Aperio

Diskuse

Porodnice Brno - Obilní trh

Příspěvků: 40


Výborná zkušenostKatka 16.08.2017 12:14

Já jsem byla na Obilňáku moc spokojená. Rodila jsem v září 2013 a všichni se ke mě chovali hezky a mile. Neměla jsem ale taky žádná očekávání. Po vyvolávaném porodu 2 týdny před termínem (vysoký tlak, dítě nerostlo), jsem nakonec musela na akutní císař. Vše proběhlo krásně, dítě mi ukázali a kvůli porodní váze (2210 g) odnesli na neonatologické oddělení do vyhřívané postýlky. Tam jsem mohla kdykoliv přijít a s dcerkou trávit čas a kojit. Po třech dnech mi ji dali na pokoj a pak jsem ještě asi 2 dny čekala na to, až nás pustí domů, až dosáhne váhy, která to dovoluje. Kojení mi tam moc nešlo, dokrmovala jsem, po návratu domů jsem si zavolala laktační poradkyni a díky ní jsem se plně rozkojila a kojila do 13 měsíců dítěte.

Všichni byli velmi milí a ohleduplní, personál skvělý. Neměla jsem však žádná speciální přání, očekávání ani tužby. Brala jsem to tak, aby to bylo už za mnou, nepovažuji porod za nejkrásnější zážitek ženy, spíš nutné zlo k tomu, co přijde potom:-). Takže jsem byla ráda, že se o mě starají, věřila jim, že dělají to, čemu rozumí líp než já a plnila pokyny, co mám a nemám dělat. Vše proběhlo hladce a bezproblémově.

Stejně si myslím, že 100 lidí, 100 názorů, každý to vnímá jinak, co mě přijde normální, jiné maminky by se třeba už dotklo a považovala by to za neomalenost od personálu a naopak.

Odpovědět


Porod na Obilňáku super!!!Radka1986 13.07.2016 01:19

Tímto bych chtěla poděkovat celému týmu který dne 15.5.2016 pomohl na svět mé dceři. Hlavně velké poděkování za profesionální práci patří porodním asistentkám paní Evě Bedřichové a paní Kristýně Vráželové.
Ještě jednou velké díky!!!

Odpovědět


Prvorodička porod 2009Terka 08.04.2016 17:12

Ráda bych se taky podělila o názor.Naše dcera má už 6 let,ale nikdy na porod nezapomenu.Jelikož se chystáme na druhé dítě čtu si o novinkách ve všech porodnicích i když z vlastní zkušenosti vím,že ve finále je vše jinak.Porod byl v termínu o extrémních bolestech a,že mi tenkrát bylo pouhých 19let ani nemluvě,ale dorazili jsme asi ve 21hodin prohlídla mě doktorka samozřejmě co nejvíc ručně (nikdy nezapomenu) a že prý do hodiny porodím.Porod se zastavil a hodiny ubíhaly,na bolesti jsem chtěla epidurál i když jsem měla vše v pořádku srdce,tlak atd nedali mi ho.Pořád mě nutily do poloh,které mi ještě víc ubližovaly.Když jsem říkala,že se mi zvedá žaludek ať mi něco podají řekli,že to teda zvracet nebudu a ejhle omyl,sestra byla totálně znechucená.Nakonec po asi 6 hodinách bolesti došlo do finále nikdo se mě neptal na nic,střihli mě,extrémně rychle střihly i šňůru a miminko na kůži??ani omylem.a dvě hodiny jak píšou?20 minut a odnesly ji.Bylo 5 ráno muž odjel domů,ale co mě úplně dorazilo bylo to,že mě nějaký pomocník nebo snad údržbář vezl výtahem byl odpornej a říká: to je otec dítěte??Byla jsem totálně mimo na odpověď,ale tohle si nemají dovolat.Jsem slušní lidé,žijeme ve velice dobrých podmínkách tak nechápu co tím myslel,ale na ten ton nezapomenu.Myslela jsem,že mě dali na šestinedělí,ale ne odvezly mě někam kde ležely maminky s rizik.těhu v 5 ráno jsem to nechápala ležela jsem bylo mi zle okolo mě spaly dvě ženy bez miminek.Když jsem chtěla čůrat dostala jsem mísu nemohla jsem kvůli ztrátám krve vstát.A paní naproti se vždy dívala jak čůrám no super zážitek po porodu v 19letech.Dopoledne mě konečně odvezly na pokoj.A tam už nemám ani chuť psát co se dělo.Samozřejmě jsem se nerozkojila.Jídlo hnus,kdyby mi rodina nedonesla tak nevím teda.A návštěvy na pokojích zakázany když nemůžete ani sedět ani chodit hrůůůza,nereagovaly na nic,že mě něco bolí.Podle nich všechny přeháníme.Kvůli tomuhle porodu velice dlouho odkládám porod druhý.Tuhle diskuzi by mělo číst vedení!Tuhle práci by měl dělat kolektiv profesionálů a měly by vyhovět ženám a miminkům ne jen na oko!

Odpovědět


Měsíc a půl na ObilňákuUrbanovalucy 10.04.2015 22:21

V porodnici na Obilním trhu jsem strávila měsíc a půl. Byl to pro mne měsíc a půl plný strachu a hrůzy. Za tu dobu se u mne prostřídali snad všichni lékaři a měla jsem možnost dobře poznat celý systém porodnice. Nikdy jsem ještě recenzi na internet nepsala, ale tohle mi nedá, a tak se chci o svůj příběh podělit.
Ve 31. týdnu těhotenství jsem byla hospitalizována z důvodu hrozícího předčasného porodu (lehké špinění, krátký čípek, sraženina, časté tvrdnutí břicha). Byl mi podán Tractocil a miminku provedena maturace plic. Po Tractocilu jsem ležela na kapaném magnesiu.
Nejprve jsem ležela na JIP porodního sálu. Porodní asistentky, které se zde starají o ženy na rizikovém těhotenství, jsou vesměs velice příjemné a ochotné. Staniční sestra tohoto oddělení Mgr. Miloslava Kameníková je člověk na svém místě. Velice mi pomohla, stará se o pacienty jako o ,,vlastní“. Co se týče lékařů, byla jsem velice zklamaná. Tolik arogance bych na tomto místě rozhodně nečekala. Střídají se zde mladé lékařky a lékaři, kterým je naprosto jedno v kolikátém týdnu těhotenství jste, staví se k situaci tak, že rodit ve 31. týdnu těhotenství je v pohodě. Nic o pacientech neví, když se střídají, ani si nepročtou zprávu pacienta. Vyslechla jsem zde i rozhovory lékařů, že se chtějí pacientky ,,zbavit“ a tak jí udělají zátěžový test apod. Po necelých dvou týdnech na tomto oddělení jsem byla přesunuta o patro výš na jiné oddělení, na udržení těhotenství. Zde byli ti stejní lékaři a lékařky. Bohužel už zde nebyly porodní asistentky, ale sestry, které se starají o ženy po porodu. Ty chodily i na náš pokoj. Člověk měl často pocit, že je obtěžuje a že je tam ,,navíc“. Když jsem měla bolesti, trvalo jim velice dlouho, než přišly na pokoj a ještě se tvářily, že je člověk obtěžuje. Lékaři mají snahu po pár dnech vysadit všechny kapačky a poslat člověka domů. Že jsem měla stále kontrakce a to v noci tak silné, že jsem byla otevřená na dva prsty, je opravdu nezajímalo. Horšily se mi i monitory, na kterých občas na pár sekund klesalo miminku srdíčko. Bylo to doprošování, abych mohla v porodnici zůstat a aby udělali maximum pro to, aby moje těhotenství pokračovalo a miminko bylo na monitorech pod dohledem. Poklesy nebyly nijak dramatické, ale bylo potřeba miminko hlídat, aby se mu v bříšku dařilo. Měla jsem ale velké štěstí. Po delší nemoci se do nemocnice vrátila asistentka MUDr. Zuzana Hodická, Ph.D., která je vedoucí lékařkou a která se mne ujala. Jako jediná mi vysvětlila celou situaci, domluvily jsme se na dalším postupu, najednou mne nikdo propouštět domů nechtěl… Díky paní asistentce jsme to dotáhli až do 36. týdne. Porod byl 11. 3. 2015, byl velmi komplikovaný, miminku na monitoru velice poklesly ozvy, a když jsem byla otevřená na 8cm, musela našeho chlapečka paní asistentka vytáhnout kleštěmi. Díky její rozhodnosti a profesionalitě, nám zachránila dítě. Patří jí moje velké poděkování. Stejně tak i paní Mgr. Kameníkové, která také u porodu byla. PA byla Bc. Soňa Švestková, se kterou jsem byla také naprosto spokojená. Po porodu jsem byla dost vyřízená a skvěle se o mne postarala. I jí děkuji. Byla jsem šťastná, že je moje miminko v pořádku.
Po té vší hrůze jsem netušila, co mne ještě čeká. Po porodu jsem měla hrozné bolesti. Lékařům jsem to říkala stále dokola, že je mi opravdu špatně, že mě porodní rána hrozně bolí… Slyšela jsem stále stejnou odpověď – těžký porod, nemůžete se divit. Za pár dní mi přinesla MUDr. Petrová propouštěcí zprávu. Opět jsem si stěžovala na bolesti, ale nejen že mne nevyšetřila, ani mi nechtěla dát lék proti bolesti. Protože jsem se nemohla udržet na nohách, vyžádala jsem si paní asistentku Hodickou. Ta mne vyšetřila a zjistila, že se mi po porodu vytvořil hematom. Následovala operace, evakuace hematomu pod úplnou narkózou. Operovala mne přímo paní asistentka. Za pár dní po operaci jsme šli domů. Nyní mám měsíc po porodu a dávám se stále dohromady. Můj stav je však již nesrovnatelný. Za pár týdnů budu úplně v pořádku.
V mém případě naštěstí vše dobře dopadlo. Mám doma zdravého Martínka. Bohužel, však na tohle období strachu a tragický přístup a chování lékařů nikdy v životě nezapomenu. Ještě, že zde byly dvě osoby, které mi zachránily miminko, asistentka MUDr. Zuzana Hodická, Ph.D. a Mgr. Miloslava Kameníková. Patří jim můj obrovský dík.
Ráda bych vzkázala všem budoucím maminkám, pokud máte nějaký problém, nedejte se. Jenom díky naší neodbytnosti (mojí a mé rodiny) se podařilo moje těhotenství udržet. Je potřeba žádat o vysvětlení situace, o vyšetření, o pozornost tak dlouho, dokud se Vám někdo nezačne věnovat. Většina lékařů je zde velice laxních a nemají špinavé svědomí z toho, když se k Vám obrací zády a posílají Vás s problémem domů. Je to opravdu smutné, ale je to tak. Přeji všem hodně štěstí. Lucie Urbanová

