Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Peněžitá pomoc v mateřství a neplacené volno

13.01.2014

Dobry den,

dovoluji se na Vas obratit s dotazem, nektere informace jsem nasla v databazi, nikoliv vsak vsechny pro mne potrebne.

V soucasnosti jsem na neplacenem volnu s druhym ditetem. Mam staleho zamestnavatele, ktery mi poskytl neplacene volno do veku 4 let ditete (tj do.1.3.2014). Nyni jsem v 9 tydnu tehotenstvi. Je pravdepodobne, ze take toto tehotenstvi bude bohuzel rizikove. Pokud bych chtela ukoncit neplacene volno drive a pozadala bych o toto pisemne zamestnavatele, predpokladam, ze je pak treba ihned dolozit neschopenku v domluveny den nastupu do prace. Kdy ma byt neschopenka vystavena? Az v den, kdy ukoncim neplacene volno? Umozni mi v tomto pripade zamestnavel neplacene volno ukoncit (kdyz ihned nastoupim na neschopenku?)

Pokud bych neplacene volno neprerusila, neschopenka ma byt pak vystavena v posledni pracovni den pred nastupen do prace Nebo ji lekar muze vystavit i nekolik dni drive? (neplacene volno mam do 1.3., (den narozenin ditete), nastup do prace 2.3.)

Jak se vypocita castka materske, pokud se nevratim do zamestnani do 4 let ditete? (ale az po ukonceni neplac.volna tudiz 2.3.2014 - dcera ma 4.narozeniny 1.3.2014}? Je to problem? Nebo se mam snazit o preruseni neplaceneho volna a nastupu na neschopenku jeste pred dovrsenim ctyr let ditete?
Pracovne cinna nekolik let u tohoto zamestnavatele jsem byla naposledy pred MD prvni dcery, ktera se narodila 20.11.2005 (nasledne 3 roky RD + 1 rok neplaceneho volna v navaznosti na neschopenku z duvodu rizikoveho tehotenstvi. Po ukonceni prvni i druhe MD jsem cerpala dovolenou u zamestnavatele v plne vysi a nasledne pokracovala na rodicovskou dovolenou.

Za dobu trvani materske dovolene mi vznika narok na dovolenou u zamestnavatele? Toto se nezmenilo? Planovany porod je v polovine srpna - tudiz bude splnena povinnost 60 dni (diky trvani materske dovolene) za rok 2014 mi timto vznika narok na celou dovolenou za tento rok 2014? Bude-li presahovat MD do roku 2015 a jeji trvani bude kratsi nez 21 dni tak mi narok na pomernou cast dovolene nevznika? Nebo zde neni minimalni hranice 21 odpracovanych dni (tj.cerpani materske dovolene?)

Vznika mi narok na PPM, kdyz jsem byla pred narozenim prvni dcery (20.11.2005) v pracovnim pomeru vice nez 270 dni? Pocita se to i takto zpetne, kdyz jsem po prvni 3 lete RD (2006-2009) cerpala 1 rok neplaceneho volna a asi 2 mesice jsem byla na neschopence}? Nasledovala druha MD a 3 roky RD + opet rok neplac.volna.

Velmi Vam dekuji za Vasi trpelivost s dotazy a Vasi velkou pomoc a podporu.

S pozdravem a pranim hezkeho dne

Vážená paní,

k vystavení pracovní neschopnosti – bude nejvhodnější, bude-li vystavena standardně, tj. tak, aby bezprostředně navazovala na skončení neplaceného volna, tedy od 2.3.2014, popř. může být vystavena i před skončením neplaceného volna. Nedoporučuji iniciovat u zaměstnavatele předčasné skončení neplaceného volna. Jestliže požádáte zaměstnavatele o předčasné skončení neplaceného volna z důvodu nástupu do práce (jiný důvod ani uvést nelze) a v den, kdy máte nastoupit do práce, začne Vaše pracovní neschopnost, způsobilo by to zaměstnavateli komplikace, neboť by počítal s Vaším návratem do práce a musel by za Vás narychlo hledat náhradu.

Jestliže nástup na další peněžitou pomoc v mateřství (PPM) bude až poté, kdy předchozí dítě dosáhne věku 4 let, bude výpočet PPM standardní, tj. nebude docházet k porovnávání denních vyměřovacích základů před redukcí, použitých pro novou a předchozí PPM. Tato další PPM se vypočítá z prvního předchozího kalendářního roku před nástupem na novou PPM, ve kterém máte vyměřovací základ a aspoň 30 kalendářních dnů, kterými lze tento vyměřovací základ dělit.

Za výkon práce se považuje mimo jiné doba, po kterou zaměstnanec nepracuje pro překážky v práci, mezi které patří i mateřská dovolená. Platí, že zaměstnanci, který za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u něho práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce, přísluší dovolená za kalendářní rok, trval-li pracovní poměr po celý kalendářní rok, popřípadě její poměrná část, jestliže pracovní poměr netrval nepřetržitě po dobu celého kalendářního roku.

Jestliže mateřská dovolená bude v roce 2015 trvat kratší dobu, než 21 dnů, pak nehovoříme o poměrné části dovolené (ta náleží jen v případě odpracování 60 dnů v kalendářním roce, netrvá-li pracovní poměr po celý kalendářní rok), nýbrž o dovolené za odpracované dny. Zaměstnanci, jemuž nevzniklo právo na dovolenou za kalendářní rok ani na její poměrnou část, protože nekonal v kalendářním roce u téhož zaměstnavatele práci alespoň 60 dnů, přísluší dovolená za odpracované dny v délce jedné dvanáctiny dovolené za kalendářní rok za každých 21 odpracovaných dnů v příslušném kalendářním roce. Za odpracovaný se považuje den, v němž zaměstnanec odpracoval převážnou část své směny; části směn odpracované v různých dnech se nesčítají. Jestliže mateřská dovolená bude v roce 2015 trvat kratší dobu, než 21 dnů a v tomto roce nebudete mít žádnou jinou odpracovanou dobu, pak Vám nárok na dovolenou za odpracované dny nevzniká.

Není-li Vaše zaměstnání zaměstnáním malého rozsahu (tj. zaměstnáním, které vykonáváte na území ČR, popř. za určitých podmínek v cizině, ovšem sjednaný započitatelný příjem za kalendářní měsíc je nižší než 2 500 Kč, popř. nebyl započitatelný příjem za kalendářní měsíc sjednán), pak Vám při nástupu na další PPM za trvání zaměstnání vzniká nárok na PPM, neboť v takovém případě se za dobu účasti na nemocenském pojištění považuje i doba rodičovské dovolené nebo neplaceného volna. Je-li Vaše zaměstnání zaměstnáním malého rozsahu, považuje se za dobu účasti na nemocenském pojištění je kalendářní měsíc, ve kterém jste v tomto zaměstnání dosáhla započitatelný příjem zakládající účast na nemocenském pojištění, tj. aspoň ve výši 2 500 Kč.

S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Jitka Kocianová
Kategorie dotazu: Peněžitá pomoc v mateřství
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.