Aperio

Diskuse

Porodnice Zlín

Příspěvků: 34


pochvala porodnice i šestinedělí martina 30.01.2018 18:21

Dobrý den,v roce 2015 jsem v teto porodnici porodila prvniho syna 4020 g 53cm,doba trvání 5 hodin.porod indukovany-vyvolavanX,v dobe 42+2 tyden.hlavickou.přístup lékařů i ostatního personálu byl profesionalni, a přitom citlivy,vnímavý.na vše se me nejdříve zeptali,po společném odsouhlaseni teprve vykonali.nastrih hraze,bonding,kojeni,přístup k dítěti z důvodu ošetření po porodu i přístup k manželovi byl z mého pohledu v pořádku.velké poděkování patří por.asistence p.Jeníkove Lence.díky teto zkušenosti jsem se rozhodla i svoji druhou dceru porodit ve Zline. Za par týdnů.Vše je o komunikaci,nejsme nemocné ale chceme si domu odvezt zdravé miminko"u prsu,".personal nás v tom ma nejlepší úmysl podporovat.vše dobře preji.

Odpovědět


Porod 2017Růženka 13.01.2018 00:45

Rodila jsem přirozeně doma, a po porodu jsme se nechali odvézt do porodnice. K plánovaným porodům doma ovšem nejezdí porodní sanitka s inkubátorem a jakkoli odborněji školeným personálem, prostě jen obyčejná sanitka. (dle filozofie, když vám umře je to vaše chyba). Ale chápu to, ani bych nechtěla blokovat sanitku pro převoz životně ohrožujících případů :). Záchranáři k nám naběhli to celé zachránit ale nebylo co zachraňovat tak byli docela zmatení, moc nevěděli ani jak malou zabalit nebo vůbec cokoli, bylo to celkem vtipné, chtěli mě i odnést do sanitky k čemuž mě nedonutili ale celkově se moc snažili. Nakonec ji zabalila moje máma a v sanitce jsem ji dostala do rukou. Byla jsem naštvaná že jedeme do zlína chtěla jsem do hradiště. Nedovolili mi doma porodit placentu, tu jsem rodila až v porodnici. Personál porodnice byl spíše překvapený, ale mladá porodní asistentka nejspíš na praxi byla moc hodná. Malou mi dali do inkubátoru asi na 20 minut protože jsme ji přivezli podchlazenou(35) byl únor. Po porodu placenty přišla lékařka která nebyla moc příjemná a konstatovala že mám malé poranění které by chtěla šít. Když jsem se zeptala jestli je to nutné řekla že to nekrvácí a pak,roztáhla mi to tam tak silně že pak zvolala "jéé už to krvácí". Nechtěla jsem se hádat a chtěla jsem to už mít za sebou tak jsem souhlasila na 2 stezích. Doma jsem zjistila že byly 4 a ne dva každý jinde, 2 vypadly tak do 5 hodin po šití -_-. Pak mi umyly nohy a přišel přítel tak jsem ho poslala pro malou kterou přinesl. Hned jsem ji rozbalila ze zavinovačky a položila si ji nahou na prsa. Jiná PA nebo sestra se mi snažila "pomoct" s kojením tak, že cpala mojí usínající holčičce moji bradavku do pusy rukou v gumové rukavici, tak jsem jí řekla ať toho nechá. Nemám jí to za zlé, opravdu se snaží zahájit kojení co nejdříve :) Odešla, malá spinkala u mně kůže na kůži a my jsme s přítelem vyplnili příjmové papíry a zrovna i reverz. Když přišla dětská doktorka zkontrolovat malou řekla že tak zdravé miminko dlouho neviděla. Dostala jsem ještě polévku, musela jsem se jít vyčůrat a osprchovat a mohli jsme vyrazit domů. S ambulantními porody nedělají problém, jen chtějí vědě že máte zařízenou dětskou doktorku, která musí dítě vidět hned další den. Doma jsem se bez problémů rozkojla. :) Celkově byl personál spíš milý, nicméně to že tam rodit nebudu jsem se rozhodla po tom co se mi jedna ač skvělá lékařka vysmála že ve svém porodním přání mám že při porodu nechci monitorování, a jiným bodům, a pak kvůli tomu s jakým nechutenstvím vyslovovala slovo "dula". Nakonec jsem byla s tím že jsme jeli do Zlína vlastně spokojená :)

