšší přípustné expozice,
e/ pozbyl-li zaměstnanec vzhledem ke svému zdravotnímu stavu podle lékařského posudku vydaného zařízením závodní preventivní péče nebo rozhodnutí příslušného správního úřadu, který lékařský posudek přezkoumává, dlouhodobě způsobilosti konat dále dosavadní práci,
f/ nesplňuje-li zaměstnanec předpoklady stanovené právními předpisy pro výkon sjednané práce nebo nesplňuje-li bez zavinění zaměstnavatele požadavky pro řádný výkon této práce; spočívá-li nesplňování těchto požadavků v neuspokojivých pracovních výsledcích, je možné zaměstnanci z tohoto důvodu dát výpověď, jen jestliže byl zaměstnavatelem v době posledních 12 měsíců písemně vyzván k jejich odstranění a zaměstnanec je v přiměřené době neodstranil,
g/ jsou-li u zaměstnance dány důvody, pro které by s ním zaměstnavatel mohl okamžitě zrušit pracovní poměr, nebo pro závažné porušení povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k zaměstnancem vykonávané práci; pro soustavné méně závažné porušování povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci je možné dát zaměstnanci výpověď, jestliže byl v době posledních 6 měsíců v souvislosti s porušením povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci písemně upozorněn na možnost výpovědi.
Z jiných důvodů zaměstnavatel dát výpověď nemůže. Výpověď musí být písemná a musí být doručena zaměstnanci, jinak je neplatná, musí obsahovat i vlastnoruční podpis zaměstnavatele či odpovědného zaměstnance, jinak může být zpochybněna autentičnost.

Pokud Vy sama chcete pracovní poměr ukončit, nejlepší by bylo dohoda o ukončení pracovního poměru. K tomuto kroku je však třeba souhlasu obou stran, tedy zaměstnavatel s tím musí souhlasit. Pokud tento krok nebude připadat v úvahu, budete muset podat výpověď z pracovního poměru, jako důvod výpovědi můžete napsat péče o dítě mladší 7let. Tu Vy, jako zaměstnanec můžete podat kdykoliv. Musíte však počítat s tím, že po výpovědi následuje dvouměsíční výpovědní lhůta, která začíná běžet první den následujícího měsíce po doručení. Po tuto dobu/pokud ještě nebudete na RD/ musíte do zaměstnání fakticky docházet.

O podporu v nezaměstnanosti můžete žádat až po ukončení pracovního poměru a pokud se zaregistrujete bezprostředně po ukončení RD /neodpracujete tedy žádný den po RD/, podporu budete pobírat minimální. Minimální podpora činí první dva měsíce 3694 Kč měsíčně, další dva měsíce 2955 Kč a zbývající měsíc 2709 Kč měsíčně.

Pokud s Vámi zaměstnavatel nechce dojednat nic předem, nastupte do zaměstnání /viz výše/ a požadujete přidělení práce.

Přeji hezký den

Autor(ka) odpovědi: Zdenka Čurdová
Kategorie dotazu: Zpět do práce - personální poradna
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.