Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Ukončení pracovního poměru pro nadbytečnost

17.04.2014

Dobrý den. Již v minulosti jste mi dobře poradili a tak se na Vás znovu obracím. 25.6.2014 mi končí RD a zaměstnavatel se mnou chce rozvázat pracovní poměr pro nadbytečnost. Očekávala jsem výpověď pro nadbytečnost s tím, že mi od 1.7.2014 poběží výpovědní lhůta. Také pak odstupné ve výši 3 platů. Od kolegyně, která byla ve stejné situaci jako já ale vím, že ji zaměstnavatel přesvědčil podepsat dohodu a to ke dni, kdy by měla nastoupit zpět po RD do zaměstnání. Zavázal se ale, že ji vyplatí 3 platy odstupné + 2 platy za jakoby výpovědní lhůtu. V dohodě je výslovně uvedenou, že překážka je na straně zaměstnavatele a že ji propouští z organizačních důvodů. Jednání zaměstnavatele chápu - nejsme propuštěny pro skutečnou nadbytečnost, na naše místa přijali kolegyně na dobru neurčitou.. takže kdyby došlo na nejhorší, zaměstnavatel si je vědom, že nadbytečnost neprokáže. Ale ani jedna z nás se s ním nechceme soudit. Jde mi o to, pokud podepíši dohodu, kde je uvedeno, že překážka je na straně zaměstnavatele a že mě propouští z organizačních důvodů, zda budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti v plné výši (tj. 65 % platu, atd.)a ne jen na minimální částku.
Mám ještě jeden dotaz. Ke dni 26.6. tedy budu propuštěna. Našla jsem si ale už jiné zaměstnání, kam nastoupím asi 1.6. (možná 26.6. - to není ještě jasné). Můj stávající zaměstnavatel se to ale dozvěděl. Je nějaký způsob, jak by mne mohl připravit o tříměsíční odstupné + dvouměsíční plat ve výpovědní lhůtě? Od Vás již vím, že do zaměstnaní mohu nastoupit i když jsem ještě zaměstnankyní stávajícího zaměstnavatele. Jak je to ale prosím se zápočtovým listem, který budu potřebovat ještě dříve než budu propuštěna. Mohu si ho již teď vyžádat a je zaměstnavatel povinnen mi ho poskytnout? Děkuji.

Dobrý den,
pokud ukončíte pracovní poměr dohodou ihned po vyčerpání RD, budete mít nárok na podporu pouze minimální, i když je zde uveden důvod nadbytečnosti, popř. překážka na straně zaměstnavatele. Tím, že na dohodu nepřistoupíte a bude trvat na výpovědi za strany zaměstnavatele, dostane výpověď pravděpodobně 26.6.2014 a od 1.7. Vám poběží dvouměsíční výpovědní lhůta. Pokud pro Vás v tuto dobu nebude mít zaměstnavatel práci, budete doma pro překážky na strany zaměstnavatele a budete placena průměrem. Pracovní poměr Vám skončí posledního srpna. Pokud byste se registrovala po ukončení pracovního poměru 1.9.2014 podpora by se Vám vypočítávala ze mzdy, kterou jste pobírala.

Jestliže jste v tuto chvíli našla nové zaměstnání, do kterého máte možnost nastoupit už od června, můžete tak učinit. Pokud by však byla náplň práce stejná, jako u původního zaměstnavatele, musíte mít od něho souhlas / př. pracovala jste jako prodavačka a nyní k novému zaměstnavateli nastoupíte také jako prodavačka/. Pokud Vás zaměstnavatel propustí z důvodu nadbytečnosti, máte nárok na odstupné. Zaměstnavatel Vám může zkomplikovat situaci tím, že v době výpovědní lhůty Vám bude přidělovat práci.
Pokud však přistoupíte na ukončení pracovního poměru dohodou /trvejte na uvedení důvodu pro nadbytečnost/ a obě strany se dohodnou na odstupném, na které máte opět nárok a navíc 2 platy, tak Vám to zaměstnavatel musí vyplatit. Jestliže se po ukončení RD nebudete registrovat na ÚP, můžete přistoupit na ukončení pracovní poměru dohodu.
Zápočtový list dostane až po ukončení pracovního poměru a můžete ho doložit dodatečně.

Přeji hezký den

Vaše Aperio
Kategorie dotazu: Slaďování zaměstnání a rodinného života
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 
 

Přispějte na vznik Linky pro mámy a táty


Díky vám budeme moci poskytnout rodičům PRVNÍ POMOC v krizi
tak, aby se co nejméně dotkla jejich dětí.


 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

PEČUJETE O DĚTI NEBO PARTNERA S DUŠEVNÍMI PROBLÉMY?
Dodáme vám energii a pomůžeme vám vyrovnat se s vaší situací,
abyste mohli být rodině pevnou oporou.
Přihlaste se do programu Naberte dech!

Naberte dech

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.