Odpovědět


Mé 2 porodyKristýna 12.01.2016 14:16

Ve Zlíně jsem rodila 2x. Poprvé v r.2013, kdy mi při vyšetření paní doktorka Krupková nešikovně protrhla vak blan (předtím mě PA ještě chtěla poslat domů, že to byl planý poplach). Byla jsem 35+0tt. PA Kantová, co mě přijala, mě vlastně na další směně odrodila - vyvolávaně. Byla moc hodná a její přístup byl profesionální i lidský zároveň.
Druhý porod proběhl 4.8.2014, kdy mě přijala v deset hodin večer v NE velmi nepříjemná PA. Jméno si nepamatuji, proto píši alepsoň datum, kdy jsem tam byla. Přišla jsem tam z odtékající pl. vodou, přesně v termínu porodu. Na chodbě měla nejapné poznámky, že to ze mě teče, a že bude muset ještě volat uklízečku. Byla jsem zabalená vložkama i plenama, ale nestačilo to. Na vyšetřovně mě tvrdila, že to co cítím cca po 30 minutách nejsou kontrakce, a že budu rodit až cca 1-2 dny. Chtěla mě dát na stacionář. Ale byl přeplněný, tak mě uložili do por. boxu. Do hodiny nastaly prav. kontrakce po 9 minutách. Byla stále nepříjemná, ani jednou se neusmála, nadávala mi za špatné dýchání, přestože jsem se omlouvala, že mi to hold nejde. Speskovala mě tak několikrát. Malý měl 4400 a nešel vytlačit. Její hloupé řeči, že jsem sama velká, tak musím vytlačit velké dítě a nemám si co stěžovat mě opravdu hodně štvaly, píši slušně. Po porodu jsem dopadla tak, že jsem dva dny nemohla chodit pro rozjetou pánev z porodu velkého dítěte a o šití a ni nemluvím, měla jsem ještě 24 hodin drén, takže jen si sednout bylo strašné. Na šestinedělí byli hodní všichni a snažili se pomoct. Pokoj na šestinedělí, kde jsem byla, měl být nadstandartní. Ale nadstandartní je tam snad jen to, že jste sami. Jinak staré zařízení, TV malá a šumí, lednice skoro nechladila. Nejhorší je to s hygienou. To byl problém jak u prvního, tak u druhého dítěte, kdy mi za celou dobu uklízečka neumyla WC. To jsem šla na pokoj po paní, kdy už byla znečištěná. To mi hodně vadilo. Taky i to, že vložky dávali na WC jen někomu. U prvního jsem to řešila a ztěžovala si. U druhého jsem to nechala být a snažila se dostat co nejdříve domů. Za mě je to půl na půl. Hodně záleží na koho narazíte. Bydlím od nemocnice cca 1km a kdyby bylo třetí, tak půjdu opět tam. Mojí prioritou je, že je to blízko.

Odpovědět


Re: Mé 2 porodyKristýna 12.01.2016 14:25

Doplňuji jméno PA, která mi vedla druhý porod a nemohla jsem si vzpomenout na jméno. Byla to Kateřina Slováčková. Velmi studená paní.

