Aperio

Diskuse

Porodnice Benešov

Příspěvků: 18


Baby friendly???Zuzana 26.11.2017 11:26

První porod 2009 v Benešově, nuceně vyvolávaný, protože porodnice to má v pravidlech. Tehdy jsem si ještě nedokázala stát za svým. Na psychologický nátlak personálu, totálně vystresovaná, jsem nastoupila o den později než mě nutili. Celý den na pokoji se 7 dalšími, žádné soukromí, klid, večer vyvolávačka, celou noc jsem nespala. Ráno další chemie a klasické postupy. Bez duly bych skončila na císaři, dítě prostě ještě ven nechtělo, (bylo špatně vypočítáno datum porodu, to jsem si ověřila u dalšího dítěte). Dite mi dali po porodu na břicho, ale odebrali dřív, než jsem chtěla, prý že prostydne (celou dobu na sale na mě dávali peřinu, ikdyz jsem jim říkala, že mi je horko a u dítěte to prostě nejde...) Zákaz mít dítě v posteli.
Porodnice vhodná pro porod vedený lékařem a pro všechny, kdo dělají to, co jim nařídí lékařský personál.
Druhé dítě jsem po této zkušenosti rodila doma 2015. V porodnici jsem byla 1x a to na monitor. Situace stejná - nepříjemný personál, který ví vše nejlépe...

Odpovědět


Porodnice Benešov - spokojenostAndrea 05.09.2017 17:56

Rodila jsem na konci srpna v porodnici v Benešově. Za mě naprostá spokojenost. Skvělý a ochotný personál (porodnice i novorozenci). Se vším ochotně poradí a pomohou. Porodní sál jednoduchý, ale svému účelu dostačující. Jediné co by se dalo změnit, vytvořit porodní box. Ve všem jsem byla spokojena. Možná by stálo za zvážení zaměstnat nějakou laktační poradkyni, která by se věnovala jenom problamatice kojení. Chápu, že sestřičky mají své práce dost (samozřejmě na požádání poradí) a tato služba by jim velice ulehčila práci.

Odpovědět


Re: Maximální spokojenostjana 18.04.2016 14:47

dobrý den, mohla bych poprosit o kontakt na vaší dulu? děkuji moc

Odpovědět


dobrá zkušensotwaniilka 11.03.2016 17:07

Velmi dobrá zkušenost, s císařským řezem s částečnou narkozou.
Jediné co je nepřijemné, když mate miminko které se hned nepřisaje, tak je tam trosku tlak, za to samozrejme nemuzete ani to nejde nejak ovlivnit. Malý měl špatnou techniku sání, ale na to tam neppřisli. Přisli na to az kdyz nas doktorka poslala do nemocnice.
Jedna sestra tam z toho totálně šílela, a mluvila s miminkem jak s dospelym, jakoby za to snad mohl, ze mu to neslo.
Byla dost neprijema na oba.
Asi nemela deti.
Ale jinak naprosá spokojenost. Krom téhle jedne sestricky. Ale takove se najdou asi vsude.

Odpovědět


Maximální spokojenostVerka 09.12.2015 13:44

V Benešově jsem rodila prvni dítě tento týden, s porodní plánem, manželem a dulou. Požádali jsme o nadstandardní porodní box, byl volný a skvělá volba. Měla jsem naprosté soukromí celou prvni dobu porodní a kdybych chtěla, mohla jsem tam i rodit. Prvni doba porodní byla velmi dlouha, přesto to do poslední chvíle nechali na nás, paní doktorka Vlčková byla skvělá. Z planu jsem dostal vše, co jsem chtěla a nic mi nenutili.
Sestry na novorozeneckém jsou vesměs příjemné a hezky se starají. Moc mi pomohly s kojením. Rodila tu budu znovu.

Odpovědět


Re: Maximální spokojenostHanka 25.01.2016 12:58

Mohla bych Vás poprosit o jméno, případně kontakt Vaší duly? Uvažuji o porodu v Benešově, ale právě pouze v doprovodu duly a tápu, na koho z okolí se obrátit.

