Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Výpověď

16.03.2014

Dobrý den, 3.7. mi končí MD. První mateřskou jsem nastoupila v listopadu 2008, druhou jsem navázala v roce 2011. V práci mi chtějí dát po šestileté RD výpověď DOHODOU pro nadbytečnost. Nabídli mi odstupné ve výši třech platů bez prémií. Zajímalo by mě z čeho mi odstupné mají počítat. Zda z roku 2008 (tedy z průměru za červenec-září, brala jsem velké odměny a pracovala jsem i 220 hodin) nebo z pravděpodobného výdělku (což oni chtějí, prý dle vnitřních předpisů). Z mého pohledu je pro mne varianta tříměsíčního odstupného velmi nevýhodné a také jejího výpočtu. Děkuji za radu. Hezký den.

Dobrý den,
v první řadě je nutno uvést na pravou míru, že výpověď dohodou NEEXISTUJE !! Pracovní poměr lze ukončit buď výpovědí a nebo dohodou o rozvázání pracovního poměru. Výpověď je jednostranný právní akt a, pokud je dán zákonný výpovědní důvod, nelze s tím nic změnit. Dohoda o rozvázání pracovního poměru je naproti tomu dvoustranná smlouva, ve které se dvě strany zaměstnanec a zaměstnavatel domluvili na podmínkách, za kterých by měl pracovní poměr skončit.

U výpovědi pro nadbytečnost (která musí doopravdy existovat, jinak je výpověď neplatná) počíná od prvního dne následujícího po doručení výpovědi do vlastních rukou běžet dvouměsíční výpovědní doba. Pokud pro Vás zaměstnavatel nemá práci v souladu s pracovní smlouvou, je to překážka na jeho straně a musí Vám až do skončení pracovního poměru platit náhradu mzdy. Po skončení pracovního poměru Vám vznikne nárok na odstupné ve výši tří měsíčních průměrných výdělků. Průměrný výdělek zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy nebo platu zúčtované zaměstnanci k výplatě v rozhodném období a z odpracované doby v rozhodném období. Rozhodným obdobím je předchozí kalendářní čtvrtletí. Jestliže zaměstnanec v rozhodném období neodpracoval alespoň 21 dnů, použije se pravděpodobný výdělek. Pravděpodobný výdělek zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy nebo platu, které zaměstnanec dosáhl od počátku rozhodného období, popřípadě z hrubé mzdy nebo platu, které by zřejmě dosáhl; přitom se přihlédne zejména k obvyklé výši jednotlivých složek mzdy nebo platu zaměstnance nebo ke mzdě nebo platu zaměstnanců vykonávajících stejnou práci nebo práci stejné hodnoty. Jestli budete dostávat průměrný nebo pravděpodobný výdělek bude tedy záležet na tom, zda budete do skončení výpovědní doby pracovat a dostávat mzdu a nebo zda budete dostávat náhradu mzdy, která se také bude vyplácet jako pravděpodobný výdělek.

Naproti tomu u dohody o rozvázání pracovního poměru je rozhodnutí na Vás, za jakých podmínek budete souhlasit s ukončením pracovní smlouvy. Je důležité, aby i v dohodě bylo uvedeno, že pracovní poměr končí pro nadbytečnost. Jednak Vám tím ze zákona vzniká nárok na tříměsíční odstupné a jednak si tím zachováte nárok na případnou podporu v nezaměstnanosti v nesnížené výši. Ostatní je již jen na vzájemné dohodě. Zejména se můžete dohodnout na jakémkoliv dni, ke kterému má pracovní poměr skončit. Pak byste neměla zbytečně přistoupit na pouze tříměsíční odstupné, když v případě výpovědi by Vám musel zaměstnavatel platit náhradu mzdy nebo mzdu samotnou ještě za celou výpovědní dobu. Kromě toho je na jednání obou stran smlouvy, zda nenabídne odstupné vyšší, než by činil pravděpodobný výdělek, abyste měla zájem na tom ukončit pracovní poměr tímto jednodušším způsobem. K uzavření dohody o rozvázání pracovního poměru Vás zaměstnavatel nemůže nijak přinutit.

Při rozhodování, zda si nechat dát výpověď či souhlasit s návrhem dohody o rozvázání pracovního poměru také posuďte, zda je pro Vás žádoucí ukončit pracovní poměr již v červenci (dohodou) a nebo být zaměstnancem až do konce září. Znamená to, že po celou tuto dobu budete také nemocensky a zdravotně pojištěna a v případě, že byste během výpovědní doby otěhotněla, že by pracovní poměr neskončil a Vám by tak zase vznikl nárok na mateřskou a posléze rodičovskou dovolenou.

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Štěpánková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.