Aperio

Diskuse

Porodnice Šternberk

Příspěvků: 11


Nadstandardní pokoj Simona 05.01.2018 21:52

Dobrý večer,

Mohu se zeptat, zda je možné nějak dopředu zarezervovat nadstandardní pokoj?

Děkuji Kučerová

Odpovědět


Šternberk - velmi milá MANIPULACE! Nikdy vícGabča 22.07.2014 22:34

Ve Šternberku jsem byla na dvou monitorech a už bych tam nikdy víc nevkročila.

Už na prvním byla lékařka dost arogantní a tlačila mě do vyšetření, které jsem odmítla (nechtěla jsem vag.vyšetření kvůli akutnímu průjmu). Ani se na mě pořádně nedívala a s medičkou nahlas, jako bych tam nebyla, kroutily hlavou a bavily se nad mojí osobní anamnézou. Korunu tomu dala PA, která se mě zeptala, kdy byla ta škrabka (přišli jsme před tím o miminko a byla provedena kyretáž).

Při druhé kontrole mi jiná ékařka řekla, že nemám šanci porodit normálně, že dítě je obrovské (přes 4kg) a tohle těhotenství musí nejpozději v den termínu ukončit císařským řezem. Při mém odmítání mě neustále napadala, že mi nezáleží na dítěti a hrozila mi jeho smrtí.

Nakonec jsem rodila v Krnově 8 dní po termínu, naprosto přirozeně, bez komplikací a bez sebemenšího poranění. Děťátko mělo 3,2kg, obě jsme byli fit a zdravé a 3h po porodu nás v pohodě pustili domů.

Odpovědět


nedoporučujimarket 05.12.2013 17:04

Šternberskou porodnici mám nejblíže, proto jsem se rozhodla ji navštívit ještě před porodem jako první i s porodním přáním. Dohodla jsem si schůzku přímo s panem primářem. Nemám pocit, že bych měla nějaké přemrštěná přání. Každopádně pan primář mě vyvedl z omylu. Odmítl půlku mých přání s tím, že se u nich je postup jiný, proč to mi nebyl sto vysvětlit, kromě argumentu, že u nich se to tak prostě dělá a vrchol na závěr: Na rovinu mi řekl jestli se mi to nelíbí tak ať si najdu jinou porodnici a že mě nepřijmou pokud nebudu mít podstoupeny test na streptokoka a nepodepíšu jim souhlas se spontánním porodem, kde mimo jiné je rutinní podání oxytocinu na vypuzení placenty...

Odpovědět


NIc moczuzku 21.09.2011 11:39

Bohužel jsem nebyla s přístupem personálu v porodnici ve Šternberku moc spokojená. V poradně se neustále vyptávají na totéž(jakoby neměli podklady v PC). Když jsem se zmínila o strachu z porodu, tak mě mladý lékař (pokud vůbec měl ukončenou VŠ)doslova odbyl. Prý je porod naprosto přirozená věc - ale to je dle mého názoru strach z fyzické bolesti také!! U vyvolávaného porodu byla také mladá lékařka, která byla naprosto arogantní a neprofesionální! Rodila jsem v létě a stále jsem chodila do sprchy, když si ke mě sedla a ucítila vlhko, vykřikla FUJ, to je plodovka?!!! I kdyby - není to žiravina! Největší starostí sestry bylo, abych se oblékla, ať mě nikdo nevidí nahou! Při porordu se mi mezi nohama vystřídalo docela dost lidí a je mi fuk, jestli se podívají i na moje prsa - neukradla jsem je. Plodovou vodu mi píchali na 3x :( A když došlo u porodu ke komplikacím a dcerka na tom byla špatně, tak mě naštěstí odrodil jiný lékař - myslím,že šlo o primáře, ale to už jsem byla dost mimo... Momentálně jsem v 7m. a rodit budu jinde!

Odpovědět


porod :o)Aliciia 18.09.2011 10:22

Ahoj holky,
četla jsem snad všechny články k porodnici ve Šternberku, pro i proti..Musím říct že jsme se s přítelem rozhodli také rodit v této porodnici, termín mám za 5dní, 23.9. Jsem napnutá jak struna, těším se na miminko šíleně ale zároven i obávám, většina píše o šílené bolesti pro kontrakcích. Jsem prvorodička takže opravdu nevím do čeho jdu, jen doufám že vše zvládneme rychle, vše bude v pořádku a chlapeček bude zdravý...Jestli můžete některá z maminek poradit jak to zvládnout a nelézt při bolestech po stropě tak budu jen ráda :o)
Přeji všem maminkám jen krásné zážitky a rychlé, bezbolestné porody :-*

