Aperio

Diskuse

Porodnice Slaný

Příspěvků: 11


Zkušenost 2018Alžběta 17.10.2018 14:05

Porod probíhal spontánně a téměř nikdo ke mě nechodil, což mi vyhovovalo. Hodně mi pomohla možnost trávit kontrakce ve sprše. Celkově byl přístup všech lékařů milý. To se ovšem nedá říct o všech sestrách. Pobyt na oddělení šestinedělí vyžaduje, aby si člověk věřil a nenechal se vystresovat neustálými dotazy, kolik už nakojil, neustálým dohledem, aby dítě neupadlo nebo jej nezalehl. Skvělé je, že se jedná o malou porodnici a "leží" tam tak max 15 rodiček. Rodila bych tam znovu hned, pobývat bych tam nechtěla. Pokud vám nevyhovuje strava o paštikách a sladkých jogurtech, zajistěte si komplet svůj jídelníček.

Odpovědět


Předporodní kurzDanča 23.08.2018 18:38

Absolutně o ničem, jedná se o poskytnutí informací, které nalezne o porodnici na internetu. Zbytečně vyhozené 300.- Kč. Jedině, že kurzu zúčastnila také pediatrička, lékařka a asistentka porodů, ke kterým můžete směřovat konkrétní dotazy. Jednoduše jsem od kurzu očekávala více např. jak správně dýchat apod. Taky se nás setkalo přes 30 párů a nějaké dýchací nácviky si v tomto počtu nedovedu úplně představit. Zkrátka nedoporučuji.

Odpovědět


SpokojenostLenka 16.07.2017 12:14

Tak jako většina maminek jsem se porodu bála, jelikož malá byla naše první a v podstatě žádná teorie načtená z knih nenahradí praxi, tak moc nevíte, do čeho jdete a jak porod nakonec dopadne. Nicméně v porodnici Slaný jsem byla velmi spokojené, milé a ochotné sestřičky se vším pomohly a vysvětlily, paní doktorka u porodu, rodila jsem spontálně, šikovná a ohleduplná. Byla jsem velmi spokojená a Slaný moc doporučuji. :-)