Odpovědět


Re: Re: Mé 2 porodysilvie 08.11.2017 13:11

S touto porodní asistentkou mám opačnou zkušenost, rodila jsem ve Zlíně v říjnu 2015, PA byla dle mého názoru skvělá, nic mi nenutila a pořád mě chválila. Za necelé tři hodiny od příjmu jsem téměř sama, bez nástřihu a jakéhokoli zranění, porodila dítě s gramáží 4630 g (podotýkám, že sama vážím ani ne 60 kg), PA byla samozřejmě přítomna a krásně mě instruovala, v jakých polohách mám zkusit tlačit atd, závěr byl pouze na mě vše klaplo skvěle. Dítě mi nechali na břiše asi hodinu, nechali mi dotepat pupečník a celkově se starali na výbornou. Určitě bych, pokud to půjde, chtěla tuto PA i u druhého porodu.

Odpovědět


Porod 2013Ž. 06.01.2014 22:43

Milé maminky,
pocházím ze zlínského kraje a poprvé jsem šla rodit do Baťovy nemocnice, ale podruhé určitě ne.
Přijela jsem do porodnice po půlnoci s bolestma, přišla mě přijmout PA, která se na mne dívala, proč vlastně jsem přišla, když mi neodtekla plodová voda. Napojila mě na KTG a začala s vyplňováním různých papírů. Po hodině mě přišla vyšetřit lékařka. PA mě dala klystýr, umístila mne wc a tam jsem strávila dalších 45 minut. Když jsem přišla na box, tak mi odtekla PV, asistentka teda jen řekla ,,dobře" a odešla. Dostalo se to až do fáze, kdy už jsem trpěla bolestma, ale asistentka mě pomalu seřvala, když jsem špatně dýchla. Abych to shrnula, ,,milá" asistentka byla protivná a zlá. Určitě by se tam neměl chovat personál ani přes den, ani přes noc.
Co jsem slyšela od kamarádky, která rodila na Vsetíně, tak ta se tam měla jako v ráji.
Bohužel, ale jsem velmi zklamaná z přístupu.
Podruhé už jsem rozhodnuta jít jedině na Vsetín.

Odpovědět


Re: Porod 2013myska 06.09.2015 12:41

Dobrý den, zajisté i takové příspěvky jsou zapotřebí.., jako zpětná vazba na určitý druh personálu mohou posloužit velmi dobře, pokud napíšete jméno porodní asistentky s níž jste nebyla spokojena nebo alespon datum, kdy se o Vás dotyčká starala - pokud tam jméno není padá špatné světlo na všechny porodní asistentky porodního sálu a to si vskutku nezaslouží, protože takřka všechny jsou velmi dobré, samostatné a profesionální a tím je zlínský porodní sál dosti vyjímečný!!! Prosím nebojte se připojit označení konkrétního člověka s nímž máte špatnou zkušenost, to je jistě v pořádku :-)

Odpovědět


Vadí mi, že porody vedou asistentkyJ.P. 21.12.2013 20:27

Tuto porodnici bych si k porodu nikdy nevybrala, jelikož zde porody vedou porodní asistentky. Ano, kdysi domácí porody vedly báby. Ale přesunutím porodů do porodnic se snad péče zlepšila tím, že porody vedou lékaři. Když jsem se ptala v Baťově porodnici, zda by můj porod mohl odvést lékař, bylo mi řečeno, že "tady to není zvykem". Nakonec jsem rodila u Apolináře v Praze, kde bylo lékařské vedení porodu samozřejmostí! Asistentka chodila jen natočit monitor, jinak si mě nevšimla. Teprve příchodem lékaře, který se představil a vše vysvětlil, jsem se uklidnila.

Říká Vám něco jméno Vlasta Kálalová-Di Lotti? Byla to lékařka, která se ve 20. letech vydala na vlastní pěst do Orientu a založila v Bagdádu československou nemocnici. Ne Boženu Němcovou, ale MUDr. Vlastu Kálalovou-Di Lotti považuji za největší českou ženu. Ilona Borská napsala o jejích osudech román Doktorka z domu Trubačů. Přečtěte si ho, nebudete litovat. A budete-li číst pozorně, dočtete se, že doktorka Kálalová se zasazovala o to, aby do kurzu pro porodní asistentky nebyla přijata žádná žena, která nemá dokončenou obecnou školu. Vy jste ale naivka, doktorko, četla ostatním ve tvářích. Dokončenou obecnou školu? Možná za deset, patnáct let, současná většina žadatelek je přece negramotná. Psal se rok 1927!

