Aperio

Diskuse

Porodnice Příbram

Příspěvků: 14


Tři porody-spokojenostpetra3 03.09.2017 21:45

V Příbrami jsem porodila naše tři děti 2010/2013/2016.Vždy jsem byla velmi spokojená.Doporučuji

Odpovědět


PerfektníLucie 15.08.2017 21:03

První porod v Krči hrůza. Druhý porod zde a mile mě to překvapilo. Naprostá spokojenost od ambulancí přes porod až po propuštění. Mohu jen a jen doporučit.

Odpovědět


Skvělý přístup a komunikace.Janitta 13.01.2016 09:30

Porodnici Příbram jsem si vybrala pro svůj první porod (ač jsem z Prahy) po pečlivém zvažování a prostudování doporučení. Chtěla jsem rodit přirozeně, bez medikace a zbytečných, jinde "standardních" zásahů do průběhu porodu. Taky mě přesvědčily reference na vstřícný a lidský přístup personálu.
Konzultovala jsem předem svůj porodní plán s MUDr. Holbou a vše mi bylo odsouhlaseno jako bez problémů proveditelné (v Podolí např. měli problém s dotepáním pupečníku a několika dalšími body). S přítelkyní jsem si byla porodnici prohlédnout v rámci besedy s vrchní sestrou, jinak jsem do poradny chodila v Podolí.
Cvičila jsem v těhotenství jógu, trénovala s Aniballem a masírovala hráz. Porod nakonec proběhl jinak než jsem si představovala, ale přesto (nebo právě proto), jsem za své rozhodnutí pro Příbram ráda. Ve 41+2 na kontrole v Podolí mě vystrašili, že se miminku nedaří podle UZ dobře a musíme ihned vyvolávat. Nedokázali mi ale vysvětlit proč a na kontrolním velkém UZ se ukázalo, že průtoky i vše ostatní je zcela v pořádku. Přesto trvali na vyvolání, podepsala jsem tedy reverz a další den jela do Příbrami. Zde jsme se dohodli na preindukci, nicméně v přátelském prostředí, s vysvětlením a respektující komunikací, nikoliv strašením, že riskuji život miminka, pokud ihned neudělám, co chtějí.
Na prostorném a příjemném porodním sále jsem strávila celý den i se svou partnerkou, měly jsme zde soukromí, porodní asistentka mě chodila průběžně kontrolovat. Bohužel se porod ani po 2 tabletkách nerozběhl a tak mě přeložili na noc na gynekologii (kvůli místu). Chvíli po přesunu mi začaly kontrakce po 10 min. a po půlnoci jsem tak byla zpět na sále, se stahy á 8 min., ale otevřená jen na prst. Protože porod nepostupoval dost rychle a monitory byly dlouhodobě horší, postupně mi byly nabízeny různé metody urychlení porodu (dirupce vaku blan, Buscopan, Oxytocin), na které jsem vždy po několika hodinách nepostupujícího porodu nakonec přistoupila, neboť mi byly dostatečně vysvětleny. Tlumení bolesti jsem odmítala a kontrakce si tak „poctivě“ protrpěla (obzvlášť ty po umělém oxytocinu byly vydatné). Vše ale probíhalo formou diskuse a odkazem na to, že znají můj porodní plán, nevnímala jsem žádný nátlak, ale snahu pomoct. I personál střídající se ve službě si informace předával, každý nový lékař i asistentka se mi představili, komunikace byla perfektní.
Jediné, co mi vadilo bylo, že musím být stále připojená na monitor a nemůžu tak využít úlevy při kontrakcích v přirozených polohách nebo ve sprše na míči (bolesti se tak zvládaly mnohem lépe). Mohla jsme aspoň sedět nebo dřepět na kuličkovém vaku a trošku měnit polohu na něm. PA mi i doporučila vhodnou polohu, způsob prodýchávání kontrakcí a občas mi „vybojovala“ 10 minut odpojení z monitoru na sprchu.
Abych to zkrátila, po 17 hodinách nepostupujícího porodu, kdy se otevírání zastavilo někde na 5 cm a monitory nebyly moc dobré, byl po dohodě porod ukončen císařským řezem. Doktorka měla podezření na temenní polohu plodu, protože malá vůbec nesestupovala – netlačila na branku. Byla jsem už hodně vyčerpaná a nechtěla dál riskovat zdraví miminka. Operace proběhla ve spinální anestezii, všechno mi bylo vysvětleno před i v průběhu, bylo vidět, že celý tým je profesionální a sehraný, vše bylo rychlé a komunikace probíhala opět skvěle. Malou mi hned ukázali a po vyšetření přinesli na přisátí, potom ji předali na bonding partnerce, než mě zašijí. Ukázalo se, že malá byla opravdu v temenní poloze, která se sice rodit dá, bývá to ale hodně dlouhé a dítě se hodně „poničí“, často porod končí kleštěmi nebo vexem. Následoval převoz na šestinedělí, holčičku mi předali hned před sálem a měla jsem ji pak už u sebe, takže se přisála asi za hodinu po porodu.