Odpovědět


Re: Měsíc a půl na ObilňákuFedorková 19.07.2016 08:52

Já absolutně vůbec nechápu. Teď jsem se z porodnice vrátila a já jsem maximálně spokojená s péčí jak na šestinedělí (kde jsem ležela na udržení) tak následně na JIP, kam mě museli v noci převézt. Nikdy jsem se nesetkala s tak laskavou péčí a porozumněním, sestry byly jak andélé, zvláště ty žákyňky v růžových tričkách. Tolik sil mi dodávaly. I odoborné sestry, které mě musely za noc několikrát odpojovat a připojovat, abych mohla na wc. Absolutné profesionálníé péče. A doktoři to samé.
Proto tento příspěvek vůbec nechápu.
Zatím jsem ještě neporodila a doufá, že ještě pár týdnů, vydržím, ale vím, že jedině na Obilním trhu, kde jsemjiž dvakrát rodila, budu mít maximální péči.
Fedorková

Odpovědět


Re: Re: Měsíc a půl na ObilňákuKatka 16.08.2017 12:22

Já to chápu. Protože každá z nás má jiná očekávání a jinak vnímá situace. Já sama jsem prošla přesně těmi odděleními, co píše paní, a nikdy jsem neměla pocit, že by se ke mě chovali špatně, naopak, byla jsem velmi spokojená. Ano, mladí lékaři se tam střídají, ale byli v pohodě. Ale nečekala jsem, že se ke mě budou chovat nějak sluníčkově. Takových jako já jsou tam desítky, pacientů je hodně. Chovali se profesionálně, věcně. Paní Kameníková byla tedy opravdu skvělá, to je podle mě žena s velkým Ž.

Odpovědět


Velice doporučuji!!Irča 06.04.2015 11:20

Pro Obilní trh jsem se nakonec rozhodla po několika doporučeních z mého okolí a nelituji. Cca měsíc a půl před termínem jsem byla přijata na pokoj intermediační péče pro hrozící předčasný porod. Hospitalizace trvala 5 dní a za tu dobu jsem se utvrdila v tom, že bych zde chtěla rodit. Sestřičky i doktorky velice příjemné a profesionální. Už v té době jsme začali řešit porod císařským řezem ze zdravotních důvodů a určili si při dalších kontrolách po propuštění jeho termín. Nakonec jsem byla přijata o 2 dny dříve s rozjíždějícím porodem. Paní doktorka na nočním příjmu (jméno nevím, Slovenka) velice příjemná. Samotný porod císařem a příprava na něj naprosto bez chybičky. Sekce proběhla v epidurálu a po celou dobu jsem byla průběžně seznamována s průběhem, co se bude dít a co se zrovna děje. Anestezioložka si se mnou povídala, abych nevnímala ony nepříjemné tahy spojené se zákrokem. Všichni na sále příjemní, komunikativní, profesionální. Pobyt na pooperačním a následně na šestinedělí také naprosto bez chybičky. Lékaři a sestřičky ochotní zodpovídat jakékoliv dotazy, aniž bych se cítila jako hlupák, který něco neví. Jednu chvíli jsem měla problémy s kojením, ale za pomocí sestřiček jsme to také zvládli. Když si potřebujete odpočinout (i přes noc) nebo odskočit do sprchy, ochotně vám vaše mimčo pohlídají. Co se zázemí týče, určitě by potřebovalo nějakou rekonstrukci (hlavně sprchy), ale pokud jde někomu o profesionální péči a lidský přístup, toto se pro vás stane nedůležité. Takže za mě určitě doporučuji.

Odpovědět


víckrát raději neMari 12.01.2015 16:35

Přestože jsem do porodnice přijela poněkud nepřipravená, došlo u mne k předčasnému odtoku plodové vody ve 34 týdnu, a nelze tedy můj případ považovat za zcela standardní, o tom čím jsem se zde setkala, se ráda podělím. Po přijetí a vyšetření mne hned ráno uložili na pokoj JIP, kde mi začali chemicky porod zastavovat. Vedle několika infuzí gynepralu jsem dostala několikery antibiotika a samozřejmě kortkoidy na dozrádní plic dítěte. Otce, který mne doprovázel ihned vyhodili. nikdo mi nic neřekl, nidko se monu nekomunikoval, na moje prosté dotazy, zdali rodím (neměla jsem zadne bolesti ani kontrakce) mi bylo odpovězelo že nikoli. A to opakovaně. Od hospitalizace uplynuly asi tri hodiny, a první kontrakce se dostavily. Po zběžném vyšetření, mi stále tvrdili, že se nejedná o porod. Tohle mi tvrdili ještě asi ve dvě ráno, kdy už jsem měla kontrakce po dvou třech minutách, migrénu, a zvedal se mi žaludek ze všech těch chemikálíí, které mi kolovaly v žilách. Byla jsem výrazně upozorněna, že nemám křičet, jelikož budím ostatní pacientky na JIPce. Asi každý, kdo už kontrakce zná, ví, že to je nereálné. Zhruba po hodině mne vyšetrovali a ubezpečovali, že nemám vyvádět, že se nejedná o porod. ke změně názoru došlo až poté, co se vyměnily směny (zvláštní). Nová lékařka situaci za porod označila, a okamžitě mne převezla na porodní sál. Na dotaz, zdali bych mohla zavolat partnerovi, že chce být o porodu, mi bylo řečeno, že není potřeba. (???!!!!)To už jsem nechápala, jelikož jsem byla už značně vyčerpaná a mimo. Až nad ránem mi partnera dovolili telefonem zavolat, ten samozřejmě okamžitě přijel. KOntrakce byly nesnesitelné, ale personál mi nechtěl umožnil jakékoli tišení bolesti- treba jen sprchu. Důvodem byl udajně predcasný porod, který ještě pred hodinou za porod ani nepovažovali. Přeze všechny zákazy jsem se do sprchy dobelhala, protože už jsem v nařízené poloze boku bez hnutí vážně emohla vydržet tolik hodin.Sprcha byl jediný světlý bod, opravdová uleva. O pul osme se nam narodil zdravy dvoukilový chlapeček, ne , nidko nediskutoval v jake poloze chci rodit, nidko se me na nic neptal, samy prikazy a rozkazy. Několikrát zvracení. Co se ovšem stalo po porodu, to bylo teprve něco. Dítě mi ukázali asi na pouhou vteřinu zabalené v několika dekách, přestože partnera nechali přestřihnout snuru - a to okamitě, na nic se nečekalo, nějaké dotepání nikoho nezajímalo. Dítě okamžitě sebrali a stčili do inkubárotu, na zadny bonding se nehrálo, přstože mel nejlepší možné abgar score - 9-10-1O...dychal sam, všechno bylo v pořádku. V inkubatoru jsem ho mohla videt po několika hodinách, ale to už bylo pozdě. Něbyl mi umožněn žádný kontakt kůže na kůži, ani vteřinu, čili kojení se nepodařilo rozjet ani po třech týdnech usilovné práce. Nemluvě o stresu které mi to celé způsobilo. Pěkně děkuji za porod prvního dítětě, do smrti nezapomenu. To co se dělo další dva týdnu po porodu, raději ani nebudu zminovat, ale když se jedete podivat na vlastni dite a personal vas vyhodi s tim, že nejsou navstevni hodiny, přesto že vam řekli před nekolika hodinami, ze matka muze prijit kdykoli treba v noci, snad mluví za vse. Přesto jsem vděčná za krásné zdravé dítě. Až ted zpětně, si ale uvědomuju, že mělo být rozhodně všechno jinak. CLovek si to musí vydupat i přes velmi neochotný personál. Musí si stát za svým stůj co stůj. To jsem bohužel neudělala, slepě jsem jim jako vyplašená prvorodička důvěřovala. To byla chyba.

