Aperio

Diskuse

Porodnice Svitavy

Příspěvků: 4


Celkem spokojenost.mima 15.08.2017 18:23

Rodila jsem zde v breznu 2017. Porod vyvolavany s nejakymi komplikacemi. Meli jsme uzasnou PA. Celkove s personalem spokojenost. Vybaveni na pokojich vyhovujici. 2. den jsem onemocnela a nevim, proc me hnali jen v zupanu pres venek na orl za to velke minus ze me boli v krku jsem vedela a nepotrebovala bych k tomu sedet v cekarne je v zupanu mezi ostatnima lidma.. S kojenim nic moc pomoc kdyz si sami nereknete.. Pece o miminko na novorozeneckem byla super. Celkove hodnotim novorozenecke oddelen super, oddeleni sestinedeli dobre ale je co zlepsovat. A porodni saly take super, ale jak jsem.psala meli jsem moc fajn PA bohuzel nevim jmeno.

Odpovědět


výborná porodniceEva 10.12.2014 23:01

Ve Svitavách jsem rodila před dvěma týdny a nemůžu jinak než doporučit. Klidný provoz porodnice, vstřícný personál, jak lékaři, tak porodní asistentky, snaží se vyhovět všem přáním. Porod probíhal přesně podle mých představ a porodního plánu. K dispozici jsou dva nadstandardní pokoje a stravování na nemocnici celkem dobré:) Se svitavskou porodnicí jsem byla velmi spokojená.

Odpovědět


Obrovská spokojenost, doporučujiHana 18.06.2014 18:42

Ve Svitavách jsem před třemi týdny porodila svoje první miminko. Dlouho jsem porodnici vybírala, chtěla jsem co nejpřirozenější porod bez zásahů a medikace. Svitavy se ukázaly jako výborná volba. Velmi příjemné prostředí, vstřícné a milé sestry. Porodní pokoj vybaven míčem, žíněnkou, vakem, stoličkou, možnost jít do sprchy, každý si určitě vybere. Chtěla jsem rodit ve stoje nebo ve dřepu, a přestože se ze začátku pan doktor i sestra trošku podivili, musím říct, že až do konce mě v této pozici plně podporovaly. Vše se mnou bylo konzultováno. Ke konci jsem měla velmi silné, ale krátké kontrakce a nedařilo se mi dcerku vytlačit ven. Byl mi nabídnut oxytocin na urchylení, několikrát jsem však odmítla a moje přání bylo respektováno. Teprve až v momentě, kdy jsem dala svolení, mi byla nejnižší možná dávka píchnutá a přesně jak doktor řekl, na 3 zatlačení byla dcerka venku. Na mé svolení byl proveden také nástřih, dcerka šla hlavou napříč, tak to bylo zapotřebí. Ihned po porodu mi bylo miminko dáno na břicho a s partnerem jsme byli na porodním pokoji ještě další cca 2 hod. Poté partner musel odjet, já předala miminko sestře z novorozeneckého oddělení, došla se vysprchovat a občerstvit a hned si zase miminko šla vyzvednout. Byla jsem bez něj max. 1 hod. Na pokoji jsem už měla miminko stále u sebe, většinou v posteli, sestry velmi podporovaly v kojení. Celkový přístup personálu naprosto perfektní, všichni velmi milí a ochotní. Určitě doporučuji, vše bylo podle mých přesdstav!

Odpovědět


velmi doporučujiLenka 10.01.2011 22:42

Ve Svitavách jsem porodila obě dcerky. Ikdyž jsem z Brna, stálo mi za to jet v porodních bolestech 1 hod do Svitav.

Provoz v porodnici je velmi klidný, 3 porodní sály by měly stačit.
Personál je skvělý. Ani jednou jsem nenarazila na nepříjemnou sestru či lékaře. Příjemná atmosféra, pohoda.

Porodníci respektují porodní plán, asistentky jsou během porodu klidné a nestresují. Nabízejí, ale nenutí klystýr a holení. Procento epiziotomií je podle statistik vysoké, porodník při mém druhém porodu mi však masíroval hráz ve snaze vyhnout se nástřihu.
Ihned po narození se zakrvácené miminko standardně zabalí přímo na sále v maminčině přítomnosti do pleny a ihned se jí položí na břicho. Hned jsem si jej tedy přiložila k prsu - k přiložení tak došlo odhadem do cca 1-2 minut :) Poté jej odnesli do vedlejší místosti - koupání a první vyšetření mohlo trvat odhadem 10 min. U tohoto vyšetření byl přítomen partner. Poté mi jej vrátili a miminko s námi zůstalo po celý zbytek času strávený na sále. Sestřička z novorozeneckého se o miminko starala cca 1-2 hod., zatímco jsem se sprchovala po porodu a ubytovávala na pokoji. Poté už bylo mimi pořád se námi.
Sestry velmi dbají, aby rodicka kojila. V psaných pokynech sice zakazují mít miminko u sebe v posteli (krom kojení), ve skutečnosti jsou velmi benevolentní. Pokud jsem měla jakýkoli dotaz ohledně lékařských zákroků, vždy mi na něj lékaři přímo odpověděli.
Pokoje jsou slušně zařízené, návštěvy mohou příjít prakticky kdykoli, je však rozumné odejít tak, aby se nerušily ostatní maminky a děti.

Takže závěrem, velmi příjemná porodnice s lidským přístupem.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Svitavy

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png