ŠESTINEDĚLÍ
Opět spokojenost. Obrovské plus bylo, že jsem mohla být i po SC na oddělení (je vybavené na pooperační stavy) a novorozenecké je přímo tam, takže mi malou vozili, kdykoliv jsem chtěla. Celou dobu v návštěvních hodinách se mnou byla přítelkyně, takže jsme měly mimčo pořád u sebe. Pokoje jsou po 2, skvěle vybavené, každý s vlastní koupelnou. Mohla jsem využít jejich oblečení na mimi, dokonce jsem celou dobu dostávala i porodní vložky.
Snad s menší výjimkou jedné sestry a jedné dětské byl veškerý personál maximálně milý, vstřícný a ochotný vyhovět, kdykoliv to jen šlo + výborná a moc hodná pediatrička. V tomto směru spokojenost. Můj porodní plán dostali předaný ze sálu a respektovali ho, jen na přání aplikovat vitamín K v kapkách (ne injekčně) musela přítelkyně dohlídnout. Podporu kojení bych si možná představovala větší – bez nabízení kloboučků a příkrmů – ale nikdo nic nenutil, jen nabízeli. Pokud víte, co jak chcete, tak vás nepřesvědčují. Pustili nás po císaři domů 4. den po porodu, ale šlo by to už i třetí.

Porod: prosinec 2015

Odpovědět


chtěla bych poděkovat pan mudr. Richardovi Saboluuradka 29.09.2015 22:11

Dobrý den,
26.9.2015 jsem musela jít v 21tt na vyvolavani potratu . Našemu mimunku zjistily rozštěp rtu, patra a čelisti. S manželem jsme se museli rozhodnout jestli si ho nechat a trapit se všemi operacemi co by náš malinkej musel prodělat. Zvažili jsme že to bude pro nás lepší a podstoupit to sice s velkou bolestí a smutku.Potrat vedl gynekolog mudr.Richard Sabol.A tim to bych chtěla moc poděkovat za příjemný přístup,ochotu a trpelivosti.Kdybych mohla přejít od svého gynekologa k němu tak jdu hned.Moc děkuji a take bych chtěla poděkovat všem sestrickam za příjemný pristup

Odpovědět


duben 2015 spokojenostnezarka 21.09.2015 11:02

V porodnici Pribram jsem rodila v dubnu 2015. Prala jsem si prirozeny porod bez zasahu, do nemocnice jsem prijela v cca 8 hod vecer s predvyplnenymi papiry a porodnim planem, aby mi nikdo nevyrusoval . Byl mi natocen monitor, probehlo vysetreni lekarkou a byla jsem i s partnerem umistena na porodni pokoj se sprchou. V porod.planu jsem zadala o asistenci pouze PA, nezasahovani do porodu, moznost volby polohy, dotepani pupecniku( 20 min), bonding..vse mi bylo splneno. Porodila jsem v 6 hodin rano. I presto ze tu noc byl v porodnici naval (5 porodu) nikdo na me nespechal. Rodila jsem za asistence PA Lexove, ktera byla velmi mila, nechala nam vlastni prostor, vysetrovala v co nejdelsich casovych intervalech. Poporodni poraneni mi byla velmi pekne osetrena lekarkou, bohuzel si nepamatuji jmeno. Vyhoveli nasim pranim a miminko po porodu zustalo celou dobu u nas, i pri prejezdu na odd.sestinedeli. Velmi mile mi prekvapilo, ze vzhledem k tomu, ze jsem mela v papirech z porod.salu napsano alternativni rodicka, prisli se zeptat zda si budu prat miminko vykoupat a zda maji podat vit.K peroralne ci pichnout do svalu. Treti den po porodu jsme byli propusteni domu. S porodnici jsem byla velmi spokojena a vrele doporucuji. Ale upozornuji ze napriklad dotepani pupecniku neni standard, je nutne si napsat porodni plan.

