Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: návrat po rodičovské dovolené

23.03.2014

Dobrý den,12.3.mi skončil rodičák,(rodičák mi trval 5let-2děti),od října chodím na brigádu,kde mám smlouvu jako výpomoc a trvá na dobu určitou do 1.5.2014.Brigáda je u stejného zaměstnavatele jako před nástupem na rodičák.Původní smlouva nebyla zrušena výpovědí,jsem dále jako zaměstnanec.Mám nárok na to,aby mě vzali zpět?nabízejí mi pouze jen jako brigádu a přitom od začátku mi tvrdil že mě vezme zpět.Zaměstnavateli jsem hlásila už od září že mi bude končit rodičák,ví o tom.Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,
pokud Vaše původní pracovní smlouva trvá a brigáda byla sjednána jako mimopracovní poměr s jinou náplní práce než je uvedena ve Vaší pracovní smlouvě, pak máte nárok na přidělování práce v souladu s Vaší pracovní smlouvou. Dle § 196 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce, v platném znění je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnankyni rodičovskou dovolenou nejvýše do 3 let věku dítěte. Po skončení rodičovské dovolené (den po dni, kdy dítě dosáhne tří let)je zaměstnavatel povinen přidělovat práci dle pracovní smlouvy - záleží, jak jí máte definovanou. Na případné změně pracovní smlouvy se s Vámi musí dohodnout, tj. Vy musíte s takovou změnou souhlasit. Pokud zaměstnavatel nemá práci odpovídající Vaší pracovní smlouvě a nedohodne se s Vámi jinak, jedná se o překážku v práci na straně zaměstnavatele a po dobu jejího trvání Vám náleží náhrada mzdy. V případě, že na změnu nepřistoupíte, bude zaměstnavatel nucen dát Vám zřejmě výpověď z důvodů vymezených v § 52 písm c) (nadbytečnost), z těchto výpovědních důvodů máte nárok na tříměsíční odstupné. Výpovědní doba trvá dle zákona nejméně dva měsíce. Začíná běžet prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení a končí uplynutím posledního dne příslušného kalendářního měsíce. Pokud jde o konání práce v době, kdy by běžela výpovědní doba, pak platí původní pracovní smlouva, tj. zaměstnavatel by musel přidělovat práci dle ní. Pokud by to z jeho strany nebylo možné, jedná se o překážku na jeho straně, kdy zaměstnankyni náleží náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku, a to v zásadě po celou dobu trvání překážky v práci, resp. do ukončení pracovního poměru. Podle § 355 zákoníku práce se namísto průměrného výdělku použije pravděpodobný výdělek, jestliže zaměstnanec v rozhodném období neodpracoval alespoň 21 dnů. Podle § 354 zákoníku práce je rozhodným obdobím předchozí kalendářní čtvrtletí. Pokud v rozhodném období zaměstnankyně neodpracovala jediný den, je zaměstnavatel povinen pro výpočet náhrady mzdy po dobu překážek v práci na straně zaměstnavatele a odstupného použít pravděpodobný výdělek. § 355 zákoníku práce stanoví způsob výpočtu pravděpodobného výdělku: „Pravděpodobný výdělek zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy, které zaměstnanec dosáhl od počátku rozhodného období, popřípadě z hrubé mzdy, které by zřejmě dosáhl; přitom se přihlédne zejména k obvyklé výši jednotlivých složek mzdy nebo platu zaměstnance nebo ke mzdě nebo platu zaměstnanců vykonávajících stejnou práci nebo práci stejné hodnoty".

S pozdravem a přáním hezkého dne

Autor(ka) odpovědi: Petra Kuntošová
Kategorie dotazu: Mateřská a rodičovská dovolená
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.