Odpovědět


Re: porod :o)Aliciia 18.09.2011 10:23

* při kontrakcích

Odpovědět


Re: porod :o)anna 20.10.2011 20:43

Určitě se neboj, zvládneš to. Taky jsem měla strach i před porodem druhého dítěte. Pomůže Ti, když pomyslíš i na to miminko, také to nemá lehké, cítí bolest a Ty mu musíš pomoct. Pokud se bojíš, vem si k porodu někoho blízkého, jistě Ti to pomůže. Mi pomohlo zůstat co nejdéle v klidu a věřit si. Porodily tisíce žen před Tebou, zvládneš to taky. Také poslouchat asistentky, mají mnoho zkušeností. Moje děti se obě narodily velmi rychle, první za 2 a 3/4 hod. od prvního náznaku, druhé za hodinu a to kontrakce tak jen 15 minut a žádná hrůza. Třeba to půjde taky tak rychle u Tebe a moc Ti to přeji.Jinak doporučuju si do Šternberka vzít župan, zavinovačku na mimi - nedávají a gumové pantofle do sprchy. Tak hodně štěstí s miminkem a žádný strach!

Odpovědět


Šternberskou porodnici nedoporučuji!Klára 05.03.2010 09:23

Před půl rokem jsem rodila ve Šternberku a pořád je to má noční můra.Porod mi vyvolávali týden před termínem,protože očekávali veliké dítě.Každý mi koukal na kontrolách na břicho,měřili 3x ultrazvukem kolik bude prcek vážit,vyšlo to na 4kg.Jsem malá a drobná,ale rodila jsem normálně.Porod šel pomalu,cpali do mě spoustu léků.Až došlo na tlačení,přestaly kontrakce,malej nešel vytlačit.Začali se tam hromadit doktoři i sestry,nakonec jsem ho nějak vytlačila,oni jen čekali.Po porodu placenty jsem začala tak krvácet,že mě uspali a spravili to.Malého jsem ani neviděla,manžel byl v šoku,nikdo nám nic nevysvětlil,nevím pořádně co krvácelo a proč.Byla jsem na sále od 5ti rána do 22.15,dostala krve a pak mě převezli na pokoj.Vím,že to bylo dramatické,ale syna jsem neviděla.Na odd.šestinedělí jsme byli přes týden a takhle si práci sester rozhodně nepředstavuji.Řekli nám,že je nás moc a nemají čas.Nikdo neporadil s kojením.Vždy mi syna jen donesli(měl žloutenku,tak byl na fototerapii) a zavřeli dveře,já se s ním trápila hodinu,dost brutálně ho budila(pořád spal),pak ho zvážili po kojení,řekli,že je to málo a poslali mě zpátky kojit-no hrůza.Sestry neochotné,odměřené.Tohle by se dít nemělo,zvláště na oddělení,kde jsou maminky po porodech a vše je pro ně nové.Když má žena rychlý,bezproblémový porod,kojí dobře a jde za 3 dny domů,tak se dá vydržet všude,pokud je to jinak,má tyto špatné zkušenosti a nepěkné zážitky.Syn měl 4400g a nakonec mi jeden lékař přiznal,že měli udělat císaře.V šestinedělí mě ještě vezla RZP do nemocnice s masivním krvácením a vyšlo najevo,že ve mě nechali po porodu kus placenty.(i když mne hned po porodu uspali a čistili).Takže tuto porodnici rozhodně nedoporučuji!

Odpovědět


Re: Šternberskou porodnici nedoporučuji!Christiana 02.02.2012 08:56

Tak tento příspěvek přesně popisuje šternberskou porodnici. Mám s ní stejnou zkušenost,i když porod malinko jiný, ale co se týče přístupu personálu - výstižné! A pokud čekáte, že se vám v nejhorším, když už bolestí ztrácíte vědomí, budou snažit nějak pomoct,něčím alespoň trošku bolest zmírnit, nedočkáte se i kdybyste tam měla bolestí umřít!

Odpovědět


Re: Re: Šternberskou porodnici nedoporučuji!Vendy 20.02.2012 21:17

Také nedoporučuji tuto porodnici, ale jen kvůli novorozeneckému oddělení. Bohužel jsou tam dvě starší černovlasé sestry, které nejspíš nemají rady svou práci a dělají ji, že musí. Neumějí se chovat k prvorodičkám, jsou arogantní a dokážou dokonce rozplakat prvorodičku, což by se nemělo stát pro tvorbu mléka a tím pádem vám znepříjemní celý pobyt v porodnici. Na porodním sále jsem měla štěstí na skvělou porodní asistentku, i když jsem měla komplikovaný porod.

Odpovědět


Re: Re: Re: Šternberskou porodnici nedoporučuji!Tery84 14.09.2012 09:31

Dobrý den, nevíte jak se sestry jmenují a zda tam stále pracují?
Má to být kouzelný okamžik a není stresující zážitek, rozhodně bych se jim ráda vyhnula.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Šternberk

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png