Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Rozvázání pracovního poměru

14.10.2013

Dobrý den, potřebovala bych poradit, prosím. V prosinci 2013 mi končí RD do 3 let věku dítěte. S předchozím vedením školy jsem měla písemnou dohodu, že se vrátím již v září 2013 - učitelka, smlouva na dobu neurčitou. Nové vedení školy si na mé pozici chce ponechat jinou zaměstnankyni, přestože se sama chystá na MD a je těsně po studiu, ale na její místo chce po jejím odchodu dosadit jinou zaměstnankyni školy, která započala studia stejného oboru jako já. Nabídlo mi tedy v červnu 2013 dohodu o ukončení PP pro nadbytečnost z důvodu org. změny pro zvýšení efektivity práce, kterou oznámilo týden předtím. Nepodepsala jsem, protože jsem se domnívala, že jsem v ochranné lhůtě RD. V srpnu 2013, těsně před nástupem dohodnutým písemně s předchozím vedením, mi byla tedy předložena výpověď pro nadbytečnost ze stejného důvodu, také jsem nepodepsala z důvodu ochr. lhůty RD. Učinili mi tedy následující den dohodou nástup do zaměstnání, který mi předložili, domnívala jsem se tedy, že nastoupím, ale bohužel vzápětí poté mi opět byla předložena výpověď pro nadbytečnost z důvodu org.změny. Byla jsem pod velkým tlakem a bylo mi vyhrožováno, že pokud nepodepíšu, tak během školního roku to nějak udělají. Právnička mi řekla, že stanovením dne nástupu mi ukončili RD a již mi mohli dát výpověď a moje výpověď je tedy relativně platná. Chtěla jsem vás požádat o radu, jaké mám možnosti a zda je zde vůbec šance dostat místo zpět. Máme 3 děti, hypotéky, byla jsem zde zaměstn. 12 let. Jsem plně aprobovaná i kvalifikovaná. Děkuji mnohokrát.

Vážená paní,
postup zaměstnavatele je protiprávní. Zaměstnavatel není oprávněn jednostranně ukončit čerpání rodičovské dovolené. Zásadně platí, tím že čerpáte rodičovskou dovolenou, jste v ochranné době a zaměstnavatel Vám v této době nesmí dít výpověď. Doporučuji Ihned na začátku výpovědní doby zaměstnavateli prokazatelně předat toto písemné oznámení - vzor:

Dne ………. 2013 mi byla doručena (jsem převzala) výpověď podle § 52 písm. c) zákoníku práce ze dne ……………… 2013. Tuto výpověď považuji za neplatnou a podle § 69 odst. 1 zákoníku práce Vás žádám, abych byla zaměstnávána - aby mi byla přidělována práce podle platné pracovní smlouvy i po uplynutí výpovědní doby, tj. po …………………… 2013. Na konci výpovědní doby bych raději toto oznámení zaměstnavateli předala ještě jednou.
Pokud by zaměstnanec toto písemné oznámení zaměstnavateli nepředal, nárok na náhradu mzdy by mu vůbec nevznikl. Podle § 69 odst. 2 zákoníku práce by v tomto případě jeho pracovní poměr skončil dohodou ke dni, kdy uplynula výpovědní doba. c) Nejpozději do dvou měsíců ode dne skončení pracovního poměru, tj. do dvou měsíců ode dne, kdy uplynula výpovědní doba, je nutné k příslušnému soudu podat žalobu. Zejména zde je nutná odborná pomoc právníka.
Přesahuje-li celková doba, za kterou by měla zaměstnanci příslušet náhrada mzdy nebo platu, 6 měsíců, může soud na návrh zaměstnavatele jeho povinnost k náhradě mzdy nebo platu za další dobu přiměřeně snížit; soud při svém rozhodování přihlédne zejména k tomu, zda byl zaměstnanec mezitím jinde zaměstnán, jakou práci tam konal a jakého výdělku dosáhl nebo z jakého důvodu se do práce nezapojil.
Rozvázal-li zaměstnavatel pracovní poměr neplatně, avšak zaměstnanec neoznámí, že trvá na tom, aby ho zaměstnavatel dále zaměstnával, platí, pokud se se zaměstnavatelem nedohodne písemně na jiném dnu skončení, že jeho pracovní poměr skončil dohodou, byla-li dána neplatná výpověď, uplynutím výpovědní doby.
Neplatnost rozvázání pracovního poměru výpovědí je třeba uplatnit u soudu nejpozději ve lhůtě dvou měsíců ode dne, kdy měl pracovní poměr skončit tímto rozvázáním. Obdobně se postupuje v případě, kdy byl pracovní poměr neplatně ukončen dohodou. Dvouměsíční lhůta je tzv. lhůta propadná (prekluzivní). To znamená, že žalobu na určení její neplatnosti je třeba doručit soudu v uvedené lhůtě. Po jejím uplynutí není možné se dovolávat vyslovení neplatnosti výpovědi u soudu.

Více se lze dozvědět z naší nové publikace Nebojujte se zákony a slaďte
práci s rodinou, kterou lze zdarma stáhnout
zde:http://www.aperio.cz/data/1/APERIO-Nebojujte-se-zakony-a-sladte-praci-s-rodinou-2013.pdf
Právní předpisy:
Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce

S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Jana Seemanová
Kategorie dotazu: Mateřská a rodičovská dovolená
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.