Odpovědět


Re: víckrát raději nealias 15.06.2015 21:10

Dobrý den,

nevím, co si o Vašem článku myslet - máte dojem, že porodit ve 34. týdnu je v pořádku a k miminku se můžeme chovat úplně stejně jako k donošenému miminku - v termínu? Mě se zdá, že porodit 6 týdnů před termínem nese určitě velká rizika pro miminko a proto personál dělal vše, aby bylo vaše miminko v pořádku. Asi bylo přednější zajistit teplo pro miminko než bonding. Moje švagrová porodila ve 36. týdnu v Kyjově a dítě vídala ještě méně než vy. Dokonce ani v noci nesměla nosit odstříkané mléko - nosila ho až ráno. To si myslím, že už bylo k ničemu. Těžko hodnoti něco u čeho jsem nebyla. Ale u mě by bylo na prvním místě to, co je důležité pro miminko i přesto, že moje pocity a tužby by nebyly naplněny.
Doufám, že si budete užívat toho, že máte doma krásné zdravé dítě. Věřte tomu, že ne každý tento dar má.

Odpovědět


Hrozna zkusenostAlice 26.09.2014 21:44

Dobry den,

rada bych zde napsala svou zkusenost s Obilnim trhem, sice ne s porodem, ale s endometriozou. Po teto svoji zkusenosti bych do teto nemocnice uz ani nepachla. Mam pocit, kdyz se k pacientce s moznymi problemy neplodnosti chovaji tak, jak nize popsano, ze se k rodickam nebudou chovat slusneji.

Absolvovala jsem opakovana silne necitliva vysetreni vaginalnim ultrazvukem, vzdy objednana, cekaci doba 2 a vice hodiny. Nikdy mi nebylo vysvetleno proc jsem stale dokola vysetrovana (3x), nebylo mi jasne vysvetleno, co se bude dit pri operativnim zakroku a v cem nemoc vlastne spociva, doktori i sestry byli temer vulgarni (napr. sestra mi jednou bez zaklepani vlitla do prevlikaci kabinky, ze chce doklad o zaplaceni 30 Kc). Odchazela jsem pomalu s brekem. K tomu jsem se casem "vypracoval" na celkem tri karty, protoze jedna a druha se postupne u prijmu nejak poztracela, takze mi zakladali stale dokola nove. Pak jsem si vyzadala konzultaci u prim. Hudecka, ktery me mel operovat, mezitim jsem si sehnala informace o zakroku a svych pravech, tj. co mohu v teto souvislosti pozadovat (zpravu o operaci, zaznam z laparoskopicke kamery apod) od kompetentniho lekare z Urazove nemocnice v Brne. Prim. Hudeckovi jsem rekla, ze tyto veci bych chtela pozadovat a ze po zakroku budu chtit druhy nazor na navazujici lecbu (protoze ta je taky narocna). Prim. Hudecek mi s ironickym usmevem sdelil, ze zaznam z laparoskopicke kamery nedostanu, protoze (citace!) do doby, nez me bude operavot, maji kameru polamanou a ze kdyz nemam v nej duveru, ze me odmita operovat, ze si mam najit nekoho jineho.

Nakonec jsem byla na operaci v Urazove nemocnici Brno, kde jsem byla predem vysetrena pouze jednou, a to citlivym zpusobem, byly mi v klidu vysvetleny souvislosti nemoci, s operaci jsem byla take spokojena a mam take radnou zpravu o operaci a zaznam z kamery. Naslednou hormonalni lecbu jsem ale dal absolvovala na Obilnaku, kdyz behem ni nasledovalo celkove vycerpani organismu (jak to nazval obvodak) a nekolikatydenni neschopenka kvuli vedlejsim ucinkum, nehnul osetrujici MUDr. Crha ani brvou a hormony podaval dal, kdyz se po lecbe endometrioza okamzite s velkou intenzitou vratila, opet nehnul ani brvou a nic nevysvetlil.

Vysledek toho vseho byl, ze jsem se na Obilni trh zcela vykaslala, sehnala si v zahranicni literature (v cestine nic neexistuje) prislusne informace ke zmene diety u endometriozy, zacala se lecit homeopaticky a jsem jiz nekolik let bez bolesti a priznaku endometriozy. Deti sice nemam, ale nemam uz zadne bolesti bricha, a to neni malo.

Na Obilnak snad uz v zivote nebudu muset jit. Brrr.

Odpovědět


boj o přežitíkatastrofa 19.09.2014 13:32

Bohužel s touto porodnicí mám špatné zkušenosti!!!! Boj o život.

Pořád jsem si stěžovala na bolesti po císařském řezu, že mě tam něco pne. Nikdo mne neposlouchal. Hlavně se snažili mne co nejdřív poslat domů. Aby se mi ulevilo, dali mi transfuzi, což se uleví samozřejmě každému. Po transfuzi druhý den mě prospustili s tím, že horečku nemám, měřili mi pořád elektronickými teploměry 36,5! Jak snášíte průběh transfuze kontrolují těmi nefunkčními teploměry...podruhé jsem mohla být mrtvá....měla jsem celou noc po transfuzi zimnici, sestřička mi naměřila opět 36,5.
Bylo mi to divné, byla jsem rudá jak prapor. Na dětském se mě doktorka ptala, zda mi není špatně. Následující den ráno už mi došla trpělivost a vzala jsem si teploměr z domu rtuťový. Naměřila jsem v 5 h ráno 38,5. Okamžitě jsem šla za sestřičkou a ukázala jsem ji teploměr. Vzala jejich teploměry a na všech mi naměřila kolem 36.5. Sama se divila.Šla jsem okamžitě za doktorkou, že je něco špatně, že mám vysokou teplotu. Řekla, že jsem asi chytla chřipku a že mě nevezmou zpět do porodnice, ať jdu ke svému obvodními lékaři. 5.den po porodu budu běhat po Brně, když stojím v nemocnici? Místo aby mi vzali odběr, zda nemám zánět v ráně, což po operaci by asi napadlo každého lékaře a NE CHŘIPKA. Pořád mi bylo hůř a hůř. Pak bohužel až primář mě vzal zpět do nemocnice, po telefonátu, že to oznámíme v televizi, pouhá beznaděj pacientky. KDE BYSTE SI MĚLI STĚŽOVAT, KDYŽ V NEMOCNICI VÁS NIKDO NEPOSLOUCHÁ. Dali mi do žíli okamžitě antibiotika, bohužel pořád mi nevzali odběry, to byl už 5. den. Sestřička ráno 6.den NE NA ŠESTINEDĚLÍ uviděla na břichu bouli. Byl to hnis. Nakonec jsem chodila 10 dnů každé ráno na čištění rány + ANTIBIOTIKA + čistění rány doma. To jsem se měla starat o miminko a měla jsem práci sama se sebou.

Bohužel až sestřička na ženském oddělení 6.DEN po císařském řezu si všimla, že něco je špatně.

Slovenský doktor na ambulanci mi ještě stihl říci, když jsem tam chodila na čistění, že ve středověku bych bez císařského řezu zemřela. Něco takového může říct ženě po porodu jen hovado, jestli něco takového by řekl své manželce po porodu. Ve středověku by pan doktor byl upálen za čarodějnictví jako všichni mastičkáři a šarlatání, možná by to bylo v tomto případě lepší, stejně si hnisu v ráně nevšiml, když mě kontroloval na příjmu. Měl by pracovat někde na mužském oddělení, pánové by ho okamžitě profackovali.

