Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Změna pracovních podmínek

19.03.2014

Dobrý den,jsem zaměstnanec na dobu neurčitou v pozici účetní.Dělám skladové hospodářství a podklady pro mzdovou účetní.Zpracovávám výsledky výroby našeho závodu.\jsem 22týdnů těhotná a mám už 5leté dítě.Protože je dítě často nemocné jsem se souhlasem ředitele (muj přímý nadřízený)pracovala doma,aby všechny doklady byl hotovy včas pro další prácí kolegin s nimi.Vše běželo dva roky bez problémů.Požádála jsem zda by bylo možné pracovat při mateřské a rodičovské dovolené doma.\Můj nadřízený souhlasil.Žádný problém nebyl.Teď o tom byl mluvit s předsedou družstva a ten vše zamítl.Bez rozhovu a jakýchkoliv důvodů.Nesouhlasí ani s mou prací doma, ale podklady chce mít včas hotové. \mám nějaký způsob jak se hájit.Předseda s tím zpočátku také souhlasil bylo mu jedno jak to dělám jen když má výsledky včas. Ráda bych o tu práci nepřišla a prací z doma se připojím na firemní počítač takže nemám doma ve svém počítači žádné firemní údaje.Pracuji řádně v pracovní době a podle mě tím nic neporušiji.Po 1.dítěti mě sesadili z mojí pozice pravě z důvodu že moje dítě bude často nemocné a tady na té pozici to nebude vadit.Teď vadí úplně všechno.Mám pocit že už to hraničí s šikanou.Má práce se mi moc líbí a ráda bych pravovala i při dalším dítěti.Nechci přijít o praci jen proto že jsem žena - matka.Je to dost nefer.Mohu se prosím nějak hájit.|Děkuji za odpověd

Dobrý den,
především záleží na znění Vaší pracovní smlouvy. Pokud povolení pracovat z domova bylo pouze na osobní domluvě mezi Vámi a Vaším přímým nadřízeným a není zaneseno nějakým dodatkem do pracovní smlouvy, tak (ve chvíli, kdy se zaměstnavatel rozhodne), musíte vykonávat práci v souladu s pracovní smlouvou a mimo jiné tak dodržovat nasmlouvané místo výkonu práce. Pokud však k povolení výkonu práce došlo nějakým písemným dokumentem, který by bylo možno považovat za listinu měnící pracovní smlouvu, je tato nyní ve stavu, že místo výkonu práce máte doma a nelze jej jednostranně zaměstnavatelem měnit.
Pracovat během mateřské dovolené pro svého zaměstnavatele nemůžete, protože mateřská dovolená nesmí být kratší než 14 týdnů a je to volno, které Vám zaměstnavatel musí udělit. Mohla byste pracovat na základě nějaké dohody mimo pracovní poměr, ale tato by nemohla být uzavřena na stejný druh práce, jakou máte nasmlouvánu v pracovní smlouvě. Oproti tomu nemusíte vůbec nastoupit na rodičovskou dovolenou, takže po tuto dobu pracovat můžete. Zda-li z domova ovšem, jak výše uvedeno, záleží na tom jestli toto nyní máte uvedeno v pracovní smlouvě a nebo, zda s tímto postupem bude zaměstnavatel souhlasit.
Pokud zaměstnavateli na Vaší práci záleží, máte určitou vyjednávací výhodu v tom, že nyní můžete využít toho, že jste těhotná. Můžete nastoupit do pracovní neschopnosti a zaměstnavatel nebude mít z Vaší práce vůbec nic, můžete argumentovat tím, že Vám lékař povolí pracovat pouze v klidu z domova a že dojíždění za prací již není ve Vašem stavu vhodné. Můžete také, pokud budete nucena pracovat v místě zaměstnavatele, využívat svého práva na pracovní volno s náhradou mzdy k ošetřování člena rodiny, kdykoliv dítě onemocní, a zaměstnavatel se zase bude muset smířit s tím, že zkrátka podklady mít hotové nebude. nedovedu si představit výpovědní důvod, který by mohl zaměstnavatel ve Vaší současné situaci použít, takže se moc nemusíte obávat toho, že by Vás zaměstnavatel mohl propustit. Jako těhotná a navíc v pracovní neschopnosti jste proti klasickým výpovědním důvodům chráněna.

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Štěpánková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.