Aperio

Diskuse

Porodnice Roudnice nad Labem

Příspěvků: 8


Rodit v Roudnici nedoporučuji! Kateřina 25.01.2018 08:32

Měla jsem plánovaný porod doma, který se táhl už 3 den a jako prvorodička jsem nevěděla, co ještě vydržím, tak jsem se rozhodla raději, že pojedu do porodnice, v Neratovicích měli stop stav, tak ani už nevím, proč jsem místo do Mělníku jela do Roudnice.
Měla jsem se sebou PA a přítele..
PA, jsem pochopila, že byl pro ně nějaký problém, vyslechla jsem si pár narážek..
Nechali nás samotné, pomůcky rozhodně nemají kromě vany, byla jsem na zemi na nepromokavé podložce, nikoho to nezajímalo, v závěru donesli balón, to už jsem jej nepotřebovala.
Výběr polohy mi nenabídli, nahrnuli se tam najednou všichni, dítě mi po porodu nedali, musela jsem si o to několikrát říct, argumentovali, že potřebují odstát vodu, tak pak samozřejmě vážili, měřili, oblékli jej a pak už jsem toho měla dost a vzpamatovala jsem se trochu z porodu a řekla ať mi jej přítel okamžitě dá.. sestra dětská byla nepříjemná.
Personál - někdo byl milej, někdo ne..
Doporučuji odjet, co nejdřív pryč, není to přínosné tam zůstávat.
Byl to jeden velký stres!
Pokud chcete rodit přirozeně, tuto porodnici nevolte.
Bohužel přítel nespolupracoval se mnou, ale s nimi, tak vám radím, dobře si rozmyslete, jestli je partner přínosem, to zklamání snad nestojí ani za to.
Přesto, že jsem se připravila na informačně na porod, tak pak jste v takovém stavu, kdy potřebujete podporu a pomoc, přesto, že jsem měla PA a přítele, ten pocit jsem neměla. Snad si z toho někdo něco vezme a neudělá stejné chyby jako já.
Přeji vám z celého srdce dobrou volbu místa porodu a odvážné a emapatické lidi vedle sebe.

Odpovědět


Předčasný porodLenkaa 11.11.2014 10:45

Můj názor na nemocnici v Roudnici nad labem, když je bez problémové těhotenství tak odrodit a co nejdřív domu. Doporučuji Usteckou nemocnici na před časné porody Roudnicka nem. neni na to připravená a nikdy v ní nebudete mít tu nejlepší péči. Vím to z vlastní zkušenosti už bych do Roudnické nem. nešla.

Odpovědět


Nejlepší volbaDaniela 14.06.2014 23:18

Naprostá spokojenost, rodinná nemocnice, veškerý personal ochotny, vstřícný, příjemné prostředí. Naprosto respektovali můj porodní plán , vse mi předem vysvětlili, zeptali se zda souhlasím. Měla jsem soukromí na predporodnim pokoji ,měla jsem k dispozici vanu, míč a jiné pomůcky. Při samotném porodu jsem si mohla vybrat polohu, manžel mi dával kyslík aby se mi lépe tlačilo, což doporučuji. Ihned po porodu mi malého dali kůži na kůži pouze zabaleného a otřeneho, jak jsem si přála. Kontrolu životních funkci udělali na me a se zbytkem jako vážení , měření atd počkali po dvou hodinách za doprovodu manžela, po porodu jsem se mohla najíst a napít, po dvou hodinách jsme šli na pokoj kde mohl se mnou být manžel, mohl i přespat. Péče dětských sester super ochotně pomohli s kojením , koupáním atd. Jídlo taky super. Jen asi jako všude hrotili, aby malý probíral uz dva dny po porodu, nez jsem se rozkojila a malý přibral trvalo to čtyři dny a pak nás pustili domu. Celkové velká spokojenost. Doporučuji.