Chtěla jsem jen aby mě vyšetřili, proč mi je pořád špatně..... a tohle byl výsledek.... ještě trapný řeči... není lepší vzít odběry?

Děkuji, že to byl hnis venkovní, kdyby to byl vnitřní, tak jsem mrtvá po 6 dnech laxnosti. Pouhou laxností doktorů, kteří neposlouchají, co jim pacientky říkají. Jejich teploměry nic nenaměřili, tak jsem zdravá. Podobný problém měla další paní, která v ráně měla sraženinu krve, také ji dali transfuzi, která byla zbytečná, jelikož na sraženinu také přišli, až když se ji neulevilo. Nezjišťují příčinu, ale dávají transfuze, asi jich mají dostatek. Doufám, že toto jednání nebude stát někoho život.

Do této porodnice, vlastní rtuťový teploměr,vlastního doktora.... nebo lepší jinou porodnici.

Odpovědět


prijemni a profesionalniViki 13.08.2014 07:46

Já jsem na Obilnak chodila uz na CAR a t byli všichni velice milý a ochotní, vse mi vždy vysvětlili a do ničeho nenutili. Takže kdyz se mi pak díky týmu z CAR podařilo otěhotnět, věděla jsem, ze rodit chci také zde. Ke konci tehotenstvi nastaly trochu potíže a malý musel ven dříve a císařem. Zde si velice cením toho, ze lékaři v této nemocnici opravdu nic nepodcenuji a radši vas vyšetří 5x než aby se neco zanedbalo. Cením si i toho, ze s vámi jednaji na přímo, mam to tak radši než chození kolem horké kaše i když to někdy může být drsný. Velice se mi libil přístup personál na pooperacnim. Na sestinedeli to byl takový průměr, ale zas si nemohu vynachválit sestřičky z dětského-ty měly opravdu svatou trpělivost! Abych to shrnula: lékaři vstřícní a profesionální, sestřičky trpelive a milé, jediné, na co si asi stěžuje každá pacientka je vybavení pokojů. Ale mne osobně jde spíš o ten přístup a profesionalitu a Obilnak je vyhlášena porodnice a lidí milý, takže spokojenost.

Odpovědět


Veliká spokojenostMarkéta Konstantová 18.05.2014 10:53

Dobrý den,
ráda bych pochválila touto cestou sestřičky, lékaře a porodní asistentky porodnice na Obilním trhu. Jmenovitě Bc.Pavlu Nagy, která mě přijímala, porodní asistentky Kateřinu Jurdovou a Evu Štancelovou, stážistku Markétu Kejíkovou, MUDr. Lenku Oškrdalovou a MUDr.Katarínu Surgentovou. Jak na porodním sále, tak na oddělení šestinedělí a novorozeneckém oddělení, jsem se setkala s úžasným přístupem všech lidí, kteří se kolem mě pohybovali.
Rodila jsem v porodnici na Obilním trhu už počtvrté, vždy v pátek :-) Poprvé před 17 lety, druhé dítě v roce 2002, třetí dítě v roce 2007 a čtvrté dítě 9.5.2014. Vždy jsem byla moc spokojená. Z hlediska odborného se nic nezměnilo, tato porodnice určitě poskytovala a poskytuje tu nejlepší péči matce i dítěti, ale co se týká přístupu sestřiček, porodních asistentek a lékařů, tak tam vidím velkou změnu!!! Na porodním sále, na ženském oddělení i na novorozeneckém oddělení pracují lidé, kteří dělají svou práci s láskou, k rodičkám jsou příjemní, milí a já mám z toho hrozně dobrý pocit a velkou radost!!!
Moc všem pracovníkům porodnice na Obilním trhu děkuji a tuto porodnici maminkám doporučuji!!!!
Rodit už nebudu, ale své snachy a dceru určitě nasměruju na Obilní trh :-)
Markéta Konstantová

Odpovědět


Good experience of giving birth in Obilny trhMaria 06.01.2014 18:47

I gave birth in porodnice Obilny trh and stayed very satisfied with assistance during labor by midwife and doctor. They both spoke good English and were really pleasant people. Midwife Nikola was really helpful and took care of me till the end. In seating deli department I can specifically mention nurse Hanna, who not only did great job taking care of me and my newborn, but also did it in such personal way, that it will be always a positive memory. Recommendation to all: you always need to ask questions as nurses don't tell much proactively. Then you will be sure that you provide proper care to your kid.

Odpovědět


Re: Good experience of giving birth in Obilny trhvilda 12.12.2014 15:08

that is great. What a miracle - somebody spoke english :-))

Odpovědět


Mé zkušenostiJiřina/Jiky 22.10.2012 21:21

Rodila jsem na Obilném trhu dvakrát a to již před dávnými léty :) , po prvé v roce 1993 a po druhé v roce 2001,na své porody vzpomínám s největší úctou k personálu,jak obslužného,zdravotního,tak doktorského.Profesionální úroveň všech pracovníků mě ohromila,všichni mi nevýslovně pomohli,mám srdeční vadu a díky této porodnici mám dvě zdravé děti a nostalgické vzpomínky na tohle zařízení.Všem chci po letech poděkovat a všem maminkám vřele tuto instituci doporučit.
Jiřina Piňosová, Prostějov.

Odpovědět


Doporučuji, klady převládajíJana 13.06.2012 11:37

Rodila jsem na Obilním trhu loni v listopadu. Byla jsem velmi spokojená s přístupem PA Šefčíkové, tak si představuji korektního a slušného zdravotníka. Její přístup nebyl ani příliš neosobní, ale ani familiární, našla správnou míru, která mi vyhovovala.

Porod probíhal dobře a bez komplikací, ve všem mi maximálně vycházeli vstříc a o všem jsem byla dle svého přání informována a stejně tak jsem nebyla do ničeho nucena, pouze jsem zvažovala doporučení.

Prostředí v porodnici je příjemné, jen pokojíky byly menší, než jsem čekala, ale to jsem zjistila již při prohlídce porodnice ještě před porodem.

Bonding u nás bohužel nemohl probíhat dle mých představ, ale to bylo dáno zdravotním stavem miminka (předčasný porod), nikoliv problémem s personálem. Nepochybuji o tom, že kdybych rodila v termínu, bylo by vše v pořádku.

Po porodu jsme měli s partnerem dost času se dát na pokoji popořádku – sbalit věci, osprchovat se, i najíst.

Jediná výtka, kterou mám, se týká poměrně neobvyklé věci, která asi jen tak někoho nepotká. Na oddělení se zrovna malovalo a PA dostala příkaz nás kvůli malířům přestěhovat z jednoho pokojíku do druhého. K tomuto stěhování došlo už v době, kdy byl porod hodně rozběhnutý a manžel mě prakticky nesl, já už nebyla schopná vůbec ničeho. Toto považuji za fatální selhání nějakého pracovníka, který zřejmě během vizity (kdy jsem byla zrovna ve sprše)rozhodl, že se to ještě v klidu stihne.

Na oddělení šestinedělí jsem bohužel vůbec nedostala šanci na nadstandard, z kapacitních důvodů. Maminek čekatelek nás tam tato bylo poměrně dost… je vidět, že zájem je velký.

Alespoň jsem velmi ocenila, že jsem byla umístěna na pokoj k maminkám, co také nemohly mít miminko u sebe. Být na pokoji se šťastnějšími rodičkami bych asi těch několik dní po porodu psychicky neunesla. Nevýhodou bylo to, že až více než 24 hodin po porodu napadlo personál poptat se na kojení. Vůbec jsem netušila, že mohu pro nástup laktace něco aktivně udělat, i když miminko nebylo u mne a zatím nemohlo z inkubátoru, tato informace měla myslím přijít dříve.

Co se týče prostředí na oddělení šestinedělí, je toho mnoho co zlepšovat, je to ovšem určitě otázka finančních zdrojů. Dvě toalety a dvě sprchy na tolik maminek není mnoho, zvlášť když na těchto místech po porodu tráví ženy poměrně dost času.

Vyzdvihnout chci ovšem vzornou péči o miminko na oddělení 11 pro nezralé děti. Strávila jsem tam téměř 3 týdny na hostinském pokoji a podle mé zkušenosti odvádí jak lékaři (MUDr. Kaplanová a její tým) i sestry dobrou práci. Od ledna 2012 dokonce umožňují na hostinských pokojích rooming-in i pro nezralé děti, pokud to jejich stav dovolí, a to je báječné.

