Aperio

Diskuse

Porodnice Plzeň - Mulačova nemocnice

Příspěvků: 30


Velká spokojenost s touto porodnicíIvona 10.02.2016 18:29

Před třemi týdny jsem v porodnici u Mulačů rodila své druhé dítě. Jednalo se o VBAC (první kvůli poloze KP bylo před lety císařským řezem na Lochotíně). Ačkoli je lochotínská porodnice moderní, krásná a špičkově vybavená, byla jsem velmi ráda, že jsem pro svůj druhý porod vybrala "rodinné" Mulače. Díky šikovné a vstřícné PA Monice Plačkové a zkušenému a empatickému MUDr. Martinu Peškovi jsem i bez porodního plánu prožila přirozený porod bez zbytečných zásahů. Personál mě i miminko po celou dobu porodu pečlivě kontroloval, povzbuzoval a zároveň mi dopřál i chvíle soukromí a tak i díky nim mám na porod, ač to zní možná divně, pozitivní vzpomínku. Na oddělení šestinedělí jsem se opět setkala s lidským přístupem, ne jako na Lochotíně, kde rozmluvu nahrazuje rozhlas a kde kvůli velkému počtu klientek dostávají maminky velmi často protichůdné informace, zvlášť potřebují-li rady s kojením. I pediatři od Mulačů s maminkami individuálně proberou stav jejich miminka, nestraší, ale spíše doporučují a vysvětlují a mají čas zodpovědět i Vaše dotazy. Třetí dítě neplánuji, ale alespoň tuto porodnici doporučuji svým kamarádkám a známým.

Odpovědět


Špatná zkušenost se sestřičkouJana 28.05.2015 12:10

Bohužel jsem zrovna narazila na sestřičku u které byly jasné příznaky, že je to ,,feťačka". Doktor SUPER,ale ať si srovná trochu sestřičky na pracovišti a nejlépe takovéhle případy vyhodit!

Odpovědět


Přirozený porod říjen 2014Mircienka 07.01.2015 20:22

Rodila jsem zde 15.10.2014 a chtěla bych tímto ještě jednou poděkovat doktoru panu MUDr.Radimu Skalkovi. Ve své profesi naprostý odborník a byla jsem maximálně se vším spokojená. Vždy příjemný, milý, úsměvavý a hlavně vše co se dělo popisoval a člověk nebyl v nevědomí. Také porodní asistentce Míše(bohužel nevím jak dále-blondýnka, měla červené brýle ale ne celou dobu).Byla skvělá že to vydržela, hezky jsme si povídaly a moc mě podporovala:-) Také mi udělala spoustu fotek ihned po porodu za což jsem jí moc vděčná!
Děkuji oběma!Shrnutí gynekologicko-porodnického oddělení:1*

Bohužel tomu tak nebylo na oddělení šestinedělí.
Na pokoji jsme byly 3 prvorodičky a o kojení jsme nevěděly nic a nenašel se nikdo kdo by se nám více věnoval. Chápu že jsme tam nebyly samy, ale dopadly jsme tak, že dvě jsme musely mléko odstříkávat a jednu sestru(bohužel nevím jméno-měla barevný melír a brýle)jsme po nocích „obtěžovaly“ s lahvičkama. Sice se smála ale za dveřmi si asi myslela svoje..No a kojení skončilo bohužel velmi brzo, jak já tak i druhá paní co byla semnou na pokoji. Ta třetí nevím, nebyly jsme ve spojení. Je to škoda ale kojení nezačalo v nemocnici a už se to vezlo..taky je ale naše chyba že jsme si o tom dopředu více nepřečetly..
Jedna jediná sestra která nám toho řekla nejvíce a opravdu se nám věnovala je paní: Ivana Čechurová. Té bych tímto také chtěla velice za vše poděkovat.Paní se mi ihned po porodu také postarala o malého a když ho umyla, tak mi ho ještě ihned přinesla na sál, kde mi ho nechala u sebe:-)
Skvělá sestřička!

Odpovědět


ne/přirozený porodMarcela 17.11.2014 22:23

U Mulačů jsem rodila svou první dcerku v prosinci 2012 a zážitek odtamtud zpracovávám dodnes. Zcela přirozený porod mi tam stihli "vylepšit" svými zlepšováky typu řev na příjmu - dovolili jsme si nemít vypsanou kolonku jméno pro dítě, dirupce blan, donucení do polohy na zádech na druhou dobu porodní - i když jsem celou první dobu porodní klečela, připoutání nohou do třmenů, nástřih bez sebemeší snahy mě informovat - tělíčko nevyšlo okamžitě na další kontrakci po hlavičce, tak se pan doktor Humplík mi rozhodl "pomoci", okamžité odnesení dítětě - na břicho se tady asi děti matkám nepřikládají vůbec, píchutní jakési látky na odloučení placenty - zde si mi pro jistotu jedna sestra klekla na ruku a druhá mi látku vpíchla, opět bez sebemenší snahy mě o čemkoliv informovat, následovalo tahání za pupečník za účelem odloučení placenty, dále řev - jak se tedy bude jmenovat?, musíte jí dát jméno! - načež druhý den ráno mi matrikářka řekla, že si to můžeme samozřejmě s tatínkem rozmyslet do druhého dne, no a na závěr odloučení od dítěte na téměř 9 hodin - malá si dovolila se narodit před půlnocí, takže v 5 mi jí na půl hodinu přinesli, ať si jí rychle nakojím, a pak zase šup pryč na vizitu. Na to, že jsem rodila přirozeně, v tom bylo hodně násilí ze strany personálu - ale dělali to většinou s úsměvem... Podtrženo sečteno, pokud netoužíte rodit přirozeně, nebo tu máte známé a zaplatíte si péči dle svých představ, je to dobrá porodnice.