Odpovědět


Rozhodování o výběru porodnicePetra 06.02.2011 12:02

Své první dítě jsem rodila na Mělníku a krom jedné dětské sestry, která byla příšerně protivná a říkala opak všech ostatních, jsem si na nic nemohla stěžovat. Snad jen na to, že to bylo dál. Jsme teprve u stádia plánování druhého dítka a tak jsem se zamyslela nad Roudnickou porodnicí, ale po jejím proštudování jsem si řekla, že tato porodnice pro mě opět nezvítězí. Nechápu, proč tato porodnice neumožňuje přítomnost partnera při sekci. Já sekcí rodila a přítomnost partnera byla automatická. Rce není zvyklá pracovat s porodním plánem a rodit jinak než v polo-leže/sedě s nohama nahoře, no tohle mi jde proti srsti. Porodnice je sice hezky udělaná, ale abych byla s více rodičkama na jednom sále oddělená pouze plentou? Díky nechci. Nevím jestli je pravda i to, že partner musí mít předporodní kurz, jinak k porodu nemůže, ale na Mělníku toto vůbec není. Navíc si rodička může k porodu vzít 2 osoby, takže se zdá, že jsem opět rozhodnutá. Taky nechápu to, proč už všude, když už je ta moderní a jiná doba, že všechny nemocnice neholdují přirozeným porodům jako Vrchlabí. Některé porodnice k tomu už nemají daleko, ale Roudnická, ta mi přijde hodně zastaralá i když je "nová".

Odpovědět


Re: Rozhodování o výběru porodniceTrinity 25.11.2011 12:01

Dobrý den. Dovolte mi reagovat na Váš příspěvek. Při sekci není možná přítomnost partnera u porodu z jednoho prostého důvodu - sál prostorově nevyhovuje. Kdyby se k operačnímu týmu připojil partner, tak už by se tým nehnul. Je mi jasné, že mi můžete odpovědět, že vás to nemusí zajímat, ale bohužel to tak je. Je to daň za malou porodnici. Rozhodně to ale není kvůli zlovůli personálu. A k dalšímu - opravdu vše je o komunikaci. Pokud byste chtěla rodit v jiné poloze, mít u porodu více osob, stačí to říct a mnoho by se dalo zařídit. Jediné, co je problém, v Roudnici nad Labem nejsou porodní stoličky. I když partner není proškolen, k porodu bez obav může jít, porodní asistentka ho proškolí přímo na porodním sále. A s tou plentou máte pravdu, opět daň za malé prostory. To ale už musí posoudit každá rodička, co jí je a není přijemné. V malé nemocnici sice nejsou velké prostory, ale rodinné prostředí je zachováno, což je velkou výhodou ve srovnání s porodnicemi s 1000 a více porody.
Takže bych to shrnula - důležitá je komunikace na místě, na internetu se již nic nevyřeší ani nezmění. Mějte se.

Odpovědět


Re: Rozhodování o výběru porodnicePetra 11.12.2011 03:10

Své první dítě jsem rodila v Roudnici přirozeně, své druhé na Mělníku akutním císařem. V obou případech jsem využívala pobytu na nadstandartním pokoji, takže myslím, že by se toho dalo dost porovnat.
Ani jeden porod neproběhl podle mých představ :o) ale takový už je život. Můj gynekolog říká, že jsem trochu rarita - dvě naprosto bezproblémové těhotenství (ani špatně mi nebylo) a oba porody s problémem.