Škoda toho malování, bez toho by byl můj zážitek ze samotného porodu perfektní. Pravděpodobnost, že se vám něco podobného stane je ale mizivá, proto Obilní trh doporučuji, ta trocha nepohodlí na oddělení šestinedělí se dá zvládnout.

Odpovědět


vylepšení + cenysilenka 14.04.2012 13:30

Rodila jsem na Obilňáku před týdnem a opět byla spokojená, personál je moc vstřícný a hlavně přístup na porodním je úžasný. Oproti roku 2008, kdy jsem zde rodila posledně, došlo k posunu v několika věcech, které jsem uvítala. Jednak bezprostředně po porodu mne nechali s miminkem asi hodinu pod dekou, přičemž mimi bylo jen otřené, ani jej nevážili - při předchozím porodu jsem je dostala už umyté a zabalené, a také tvrdě spící. Nyní se naopak čile přisálo, bonding byl intenzivnější. A druhá věc - už není třeba děti vážit po každém nakojení hned od začátku, ale až s nástupem laktace nebo třetí den. Což je o stres méně, protože zpočátku je to stejně na váze samá nula.
Takže Obilňák doporučuji.

jinak ceny byly momentálně:
doprovod k porodu 500,-
nadstandard matka + dítě 1390,- na den

Odpovědět


Re: vylepšení + cenyHelena 02.06.2012 08:55

za Váš příspěvek. Chtěla jsem další dítě rodit doma právě proto, že mně před několika lety byl odepřený bondig - přitom např. u sestry v Německu by se vůbec neopovážili dítě odnést neřku-li bez vědomí matky vyráchat ve vodě a sedřít z něj mázek. Jsem ráda, že Vaše zkušenost je pozitivní a zvážím porod v této porodnici.

Odpovědět


Velká spokojenostAlice Č. 17.03.2012 11:31

Jsem zastánkyně přirozeného porodu. Porodnici jsem jako prvorodička navštívila předem, očekávala jsem medicinský přístup a rozkazy. Staniční sestra p. Kameníková mne při přednášce tak nadchla, že jsem se rozhodla, že chci rodit zde a nikde jinde.
V porodnici vládne velmi příjemná, přátelská atmosféra. Na porodním oddělení jsem strávila 16 hodin. Celou dobu se mnou bylo zacházeno velmi příjemně. U porodu se mnou byl partner, por. asistentka Michaela Galařová mne pravidelně kontrolovala. Patří jí velké díky za poskytnutou péči.
Domnívám se, že důležitý není pouze porod, ale i poporodní péče. Tu si opět nemohu vynachválit. Dopoledne je sice stále někdo přítomen (sanitárka, porodníci, dětský lékař, uklízečka...). Ale kdykoliv měl někdo jakýkoliv problém (potíže s kojením, bolestivost při nalití prsou, zácpa či potíže s miminkem) vždy se mu dostalo ochotné pomoci. Nehledě na to, že sestry a doktoři sami sledovali, jak jde komu kojení. Pokud to bude možné, chci příště opět rodit zde a nikde jinde.

Odpovědět


jsem nadšená!!!!!!!!!Makisek 11.03.2012 18:08

Rodila jsem 2x v Bohunicích, potřetí jsem to zkusila na Obilním trhu,listopad 2011.
Ač jsem sama zdravotní sestra, nikdy jsem se ještě nesetkala s tak krásným přístupem k rodičce ze strany lékaře! Vyzdvihuji tímto mladého lékaře, Dr. Gabriela Jelenka, který mě fakt přímo nadchl!!
Více takových lékařů a vůbec zdr. personálu, tleskám!!!!!

Pernicová Markéta

Odpovědět


půl na půlLizzy 27.01.2012 22:04

Nas Oblilňáku jsem rodila v červnu 2011. Na kontrole jsem byla asi 3x a z toho jedna prohlídka byla dost nedůstojná: na lehátku přímo proti dveřím, které je určené pro ultrazvuková vyšetření přičemž ve stejné místnosti (i když za závěsem) byly další dvě pacientky na monitorech. Taky mi trochu vadilo, že lékařka pokaždé udělala Hamiltonův hmat, aniž by mě informovala. Samotný porod byl v pohodě, ocenila jsem hlavně koupelnu se záchodem, kde jsem pobývala nejčastěji. Nikdo mi nic nevnucoval, jenom doporučovali. Dostala jsem i konvici čaje. PA Hana Lacinová i přítomná studentka byly fajn, nijak nestresovaly, když se malá trochu šprajcla.Žádný doktor u porodu nebyl a taky nebyl důvod. Po porodu přišla lékařka na šití a zpětně bych ocenila, kdyby mi aspoň řekla, co vlastně šila, způsobilo mi to později docela velké problémy (ale to je na dlouhé psaní).Takže porod hodnotím kladně. Pobyt na šestinedělí už byla jedna velká tragédie (doktoři, sestry, všudypřítomná uklízečka). Trochu se musím zastat dětských sester, byly vesměs vstřícné a milé.

Odpovědět


Re: Porod listopad 2011Leelaa 03.12.2011 22:35

oprava preklepu "Kristellerova exprese".

Odpovědět


Re: Re: Porod listopad 2011Lenka 22.12.2011 18:39

Kristellerova exprese se prostě na Obilňáku dělá,zažila jsem to sama na vlastní kůži před pěti lety u porodu dcery,která vážila 3450 g takže normálně velké mimčo. Ležely na mě dvě sestry, por. asistentka na mě ječela ať tlačím pořádně nebo se mala přiškrtí.( samozřejmě že v propouštěcí zprávě bylo napsáno bezproblémový porod jak jinak).
Tento zážitek mě tak poznamenal + obrovský nástřih,který se špatně hojil,že druhé dítě jsem rodila jinde.A dodnes když jdu okolo Obilňáku je mi zle!

Odpovědět


Porod listopad 2011Leelaa 03.12.2011 13:59

Rodila jsem na Obilním trhu podruhé, poprvé do vany, kde to šlo celkem rychle, ale vana je docela velká, takže pro méně vzrostlé ženy nepříjemně podkluzuje při tlačení (příšerná svalovka v rukou druhý den, málem jsem dceru nezvedla). Přijetí v otevření 3-4cm, porodní box jsme měli na výběr, výjimečně všechny volné. Jelikož první byl malý a já chtěla porodnický vak, tak nás ještě za chvíli přemístili do většího pokoje. PA velice milá, jednání příjemné, oceňuji, že brala mé porodní přání/plán úplně vážně, konzultovala se mnou dopředu všechny body, myslím, že všechny bylo možné dodržet v případě, že na nich trváte. Já jsem bohužel typ, co se při slušném jednání nechá často přesvědčit. Zeptala se jestli může u porodu být studentka, taky velice milá, což mi nevadilo. Co mi vadilo - v pokoji byla trochu zima, což bránilo uvolnění. Cca tři hodiny jsem rozdýchávala kontrakce ve stoje, v chůzi, nemohla jsem se uvolnit a odpočinout, bylo po půlnoci, zmáhala mě unava, u přechodní fáze jsem se tedy dostala do fáze "jen mi dejte něco proti bolesti" a moje spolupráce a vědomí šlo docela rychle do skelného pohledu. 2. doba porodní - tlačení - původně jsem myslela, že budu v kleku nebo na porodním vaku nebo v závěsu, ale při zacházení lemu mne PA dokormidlovala kvůli rotaci miminka na postel, kde jsem mileráda zůstala, plán neplán už jsem byla ráda, že sedím/ležím (tlačení klasicky v polosedě). Tlačení celkem trvalo kolem půl hodiny. Tady nastalo něco, co mne asi nejvíc zneklidnilo, nevím, jestli jsem tlačila málo, nebo byl kluk moc veliký, ve zprávě mám napsáno jen porod bez komplikací, takže netroufám řici jaký byl problém, nicméně po několika kontrakcích přizvali sestru, která mi tlačila na břicho - došlo předpokládám ke Kristellerove extrakci, toho jsem se děsila nejvíc, do plánu jsem to ale nepsala, moje chyba. Teď už se asi nedozvím, proč bylo potřeba tento zásah, mám z toho pořád špatný pocit, každopádně, nástřih se nedělal, s injekcí na urychlení odchodu placenty jsem nakonec souhlasila, miminko šlo hned po porodu na hruď, pak ho zabalili a povídal si s ním tatínek, kým se šila ruptura, mne klepalo zimou a únavou a tak po přiložení, když přišla dětská sestra, jsem odsouhlasila, že půjde na tři hodiny na novorozenecké oddělení, že mi ho kolem půl šesté donesou (byly dvě v noci). Nakonec po oklepání a převozu na odd. šestinedělí bylo lépe a litovala jsem, že jsem si jej nenechala u sebe. Manžel jej doprovodil, na přání bylo u něj zapsáno, že si přejeme vykoupat bez kosmetiky. V půl šesté jsem si tedy pro něho jela, sestry se tvářili dost nepříjemně, že ještě není vykoupaný, a prý že celou dobu spal, až teď pláče, takže jsem jej dostala za půl hodny. +nepřála jsem si injekční podání kanavitu, když přišel dětský doktor, opět to se mnou konzultoval, dostal dávku orálně.
Oddělení šestinedělí - personál opět milý, vstřícný, jen pár sester z dětského jsou takové "klasické typy" co vám dají pocítit, že to neumíte, nebo že je s vámi potíž. Vybavení oddělení - vzhledem k tomu, že s rekonstrukci objektu se nepočítá, chápu starší vybavení hygienického zařízení a určité nedostatky údržby. Nejvíc vadila nemožnost nastavení vytápění - přetopeno, suchý vzduch, nutnost celý den větrat - průvan, a pak nevyřešené noční světlo - doporučuji vzít si sebou 15w žárovku, nejlépe barevnou a udělat si vlastní. Celkově tedy spokojenost, až na to tlačení na břicho bych skousla všechno, teď nějak zůstává pocit, že jsem měla víc řídit svůj porod, nepoddat se bolesti a vyjádřit se rozhodněji, že jsem něco opomněla.
Petra

