Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Další rodičovská dovolená

07.10.2013

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. V listopadu 2013 mi končí tříletá rodičovská dovolená. Nyní jsem znovu těhotná a druhé dítě se má narodit v červnu 2014. Stále mám pracovní smlouvu se svým zaměstnavatelem. Chtěla bych se zeptat, mám se hlásit po skončení RD na první dítko na úřad práce? Skončí mi rodičovský příspěvek a nevím, jestli budu do porodu moc žádat o nějaké dávky nebo prostředky, které by mi v podstatě nahradily výši rodičovského příspěvku? Nebo můžu o něco žádat zaměstnavatele?
Ďekuji Vám moc za odpověď.

Vážená paní,
pokud stále trvá Váš pracovní poměr,jste povinna po skončení rodičovské dovolené nastoupit do práce. Pokud byste tak neučinila, zaměstnavatel by to mohl považovat za hrubé porušení pracovní kázně a dát Vám z tohoto důvodu výpověď. Pokud již do práce před další mateřskou dovolenou nechcete nastoupit, můžete se pokusit domluvit se zaměstnavatelem a požádat ho o poskytnutí neplaceného volna z důvodu péče o dítě do čtyř let věku. Toto volno Vám zaměstnavatel může poskytnout, ale není to jeho zákonná povinnost. Výhodou pro Vás by bylo, že by trval Váš pracovní poměr, poté byste nastoupila znovu na mateřskou dovolenou s nárokem na PPM., ale během čerpání neplaceného volna byste nepobírala mzdu ani jiné dávky.
Pokud by Vám skončila rodičovská dovolená a Vy byste byla práce neschopná z důvodu těhotenství, samozřejmě byste do práce nastupovat nemusela a náleželo by Vám nemocenské. Pokud při nástupu na mateřskou dovolenou bude trvat Váš pracovní poměr nebo alespoň ochranná lhůta z něj (v případě těhotenství trvá ochr.lhůta 180 dnů od skončení pracovního poměru),nárok na peněžitou pomoc v mateřství Vám opět vznikne (na PPM se nastupuje 6 až 8 týdnů před termínem porodu, který stanovil lékař).
V případě ukončení pracovního poměru a registrace na úřadu práce, by Vám vznikl nárok na peněžitou pomoc v mateřství pouze v případě, že s nástupem na PPM byste se vešla do ochranné lhůty (viz výše). Pokud byste byla uchazečem o zaměstnání vznikl by Vám nárok na podporu v nezaměstnanosti. Nárok na podporu v nezaměstnanosti vzniká uchazeči o zaměstnání, který vykonával v délce alespoň 12 měsíců v rozhodném období zaměstnání nebo jinou výdělečnou činnost zakládající povinnost odvádět pojistné na důchodové pojištění a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti. Pro účely výše uvedené podmínky se započítává i náhradní doba zaměstnání, za kterou se považuje (podle § 41, odst. 3 písm. e) zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti) i osobní péče o dítě ve věku do 4 let. Rozhodným obdobím pro posuzování nároku podle ust. § 41 odst. 1 jsou poslední 2roky před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání.
Podpůrčí doba činí 5 měsíců.
U uchazeče, u kterého je poslední činností „náhradní doba“, tj. např. péče o dítě do čtyř let věku, se stanoví podpora v nezaměstnanosti první 2 měsíce ve výši 0,15 násobku, za další 2 měsíce 0,12 a za zbývající měsíc ve výši 0,11násobku průměrné mzdy v národním hospodářství za první až třetí čtvrtletí kalendářního roku předcházejícího kalendářnímu roku, ve kterém byla podána žádost o tuto podporu (t.č. tedy první dva měsíce ve výši 3 559 Kč měsíčně, následující 2 měsíce 2 847 Kč a poslední měsíc 2 610 Kč měsíčně.) V případě, že byste se nevešla do ochranné doby, tj.nástup na PPM by nastal později než 180 dnů od ukončení pracovního poměru, nezačala jste znovu pracovat, tj. nebyla jste účastníkem nemocenského pojištění, nárok na PPM by Vám nevznikl.
Doporučovala bych Vám pracovní poměr neukončovat a domluvit se se zaměstnavatelem. V případě, že by Vás lékař uznal práce neschopnou nastoupila byste rovnou na nemocenské a 6 až 8 týdnů před porodem na mateřskou dovolenou s nárokem na PPM.
S pozdravem

Autor(ka) odpovědi: Milada Rejzková
Kategorie dotazu: Peněžitá pomoc v mateřství
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.