Odpovědět


Recenze porodnice SlanýM. Horová 08.12.2015 09:47

Využívám možnosti a přidávám recenzi na porodnici ve Slaném. V této porodnici jsem byla v průběhu těhotenství dvakrát hospitalizována a nakonec jsem v ní přivedla na svět i své dítě. Porodnici jsem si vybrala na základě informací poskytovaných prostřednictvím internetu. Důvodem pro můj výběr byla skutečnost, že porodnice sama sebe prezentuje jako zařízení s pozitivním přístupem k přirozeným a alternativním porodům. Já osobně jsem ale velmi zklamaná.
Ale popořadě:
V průběhu srpna a září jsem v porodnici strávila několik dní na hospitalizaci. Důvodem byl zvýšený obsah kyseliny močové v krvi a následně, po konzultaci s lékařem vyšší tlak. Pro doplnění musím podotknout, že moje lékařka měla zrovna dovolenou a uvedený lékař ji zastupoval. Do té doby jsem se cítila dobře, těhotenství mi nepůsobilo potíže, normálně jsem dojížděla do zaměstnání a na mateřskou jsem odešla 7 týdnů před porodem. Do té doby tlak měřený v poradně mé lékařky i doma byl v pořádku.
K tomu abych se cítila dobře, nepotřebuji luxus ani televizi na pokoji. Nevadilo mi starší vybavení, ani to, že probíhala rekonstrukce a provoz byl omezený. Dokonce ani to, že ze dvou koupelen pro všechny nakonec zbyla jen jedna. Vadily mi úplně jiné věci. Zaprvé bylo období tropických veder, pokoje byly situovány tak, že do nich pražilo slunce od rána do večera. Válela jsem se na posteli zpocená, v té šestilůžkové místnosti bylo víc než třicet stupňů a nebylo kam se schovat. Nedovedu si představit, že by místnost byla plně obsazená a válelo se nás tam zpocených víc. Nepomáhal ani ventilátor, který jsem si nechala přivézt. Nemocnice určitě nemůže za počasí, ale je škoda, že v oknech nejsou alespoň žaluzie, nebo rolety, které by se daly stáhnout. Když k tomuhle přistupuje fakt, že dveře od porodního sálu jsou stabilně otevřené a celé oddělení poslouchá křik rodiček na porodním sále je to velice nepříjemné. Na mně coby prvorodičku, která měla porod ještě před sebou, to mělo vyloženě destruktivní účinky. Abych pravdu řekla, vadilo mi, že to musím poslouchat a později mi vadilo, že i mě slyší nejspíš celé oddělení. Zkoušela jsem to říct jedné z lékařek. Odpovědí mi bylo zdvižené obočí a odpověď že každý porod přeci není tak dramatický. Podle mého si ale zanaříká většina rodiček ne-li každá. Navíc, proč by žena, která na svět přivádí dítě, neměla mít pocit, že má klid a soukromí. Vím, že personál denně pracuje s bolestí rodiček a že měl díky již uvedené rekonstrukci ztíženou práci, ale tahle otupělost mi opravdu hodně vadila. Chtělo to jen maličkost – dveře se snad dají zavírat ne? Vůbec nechápu, jak si někdo může myslet, že v takovém prostředí by se mi mohl krevní tlak upravit. Když Vám pak doktor řekne, že se máte vyhýbat stresu, je to úsměvné. Celé těhotenství jsem měla pohodové až právě na dobu hospitalizace ve slánské porodnici. A nerada na to vzpomínám.
Co se týče pokoje tzv. „čekanek“ pro přípravu k porodu, jsou dvoulůžkové, krásně, pohodlně a moderně zařízené. Zakopaný pes spočívá v tom, že se může stát, že tam žena nemá na první dobu porodní úplné soukromí. Tedy že tam prožívá kontakce ještě jiná žena, tudíž tam s Vámi ani nemůže být partner. A mezi pokojem a porodním sálem je tenká stěna ze sádrokartonu. To znamená, že vedle probíhající porod slyšíte stejně, jako by probíhal vedle Vás. Ta paní, která byla na čekankách se mnou a rodila o den dřív, tam křičela hodinu a půl… Vím a věděla jsem, že porod bolí, ale byla to hororová zkušenost. A protože žádná z nás neví, co ji čeká, veškerý stres to znásobuje. Myslela jsem si, že důstojnost a soukromí pacienta se respektuje. A že porodnice nemusí být dům hrůzy. Ale to jsem byla hodně naivní.
Co se týče porodu, ten můj skutečně dramatický nebyl, bolel asi normálně a trval devatenáct hodin. Jen je mi líto, že byl vyvolávaný a že jsem neměla možnost přivést své dítě na svět přirozeně. Podle mého to vyvolávání nebylo nutné a celé to bylo uspěchané. Tento názor jsem si vytvořila proto, že jsem neměla (kromě stresu) potíže, dítě bylo správně otočené, hezky rostlo a monitory byly v pořádku. Někdo může poznamenat, že jsem se měla ozvat, ale ono to rozhodování v našich porodnicích není až tak úplně svobodné. Nikdy nezapomenu na ubohé chování toho doktora, který mě 11.9.2015 ráno přijímal do nemocnice. Na to jak se choval po mém odmítnutí vyvolávání porodu. Jeho jméno jsem už raději zapomněla. Když beru v úvahu vztah pacient – lékař, přijde mi to stejné jako v jiných službách. Kdyby se svého času takto choval někdo z mých podřízených, dostal by okamžitou výpověď. Čili - jeden doktor se do Vás pustí, že chcete, aby Vám umřelo dítě, a druhý Vás straší tak dlouho až kapitulujete a podepíšete, co je potřeba. Během porodu a bezprostředně po něm mi to nedocházelo, ale s odstupem času mám pocit nepěkné šarády a děsný vztek. Nic už s tím sice neudělám, jen mi došlo, že díky prodloužení přestavby, která se ještě rozšířila na další pokoje a prostory bych ve Slaném z kapacitních důvodů rodit v termínu nemohla a musela bych jinam. Myslím, že už po první hospitalizaci jsem se měla rozhodnout, odmítnout další péči ve Slaném a najít si jinou porodnici. Protože jsem byla poslušný pacient, nechala jsem si zkazit poslední měsíc těhotenství i porod. A mám osobní závazek, že v dalším těhotenství bude úplně všechno jinak a už se nenechám do ničeho natlačit.
Nechci být ale jen negativní. K sestřičkám a porodním asistentkám nemůžu říct vůbec nic špatného. Všechny jsou milé, pracovité a ochotné. Obzvlášť bych chtěla vyzvednout šikovnost a ochotu sl. Teimerové, paní Horové a dalších, ale už si nevzpomenu bohužel na jména. Všechny byly skvělé. Totéž sestřičky na dětském. Mezi lékaři tedy sice byla minimálně jedna výjimka, ale se zbytkem se dalo normálně komunikovat. A také chválím ostatní personál, který se o nás staral.
Co se týče jídla, je ho víc než dost a kdo říká, že ne, nemluví pravdu. Sice doma jím jinak a jím jiné věci, ale kdo by čekal od nemocnice, že bude vařit jako v Hiltonu, je blázen. Jídla je tedy dost a ve všedních dnech výběr ze dvou jídel. Nikdy jsem něco takového v nemocnici neviděla. A jídlo bylo chutně uvařené, dobře ochucené.
Takže to jsou moje poznatky ke slánské porodnici. Je možné, že po přestavbě bude porodnice nová a krásná a všechny mnou popisované šlendriány zmizí, ale já vím, že se tam už nechci vrátit a že v případném dalším těhotenství tam možná absolvuji jen prvotrimestriální screening. Pokud vůbec, protože i ten dělají jinde. Jen doufám, že najdu zařízení, které respektuje soukromí a klid těhotných a rodiček a kde se budu opravdu cítit dobře.