Odpovědět


Benešov - naprostá spokojenostReRu 26.01.2015 08:31

Milé maminky,

mám pár dní po plánovaném císařském řezu v této porodnici. Zákrok prováděl MUDr. Kroužek, asistovala MUDr. Fraňková. Vše dopadlo naprosto skvěle. Moje velké díky patří také týmu z anesteziologie, kteří se max. snažili odpoutat pozornost. Musím říct, že na sále bylo opravdu veselo. Vzduchem létaly historky, vtipy. Než jsem se nadála, bylo vše hotovo.

Rodila jsem zde již podruhé (první porod – normální, fyziologický) a nelituji. Personál a péče je zde na velmi vysoké úrovni. Oceníte menší frukturaci personálu a především lidský přístup.

Pokoje jsou zde velmi hezké a příjemné. Strava dobrá, čaj výborný. :-)

Na vizity chodil MUDr. Čech – velmi příjemný, mladý lékař.

Pokud se nemůžete rozhodnout zda rodit v Praze nebo tady, doporučuji zajít si zde na exkurzi. Uvidíte, že budete milé překvapeny, tak jako já, když jsem tu rodila poprvé v r. 2009.
Personál: MUDr.Kroužek, MUDr. Fraňková, MUDr.Čech

Odpovědět


Nevhodné pro přirozené porodyAnna 06.06.2014 21:06

První porod 9/11. Naivní prvorodička. Myslela jsem, že rodím. Nebyla to pravda, doktor ale řekl, že v jedenáct bude hotovo. Bylo, po několika injekcích do hýždě, kapačkách s oxytocinem, řízeným tlačením a ohromným nástřihem. Dítě (apg 10-10-10) jen ukázali a odnesli. Dostala jsem ho až ráno.
Druhý porod 6/13. Poučená s plánem. Požadavky- neurychlovat, nechat svobodu pohybu, nestřihat, nebrat dítě. Nic z toho nebylo dodrženo, přestože mi vše slíbily. A opravdu jsem neměla jediný problém, ale když rodím, tak se nedokážu prosadit. Příště jdu jinam

Odpovědět


Nedoporučuji těm, co chtějí rodit přirozeněPetra 23.09.2013 16:16

V Benešově jsem rodila 2x. Ani jednou jsem nebyla spokojená. A co jsem si přála? Nechtěla jsem, aby mi dítě hned odnášeli a stalo se 2x! Prosila jsem je z pokoje šestinedělí, aby mi dceru už donesli a trvalo jim to hodinu!!! Dále mi sestra řekla, že mi vyndá kanylu z ruky, která mě tam moc bolela a nepotřebovala jsem jí, až prý se vyčůrám, tak jako za odměnu!
Vrchol všeho je, že Vám sám pan primář udělá Hamiltna, aniž by Vás upozornil a ještě z Vás dělá krkavčí matku, která nechce nechat vyvolat porod, když krvácí (kvůli jeho zásahu!). Přenášela jsem jen den a už by na mě skočil! Hrůza! Tentokrát se třetím se chystám do Příbrami spolu s porodním plánem.

Odpovědět


Benešov není vhodná porodnice pro přirozené a aktivní porodyPetra 20.03.2011 17:53

Rodila jsem 8/2010

Maminky, které se podřizují a chtějí lékařský porod, těm porodnici určitě doporučuju. Jsou tam na takové milí a ochotní.

Maminky, které touží zažít přirozený porod a chtějí mít iniciativu na své straně, rodit podle svého porodního plánu a v nadstandartním pokoji (tzn. v poloze, kterou chtějí), porodnici vůbec nedoporučuji.
Rodila jsem před půl rokem. Měla jsem porodní plán, říkali mi "přírodní, co moc čte". Musela jsem si každou věc doslova vybojovat.
Něco jsem si vybojovala, měla jsem celkem profesionální doktorku, která si sice myslela své, ale vždy mě informovala a dávala rozhodnutí na mě. Rodila jsem dokonce i bez nástřihu. Nicméně mě přirozený porod ke konci neumožnili a rodila jsem klasicky "na stole" a infuzí oxytocinu (překročila jsem magických 24 hod. od odtoku plodovky).
Nadstandartní pokoje je tam spíš na parádu, mě do něj v 1. době por. nepustili, protože prý jsem ještě málo otevřená a pak zase, že už jsem moc a že půjdeme rodit.
Asistentka na mě řvala, že nechci klystýr a že jsem nezodpovědná matka, co si chce (nepublikovatelné) dítě. Přitom já bez klystýru jsem jediná na sále neměla tu noc nehodu...

