Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Výpověď x dohoda

30.03.2014

Dobrý den.
Pokud po skončení RD obdržím od zaměstnavatele výpověď pro nadbytečnost a nebudu trvat na dodržení výpovědní lhůty, mohu ukončit prac. poměr např. několik dní po 3.narozeninách dítěte, abych měla následně nárok na vyšší podporu v nezaměstnanosti? Dceři budou 3 roky 12.4.2014, to je sobota. Jak v takovém případě postupovat? Mám oznámit zaměstnavateli písemně, že netrvám na dodržení 2měsíční výpovědní doby? Může on trvat na tom, abych ještě chodila do práce? Věděla jsem, že pro mne místo nemá, nezajistila jsem si tedy hlídání pro dítě. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Dobrý den,
pokud byste dostala výpověď, nelze netrvat na dodržení výpovědní lhůty, ta zkrátka běží dle zákona. Před koncem Vaší rodičovské dovolené se sejděte se zaměstnavatelem a proberte postup vedoucí k rozvázání Vašeho pracovního poměru. Buď můžete první den po skončení rodičovské dovolené dostat výpověď pro nadbytečnost a pak poběží až do konce června výpovědní doba. Situace může být dvojí - zaměstnavatel pro Vás nebude mít žádnou práci, která by byla v souladu s pracovní smlouvou, v takovém případě jde o překážku v práci na jeho straně a bude Vám až do skončení pracovního poměru vyplácet náhradu mzdy. Po skončení pracovního poměru Vám vznikne nárok na odstupné ve výši tří měsíčních výdělků. To že jste nadbytečná ale neznamená automaticky, že by zaměstnavatel nějakou práci, kterou by Vás mohl zaměstnávat, nemohl mít, může třeba ulevit ostatním zaměstnancům a rozdělit na ty dva měsíce jejich práci i pro Vás. Jde o to, že to musí být jen činnost odpovídající Vaší pracovní smlouvě. Pak by po Vás mohl požadovat, abyste do práce chodila.
Jednání se zaměstnavatelem by tedy mělo probíhat v tom duchu, aby věděl, že Vy svá práva dobře znáte, že Vaše nadbytečnost je jeho problém a on se s ním musí být schopen vyrovnat. Můžete se ho zeptat, jak si Váš návrat představuje a třeba sám přijde s tím, že budete doma na překážkách až do konce června a pak Vám vyplatí odstupné. Může také nabídnout dohodu o rozvázání pracovního poměru k určitému datu (je důležité, aby bylo uvedeno, že pracovní poměr končí pro nadbytečnost) a může Vám nabídnout odpovídající odstupné navýšené o ty měsíce, kdy by Vám měl platit náhradu mzdy. Pokud ovšem předem bude vědět, že se Vám nehodí pokračovat v práci, tak se podle toho zachová a bude se snažit co nejvíc ušetřit, ba dokonce může tvrdit, že s Vámi počítá a bude sázet na to, že nemáte hlídání a sama rozvážete pracovní poměr a on tak ušetří i odstupné.
Pokud byste se dokázali domluvit na nějaké pro Vás výhodné dohodě o rozvázání pracovního poměru, je důležité, abyste alespoň den pracovala a zaměstnavatel za Vás odvedl pojistné, aby se podpora v nezaměstnanosti počítala ze mzdy. Aby to ovšem nevypadalo účelově, je ideální, abyste pracovala pár dnů a aby dohoda byla uzavřena až po Vašem návratu do práce. Z hlediska podpory v nezaměstnanosti je důležité vědět, že podmínkou úspěšné registrace uchazeče o zaměstnání je "schopnost a ochota pracovat", což posuzují zaměstnanci úřadu. Pokud nemáte zajištěno hlídání dítěte a nemůžete se tak účinně chovat jako uchazeč o zaměstnání, tedy zaměstnání hledat, chodit na pohovory a případně nastoupit do zaměstnání, tak nemůžete být uchazečem a nemůžete dostávat podporu. Proto by bylo ideální, abyste měla pracovní poměr až do června a byla doma na překážkách v práci. Ani když nebudete na úřadu práce, nemusíte řešit zdravotní pojištění, protože můžete ohlásit své zdravotní pojišťovně, že nadále pečujete o malé dítě do 7 let a budete stále státním pojištěncem.

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Štěpánková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.