Roudnice 2009:
- porod od první kontrakce 12,5 hodiny
- manžel u porodu
- po příjezdu otevřená na 6cm, ačkoliv jsem nechtěla píchnout plodovou vodu, píchly mi ji bez varování, vzápětí jsem začala nekontrolovatelně zvracet a porod se zastavil
- dostala jsem paracervikální blok, aby se znovu rozběhlo otevírání, ten ale zastavil kontrakce, takže oxytocin na jejich rozběhnutí, mezitím infuzi, protože jsem byla tím zvracením dehydratovaná - odcházela jsem rozpíchaná jako feťák, pominu to, že mi jednu kapačku pro jistotu nechali napíchlou a trvalo dva dny než mi ji vytáhly (prý se k tomu dřív nedostaly - všechno je možné)
- kojení hrůza! to, že malý dostal okamžitě glukÓzu a já se to dozvěděla až po, pominu, ale chtěli mi ho rovnou rvát nutrilonem a já už druhý den měla mlíko (mlezivo), jen mi to nikdo nevěřil, nakonec jsem si prosadila odsávačku a dokrmování vlastním, ale byla to fuška (nebýt poučená dopředu od laktační poradkyně, možná jsem nekojila vůbec) v tomto směru jsem vděčná jediné (asi dětské) sestře! Byla starší, nejvíc protivná, ale když se člověk nebál zeptat, dala mu rozumnou a funkční odpověď
- a to neustálý vážení byl děs!!!
- porodní plán mi bylo při návštěvě řečeno, že ani nosit nemám, protože je to zbytečné
- jídlo dobré (jen by se někdo mohl zamyslet nad servírováním květáku, brokolice případně dušeného hrachu rodičkám)
- nadstandart super, vlastní sprcha je vlastní sprcha a manžel s námi mohl být pořád
VŠECHNO UŽ MŮŽE BÝT JINAK!
TOHLE PLATILO PŘED DVĚMA ROKY

Mělník 2011:
- porod od první kontrakce 24,75 hodin
- manžel u porodu být nemohl, zaplatila jsem si porodní asistentku
- přijela jsem na 1 cm, ale protože jsem do porodnice jela skoro hodinu, radši si mě tam už nechali
- když jsem začala mít kontrakce po 5 min, natočily mi další monitor a přesunula jsem se na porodní box, cestou jsem si zavolala dohodnutou porodní asistentku, která dorazila akorát, když jsem lezla ze sprchy
- porodní plán jsem přivezla, po příjezdu ho se mnou prošla lékařka a popovídaly jsme si o tom, v čem mi vyjdou vstříc určitě, v čem to snad půjde a v čem bohužel ne
- podle porodního plánu jsem byla na porodním boxu pouze s PA a bylo to úplně super
TAKHLE JSEM SI PŘEDSTAVOVALA POROD
nikdo mě do ničeho nenutil, naopak jsem se dočkala rady či pomoci a bez toho, abych si o to musela říct (a nenabízela mi ani medikaci, protože jsem v porodním plánu uvedla, že si to nepřeju, že pokud budu chtít, výslovně si o ni řeknu a sama)
- plodovou vodu mi sice taky píchly, ale nejdřív mi to řekly a vysvětlily, proč by to bylo lepší
- bohužel ve chvíli, kdy už jsme s PA řešily v jaké poloze budu rodit, protože UŽ JE TO TADY, ještě poslechla ozvičky
Pak po mě hodila kyslíkovou masku ať si dýchám a utekla. Vzápětí byla ta místnost plná lidí a během pár minut (a myslím opravdu pár) jsem jela hlavou dolů na sál a malou mi paní primářka cpala zpátky, aby se neudusila. Měla jsem prý moc plodové vody a jak odtékala (stalo by se to i kdyby odtekla samovolně, bez píchnutí), strhla s sebou pupečník. Takže nejdřív by porodními cestami prošel on a pak teprve hlavička malé - sama by si rozmačkala přívod kyslíku.
Prý to byl jeden z nejrychlejších císařů, co zažili - aspoň to říkali :o)
- probrala jsem se na JIPce
sestřičky úplně úžasné, nemůžu si je vynachválit (je pravda, že na paní vedle moc příjemné nebyly, ale ona nechtěla po laparoskopii (snad to mám dobře) vstát z postele aby ji pomohly do sprchy a všechno pro ni byl problém, já šla, nejsem nijak velká fňukna a když se mi někdo snaží pomoct, zatnu zuby, poslouchám a snažím se)
- malou mi poprvé přinesly cca 12 hodin po porodu, ale hned mě informovaly, že nic nedostala (ani glukózu), pak mi ji přes den nosily každé cca 3 hodiny (naposled v 11 večer, pak v 6 ráno) - mimochodem, doteď mi v tuhle dobu spí v kuse :o)
- druhý den ze mě vytahaly všechny zbývající hadičky a přesunuli mě na pokoj
- cokoliv, co bylo "třeba" se mně nejdřív zeptali, jestli třeba vážně je, nebo jestli o to nestojím, koupání jsem řekla já, kdy vyhovuje malé, podle toho sestřička přišla, jestli potřebuji pomoct s kojením se mě ptali asi dvakrát, ačkoliv jsem rodila podruhé :o)
- strava hrůza, ale přikládám to tomu, že jsem měla po císaři přísnou dietu (polévky byly vznikající, ale samotná studená bramborová kaše z pytliku je vážně hnus a nepomůže ani to, že hlady šilháte)