Ve finále, aby mě donutili souhlasit s oxytocinem, na mě asistenka zvyčovala hlas a psychicky mě vydírala.

Doktorka byla profesionální, ač jsem viděla, že mé názory nesdílí, ale to prosím, to je v pořádku.

V porodnici není zvykem dávat dítě po porodu na bříško maminky, ale sestřička mé příná splnila. Nemají tam však deku přes miminko, takže malá prochladla a musely ji pak odnést z objektivních důvodů.

K prsu přikládat neumějí, řekli mi, že nebudu moci kojit, že mám krátké bradavky (tzn. reálně to, že jsem nikdy nekojila, a proto se musí vytáhnout), a že musím mít jedině kloboučky. Nakonec jsem si malou přiložila k prsu sama a pila od první hodiny po porodu i bez kloboučků. Titul baby friendly jsem nepochopila - pro tuhle prodnici??? (Asi jen do sbírky diplomů a pro chlubení, ale jinak skutek utek)

Novorozenecké sestřičky až na přikládání k prsu všechny super, gynekologické také super, až na jednu vyhlášenou nepříjemnou sestřičku, co nutí maminky ihned po porodu umýt se tam dole mýdlem (!). Ale je jen jedna.

Zázemí krásné, vybavení perfektní, čistota super. Uklízečky milé. Jídlo nic moc, jako všude:-)

Odpovědět


SpokojenostMila 17.08.2010 15:08

V Benesovske nemocnici jsem rodila pred dvema tydny sve prvni dite. Do porodnice jsem zacala dochazet uz v poslednim mesici tehotenstvi a uz tehdy jsem tam byla naprosto spokojena - zadne cekani, prijemny personal. Chodila jsem k pani doktorce Hlavackove, ktera pak byla i u porodu.
Porod jsem mela dlouhy a pomerne tezky - hodne velke dite. Na porodnim sale jsem travila uz prvni dobu porodni (nekdo tu psal, ze to nejde), manzel byl celou dobu se mnou. Vsichni se ke me chovali dobre, neokrikovali me, i kdyz jsem behem porodu nebyla uplne potichu. Vsechno mi v pohode vysvetlili, rekli, jak mam spravne tlacit a potom porad chvalili, jak mi to jde :)
O nastrihu jsem vubec nevedela, pred zasivanim mi pichli anestetika, takze i to probehlo v pohode.
Jizva po nastrihu mi sice asi po tydnu praskla, ale nemyslim, ze by to bylo tim, ze byla spatne zasita. Spis byla v mem pripade opravdu velika a hur se mi hoji. Kdyz jsem s tim prijela znovu do Benesova, tak se mi vzorne venovali.
Na oddeleni sestinedeli byli take vsichni prijemni. Jednou v noci jsem mela nejaky problem s miminkem a zvonila jsem na detskou sestru, kterou jsem ocividne vzbudila - presto byla mila a pomohla mi. Jidlo mi tam moc chutnalo, ctvrty den po porodu me pustili domu. Priste jsem rozhodnuta rodit zase v Benesove.
Oproti medailonu se lisilo:
- ani na zadost jsem nedostala epidural (pry by se tim zpomalil porod)
- navstevy jsou jen od 13 do 17 (a to i o vikendu, kdy by clovek cekal delsi dobu)
- detske jednorazove pleny nejsou k dispozici, musela jsem mit vlastni
- za dvouluzkovy nadstandard jsem platila 400 Kc/noc (v medailonu se uvadi 200)