Odpovědět


Znovu NEGemka 28.08.2013 23:24

také bych už do této porodnice nešla, i když porod nebyl to nejhorší - Dr. Matoušková i Dr. Vykouk příjemní, nejhorší byli na dětském, na pokoj nesmíte nikoho zavést, takže můj muž stál 10 metrů ode mě, nechtěli mu poskytnout žádné informace mimo návštěvní hodiny, o mé dceři řekli, že je křikloun a že ji tam nechtějí, stejně jsme museli jet do větší nemocnice, protože se zjistilo že je bohužel nemocná.

Odpovědět


nespokojenostevuli 15.06.2013 11:58

Ve Slanem uz nikdy, mam z porodu trauma, ackoliv jsem se na vse ptala, nic mi nebylo poradne vysvetleno a kdyz jsem se ptala, zda je nutne pichat plodovou vodu, zavadet cipek na urychleni atd., vzdy rekli jen ze se to tak dela. Nakonec mi asistentka loktem celou vahou skakala po brise a stejne mi nakonec udelali cisarsky rez. Pritom by stacilo jen navrhnout zmenu polohy, porodu nechat vlastni prubeh.... Detatko jsem videla az nekolik hodin po porodu, nechteli mi ho ani potom nechat stale u me.

Odpovědět


nejkrasnejsi zaziteksusenka 06.02.2012 09:54

Take jsem rodila ve Slanym a nedam na tuto porodnici dopustit. Samozrejme nic neni bezvadne, ale pristup sestricek a doktoru udelal pro me i manzela z prvniho porodu nejkrasnejsi zazitek v zivote. Porodni asistentka i pani dodktorka byly vyborne, prijemne a hrozne hodne. Sestricky na oddeleni byly take fajn. Krasne jsem se rozkojila. Porodila jsem v poledne. Odpoledne mi maleho prinesly na prvni kojeni. Od rana jsem ho pak mela u sebe porad. Hrozne rada na to vzpominam. A kdyz jsem se po porodu, ze druhy dite ani za nic, kvuli hrozny bolesti, uz jsem si to rozmyslela a pojedu zas do slanyho. Taky jsme si to se sestrickou slibily, ze za dva roky se tam vratim pro holcicku. Vsem moc:-)diky. Jsou to lidi na svym miste.