Odpovědět


Zkušenosti k nezaplaceníMatka 28.09.2011 13:26

Dobrý den, rodila jsem v roce 2009 předčasně dvojčátka. Na porodní sále probíhalo vše hladce, děkuju porodní asistence, bez komplikací, jen u samotného porodu jsem si připadala jak na výstavě...jen začít vybírat vstupné. Taky vrchní služba si mohla odpustit komentáře na sloužící lékaře. Mohli si neshody vyřešit na chodbě, ne nad mojí hlavou. Ale dobře: co chceš udělat teď, neodkládej na zítřek. Po porodu mě odvezli na odd.7..děti na odd 11 do inkubátorů. Na oddělení 7 sestry výborné, ochotné, jen lítaly jak hadr na holi, protože měli moc práce. Ale nic nezanedbaly. Ranní vizita...nevím, jestli to byla vizita,jen přišli, jak se máte ? a odešli. Co tak třeba zkontrolovat krvácení, výšku dělohy. Když už jsem konečně mohla trochu sedět (2.den),ale hlava se pořád točila a sama na záchod jsem nedošla, vydala jsem se na odd. 11 pro radu, jak se odstříkává. Sestra, která předpokládám je proškolená v této problematice, mi řekla: takto budete mačkat bradavku a vždy v určený čas nám přinesete odstříkané mateřské mléko. A ukázala palcem a ukazováčkem v prostoru, jak mačkat bradavku. Takže mi bylo samozřejmě všechno jasné. Bylo jisté, že ji obtěžuji, asi jsem si to měla nastudovat doma. Třetí den po porodu jsem byla v šoku (1.den je den porodu). Ráno vizita. Přišel i vedoucí lékař oddělení: jak se máte maminko ? dneska jdete domů, protože stejně jsou děti v inkubátoru a my potřebujeme místo. Kontrola krvácení, dělohy opět nic. Nechápala jsem, jak mě mohou propustit z nemocnice, když jsem sama nedošla ani do sprchy.Tak jsem to ukecala na další den. Ráno...jen tak omylem se otočili u mé postele, propouštěcí papíry budete mít nachystané, běžte si zaplatit regulační poplatek a nashledanou. Ten den mi také převezli děti na odd. 12. Já se asi po týdnu nastěhovala na hostinský pokoj a byla spokojená. Na odd. 12 lékaři i sestry (až na jednu...ale dalo se to vydržet :-)) byli výborní, ochotní a trpěliví. Ale i tak chci všem poděkovat, protože takové zkušenosti jsou k nezaplacení a vím, že i tak opěvovaná porodnice není dokonalá. Nikdo není dokonalý. Ale samozřejmě záleží na lidech, okolnostech, momentální náladě a chuti pracovat.

Odpovědět


Obilňák radši ne - 03/2010Dita 31.08.2011 00:53

Porodní box dobrý. PA v pohodě. Některé lepší, některé horší, jako všude. Nebylo dobré, že nechali nezkušenou holku aby mi dávala klystýr, protože to neuměla. Ale to je detail. Nepovolili doprovod ma operační sál na císařský řez. Neukázali mi hned narozené dítě i když o to byli předem žádáni a bylo jim řečeno, že je to pro mě důležité. Přinesení totálně zabaleného miminka mi rozhodně nestačí. Pooperační naprostá KATASTROFA. Nedávají maminkám noční košile. Byla mi zima. Odmítali dlouhé hodiny dát i vodu. Miminko přineli po několika hodinách. Jedna sestra mi hrubě vynadala, že jsem zakrvácela přikrývku. Dlouhé hodiny v hrozné žízni a bez miminka je opravdu ideální začátek kojení. Sestřičky od miminek byli o většinou příjemné. Obzvlášť jedna, měla v nose malý kamínek, ta byla báječná. Poporodní bylo co se týče sester lepší. Zoufalý nedostatek nočních košil - hrůza. Pecka na konec v den propouštění, když mi řekli abych rychle utikala (po císaři) do suterénu do šatny pro svoje oblečení, protože paní zavírá. Bloudila jsem v tom příšerném sklepě, měla jsem bolesti a byla jsem dost nešťastná. Celkově hodotím Obilňák o dost hůř než Bohunice a už bych se tam nikdy nechtěla dostat.

Odpovědět


veliká spokojenostEva Nováková 20.07.2011 10:51

V porodnici na Obil.trhu jsem porodila dceru Veroniku 9.7.2011 ráno v 3:45 h., jak s přístupem personálu u samotného porodu, tak i při kontrolách v ambulanci jsem byla naprosto spokojená a oceňuji jejich profesionální a lidský přístup. Touto cestou bych ráda poděkovala mj. Mgr. Kameníkové - předporodní příprava, MUDr. Ivanové - kontroly v ambulanci a následně i na novoroz.oddělení, dále porodní asistentce paní Janáčkové a MUDr. Felsingerovi, kteří se mnou porod absolvovali. Paní Janáčková byla velmi sympatická a příjemná i přes to, že už jsem byla vyčerpaná a naprosto vyřízená mi dodávala sil (samozřejmě tak i partner, který byl u porodu přítomný), MUDr. Felsinger, který mě přijímal v ambulanci k porodu a následně i kontroloval průběh samotného porodu byl vstřícný, ochotný a velice milý a vůbec veškerý personál splňoval to, co člověk předpokládá a požaduje. Ještě teď nedokážu shrnout vše jednou větou,možný až s větším odstupem času, každopádně s přístupem před, u a po porodu jsem byla velice překvapená a navýsost spokojená. Na novoroz. odd. si pamatuju např. MUDr. Filovou (neviděla jsem jmenovku,tak snad se nepletu,mladá štíhlá paní doktorka) která byla také moc příjemná, milá a nápomocná, sestřičky na ženském odd. i na novoroz.odd. byly vždy ochotné pomoci a nezahlédla jsem ani náznak toho, že bych někomu s jakýmkoli dotazem mohla být na obtíž. Hodnotím tuto porodnici velice kladně a pokud se rozhodneme pořídit Verunce sourozence, tak Obilní trh je jasná volba.
Určitě jsem na někoho jmenovitě zapomněla, takže se omlouvám, ale opravdu celý tým nemocnice, se kterým jsem se setkala byl naprosto skvělý a mohu s čistým svědomím tuto porodnici doporučit.

Odpovědět


hrozný přístup lékařůdelphine 13.05.2011 00:48

Na obilním trhu jsem byla na revizi v lednu 2011 - zamlklé těhotenství v 9. týdnu. Do nemocnice jsem přijela v sobotu s krvácením, čekala jsem půl hodiny, přístup doktorky ok, jen mně objednala za 2 dny na revizi s tím, že nekrvácím tolik, aby revizi dělali akutně. V pondělí jsem pak čekala přes 2 hodiny na příjem, proběhla prohlídka, když jsem odmítla mediky, sestřička při prohlídce s nimi 2x důležitě prošla tam a zpátky - asi jsem si dovolila opravdu hodně, když jsem je upozornila, že je při vyšetření nechci. Doktorka mi nic nevysvětlila, sestřičky mi dali pak na oddělení jen přečíst a podepsat papír. Je pravda, že tento třetí den už mi bylo opravdu zle,, třetí den jsem krvácela a byla jsem psychicky úplně na dně.
Na sále mě pak paní doktorka častovala výrazy: co mně tady brečíte, to se mně tady nikdy nestalo, aby tady někdo brečel, to je hrozný... a víc si díky Bohu už nepamatuji. Díky jen za sestřičky, které na pooperačním byly opravdu příjemné.
Nikdy jsem se s tak otřesným bezcitným přístupem doktorů nesetkala,, už bych tam nikdy nešla!

