Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Ukončení pracovního poměru

30.03.2014

Dobrý den,moc Vás prosím o radu v situaci,kdy si nejsem jistá svými možnostmi..Jsem samoživitelka se třemi dětmi ve věku 14,9,7.Z manželství mám to nejstarší,otec se sní nestýká a ani neplatí řádně alimenty.Dvě menší děti již otce nemají z důvodu úmrtí.V lednu 2014 jsem nastoupila na školící období v délce 1.5měsíce na pozici zástupce vedoucí do jedné prodejny.V té době jsem mohla kdykoliv skončit,pak už pouze dvouměsíční výpovědí.Zaškolování probíhalo na jiné prodejně,kde se mnou byli spokojeni.Na pracovišti,pro které jsem byla školena to sice tak nebylo,nicméně uživit děti musím.Pak začali následovat problémy ve škole s učením,jelikož při týdenní odpolední jsem je téměř ani neviděla ,natož se s nimi učila.Syn,kterému je 9 má problémy s učením-má uznanou dyslexii a disortografii a stále ještě navštěvujeme výchovné středisko ohledně chování a smířením z otcovi smrti.
Jediné co mě v té době napadlo,si zažádat o zkrácený úvazek ,nebo jen ranní směny,nicméně mě bylo řečeno,že se mám podřídit,nebo ať si dám výpověď.A aby toho nebylo málo,vrátil se mi těžký zánět v pravé ruce,tudíž neschopenka mě neminula.Teď jsem tedy doma a hledám možnost ukončení pracovní smlouvy dříve než dvoumésíčně,protože tam se již nechci vrátit,jak kvůli dětem,tak i z důvodu věčného slovního napadání od nadřízené,která mě neměla ráda od prvního dne,jak mi sama řekla.Je to nějak možné,třeba i ze zdravotních důvodů?

Dobrý den,
abyste mohla ukončit pracovní poměr, musíte buď podat výpověď nebo se pokusit ukončit pracovní poměr dohodou a nebo by musela existovat možnost okamžitého ukončení pracovního poměru.

Zaměstnanec může pracovní poměr okamžitě zrušit jen, jestliže,

a) podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, nemůže dále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel mu neumožnil v době 15 dnů ode dne předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné práce, nebo
b) zaměstnavatel mu nevyplatil mzdu nebo plat nebo náhradu mzdy nebo platu anebo jakoukoli jejich část do 15 dnů po uplynutí období splatnosti

Pokud byste tedy získala posudek, že ze zdravotních důvodů nemůžete pokračovat a zaměstnavatel by Vás nepřeložil na jinou práci, která by Vás neohrožovala, tak byste mohla pracovní poměr ukončit okamžitě.

Jinak se můžete pokusit podat návrh na ukončení pracovního poměru dohodou nebo podat výpověď. Vzhledem k tomu, že u výpovědi běží výpovědní lhůta dva měsíce a počne běžet od prvního dne následujícího po podání výpovědi, je zítra poslední den, aby Váš pracovní poměr skončil výpovědí maximálně rychle. Můžete tedy podat výpověď, abyste to stihnula ještě v březnu a nemusela čekat o měsíc déle. Zároveň však ihned zítra můžete podat návrh na ukončení pracovního poměru dohodou k určenému dni, můžete uvést jako důvod skončení fakt, že nelze práci skloubit s péčí a tři děti a zároveň máte vážné zdravotní problémy. Pokud by zaměstnavatel přistoupil na dohodu, pracovní poměr skončí dříve, než dojde k vypršení výpovědní doby. Pokud by nepřistoupil, stále by běžela výpovědní doba a pracovní poměr by skončil nejpozději posledního května. Pro výpověď nemusíte uvádět žádný výpovědní důvod, ale nic nebrání tomu, aby byl uveden důvod zcela stejný jako v návrhu dohody.

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Štěpánková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.