Odpovědět


SpokojenostBarka 27.12.2010 14:41

Svého prvního porodu jsem se bála, asi jako každá. Týden jsem přenášela a pak semi udělalo zle od žaludku, tak mě pro jistotu přijali na sledování. Snažili se má střeva uklidnit, abych si před porodem odpočala. Druhý den mi při kontrole paní doktorka vysvětlila, že jsem na 1cm, a to jí umožňuje mi alespoň píchnout vodu, že se často porod rozjede bez chemické provokace. Tak jsem souhlasila, zavolala manžela a než přijel, absolvovala přípravu. počkali jsme, než se manžel převlékne, a bude se mnou na sále. Byl tam celou dobu (osm hodin). Bylo nám vysvětleno, co vše ukazuje monitor a co hlídat. Pak odešla do předsálí, ale pravidelně se vracela (dost často) mě zkontrolovat. Jinak nám nechala soukromí. Několikrát nám bylo nabídnuto, jestli nechci míč, nebo se jít projít, nebo do sprchy, že gravitace by mohla pomoci miminku sestupovat, ale já odmítla. Kontrakce jsem měla snesitelnější vleže. Bylo to respektováno.
Při vlastním porodu mi přesně řekli, jak tlačit, hlavu na prsa, zavřít oči a tak, a nástřih hráze mě upozornili předem, takže byla možnost odmítnout. Já ale souhlasila.
Po přestřižení pupečníku mi hned dali malého na břicho, ale protože jsem hodně krvácela, tak se řešilo to, a ne kojení. Když jsme se s malým pozdravili tak ho sestra odnesla změřit a zvážit, což manžel natáčel (tedy tam automaticky byl). Mezitím jsem porodila placentu a byla jsem sešita. Během šití už byl manžel zpátky a držel malého. Takhle jsme tam mohli být spolu ty dvě hodiny, přesně jak píší v medailonu. Pak mě převezli na pokoj, než jsme tam dojeli, tak jsem usnula. nechali mě prospat tři hodinky a pak mě sestra vzbudila na sprchování. Poprosila jsem jí, ať jde se mnou, že se mi motá hlava (odmítla jsem transfúzi, jsem dárce). Ochotně mi přinesla erární košili a vložky, a ve sprše stála hned za plentou celou dobu. Pak mi pomohla do postele, a hned potom mi přivezli malého na kojení. pomohli mi ho správně přiložit, aby hezky pil bez polykání vzduchu a tak. Prostě mi vše vysvětlili. Po kojení se mě zeptali, zda chci raději spát, nebo mít malého u sebe. Řekla jsem, že u sebe, tak mi ho nechali, jen jsme se domluvili, že kdyby něco, tak mám zvonit na sestru. Abych zatím nechodila po chodbě sama, než se mi srovná tlak... Takže co se týče péče, byla jsem jak v bavlnce a chystám se tam rodit zas...