Odpovědět


Stoprocentně doporučujiJana K. 24.07.2014 14:27

Včera jsme se vrátili z této porodnice, kam jsem byla odeslána pro stop stav v Hořovicích a mohu říct, že nic lepšího se mi stát nemohlo. Neskutečně příjemný personál od porodních asistentek po sestřičky na šestinedělí a hlavně skvělý pan doktor Holba. Přesto, že měli vyloženě "narváno", opravdu se člověku věnovali a zajímali se. Podpora kojení, ale nikdo nedělal tragédii z toho, když to šlo pomaleji a musel být příkrm (super bylo, že byl ve stříkačkách, v Hořovicích jsem vyfasovala vždy lahvičku), žádné pedantské lpění na vyplňování tabulek s váhou a teplotou a počtem pomočených plínek. Já jsem skoro nechtěla jít domů :D

Odpovědět


Vrele doporuceniMichaela Kopalová 12.06.2014 13:29

Porodnici v Příbrami můžu bez obav doporučit všem ženám, které mají stejný postoj k porodu jako já: to znamená, že chtějí porod prožít v co nejpříjemnějším prostředí a věří, že tím zajistí maximální bezpečí i svému dítěti.
V oblasti porodnictví mám zkušenosti dvojího druhu: (1) jako právnička, která se v minulosti věnovala právě případům z oblasti porodní péče a (2) jako trojnásobná matka. Na základě zkušeností profesních i osobních jsem nabyla dojmu, že porodnice, jakou bych si představovala pro své klientky i pro sebe prostě ještě v ČR neexistuje a dožijí se jí možná až moje dcery. Porodnice Příbram mě však přesvědčila, že ideální porodnice existuje už nyní, jen není tak známá a je třeba se o ní zavčas dozvědět. Jeli jsme do ní 80 km, ale stálo to za to. Důvody jsou následující: vlídné a podporující zacházení ze strany PA i lékařek, neustálá pozitivní zpětná vazba a povzbuzování, téměř výhradně ženský personál na porodním i poporodním oddělení, vysoká míra otevřenosti vůči specifickým požadavkům, osobní přístup, klid a absence stresu na poporodním, respektování vůle rodiček (např. ohledně dřívějšího propouštění), laskavost a péče namísto mentorování a kritiky a v neposlední řadě nádherné poporodní pokoje, některé s úžasným výhledem na místní pamětihodnost. Jediné, co bych snad mohla vytknout byla strava, která nebyla vždycky tak hodnotná, jak by šestinedělka potřebovala, ale nevymykala se rozhodně běžnému standardu v českých nemocnicích.

Odpovědět


Ďakujeme za pekný zážitok 5.6.2011Aďa+Laco+Tamarka 24.11.2011 20:41

Ubehla už sice dlhšia doba,ale spomienka na porod je vďaka příbramskému porodnému sálu krajšia a krajšia.Je pravda,že veľká spokojnosť bola ihneď po porodu a hlavne bol človek zaplavený tak nádherným pocitom.Malú sme mali u seba celú dobu od narodenia a samozrejme je to neopakovateľný zážitok keď matka a dieťa sa dotýkajú úplne v prvých sekundách a Tamarka sa i krásne prisála a moc si to na maminke užívala.Taťka komentuje porod so slovami,že mal dojem ako keby sme rodili sami doma.To sú asi tak tie prvé a následné dojmy.....

Personál bol od prvej chvíle moc fajn a vlastne sme si to overili i predporodnou návštevou nemocnice a kurzov.Mala som i vysnených doktorov a i to sa mi splnilo.Rodil ma MUDr.Richard Sabol a veľmi veľká spokojnosť.Samozrejme bol úplne bezva celý tým a rada spomeniem as.Soňu Vedličkovú a Martinu Branšovskú(verím,že som tie mená nepoplietla).Bola tam ešte jedna tmavovlasá as.na nočnej službe,ale bohužiaľ neviem meno.

