Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Nepřijetí dítěte do mateřské školy

24.02.2014

Dobrý den ,chtěla by jsem poradit v oblasti mateřské školky. V Květnu 2013 jsem byla u zápisu s mladším synem do mateřské školky u nás v obci.Měla jsem zájem o docházku od května 2014 ,protože přesně 1.Května bude synovi 3 roky.A v tu dobu mi končí i rodičovská dovolená.Paní ředitelka mi říkala ,že má zájem pouze o děti na plný úvazek ,které nastoupí do školky od září,což chápuv práci mi ale drží místo 2. května mám nastoupit,ale do školky mi ho paní učitelka nevezme z důvodů plné kapacity.Ve vyjádření mi napsala,že nástup bude možný pouze v případě ,že některé dítě ukončí docházku.Do školky ale docházejí děti dokonce dvouleté a maminky jsou na mateřské dovolené.Dalších 6 dětí zde dojíždí z vedlejší obce ,kde měli plnou kapacitu a děti už jim nevzali.jedná setaky o některé děti,které mají maminky na mateřské dovolené.Ve školce mám dceru předškolního věku.Paní ředitelka mi tvrdí ,že s tím nemůže nic dělat.Děkuji za odpověď

Dobrý den,
problém je v tom, že školky v současné době mají zcela naplněné kapacity, pokud v okamžiku, kdy dítě dovrší 3 roky, nemá školka volné místo, tak dítě zkrátka přijmout nemůže, není to samozřejmě problém jen Váš, ve stejné situaci jsou všechny matky, kterým rodičovská dovolená končí během školního roku. Místa se ve školce obvykle uvolní až odchodem předškoláků do první třídy.
Obvyklé je, že pokud jsou u zápisu děti, které splňují totožná kritéria, že rozhoduje jejich věk a pak je pravděpodobné, že dítě narozené v květnu bude na konci seznamu.
Školský zákon nestanoví žádná kritéria, kterých by se ředitel mateřské školy musel při přijímacím řízení držet, obce obvykle stanoví určitá vodítka, podle kterých se má vést přijímací řízení, ale pokud podle nich ředitel nebude postupovat, tak je vše zcela v intencích zákona a nikdo ho za to nebude nijak postihovat. V tom případě spíš záleží na tom, jak jsou nastaveny vztahy mezi obcí jako zřizovatelem a školkou, ale ani odvolání k nadřízenému orgánu by nebylo úspěšné, kdyby napadalo jen to, že bylo přijato jiné dítě podle jiných kritérií. Ve Váš neprospěch hovořil fakt, že jste dítě chtěla do školky umístit až od letošního května, rozhodně tak byly upřednostněny děti, které mohly nastoupit hned v září 2013.
Vaší současnou situaci lze vyřešit jednak dotazováním ve školce, zda se neuvolnilo místo tak, abyste syna mohla dát do školky již nyní a jestliže ne, tak se nezapomeňte zúčastnit zápisu, ať máte šanci alespoň od září. U zaměstnavatele můžete zkusit požádat o neplacené volno do konce prázdnin, ale zaměstnavatel má zcela volnost v rozhodnutí, zda Vám toto volno udělí. Pokud bude trvat na nástupu do zaměstnání v květnu, pokuste se vyřešit ty čtyři měsíce za pomoci nějaké osoby, která by mohla dítě pohlídat, případně nějakou placenou službou. Zákoník práce stanoví, že požádá-li zaměstnankyně nebo zaměstnanec pečující o dítě mladší než 15 let, těhotná zaměstnankyně nebo zaměstnanec, který prokáže, že převážně sám dlouhodobě pečuje o převážně nebo úplně bezmocnou fyzickou osobu, o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu stanovené týdenní pracovní doby, je zaměstnavatel povinen vyhovět žádosti, nebrání-li tomu vážné provozní důvody.
Vy tedy máte právo žádat kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu pracovní doby. Zaměstnavatel Vám musí vyhovět, pokud mu nebrání vážné provozní důvody. Neznám druh Vaší práce, ale je vcelku málo provozů, kde to skutečně oprávněně připustit nelze. Vážné provozní důvody bránící vyhovění tohoto požadavku neznamenají, že se to zaměstnavateli tak nějak nelíbí.

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Štěpánková
Kategorie dotazu: Ostatní
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.