Odpovědět


Re: Vadí mi, že porody vedou asistentky-nechápuHana 16.06.2014 10:20

Nechápu tento příspěvek.Porodní asistentka je žena, která je studovaná k tomu, aby pomáhala při normálním, fyziologickém porodu. Lékař je v tomto naprosto nadbytečný - ten má řešit patologie. Jsem šťastná, že při mých porodech jsem měla úžasnou porodní asistentku, se kterou jsem si rozuměla a lékaři vůbec nemuseli být účastni.

Odpovědět


Re: Re: Vadí mi, že porody vedou asistentky-nechápumaja 29.07.2014 19:43

První porod jsem měla v r.1981 v KM, nemohu si na průběh stěžovat.O rok později jsem rodila ve Zlíně. Je to dávno, ale píši to proto, že možná tam ještě pracuje sestra (může jí být kolem 50 let), která mi předporodní chvíle ztrpčila nepříjemnými poznámkami typu :"Nemusíte to tak prožívat!"... a to jen proto, že jsem mlčky poctivě prodýchávala(jak nám to doporučovali) atak bolesti.Rodička má bolest, je citlivá a měla by mít kolem sebe citlivý zdr.personál.

Odpovědět


Re: Vadí mi, že porody vedou asistentkyGARBI 03.09.2014 09:15

Tak každý má svůj názor, ale srovnávat porodní báby v orientu, kt neměly ani obecnou (tehdy vyžadovat lékaře mělo smysl) s dnešními studovanými porodními asistentkami mi přijde jako nevědomost nebo, promiňte, hloupost. Rodila jsem ve Zlíně 2x v roce 2005 a 2008 pokaždé byl porod fyziologický a pokaždé velmi citlivě vedený por. asistentkou. Na příchod mých dětí na svět mám i díky tomu pěkné vzpomínky a děkuji

Odpovědět


listopad 2013Monika 26.11.2013 10:13

Všem nastávajícím maminkám bych chtěla tímto Zlínskou porodnici doporučit.Personál je úžasný,porodní pokoje jsou krásné.zůstali mě jen krásné vzpomínky.Tímto děkuji celému personálu a všem maminkám jen doporučuji.

Odpovědět


Re: listopad 2013Lenka 07.12.2013 20:28

Po prvním porodu bych KNTB taky doporučila, pod druhém porodu už nikdy více.

Odpovědět


Práce v porodnici ve ZlíněLucie 09.10.2013 16:27

Milé maminky, nejsem sice žádná z Vás, co tam rodila, ale pracovala jsem tam. Studovala jsem v Olomouci a byla jsem několikrát na praxi zde ve zlínské porodnici.
Porodní asistentky by rozhodně měly být empatické, příjemné i ve 2 hodiny ráno a nebo i když mají porodnici plnou, být u Vás, radit Vám, podpořit Vás. Z téhle porodnice jsem ale velmi zaskočená a zklamaná.
Nechci jmenovat konkrétně porodní asistentky, které jsou k maminkám odporné, dělají ksichty na každém kroku nebo dokonce hrubé, ale takové by tam už dávno neměly co pracovat.
Další věc je, že se klidně můžete po zavedení klystýru setkat na wc s další maminkou, při nejhorším se 2. Tohle mi přijde s prominutím odporné. Každá maminka by měla mít aspoň trocha soukromí, i když je porodnice plná.
Další věcí jsou milí páni doktoři. Paní doktorka Henčlová je hrubá a necitelná. Možná je to odborník, ale každý odborník se chová empaticky. Mám u ní takový pocit, že ani nikdy nerodila. Při porodu dokáže i na maminku bezproblému řvát a vůbec se poté neomluví. Nepoblahopřeje mamince ke krásnému porodu či dítěti. Pan doktor Havelka je též sprostý. Nebudu raději jmenovat další doktory, protože je mi líto všech, co tam rodí.
I když se Vám milé maminky zdá někdy, že se k Vám porodní asistentka zde chová mile, tak opak je pravdou. Na velíně nedělají nic jiného než pomlouvají maminku, jaká je strašná, jak neumí zvládat ,,blbé boleti".
Každopádně, abych tu jen neházela na ně špínu, tak přece se tam najdou porodní asistentky, které jsou tam úžasně lidské a chápavé - V. Máselníková, K. Slováčková a J. Kantová.
PS: Tímto názorem však nechci nikoho odrazovat, jen jsem se chtěla podělit, jak to tam opravdu chodí.

