Aperio

Online poradna pro rodiče, odpověď

Téma: Návrat do zaměstnání po RD

25.09.2013

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Jsem matka dvou dětí a v polovině října mi končí druhá RD a já se chci zeptat jak postupovat. Tříleté dítě mi nevzali do školky, zaměstnání mám daleko a na mém pracovním místě je jiný zaměstnanec. Z prvních dvou důvodů se do zaměstnání vracet nemohu a tak se ptám, jak být připravena na výpověď? Co v tomto případě mě může na schůzce, kterou mám u zaměstnavatele příští týden, čekat a jaký je v tom rozdíl - mnou podaná výpověď, výpověď od zaměstnavatele nebo dohoda? V jakém případě vzniká nárok na odstupné? Jak se určuje správně výše odstupného? Jak dále postupovat po skončení RD, když dítě nemá školku, kdo platí zdravotní a sociální pojištění? Předem moc děkuji a současně se omlouvám za tolik dotazů. Přeji hezký den Dana P.S. Je možné někde na internetu nalézt vzory výpovědí?

Dobrý den,
nárok na odstupné vzniká pouze v případě, že zaměstnanec dostane výpověď z organizačních důvodů, tedy pro nadbytečnost a z důvodu zrušení či přestěhování zaměstnavatele nebo jeho části. Ze stejných důvodů může být uzavřena i dohoda o ukončení pracovního poměru a nárok na odstupné vznikne také.
Zaměstnavatel Vás po návratu z rodičovské dovolené musí zaměstnávat stejným druhem práce a ve stejném místě výkonu práce, jako máte uvedeno v pracovní smlouvě. Pokud takovou práci nemá, je to pro něj výpovědním důvodem. Výpověď můžete dostat první den po návratu z rodičovské dovolené, výpovědní doba poběží až do konce prosince, pokud zaměstnavatel nemůže přidělovat práci v souladu s Vaší pracovní smlouvou, tak je to překážka v práci na jeho straně a musí Vám až do ukončení pracovního poměru platit náhradu mzdy. Po skončení pracovního poměru Vám vznikne nárok na zpravidla tříměsíční odstupné. Náhrada mzdy a odstupné se ve Vašem případě bude počítat z tzv. pravděpodobného výdělku. Pravděpodobný výdělek zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy nebo platu, které zaměstnanec dosáhl od počátku rozhodného období, popřípadě z hrubé mzdy nebo platu, které by zřejmě dosáhl; přitom se přihlédne zejména k obvyklé výši jednotlivých složek mzdy nebo platu zaměstnance nebo ke mzdě nebo platu zaměstnanců vykonávajících stejnou práci nebo práci stejné hodnoty.
Na toto všechno však nebudete mít nárok, jestliže výpověď podáte sama či budete iniciátorem dohody o rozvázání pracovního poměru. Pokud byste se měla vrátit do práce již nyní v říjnu, tak je nutno v případě výpovědi počítat s výpovědní lhůtou, po kterou byste stále měla plnit svou část dohody - pracovní smlouvy, tedy pracovat podle pokynů zaměstnavatele. Pokud zaměstnavatel přistoupí na dohodu o rozvázání pracovního poměru, je na Vás jaké datum si dohodnete.
Z výše uvedeného plyne, že by nejstrategičtější bylo nechat zaměstnavatele, ať sám začne s tím, jak Vaši budoucí spolupráci vidí on. Pokud pro Vás práci nemá, tak by bylo zbytečné odhalit předem, že o práci zájem nemáte a připravit se tak o odstupné.
Žádný vzor výpovědi není třeba, stačila by prostá věta: "Dávám výpověď." na papíře s podpisem. Jednoduše se dá říci, že z výpovědi musí být jasné komu je adresována, kdo ji podává, že jde o akt výpovědi z pracovního poměru, datum a podpis.
Péče o dítě do 7 let věku dítěte zajistí, že budete nadále státním pojištěncem zdravotního pojištění. Musíte se jen po skončení pracovního poměru do 8 dnů dostavit na svou zdravotní pojišťovnu a oznámit jim, že pečujete o dítě do 7 let. Pojistné na sociální zabezpečení se neplatí, ale doba péče o dítě do 4 let se považuje pro důchodové nároky jako náhradní doba pojištění.

Autor(ka) odpovědi: Kateřina Štěpánková
Kategorie dotazu: Zaměstnání a podnikání rodičů
Ohodnoťte prosím spokojenost s odpovědí: dotazník zde

Rychlé odkazy

Kategorie dotazů poradny

 

Benefiční odpoledne přineslo 40 000,-
pro APERIO poradnu


Díky vám poskytneme rodičům 5 000 minut právního poradenství navíc.

Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO kurzy pro rodiče

NOVÉ ŠANCE v Praze a Olomouci pro rodiče v obtížné situaci
práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj
podzim 2018

Nové šance

OBJEVTE DALŠÍ inspirativní APERIO KURZY pro rodiče ZDE

APERIO Průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Užitečné odkazy

saminadeti.cz
www.saminadeti.cz - tipy, odkazy a rady (nejen) pro sólo rodiče
profem.cz - pomoc obětem domácího a sexuálního násilí
vasevyzivne.cz - bezplatná právní pomoc při vymáhání výživného
Kalkulačka pro výpočet dávek v roce 2017 - nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné
Kalkulačka pro výpočet výše náhrady mzdy v roce 2017 - v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény
Věková a důchodová kalkulačka

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Naši donoři

Poradna APERIO je podpořena z rozpočtu MPSV ČR a Magistrátem hlavního města Praha.

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.