Odpovědět


Re: Informovaný souhlas?Dagmar Hrdinová 31.03.2011 23:16

Dobrý den,
oceňuji, že se k diskusi připojují i porodní asistentky a tímto jim děkuji.

Nemohu ovšem ignorovat větu ..zaznamená se do dokumentace převzetí odpovědnosti za zdravotní stav dítěte rodící ženou.., která je naprosto v rozporu s platnou legislativou.

Pokud není žena soudem zbavena právní způsobilosti, tedy lidově řečeno "svéprávnosti", je rozhodování o plodu v jejím těle (který je po právní stránce součástí jejího těla) zcela, plně a bezvýhradně pouze v její kompetenci. Nikdo jiný zodpovědnost za plod v jejím těle nikdy nenesl, nikdo tedy nemá nárok tuto zodpovědnost "předávat" rodící ženě.
Vyjímky jsou možné pouze za tzv. stavu nouze, při vitální indikaci, kdy není možno, např. pro bezvědomí rodičky, získat informovaný souhlas s výkonem. I přesto je součástí ratifikované Úmluvy o biomedicíně stať o respektu vůči dříve vysloveným přáním pacienta/rodičky. Písemně vypracovaný porodní plán, podepsaný rodičkou a založený do dokumentace je dostatečným vyjádřením dříve vysloveného přání.

Stejně tak, nikdy a v žádné běžné situaci nenese odpovědnost za narozené dítě kdokoli jiný, než rodič. Žádný lékař, sestra, porodní asistentka atd. nemá právo vystavovat dítě jakýmkoli diagnostickým či terapeutickým zákrokům bez aktivního souhlasu, vědomí rodiče či dokonce přes výslovný nesouhlas. Takové jednání zdravotníka, pokud nebylo ve "stavu nouze" a neřešilo tedy přímé ohrožení dítěte na životě, je protiprávní.
Jsme přesvědčena, že pokud nevzroste právní vědomí pacientů i zdravotníků, budou se opakovat stále tytéž situace, kdy jsou v důsledku obě strany rozladěné konfliktem.
Pro úplnost dodávám, že jsem profesí zdravotník, nikoli právník, jen pokládám znalost legislativy ve své profesi za samozřejmou. Svou profesi vykonávám proto, abych stála na straně pacienta a jeho práv, nikoli kvůli falešné kolegialitě, rutinně oddělení či strachu z nadřízených.

Odpovědět


špatná zkušenost před pěti lety Lenka Řeholová 17.02.2011 11:57

Rodila jsem zde dceru před pěti lety. Bylo mi 22 let, dcera byla chtěné a očekávané dítě. Byla jsem na předporodním kurzu a pak na monitoru 2x + 1x na gynekologické prohlídce.Velmi mladý a nepříjemný lékař mi řekl že mají problémy s platbamy od pojištoven a že se může stát že si porod budu muset uhradit. Zůstala jsem jako opařená. Potom mi řekl kolik stojí normální porod a kolik císař a ať se modlím aby to šlo normálně. Manžel čekal v čekárně,ale kdyby tam byl určitě by mě bránil a s panem doktorem si to vyříkal. Z ordinace jsem odcházela 2dny před termínem s pláčem a ponížená.
Za týden mi v noci v 0.30h začli kontrakce a trochu jsem krvácela jeli jsme tedy na Obilnák - není to k porodu přijdte až se to rozjede.Doma jsem měla kontrakce po 5min. do porodnice jsme jeli až druhý den v 12hod.,protože jsem měla strach že nás zase vyhodí,to mi už odtékala i plodová voda a tak si mě tam nechali.
Sepisování papírů během kontrakcí nic moc kroutila jsem se byly už dost silné. Na porodní box jsem se dostala ve 13hod.Následovalo holení,nálev.Kontrakce po nálevu se rozjely,byla jsem hodně ve sprše na balonu. Podotýkám že porodní asistentka chodila je když jsem na ni zvonila. Vždy jen vnitřně vyšetřila a řekla jste otevřená na tolik a tolik cm není to k porodu a odešla.
Manžel i já vyjukaná,začla jsem i mírně krvácet,přestávala jsem už zvládat bolest nikde nikdo. Žádná rada jak si ulevit.Pak praskla voda. Opět jsem zvonila na asistentku. Přišla a vystřídaly se směny. Žádám epidurál už nemůžu je 17.hod. Už Vám ho nedáme je pozdě. Pojdte tlačit.Asistentka se snaží roztáhnout porodní cesty porod nepostupuje. Už musím ležet jen na zádech kvůli monitoru,bolest hrozná,přestaly kontrakce.Přichází další dvě sestry.Jedna mi leží na břiše a tlačí malou ven. Manžel drží u pusy kyslík. Musím tlačit mimo kontrakci,nemůžu malou vytlačit. Chvilkama o sobě nevím.Tlačte,tlačte,dítě musí ven,není čas.Velký nástřih a zase tlačení.Malá je venku.Mě je tak zle že ji ani nechci vidět. Placenta jse taky ven a pak šití.Hodně krvácím,takže doktorka neustále vysušuje tampony aby viděla do rány.Cítím každý tah jehlou,šije se vevnitř a pak zvenku.Všude je plno krve.
Pak 30 min. na boxu a odváží mě na šestinedělí.
Tady přišla studená sprcha 4-lůžkový pokoj. Vše staré špinavé,tvrdé dřevěné židle,proležená postel a zima bylo září netopilo se.
Celou noc jsem se potila a krvácela jsem,šla jsem si pro čistou košili na sesternu.S otráveným výrazem ji dostanu ,,a šetřete s tím máme toho málo,,.Ve 3 hod ráno mi donesou malou,tady máte mimino,přiložte ho necháváme ho tady.Nemohla jsem si ani sednout,měla jsem 38st teplotu,silné krvácení,nikoho to nezajímalo a v tomto stavu jsem se musela starat o malou,která pořád plakala,měla totiž průjem.
Nikoho to nezajímalo.Při propouštění jsem si stěžovala že mě bolí šití.Tak se ukažte řekla sestra a zavolala doktora,který ani nevědel jak se zavádí vyšetřovací zrcadla sestra mu musela říct jak,bylo to hrozně bolestivé,nakonec zavolali jinou starší doktorku a ta primářku.Primářka mi řekla,rozpadlo se vám venkovní šití je potřeba to spravit chcete jít domů?
Já na to že bych chtěla.Primářka tak to uděláme hned. Bez umrtvení či opíchnutí mi 5tý den po pordu přešila 3 stehy vnějšího šití.
Domů jsem přišla úplně psychicky vyřízená a podepsalo se to na mě opravdu hodně. Trvalo mi několik let než se rány na duši zahojily. Druhé dítě jsem rodila jinde.

Odpovědět


Re: špatná zkušenost před pěti lety veverka 14.06.2011 10:02

Tenhle zážitek je téměř dokonale to, co jsem tam zažila já, jen s rozdílem že u mě to skončilo klešťovým porodem a rupturou hráze III. stupně. Jediné plus bylo, že když už se konečně někdo odhodlal zavolat doktora, tak ten jako jediný předvedl, že má mozek a malá byla za 3 minuty na světě, takže mu tímto děkuji, protože už jsem nedoufala, že budu mít živé a zdravé dítě. Momentálně řeším, kam půjdu rodit podruhé, každopádně sem to určitě nebude!!!

