Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Další MD po RD, ukončení pracovního poměru

01.10.2013

Dobrý den,obracím se na vás s prosbou.I. Teď v říjnu 18.ctého mi končí RD. Zaměstnavatel mi poslal vyjádření.Poslali bychom vám výpověď s org.důvodů s výp.lhůtou od 1.11-31.12.po které budete mít překážky v práci s náhradou mzdy,samozřejmě 3 měsíční odstupné.Tu dobu od 21.10. - 30.10. budete mít zaplaceno rovněž průměrem s překážkami.Mám na to přistoupit je to tak správně? II. Abych řekla pravdu snažíme se o miminko už dlouho se nedaří snad to zvládnu za běžení 2měsíční výp.lhůty,abych na tom byla lépe a dále pokračoval prac.poměr. je to tak? III.Na mateřskou jsem nastoupila 3.9.2010-17.3.2011 než jsem nastoupila k tomu 3.9. domnívám se, že jsem vyčerpala celou dovolenou za rok 2010, ale za rok 2011 mám ještě nárok? Mám si o to požádat nebo raději ne už je pozdě. Děkuji Vám mnohokrát.

Dobrý den,
pokud pro Vás nemá zaměstnavatel v tuto chvíli práci, nabízí Vám výpověď z pracovního poměru podle §52. Podle toho, co jste napsala, je to tak správně. Výpověď Vám může dát až po nástupu do zaměstnání, pak běží dvouměsíční výpovědní lhůta a dostanete odstupné. Protože pro Vás nemá zaměstnavatel práci, zůstanete po celou dobu doma a budete placena průměrem.

Započalo-li těhotenství po udělení výpovědi tj. ve výpovědní době (výpověď byla zaměstnankyni dána před počátkem ochranné doby, tj. před početím), výpovědní doba by uplynula v ochranné době, v takové situaci zákoník práce poskytuje zaměstnankyni ochranu spočívající v tom, že ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává; pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnankyně sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá.To znamená, že musíte zaměstnavateli případné těhotenství neprodleně nahlásit, protože po celou dobu Vašeho těhotenství Vám fakticky nepoběží výpovědní lhůta- ta se přerušuje. Pokud otěhotníte ve výpovědní lhůtě a odejdete na nemocenskou, zastaví se běh výpovědní lhůty a pracovní poměr vám pak skončí až po nemocenské, mateřské a rodičovské dovolené.

Nárok na dovolenou upravuje zákoník práce (zák. č. 262/2006 Sb., v platném znění) v §211 a násl.
Zaměstnanec má nárok na dovolenou za kalendářní rok, pokud za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u tohoto zaměstnavatele práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce. Doba čerpání mateřské dovolené se pro účely vzniku nároku na dovolenou posuzuje jako výkon práce. Rodičovská dovolená se ovšem pro účely nároku na dovolenou za výkon práce nepovažuje.
Požádá-li zaměstnankyně o to, aby dovolená na zotavenou navazovala na mateřskou dovolenou, zaměstnavatel je povinen jí podle §217 odst. 5 zákoníku práce vyhovět.
Nepracoval-li zaměstnanec pro překážky v práci, které se pro účely dovolené neposuzují jako výkon práce, krátí se mu dovolená za prvých 100 takto zameškaných pracovních dnů o jednu dvanáctinu a za každých dalších 21 takto zameškaných pracovních dnů rovněž o jednu dvanáctinu (§223 zákoníku práce).
Za rok 2011 jste byla více než 60dní na MD, tzn. počítají se tyto dny jako odpracované. Tato dovolená se však bude z důvodu předchozího čerpání rodičovské dovolené krátit dle pravidel uvedených výše. O dovolenou si určitě požádejte, popř. pokud bude Váš pracovní poměr končit, zaměstnavatel Vám jí musí proplatit.

Doplnění:
Děkuji moc za odpověď. Jen k bodu II. asi trochu nerozumím když otěhotněním v běžící výpovědní lhůtě oznámím zaměstnavateli své těhotenství a nadále bude pokračovat můj pracovní poměr? Musím nastoupit na nemocenskou nebo nemusím a budu doma a zaměstn. mi bude platit průměrnou mzdu, protože stejně nemá pro mě práci.Děkuji moc

Na nemocenskou nastoupit nemusíte. Tu jsem tam uvedla pro případ, že by těhotenství bylo rizikové a upozornila tak na to, že je to stejné a výpovědní lhůta se přerušuje.
Byla-li dána zaměstnanci výpověď před počátkem ochranné doby tak, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává; pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnanec sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá.

Přeji hezký den

Autor(ka) odpovědi: Zdenka Čurdová
Kategorie dotazu: Mateřská a rodičovská dovolená
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.