Mala som porodný plán,ktorý sa snažili v rámci možností splniť.Tamarka mala totiž vysoké ozvy na monitoru tak sa musela píchnuť voda.No vyšli nám v ústrety a skúšali sme monitor v iných polohách a na dvoch prístrojoch.Našťastie doporučenie doktora píchnuť vodu zabralo a ozvy boli už celý porod normálne.Tým sme sa vyhli možnému císarskému rezu.Volba polohy u porodu bez výhrad splnená a rodila som na boku.Všetko s nami konzultovali a netlačili na nás,mali sme i čas na rozmyslenie a to tam zvonček drnčal celý porod.Našťastie bol voľný pokoj pre samostatný porod a my sme si ho ako rodinka plne užili.

Bohužiaľ body,ktoré získáva porodný sál tak odd.šestinedelia stráca.Je pravdou,že sme vedeli do čoho ideme a tým mám na mysli pokoje bez možností návštev.Pred porodom sme si moc nepripúšťali,že nedostaneme nadštandard.So spolubývajúcimi na izbe sme sa aj dohodli,že by sme chceli prítomnosť otcov(však o celej famílii nikto nehovorí),ale pravidlá boli neoblomné a basta fidli!Pravdepodobne sa boja nákazy,ale väčšie riziko nákazy podľa mňa hrozí na chodbe a v jedálni kde sa počas návštev premelie omnoho viac ľudí a personálu a i pomocného.Takže ja osobne nevidím zmysel týchto opatrení.Tlak na to,aby miminko priberalo je veľký a vo finále som zistila(teda až doma s čistou hlavou),že im nejde o rozkojenie ako také,ale o zápis v tabuľkách a rýchle prepustenie.Nerada by som niekomu krivdila,ale ja mám z toho takýto pocit.
Skore vylepšujú moc príjemné sestričky,ktoré vždy radi poradili a utešili.

Na záver by som rada napísala,že ďalší porod v Příbrami by sme brali(zvažujeme voľbu doktora-MUDr.Sabol),ale uprednostnila by som asi porod ambulantný.

Prajeme šťastnú ruku pri výbere porodnice.
Aďa+Laco+Tamarka

Odpovědět


porod spokojenost / 6 nedelí nic mocana 12.10.2011 21:14

My jsme si Příbram vybrali, protože jsem hledala menší porodnici s "lidskejším" přístupem jak jsou ty pražské. V den porodu jsme kvuli komplikacím jeli nejdříve do Thomayerové nemocnice (máme blíž), kde jsme se pak s dr. domluvili, že to jeste do te Pribrami stihneme. Takze mohu srovnat atmosferu a pristup u prijmu u obou nemocnic.Byl to opravdu velký rozdíl!Když jsme prijeli do Príbrami, ujala se nás porodni asistentka p. Nováčková, která byla nesmírne příjemna a empatická..všechny úkony, které byli nutné udělat mi předem vysvětlila a dělal je šetrně. Vyšetril mě dr.Rapsa, který si do me trochu štouchnul kvuli požadavkum v mém porodním plánu, ale nebylo to nic hroznýho co by me rozhodilo a nakonec jsem doktora již celý porod neviděla, protože jsem rodila jen s PA, tak jak jsem si to napsala do plánu. Rodila jsem na stoličce, neměli s tím problém, malého nikdo nikam nebral, byli jsme spolu celou dobu až než nás prevezli na oddelení 6nedelí.
Takže s porodom velká velká velká spokojenost, ale podotýkam, že jsem měla nekomplikovaný porod, který krásně postupoval a jasný porodní plán, který všichni respektovali. Nevím jak by to probíhalo, kdyby byli komplikace.
Horší bylo 6nedelí - stresujíci vážení detiček a tlak na to aby honem pribírali, to je asi v každé porodnici. Malý mel žloutenku, tak mi ho vzali na fototerapii, což bylo hodne stresujíci, protoze jsem ho mohla mít u sebe každé 3 hodiny, jenom na pul hodiny. A zkuste se nakojit, prebalit a pomazlit za tak krátky čas :( Dokrmovali ho takže z toho byl jenom stres a pozdejsi problémy s kojením. Pak jsem zistila že svitici boxy jsou mobilní a malý mohl být v klidu u mne na pokoji a kojit jsme se mohli jak jsme chteli. Co se personálu týce tak to byl takový standart, některé sestričky zlatička, jiné neprijemné, s kojením radili spíš když se človek ptal, než žeby chodili samé, ale je fakt že tam zrovna bylo narváno, tak asi meli co delat.
Sečteno potrženo, až budu příšte rodit, pojedu znovu do Pribrami, ale asi ambulantní porod.