Odpovědět


partnerem u porodu v porodnici Slanýjan šturma 21.06.2010 10:51

Dobrý den, chtěl bych upozornit na propastný rozdíl mezi proklamovanou vysokou úrovní slánské porodnice a lehce hororovou realitou.
Už samotný telefonát (14.6.2010), zdali mají volno, připomínal spíš špatný vtip- nerudná sestřička u telefonu, naštvaná že se s někým musí bavit.Nicméně ohlasy na internetu jsou spíše pozitivní a tak jsme si řekli, že tam přesto pojedem.
Během přijímání do porodnice se personál porodnice na mojí partnerku permanentně utrhoval (při projevené nejistotě zdali opravdu rodí-kontrakce po příchodu do nemocnice zeslábly- sestičky nerudně reagovaly "proč jste sem teda jezdila když vám nic není?To jsme vás sotva přijaly a už vás zase budem pouštět?")- porod se na chvíli zastavil, ale po procházce nemocničním parkem kontrakce znovu začaly a porod se pomalu rozběhl.
Porodnice sice oficielně porodní plány přijímá-ale s výraznou nechutí a museli jsme permanentně poslouchat ironické komentáře a výsměšné pohledy, a to i během samotného porodu (věty typu "kdybyste se radči místo psaní porodního plánu naučila tlačit" atd...). Personál porodního sálu se dělil na dvě kategorie -příjemné porodní asistentky, doktorky a sestřičky,a velmi arogantní ignorantské osoby. Bohužel, samotnou závěrečnou fázi porodu prováděla doktorka z druhé kategorie- podobnou fúrii bych si nepřál ani jako bachařku.Průšvih je v tom, že se není jak bránit- má vás/vaši partnerku v rukou a hladší porod je výrazně důležitější než hádka. Takže si musíte nechat líbit permanentní ironické komentáře a snižování na úroveň desetiletého dítěte.To jestli nástřih hráze, který si má patrnerka v porodním plánu vysloveně nepřála,byl nutný nebo ne, nedokážu rozhodnout, nicméně příjemnější přísup by možná výrazně přispěl k hladšímu průběhu porodu a střihat by možná nebylo třeba.
Také možnost vybrat si porodní polohu byla v našem případě poměrně náročně vybojovaná- dovolili jsme si poznamenat že by možná stálo za to zkusit pozici v podřepu nebo ve stoje místo klasické polohy na porodnickém křesle- přítomná doktorka se tvářila velmi kysele a ostentativně odešla, aby se pak s vítězoslavným výrazem typu "už jste si to užili dost?" a nutila nás zpátky do křesla, i když to bylo pro mojí partnerku v podřepu výrazně příjemnější.
Celkově v nás obou krom silných pocitů z narození dítěte zbyla výrazná rozpačitost, výrazně zesílená následným pobytem na kojeneckém oddělení.Jeho personál byl povětšinou nerudný a strava extrémně hnusná a chudá (také třeba obsahovala čerstvé pečivo nabo citrusy, které by kojící matky vůbec neměly jíst), komunikace se sestřičkami byla dost náročná, jakoby člověk vlastně neměl nárok na žádné informace.Po prodělané epidurální anestezii měla (a stále má) moje partnerka silné bolesti hlavy, které ji nedovolily vstávat z postele (a ani se to v tomto případě nedoporučuje), sestřičky k ní však přistupovaly jako k simulatnce, odmítaly jí dítě odvážet po nakojení a její snídani jí musela přinést její vietnamská spolupacientka, které (až na jednu výjimku) dával nemocniční personál její slabou znalost češtiny náležitě "sežrat"- z jeich chování k ní je mi stydno.
Nechci aby to vyznělo úplně proti každému v tomto ústavu (cca 30% personálu-doktorů sestřiček- bylo profesionálních a příjemných)- zbylých 70% (arogantních, přehlíživých a neprofesionálních) však dává výrazný důvod k tomu si, pokud máte čas,vybrat nějakou jinou porodnici.
Jan A.Šturma a Jana Steinová,t.č. ve Stehelčevsi

Odpovědět


Re: partnerem u porodu v porodnici SlanýHorová 09.12.2015 09:11

Rodila jsem ve Slanm v září a musím poznamenat, že do dnešního dne se toho moc nezměnilo, tedy kromě toho, že asistentky a sestřičky byly cekem fajn.Pozitivní přístup k přirozeným porodům, který porodnice ve své prezentaci uvádí, jsem nezaznamenala. Z žen, které jsem v nemocnici a porodnici potkala ho zažila jen jedna a i té byl podáván oxytocin a automatické protržení plodových obaů je tady běžnou praxí, protože tak se to přece dělá. Jinak si myslím, že většina porodů je vyvolávaná, nebo sekcí. Soudím podle toho, co jsem měla možnost vidět ve svém bezprostředním okolí při pobytu přímo tam. Dalším prodblémem je nedostatek soukromí a nedostatčené ohledy na potřebu mít klid - viz výše má vlastní recenze. Sestra je teď ve stejné situaci v porodnici a Roudnici a zažívá něco úplně jiného - v příjemném prostředí a v klidu. Takže příště půjdu tam.

Odpovědět


Souhlasím - zkušenost ze září 2008Kateřina 13.04.2010 20:53

Moje zkušenost je sice o rok starší, ale i já byla v zásadě velmi spokojená. Souhlasím s paní Martinou především v tom, že personál porodnice ve Slaném je až na výjimky sdílný a má pochopení pro případné obavy rodiček. Já rodila v této porodnici druhé dítě, první porod byl velmi komplikovaný, vyvolaný po dlouhém přenášení. I ve Slaném jsem ležela pět dnů před porodem a i tam mi jej vyvolali, takže jsem si zažila sedmilůžkový pokoj čekanek i čerstvých maminek dohromady a nepříliš vyhovující sociální zařízení, nicméně i přesto můžu tuto porodnici doporučit. Jelikož se vše čím dál víc podobalo situaci na začátku prvního porodu, můj strach narůstal, ale mimo jiné i díky atmosféře v porodnici se mi jej podařilo dobře zvládnout, stejně jako pak porod sám. Vždy záleží nejvíc na lidech a ti jsou ve Slaném většinou na svém místě.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Slaný

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png