Odpovědět


rovněž smíšené pocityKatka 07.08.2010 21:56

V Benešově jsem rodila 15.7.2010 a podruhé už určitě nebudu: velmi mi vadilo, že jsem první dobu porodní trávila na tzv. čekatelském pokoji - ve společnosti jiné ten den rodící maminky, ženy přijaté na pozorování kvůli vysokému tlaku, dvou maminek, které rodily den před tím, a jejich rodin, jež je přišly navštívit. Místo soukromí a intimity, které jsem potřebovala, jsem si připadala jako na Václaváku. S velkou pravděpodobností je toto i odpověď na otázku, proč jsem se neotevírala... Jiné místo vhodné pro první dobu porodní (jak se o něm zmiňují v textu) jsem neviděla, nikdo se o ničem nezmínil, nenabídnul možnost "odstěhovat" se mimo "veřejnost" - a já, bláhová prvorodička, jsem asi podobný servis neměla považovat za standard. Hodně mě to mrzí, protože jiný požadavek než soukromí jsem k porodu neměla (žádný porodní plán, myslela jsem si, že jsme přece lidé, tak se snad dohodneme...) - tedy vlastně měla: chtěla jsem, aby mi miminko hned po porodu položili na břicho, aspoň na chviličku. O to jsem si řekla na porodním sále a porodní asistentka mi to slíbila. A jak to dopadlo? Svoji holčičku jsem si pochovala až hodinu po porodu...

Odpovědět


rovněž smíšené pocityKatka 07.08.2010 21:58

pardon, spletla jsem rok: bylo to loni, tedy 2009:-)

Odpovědět


Proč není možné rodit s porodní asistentkou?Jana 04.08.2010 17:07

Dobrý den,

v Benešově jsem rodila teď v červenci a co se týká vašeho dotazu, lékařka žádným lékařských způsobem do porodu nezasahovala. Sympaticky také pracovala s porodním plánem a jen "dohlížela". Naopak porodní asistentka moc nechtěla slyšet žádná specifická přání a sebralo mi hodně sil si u porodu prosadit svou co se týká pohodlnosti alternativních poloh a pod. Nakonec mi nohu držel manžel a rodili jsme v poloze na boku. Možná Vám to pomůže při rozhodování kde porodit další dítě. Přeju hezký den

Jana

Odpovědět


smíšené pocity z přeplněného BenešovaJana Štefanová 04.08.2010 17:00

Ahoj,13.7. 2010 se nám v Benešově narodila dcera Natálie. Porod byl spontánní a přirozený, bez analgezie. A byl také velmi krátký (celkem 5 hodin). Přestože jsem se svého prvního porodu opravdu hodně bála, tak proběhl naprosto pohodově. Už plánujeme druhé dítě :-). K péči v porodnici ale mám pár celkem zásadních výhrad. Možná že moje nespokojenost byla způsobena přeplněným stavem - v den, kdy jsem rodila se v Benešovské porodnici narodilo 21 dětí! Lékařka při porodu byla úžasná, horší to bylo s porodní asistentkou - paní generálovou jsem viděla až na porodním stole a velmi tvrdošíjně trvala na svém. Moji potřebu hlasitého projevu označovala za hysterickou, pro mě pohodlné polohy nebyly v souladu s její praxí. Nakonec v poloze na boku při porodu hlavičky držel moji nohu manžel. Nebýt ale horší zkušenosti z oddělení šestinedělí, tak by to asi nestálo za zmínku. Jenomže tam nejenže si nás nevšímali, ale nedokázali nám ani poradit s kojením v souvislosti se žloutenkou, všude kolem sebe jsem viděla jen příkrmy a odstřikovačky. Dva dny navíc kvůli žloutence byly hororové, navíc s arogantní pediatričkou. Kojit jsme se s Natálkou naučili až doma - díky informacím z internetu a knížek. Spontánní porod je krásný. Jen lidé, kteří by vám měli pomoci, by si na vás měli v perných chvilkách udělat čas a chtít s vámi o věcech mluvit. Přes svoje výhrady jsem ale rozhodnutá v Benešově rodit i svoje druhé dítě. jen už přesně vím, co mám čekat a na co se mám připravit.