Odpovědět


Opět dobrý pocitGabriela Kostašová 21.11.2010 21:58

V polovině října se nám na Obilním trhu narodil syn Jan. Po zkušenostech z prvního porodu jsem šla rodit s dobrým pocitem a důvěrou - nebyla jsem zklamána ani tentokrát. Veškerý personál porodního sálu stejně jako oddělení šestinedělí je perfektní a profesionální. Dokonce mám pocit, že se na šestinedělí zlepšilo i jídlo, což mě příjemně překvapilo. Mám jen dvě nepříjemné zkušenosti - po porodu nebylo místo na šestinedělí, musela jsem tedy počkat na JIP a syn na novorozeneckém oddělení (je ale třeba podotknout, že jsem dostala snídani, ač jsem nebyla "ve stavu" a sestra ochotně telefonovala na novorozenecké, aby zjistila, jestli je syn vzhůru, abych za ním mohla jít a hned poté, co byla matka "předemnou" propuštěna domů, převezli mě a za synem okamžitě pustili)a velice mě zarazilo, že se všeobecné úspory dotkly i materiálového vybavení porodnice. Jednorázová podložka do postele je vám přidělena pouze jedna a na další, stejně jako na jednorázovou žínku pro miminko, nemáte nárok... Není to jistě nijak zásadní, ale přinejmenším nepříjemné, doporučuji se proto vybavit. Celkově mám ale pocit, že personál porodnice reaguje na upozornění pacientek a kvalita péče se neustále zvyšuje. Ráda bych touto cestou poděkovala úplně všem, se kterými jsem přišla do kontaktu a jsem opravdu ráda, že jsem pro příchod svých dětí na svět zvolila právě toto zařízení.

Odpovědět


dvojčátkaVlasta Žižková 25.10.2010 16:58

Dobrý den, na Obilňáku jsem rodila 15.1.2010. Čekala jsem dvojčata a nějak se jim nechtělo ven, tak jsem měla plánovaný porod, který se stihl sám rozběhnout v den nástupu do porodnice...pak se klukům přestalo chtít a skončili jsme na císaři. Pořád se kolem mě něco dělo, ale celkový dojem z porodu mám pozitivní. Bohužel si nepamatuju jméno PA, která tam byla, ale moc bych jí chtěla poděkovat, stejně jako paní doktorce Ivanovové (snad je to dobře), která mi při konci řekla jednu větu: všechno je to ve vás, všehno jde od srdíčka :-) se svými blond vlasy byla doslova jako anděl. Na novorozenecké si nemůžu stěžovat, byli vynikající ve všem a vždy pomohli. Snad jediná výtka na pooperační, když mě po 12-ti hodinách od oprace tahali z postele a já necítila nohy...ale to všechno jsou malé daně za krásné, zdravé a spokojené děti. Děkuju

Odpovědět


Otřesný přístup personáluV.H. 25.10.2010 10:15

Za týden mě čeká porod. Dle informací z internetových diskuzí a skvělého předpor. kurzu u paní Kameníkové jsem se rozhodla porodit na Obilním trhu. V pátek 22.10.2010 jsem zde byla na předporodní prohlídce. Přístup, s jakým jsem se tam setkala jak ze strany lékařky (Dr. Pastorčáková) tak sestry, byl otřesný. Nechci se rozepisovat o všech detailech, ale alespoň toto bych ráda zmínila. Jednají s těhotnou jako s dobytkem (gyn. vyšetření bylo příšerné ve srovnání s mým gynekologem), zařízení mají zastaralé. Neudělají si na Vás čas, nic Vám sami od sebe nevysvětlí. Navíc celému procesu přihlíželi tři medici, připadala jsem si jako pokusný králík. Jejich jednání se mě dotklo natolik, že jsem se rozhodla raději porodit v naší malé venkovské porodnici. Ono opravdu není všechno zlato, co se třpytí. Stačí se podívat na budovu, jak jim opadává omítka. Jinak porodní pokoje mají krásné, ale k čemu mi to je, když se mnou jednají jako s kusem hadru. Doporučovala bych vedení porodnice, aby některým svým zaměstnancům zaplatilo kurs slušného chování.

Odpovědět


Otřesný přístup personáluTereza V. 11.12.2010 22:49

Tak to nevím, v jaké porodnici jste byla, případně jak jste se k personálu chovala vy sama. Konkrétně dnes jsem byla již na své páté prohlídce. Pokaždé jsem byla vyšetřena jiným lékařem a dokonce ani na sestřičku jsem nenarazila 2x po sobě, takže bych řekla, že už jsem tam viděla většinu personálu. Nikdy jsem nenarazila na jediný problém a to jsem na lidské chování hodně háklivá. Každá sestřička byla neuvěřitelně milá, vždycky si popovídaly při připojování na monitor, zeptaly se na miminko, jak se mám, pochválily svetr atd. Prostě neuvěřitelně milé holky a to se týká i studentek! Vždycky jsem jen poprosila, že si nepřeji přítomnost studentů u gyn. vyšetření a nikdy to nebyl problém. Stejné chování jsem zažila i u lékařů. Vždy na začátku vyšetření pozdraví, představí se, poptají se jak se mám atd. Při vyšetření se s nimi dá normálně vykládat. Kvůli přenášení mi dělali 3x hamiltonův hmat a vždycky se mě na to zeptali, nikdy neudělali nic, aniž by to se mnou konzultovali. Je pravda, že na dnešní kontrole jsem čekala víc než 2 hodiny, protože paní doktorka lítala po porodech, ale každou chvilku vykoukla sestřička, že se omlouvá, že se ještě rodí a jestli je mi dobře.

Když jsem odcházela po hamiltonovi z ordinace, tak jsem se na chvili svalila na lavičku, protože jsem to potřebovala prodýchat a hned jsem měla doslova za zadkem další sestřičku, s dotazem jestli mi není špatně, jestli mám bolesti. Po odpovědi, že jen rozdýchávám hamiltona se jen usmála a řekla "ajaj, tak utíkejte do vany".

Zdá se vám to jako adept na kurz slušného chování? Mě vážně ne...

A ještě jednou bych ráda zmínila fakt ohledně přítomnosti mediků. Ano, Obilnák je fakultní porodnice a je tedy logické, že jsou tam studenti. Mě jejich přítomnost u monitorů nevadila, ale NIKDY neměl nikdo problém, když jsem slušně požádala, že bych ráda měla u dalšího vyšetření soukromí. Takže platí opět jedno zásadní pravidlo ... paní máte pusinku, tak si řekněte ;)

Odpovědět


Re: Otřesný přístup personáluLinda 08.02.2012 02:01

Milá paní kurz slušného chování v internetové diskusi byste zasloužila zase vy! Tyto příspěvky snad slouží nastávajícím maminkám, aby se zorientovaly při výběru porodnice a je rozhodně užitečné, pokud se mají možnost seznámit s různými zkušenostmi žen rodících v konkrétní porodnici. Úplně by stačilo, kdybyste se svěřila se svým pozitivním zážitkem a nestavěla se do pozice arbitra, na to nemáte nárok. Ne každý musí sdílet Váš názor.

Odpovědět


Re: Otřesný přístup personáluEvka 25.05.2011 13:20

Musim alespon v necem souhlasit s timto prispevkem. Byla jsem na Obilnaku koncem zimy 2011 a MUDr. Pastorcakova se mnou take jednala nedustojne. I manzel se nad tim pozastavoval - sel se poprve podivat na UZ. Sestra se chovala jeste hur nez doktorka. Vse je o lidech a ja doufala, ze nebudu mit mladou MUDr. na prohlidce a mela jsem ji. Ted se tresu, ze by mohla byt i u porodu. I kdyz se mi boxy libi a personal okolo se zdal behem prohlidky mily, po druhem setkani s touto lekarkou opravdu netouzim.

Odpovědět


Informovaný souhlas?Martina 03.06.2010 17:14

Dobrý den, bohužel nemohu souhlasit s Vámi popisovaným způsobem monitorování srdeční činnosti při porodu. Když jsem u Vás vloni rodila, z míče mě paní PA odvelela na postel, že jedině tak lze provést monitoring. Zpátky na porodní stoličku, kde jsem si přála rodit, mě pak už nepustila; zůstala jsem na posteli, a na to, abych se s paní asistentkou prala (zvlášť když mi tvrdila, že jednám proti zájmu miminka), jsem opravdu neměla pomyšlení, i když mi ta poloha byla velmi nepříjemná. Rodila jsem fyziologicky, bez komplikaci.

Odpovědět


Informovaný souhlas?Hana 22.01.2010 16:56

Ráda bych se zastala porodní asistentky Lenky Vinopalové z porodnice Obilný trh. Rodila jsem právě pod jejím vedením dceru. První o co mě požádala byl porodní plán,který jsem měla připravený. Držela se ho vzorně a do ničeho mne nenutila. O případných zásazích jsme se vždy dohodly. Byl to můj první porod a mám z něj velmi dobrý zážitek právě díky paní Vinopalové. Nyní čekám druhé dítě, rodit budu za týden v Bohunicích a doufám, že tam také najdu tak milou a vstřícnou p.a. Nemohu na porodnici Obilný trh říci jediné špatné slovo. Snad jen pobyt na odd.šestinedělí nebyl zcela dle mých představ. Hana

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Brno - Obilní trh

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png