Odpovědět


Re: Práce v porodnici ve ZlíněJ. P. 11.10.2013 20:05

Klystýr se už snad nedělá! Nebo ve Zlíně ještě ano?

Odpovědět


Re: Re: Práce v porodnici ve ZlíněLenka 15.11.2013 11:48

Můžeš ho odmítnout, když ho nechceš. Ale jinak ho dávají automaticky. Taky jsem myslela, že se třeba zeptají, jestli jsem se vyprázdnila doma, protože průjem před porodem bývá častý, ale ne, prostě automaticky na klystýr. Já ho neodmítala, protože jsem ho chtěla a byla jsem ráda, že jsem po porodu nemusela 2 dny na velkou.

Odpovědět


Moje zkušenost (2012)anna 03.10.2013 13:15

Dobrý den,

ráda bych také ohodnotila zlínskou porodnici. Mám jenom pozitivní zkušenosti. Personál,se kterým jsem se setkala, byl milý,ochotný,vždycky se dalo se všemi domluvit,i když můj porod byl komplikovaný,všichni se snažili,aby všechno dobře dopadlo. Péči zdrav.personálu velmi chválím a oceňuji a to se týká všech oddělení. Mohu zlínskou porodnici všem doporučit!

Odpovědět


Re: NIKDY VÍCEverča 01.10.2013 22:09

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,co se přihodilo,jestli to není troufalé a necitelné. V lednu máme termín a vybrala jsem si rodit ve Zlíně. První porod byl těžký a tak se bojím,aby vše dopadlo dobře. Můžu tu doktorku Henčlovou odmítnout?Nevíte,jaký mám práva.Děkuji.Šimková

Odpovědět


Re: Re: NIKDY VÍCEfrolijka 16.10.2013 15:08

proč by jste chtěla dr.henčlovou odmítat? máte s ní nějakou zkušenost?

Odpovědět


Re: Re: Re: NIKDY VÍCEM. 07.12.2013 20:27

Ani se nedivím, že ji chce odmítat. Je to nepříjemná lékařka. Neumí s pacientkami jednat a neumí se k nim ani chovat.
Když to přeženu, tak musím říct, že se k nim chová jako ke kusu hadru!!

Odpovědět


Velmi dobrá zkušenostGabča 07.09.2013 09:43

Dobrý den,
ráda bych se podělila o velice dobrou zkušenost s porodnicí Zlín. Zvláště bych vyzvedla naprostý pocit mé důvěry a profesionality personálu porodnice zvláště porodních asistentek jak u samotného porodu tak i v rámci hospitalizace. Děkuji, mohu říct, po zkušenosti se zlínskou porodnicí mám na porod pěknou vzpomínku. Gabriela Šandor

Odpovědět


super zkušenostradka 24.08.2013 13:03

Ráda bych přispěla svojí zkušeností se Zlínskou porodnicí.