Jana

Odpovědět


Všem doporučuji - spokojenost 100%Jana 10.02.2010 14:50

Rodila jsem v Bene 14/1/10 ve 41+3 tt, od prvních kontrakcí to trvalo asi 11 hodin. Po píchnutí vody se zjistilo, že je zkažená, takže finále trvalo asi půl hodiny,pak ještě revize dělohy. Rodila mě doktorka Hlaváčková a byla naprosto super. Nemůžu si stěžovat absolutně na nikoho. Perfektní přístup veškérého personálu, od uklízeček přes sanitárky, sestřičky až po lékaře. Sestřičky perfektní i z novorozeneckého. Benešovu dávám velkou 1 s * a všem mohu doporučit

Odpovědět


5. porod v BenešověLudmila 05.01.2010 14:40

V porodnici jsem se byla registrovat až v 39. týdnu, protože v UPMD měli v následující týden uzavírku porodních sálů, mám ji nejblíž a v hodnocení porodnic vycházela dost dobře. Do porodnice jsem jela přímo z poradny v Podolí,po vyšetření mi praskla plodová voda.Při příjmu mi por. asistentka řekla, že mají poslední volné místo a že mám štěstí( asi by mě jinak nechali porodit v sanitce). Pomalu mi začínaly stahy, po příchodu lékaře jsem už byla otevřená na 4-5cm, ale asi málo, protože mi ještě hrdlo několik minut násilím roztahoval. Pak mě poslali na 5-ti lůžkový pokoj s maminkami po porodu i před porodem a až prý budu mít častější stahy mám si dojít opět zaklepat na dveře příjmové ambulance na porodním sále. Takže žadná příprava, připadala jsem si tam jako obtížný hmyz, zvlášť když si paní asistenka stěžovala na nadbytek práce. Během půl hodiny jsem už měla stahy po 3 minutách, ani jsem si nestačila dojít na záchod,takže dítě se potom narodilo do výkalů. Při stazích po 3 minutách, jsem se je rozhodla obtěžovat na ambulanci, protože rodit ve společnosti návštěv na 5-ti lůžk. pokoji se mi rozhodně nechtělo. Opět se opakovalo co při příjmu, nález sice už k porodu byl, ale asi malý protože paní asistenka měla neustále svoji ruku v mé pochvě a neustále se mi snažila hrdlo roztáhnout. Vůbec se nečekalo na mě- až se mi bude chtít tlačit a tlačila jsem na povel. Když odmyslím porod Císařem, po kterém mi zemřel syn, byl toto nejhorší porod, jaký jsem zažila. Po něm se dostavila dost nepříjemná poporodní deprese. Ale tam hrály roli i jiné okolnosti než jen porod. A ještě chci zdůraznit,že v Benešově není možný jinak, než lékařsky vedený porod.Dokonce dávají podepsat papír,že je s tím rodička srozuměna. Ostatně nemá na výběr. Já tedy ne, leda, že bych se rozhodla rodit na ulici. Jinak střední i nižší zdr. personál na oddělení šestinedělí a novorozenců, byl celkem příjemný a snažil se vyhovět. Ale celkově bych dala známku 3-, možná spíš 4.

Odpovědět


Benešov - naprostá spokojenost!Lucie Klapková 24.01.2010 22:20

Rodila jsem v Benešově 4/1/2010 a byla jsem moc spokojená. Nemám půl slova výtky - lékařský personál (rodila mě Dr. Hlaváčková, a následná péče Dr. Janoušková) i sestřičky na odd.6tinedělí byli moc milí, vstřícní a ochotní, setřičky trpělivé. Tímto bych chtěla ještě jednou poděkovat všem a ostatním maminkám Bene porodnici doporučit. Jediné negativum je, že tam mají moc maminek, takže člověk trošku registroval nervozitu, že jsou plné pokoje, že už nemají kam dát nové maminky - ale to není jejich chyba, na péči to člověk nepoznal, ta byla perfektní.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Benešov

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png