Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Rodičovská dovolená a přivýdělek

08.04.2014

Dobry den,
potrebovala bych poradit ohledne zamestnani pri soucasne rodicovske dovolene. Rodicovskou dovolenu mam u zamestnavatele na 3 roky, aktualne je dceri jeden a pul roku. Zamestnavatel mi nabizi praci na castecni uvazek - asi polovicni a mne by zajimalo, jake jsou omezeni prace pri soucasnem pobirani rodicovskeho prispevku. Zaroven bych chtela vedet, jaka smlouva bude pro mne nejvyhodnejsi vzhledem k tomu, ze planuju mit druhe dite (cca do 2 let odted) a nerada bych prisla o puvodni vysku PPM, vzhledem k tomu, ze prijem bych ted mela zrejme mín než polovicní. Pokud bychom upravili puvodni pracovni smlouvu, tak kdybych se chtela treba vratit po (první nebo druhe) rodicovske dovolene zpatky na plny uvazek, uz mi ho zamestnavatel nemusi nabidnout a taky v pripade propusteni bych mela odstupný jenom odpovidajici nizsimu vydelku. Jsou nejake moznosti jak neprijit o vyhody puvodni smlouvy (pracovni zarazeni, vydelek, doba neurcita..)? Predem moc dekuju za odpoved.

Vážená paní,

pokud se týká rodičovského příspěvku podmínkou nároku na rodičovský příspěvek je, že dítě mladší 2 let navštěvuje jesle, mateřskou školu nebo jiné zařízení pro děti předškolního věku v rozsahu nepřevyšujícím 46 hodin v kalendářním měsíci. U dítěte, které dovršilo 2 roky věku, není docházka do zařízení omezena. Příjmy rodiče nejsou sledovány. Rodič může při nároku na výplatu rodičovského příspěvku zlepšovat sociální situaci rodiny výdělečnou činností, ale musí v této době zajistit péči o dítě jinou zletilou osobou.
Spolupráce se zaměstnavatelem během rodičovské dovolené je vhodný způsob, jak neztratit kontakt se zaměstnavatelem, prací a kolegy. Jistě usnadní nástup do práce po rodičovské dovolené.
• Práci lze vykonávat jednak na základě původní pracovní smlouvy, tj. zpravidla na kratší pracovní dobu. To pak ale rodič nečerpá rodičovskou dovolenou a není v ochranné době, tj. chráněn před výpovědí.
• Zaměstnavatelé však často nabízejí po dobu rodičovské dovolené práci v dalším základním pracovněprávním vztahu, většinou na dohodu o provedení práce nebo na dohodu o pracovní činnosti. Zaměstnanec v tomto dalším pracovněprávním vztahu u téhož zaměstnavatele nesmí vykonávat práce, které jsou stejně druhově vymezeny, tj. může vykonávat pouze jiné práce než vykonával na základě původní pracovní smlouvy.
Jestliže plánujete další dítě, doporučuji spíše druhý postup, tj. uzavřít další pracovněprávní vztah a pokračovat v čerpání rodičovské dovolené v původním zaměstnání.
Dohoda o pracích konaných mimo pracovní poměr může mít dvě formy:
• dohoda o provedení práce
• dohoda o pracovní činnosti
Na práci konanou na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr se použije úprava pro výkon práce v pracovním poměru. To však neplatí pro právní úpravu týkající se
• převedení na jinou práci a přeložení;
• dočasné přidělení;
• odstupné;
• pracovní dobu a dobu odpočinku; výkon práce však nesmí přesáhnout 12 hodin během 24 hodin po sobě jdoucích;
• překážky v práci na straně zaměstnance;
• dovolenou;
• skončení pracovního poměru;
• odměňování (pravidla ohledně minimální mzdy platí i zde);
• cestovní náhrady.
V dohodách o pracích konaných mimo pracovní poměr není zaměstnavatel povinen rozvrhovat zaměstnanci pracovní dobu.

Dohoda o provedení práce
Rozsah práce, na který se dohoda o provedení práce uzavírá, je omezen na maximálně 300 hodin v kalendářním roce. Pokud zaměstnanec vykonává pro zaměstnavatele práci na základě dvou a více dohod o provedení práce, doby práce se sčítají. V dohodě o provedení práce musí být uvedena doba, na kterou se tato dohoda uzavírá. Dohoda musí být uzavřena písemně. Z odměny na základě dohody se odvádí daň z příjmu. Je-li odměna vyšší než 10 000 Kč měsíčně, odvádí se i pojistné na zdravotní a sociální pojištění.

Dohoda o pracovní činnosti
Dohodu o pracovní činnosti může zaměstnavatel s fyzickou osobou uzavřít pouze tehdy, pokud rozsah práce nepřekročí v průměru polovinu stanovené týdenní pracovní doby (poloviční úvazek – 20 hodin týdně). Dodržování sjednaného a nejvýše přípustného rozsahu poloviny stanovené týdenní pracovní doby se posuzuje za celou dobu, na kterou byla dohoda o pracovní činnosti uzavřena, nejdéle však za období 52 týdnů.
Je stanovená povinná písemná forma dohody. Z této dohody se kromě daně z příjmu odvádí i pojistné na zdravotní a sociální zabezpečení. Čerpání mateřské a rodičovské dovolené a dočasné pracovní neschopnosti probíhá stejně jako u pracovního poměru.
Nárok na dovolenou a na náhradu mzdy po dobu jiných důležitých osobních překážek sice nevzniká, ale je možné je v dohodě sjednat, popř. tak může stanovit zaměstnavatel vnitřním předpisem.
Dohoda o pracovní činnosti může skončit:
• dohodou;
• jednostranně výpovědí z jakéhokoli důvodu/bez důvodu s 15denní výpovědní dobou. Ochranná doba v tomto případě neplatí. To znamená, že bude-li zaměstnanec např. v dočasné pracovní neschopnosti, zaměstnavatel mu může dát výpověď. Při výpovědi ze strany zaměstnavatele nevzniká nárok na odstupné;
• okamžitým zrušením (jen v případě, kdy lze okamžitě zrušit pracovní poměr, a to pouze v případě, pokud tento způsob skončení byl v dohodě sjednán);
• uplynutím doby, na kterou byla sjednána.
Právní předpisy:
zákon č.262/2006 Sb., zákoník práce

S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Jana Seemanová
Kategorie dotazu: Výdělečná činnost na MD a RD
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.