Po mých bezproblémových těhotenstvích a problémových porodech nedoporučuji nikomu porod doma ani v nejvyšším zoufalství (u mého druhého porodu by miminko umřelo, kdybych nerodila v porodnici a možná by to ani nedopadlo tak dobře, kdyby tam byl jiný personál - ani sanitka čekající před domem to nezachrání, pokud se stane něco, co se nedá předpokládat!)
Když bych se měla rozhodnout teď - Mělník.
Ale je to moje rozhodnutí. Mám ráda sama kontrolu nad svým životem a pokud se neobejdu bez něčí pomoci, jsem ráda, když je ta pomoc na úrovni partnerství, ne diktátorství!
Pokud některé mamince vyhovují lékařsky vedené porody, kdy se jí nikdo na nic neptá a nechce po ní žádné rozhodování (to třeba kamarádce, která taky rodila na Mělníku nevyhovovalo) a jede to "podle tabulek", pak mohu Roudnici jedině doporučit, protože je to tam malé, útulné, když máte kliku jako já, rodíte na porodním sále sama, a dostanete jen to, o co si výslovně řeknete (bohužel někdy i něco bez vašeho vědomí).
ALE PROSÍM VŠECHNY KDO TO ČTOU - V ROUDNICI ZA TY DVA ROKY MŮŽE BÝT PRAXE UŽ ÚPLNĚ JINÁ (NA MĚLNÍKU ZA TY DVA MĚSÍCE ASI TĚŽKO) A VŠECHNO, CO JSEM TU NAPSALA JSOU SAMOZŘEJMĚ TAKY SUBJEKTIVNÍ POCITY OVLIVNĚNÉ HORMONY, NICMÉNĚ SI VŠE PAMATUJI PŘESNĚ I S VĚTŠINOU DETAILŮ, PROTOŽE JSEM SI KAŽDÉ TĚHOTENSTVÍ VEDLA DENÍK, KTERÝ JSEM ZAKONČILA ZÁŽITKEM Z PORODU. A TEN JSEM SI ZAPSALA VŽDYCKY UŽ V PORODNICI, ABYCH NÁHODOU NA NĚCO NEZAPOMNĚLA.

Odpovědět


Pro i protiElena 22.10.2010 21:23

Rodila jsem v Roudnici 2. dítě a byla jsem spokojená a to se vším. No možná ta strava. Ale žádná kráva se tam nevyskytuje a to jsem tam před porodem ležela měsíc, tak jsem sestry poznala všechny.Ovšem jestli Vy se jen z poloviny chováte tak , jak se tu projevujete psaním, musím uznat, že s Vámi to opravdu neměly sestry lehké.A to nemluvím o mamince, která možná právě s Vámi musela zdílet pokoj!

Odpovědět


porod superhanka 25.02.2010 17:35

přidávám se k názoru že porodnice sama o sobě je super,je tam klídek teplíčko ticho které potřebujete po porodu.pravda taky že se nesmíte bát se na cokoli zeptat at je to porod nebo staraní se o mimčo.sestry na novoro vám vše vysvětlí,my jsme měli sestru "Kačenku" a ta nám pomohla, všem sesřičkám velké díky

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Roudnice nad Labem

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png