Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Výpověď - těhotenství

27.11.2013

Dobrý den, mám na Vás prosbu jak mám dále postupovat. Dostala jsem výpověď z organizačních důvodů teď mi běží 2měsíční výpovědní lhůta do 31.12.2013.Má pozice v Praze byla zrušena - firma v Praze už nemá žádné pracoviště.Tato pozice je jen v Ostravě kde firma sídlí.Jsem doma a jsem placena průměrem.Zjistila jsem, že jsem těhotná a nevím jak dále postupovat a co zaměstnavatel mi může nabídnout. Mám ještě jedno dítě a to momentálně navštěvuje MŠ.
Chápu, že výpovědní lhůta se zastavuje, ale jak dále budu placena jako doteď? Po nástupu na mateřskou dovolenou což je 6.-8.týdnu před porodem budu opět placena průměrem jako u prvního dítěte? (vznikne mi opět nárok na dovolenou mezi mateřskou a rodičovskou?)Budu si moc vybrat délku RD? Prosím pomozte mi co by bylo pro mě nejlepší a na co mám přistoupit. Děkuji

Dobrý den.
Zaměstnavatel nesmí dát zaměstnanci výpověď v tzv. ochranné době, tj. např. v době pracovní neschopnosti, těhotenství, mateřské a rodičovské dovolené. Byla-li dána zaměstnanci výpověď před počátkem ochranné doby tak, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává; pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnanec sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá (§53 odst. 2 zák. č. 262/2006 Sb., zákoník práce, v platném znění).
Z obecného zákazu výpovědi existují výjimky. Zákaz výpovědi se tak nevztahuje např. na výpověď pro organizační změny uvedené v § 52 písm. b) zákoníku práce, což neplatí v případě těhotné zaměstnankyně a zaměstnankyně, která čerpá mateřskou dovolenou.
Předpokládám, že jste obdržela výpověď z důvodu uvedeného v § 52 písm. b) zákoníku práce.
Z výše uvedeného lze dovodit, že ochranná doba, tj. doba těhotenství a čerpání mateřské dovolené se do výpovědní doby nebude započítávat a pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skočení mateřské dovolené. Po celou dobu trvání pracovního poměru Vám bude náležet náhrada mzdy, neboť předpokládám, že výkon práce podle původní pracovní smlouvy nebude možný. To vše samozřejmě za předpokladu, že se s Vámi nedohodne jinak. Pokud byste byla uznána práce neschopnou např. z důvodu rizikového těhotenství, bude Vám náležet nemocenské. V době mateřské dovolené (od počátku 6. – 8. týdne před očekávaným dnem porodu po dobu 28 týdnů) Vám bude náležet peněžitá pomoc v mateřství v přibližně stejné výši jako v souvislosti s narozením prvního dítěte. U zaměstnankyně, které za trvání téhož zaměstnání vznikl nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, se za denní vyměřovací základ považuje denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství.
Pro výpočet dávky můžete použít kalkulačku na webových stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí http://www.mpsv.cz/cs/11580.
Nárok na dovolenou upravuje zákoník práce v §211 a násl. Zaměstnanec má nárok na dovolenou za kalendářní rok, pokud za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u tohoto zaměstnavatele práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce. Doba čerpání mateřské dovolené se pro účely vzniku nároku na dovolenou posuzuje jako výkon práce. Požádá-li zaměstnankyně o to, aby dovolená na zotavenou navazovala na mateřskou dovolenou, zaměstnavatel je povinen jí podle §217 odst. 5 zákoníku práce vyhovět. Nutno však počítat s tím, že Váš pracovní poměr skončí uplynutím zbývající části výpovědní doby po mateřské dovolené, tj. pokud nebude trval celý rok, bude Vám náležet pouze poměrná část dovolené. Za dovolenou, kterou nevyčerpáte do konce pracovního poměru, Vám bude poskytnuta náhrada mzdy.
Rodičovskou dovolenou (ve smyslu překážky v práci) budete pochopitelně čerpat jen do skončení pracovního poměru. Výši – a tedy i dobu pobírání rodičovského příspěvku si budete moci zvolit. Bližší informace o této dávce naleznete na webových stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – www.mpsv.cz/cs/2.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Autor(ka) odpovědi: Tereza Patočková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.