Odpovědět


Re: porod spokojenost / 6 nedelí nic mocVrtina 14.01.2012 17:15

Ambulantní porod asi těžko, protože ho neumožňují. Všude to píšou a dneska mi to při prohlídce porodnice i řekli. Díky za předání zkušeností!

Odpovědět


PochvalaMikulka 14.07.2011 16:55

Příbramskou porodnici jsem si vybrala po dlouhém vybírání a návštěvě několika nemocnic. Nesmějte se prostě jsem nedůvěřivá :-) . Manžel měl se mnou svatou trpělivost. No nic, takže jsme přijeli k porodu, už na příjmu byly setřičky moc milé ( celkem se nás staraly dvě, protože se střídaly směny, ale obě byly výborné, jedna byla Martina, druhá nevím se jmenovala ). Porodní pokoje celkem normální, slušné, máte soukromí, WC a sprchu jen pro sebe. Porodní asistentky milé, vstřícné, měly tam jenom mě , takže se mi opravdu mohly věnovat. Porod běžel celkem normálně, bolesti jsem nemohla vydržet, takže jsem si řekla o epidurál ( za ten se nepříplácí ), samotný porod jsme, myslím, zvládly v pohodě. Během první a druhé doby porodní u mě byli celkem jedna lékařka, mladá, milá, šetrně vyšetřovala ( jenom si nepamatuji jméno ) a jeden lékař a toho si pamatuji, protože měl atypické jméno, Dr.Inkov a ten byl výborný, hodný a strašně mě u porodu uklidnil. Oddělení šestinedělí je, co se týká pokojů průměrné, ale sestřičky dětské i gynekologické byly v pohodě, poradily. Takže celkově má ode mě Příbram pochvalu a poděkování.

Odpovědět


HonzikSoňa Moravcová 14.02.2011 15:12

Ráda bych poděkovala celému týmu porodnice Příbram,od MUDr.Sabola po pana primáře,malému Honzikovi už je 14měs.,hezky roste,už pomalu i sám chodí,díky za ochotu a péči o nás oba,také na oddělení rizik.těhotenství kde jsem 2krát ležela než se malý narodil,díky,ať se daří i u ostatních,hodně úspěchů i do budoucna.

Odpovědět


Doporučuji :-)Ivuška 19.07.2010 12:28

V dubnu jsem v příbramské porodnici porodila krásného a zdravého chlapečka - Filipa. Do porodnice jsme přijeli okolo 6 h.ráno a v 10:15 h.už byl na světě. Celou dobu od příjmu do porodu se o mě starala porodní asistentka, které patří velký dík :-) Když to dospělo k samotnému porodu, přišla paní doktorka se sestřičkou, a i když porod nebyl zrovna jednoduchý, pořád mě povzbuzovali a byli moc příjemné.
Na oddělení pro 6nedělky mám také jen dobré vzpomínky - všichni ochotní, milí...rozhodně doporučuji !!!

Odpovědět


Lednový zážitek z porodnice PříbramJulie Konášová 02.02.2010 17:00

Mám negativní zkušenost z porodnice Příbram. Vybrala jsem si jí na doporučení kamarádek a ohlasy na internetu, ale já jsem spokojená nebyla. Při porodu zcela chyběla komunikace s lékaři, porodní asistentky se chovaly výborně. Lékaři však prováděli zákroky bez mého informovaného souhlasu a poté, co se můj manžel několikrát ohradil, s ním dokonce jednali velmi nevybíravě. Porod kvůli neústupnosti lékařů skončil císařským řezem, ač nemusel. Nevím, jestli snad trestem pro nás za naše výhrady a požadavky mělo být, že manžel nemohl na operační sál a navíc musel doslova bojovat o možnost být se synem po porodu ("my vám ho odneseme na prohřátí, tatínku" - nebyl důvod, syn byl v pořádku). Negativní zkušenost mám i z oddělení šestinedělí, kde jsem necítila podporu kojení. Byl na mě vyvíjen tlak, abych podala synovi příkrm, ač nebyl důvod. Lékařka postupovala podle tabulek. Nakonec jsem podlehla jen proto, aby syn přibral a mohli jsme odejít domů (bez reversu se to stejně neobešlo). Pobyt v porodnici byl pro mě prostě od A do Z negativní zážitek.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Příbram

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png