Jako prvorodička jsem s přístupem veškerého personálu maximálně spokojená, ať už na příjmu, na porodnici nebo šestinedělí (ležela jsem na 3.patře).
U porodu se o mě výborně starala PA Hana Válková a MUDr. Frantisová- obě ochotné, milé, usměvavé. Bohužel nevím jména dětských sester, které byly také naprosto úžasné a patří jim můj velký dík! Porod jako takový byl silným a krásným zážitkem, dokonce jsme se i zasmáli... Vše proběhlo přirozeně a dle mého přání (úlevová poloha ve vaně s aroma olejíčkem apod.) Opravdu bych šla rodit hned znova, hlavně díky lidskému přístupu všech z nemocničního personálu!

Porod jsem také dobře zvládla díky přípravným kurzům paní R. Gogelové, takže s partnerem děkujeme a všem nastávajícím maminkám doporučujeme!

Co se odd. šestinedělí týče, nesetkala jsem se s nikým, kdo by mi jako člověk nebo odborník nesedl! Ať už šlo o lékaře dětské, ženské, sestřičky nebo paní sanitárku s uklizečkama...

Takže co se mě týče, Zlínská porodnice jednoznačně ANO :-)

Všem těhulkám přejeme stejně krásný porod, jaký jsme si prožila já s přítelem a na jehož konci se z nás stali rodiče krásné Verunky!

Odpovědět


NIKDY VÍCEHANKA 18.10.2012 13:32

Nebudu tady rozepisovat svůj příběh, je to už devět let a pořád jsem se s tím nějak nepoprala...Ve zlínské nemocnici jsem přišla o dvě děti, dvojčátka...není den abych an ně nemyslela...Henčlovou potkat tak jí plivnu...
Je zajímavé když si zadáte její jmeno a přečtete si kolika lidem ublížila,že se ještě zdržuje na území republiky a hlavně v baťovce!!!!!

Odpovědět


Březen 2011jita 27.09.2011 15:40

Letos v březnu jsem rodila své druhé dítko a zlínskou porodnici mohu všem vřele doporučit. Obrovské poděkování patří PA Jitce Kantové a taky Lence Janíkové, které byly fantastické a nikoho lepšího jsem si nemohla přát. Moc a moc děkuji!!! Jen malou připomínku mám k Mudr. Henčlové, která je velice rázná a někdy jsou její prohlídky tak trochu utrpení, ale jak se říká, čas všechno zahojí a tak se na to dívám již s odstupem a pro Zlín tedy říkám ANO. Nastávajícím maminkám přeji krásné vzpomínky z nejkrásnějšího dne :-)

Odpovědět


Re: Březen 2011Romana 27.12.2011 16:13

vážená paní,

je mi Vás líto, pokud jste byla s porodnicí ve Zlíně spokojena i navzdory tomu, že Vás vyšetřovala Dr. Henčlová. Znáte svá práva jako pacientka - rodička? Neurvalé chování je podle mě neomluvitelné a pokud píšete - čas vše zahojí - namísto toho, abyste si stěžovala na patřičných místech, můze se Vám stát že takovou "péči", jako poskytuje Dr. Henčlová, zažije ještě za 30 let Vaše dcera.

Odpovědět


DOPORUČUJIjana 12.05.2011 18:13

už na vrátnici byla moc milá paní, přijeli jsme ve 2 ráno, porodní asistentky byly unavené a moc jsem je neviděla. povídaly si na svém plácku a já jim do toho ječela, bohužel jsem byla blízko nich, ale nic mi neřekly. vím, že si má každá žena odrodit sama, ale tak aspoň 5minut z každé hodiny kontrakcí by se mi věnovat mohly, poradit s polohou, dýcháním atd., měla jsem o to zájem, možná že přes den je to lepší. naštěstí ráno nastoupila čersvá směna a já od té doby byla jako v ráji. příjemné a povzbuzující asistentky, milučký doktor, potom úžásný personál 3. patra s tou nej laktační poradkyní.

ps: malá pikoška, chtějí po vás titul, naivně jim ho řeknete, a pak si vás dobírá jedna starší doktorka (možná sestra, ale tváří se jako doktorka) zbůsobem: vy máte titul a prd víte, tohle děláte blbě a plenky neumíte ani poskládat... příště raději inkognito

to bylo v prosinci 2009, už sě teším na další a snad tam budou ty milučké asistentky jako Libuška, Jitka, Kateřina...

Odpovědět


Bonding ve Zlíně nečekejtePetra 16.03.2011 13:07

Nechápu maminky, které si chválí zlínskou porodnici. Bonding s miminkem po porodu tady skutečně nezažijete. Těch pár minutek s miminkem po porodu není žádný bonding jak by měl být.

Odpovědět


Re: Bonding ve Zlíně nečekejtejana 12.05.2011 17:56

šup na břicho, šup s ním pryč...

Odpovědět


Re: Re: Bonding ve Zlíně nečekejteMirka 18.05.2011 21:50

Asi záleží na porodní asistentce, já jsem rodila na štědrý den v roce 2008 a syna jsem měla na sobě minimálně půl hodiny.. já jsem ve Zlíně rodila dvakrát a vždycky s naprostou spokojeností!!

Odpovědět


Re: Re: Re: Bonding ve Zlíně nečekejteJana 09.06.2011 18:09

asi i na stavu dítěte, sice měla samé desítky, ale nejspíš byla podchlazená... ale kdo ví

Odpovědět


Listopad 2010Helena 18.01.2011 14:03

Rodila jsem ve Zlíně v listopadu 2010. Porod jsem měla těžký (omotaná 2x šňůra kolem krčku, navíc porod kleštěma). Musím říct, že se všichni moc snažili, aby všechno dopadlo dobře a taky že dopadlo. Rodila mě paní asistentka Henčlová a porodní asistentka Olga Trtková. Je to moc milá mladá ženská a moc ji děkuju za spolupráci.

Odpovědět


Porod 2009Jana 09.01.2010 00:13

V této nemocnici jsem rodila v roce 2009. Klady: - možnost nadstandardního pokoje s vlastní sprchou a WC,
- rodička se nemusí na 2. dobu porodní nikam stěhovat jako v mnoha jiných porodnicích,
- klystýr - zeptali se mě, zda s tím souhlasím, nenutili mě do toho,
- většina personálu je příjemná a milá,
- velká pozornost se věnuje přiložení dítěte k prsu.
Zápory: - vyžadují podpis nesmyslného "souhlasu" s v podstatě jakýmkoli zákrokem, podle mého názoru je tento souhlas neplatný, protože není dán ke konkrétnímu zákroku,
- provádění úkonů bez souhlasu pacientky (mně se nějaká sestřička na začátku 3. doby porodní chystala píchnout injekci oxytocinu aniž by mi předtím řekla, o jakou látku se jedná, a vyžádala si můj souhlas).

Odpovědět


Re: Porod 2009Lenka 30.05.2012 20:21

Já bych to viděla jako pozitivum, dávají tak najevo, že můžete souhlasit, nebo nesouhlasit a i to je důležité gesto! ale je fakt, že by současně měli informovat o tom, co vám dávají... Já rodila na Obilňáku v Brně a nikdo se na nic neptal, prostě to do mě narvali bez komentáře, jak uznali za vhodné, nevěděla jsem, o co se jedná, to samé nástřih, bez varování, prostě automaticky a já už neměla ani sílu se vzepřít...

Odpovědět


Re: Porod 2009GARBI 03.09.2014 09:28

DO TOHO SOUHLASU BYCH JIM NAPSALA, ŽE SI PŘEJI BÝT O VŠEM PŘEDEM INFORMOVANÁ JINAK NEPLATÍ + PŘÍMO V MÍSTĚ PODPIS. ČILI LEJSTRO NA NIC, ALE PODEPSANÉ BY HO MĚLI :-))

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Zlín

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png