Odpovědět


EpidurálAdéla 08.09.2014 14:51

Maminky,máte některá zkušenost s epidurálem při sc u Mulačů? Děkuji za jakékoliv informace...

Odpovědět


Re: Re: Doporučuji tuto porodnici!!katka 28.02.2014 13:59

Také doporučuji nemocnici u Mulače.Skvělé doktoři,sestřičky a pomocníci.Rodila jsem tam v 28.2.2014 meho chlapecka :) Tak jsem tam šla že mi řikali ve fakultce že musim na cisařsky řez protože jsem moc hubena a porod bych nezvladla... což dopadlo uplne jinak v 20:30 mne chytli kontrakce a ve 21:40 jsem porodila uplne v pohode bez komplika :)Chtela bych mooc podekovat vsem za obrovskou podporu :)

Odpovědět


nelézt!!!Helena 26.10.2013 13:06

Jo tak tudle porodnici by si vybral jen ten, kdo chce místo svého dítěte zbožńovat lékaře a třese se na pitocin (umělý oxytocin)!!!

Tam nelezte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ten doktor pak za vás všechno doma s dítětem dalších x let udělá!

Odpovědět


Doporučuji tuto porodnici!!dandelion 08.03.2013 19:44

Malá se zde narodila 22.2.13 a to díky panu primáři Kestřánkovi, který ji zachránil (císařský řez, měla 2x otočenou šňůru kolem krku)a který byl velice příjemný a ochotný. Stejně tak personál, jak na sále a při poporodní péči, tak dětské sestry úplně úžasné!! Doporučuji se ptát, sestřičky hned nenapadne vše, co by vás mohlo zajímat, ale se vším rády pomohou nebo poradí. Nezažila jsem ani jednu nepříjemnou. Nemocnice sice není super moderní, ale příjemní lidé to zcela vykompenzují.. Maminkám doporučuji běžnou výbavu do porodnice,včetně mýdla na ruce, + pár plenek navíc, a nějakou psychickou podporu s sebou:-))Jediné, co by mohlo vadit (byla jsem na 1-lůžkovém pokoji)bylo, že jsem musela na záchod na chodbu. Ale to se dá skousnout a prý to tam stále vylepšují. Ostatní pokoje už mají záchod jako součást. Lituji jen, že jsem zde nerodila i poprvé..

Odpovědět


Re: Doporučuji tuto porodnici!!Ludmila 15.04.2013 23:41

Také doporučuji nemocnici u Mulače. Skvělé sestřičky, doktoři, pomocníci...prostředí úžasný, klidný, rodinný..ne jako ve fabrice na děti ve fakultce :) je pravda, že se člověk nesmí bát zeptat, sestřičky rády pomůžou, poradí..za mě 10000% spokojenost. Pokoje jsou taky už se sprchou a záchodem, každý den se mění prostěradlo, povlečení, vytírá se. Jídlo dobré, lepší než ve FN :) setřičky lepší, prostě jsem nadšená z této porodnice :) držím palce ať to jde tak stále dobře jako doposud :)

Odpovědět


výběr personáluA9 20.02.2013 09:10

Tak nevím,moje sestra by měla za pár měsícú porodit. Takže vybírá porodnici. A já se dozvěděla,že jedna ze sester má doma nemocná dvojčata s neštovicemi. Vím,že přenos na novorozence je až přes třetí osobu,ale stejně,asi raději zvolíme jinou porodnici. Co kdyby!

Odpovědět


Re: výběr personálujana 22.02.2013 17:49

jedna ze sester má nemocná dvojčata s neštovicemi a vaše sestra má rodit za PÁR MĚSÍCŮ,tak v čem je problém?A kde máte jistotu že jiná sestra v jiné porodnici nebude mít doma nemocné dítě?

Odpovědět


Mulačova nemocnice nás zachránila!!!!!!Buriancová Petra 09.12.2012 17:27

Chtěla bych napsat pár řádek pro maminky,které si stále vybírjí,kam půjdou rodit.Je to právě měsíc,kdy jsem já rodila u Mulačů.Původně jsem měla plánovaný porod ve FN Plzeň na Lochotíně,přenášela jsem 2.týden od termínů a stále se nic nedělo. Ve FN byl přístup naprosto otřesný,jediné co zaměstnance zajímalo je,jestli máte uhrazený regulační poplatek,ale kontrolovat a zajistit max.informovanost matky o jejím miminku nebylo samozřejmé. Náš Honzíček je macíček,to bylo jisté už od 8.měsíce a bylo třeba kontrolovat jeho váhu vzhledem k mé úzké pánvi a celé tělesné konstrukci. Stále mi Dr.tvrdili,že Honzík je standartně normální plod s vahou cca: 3,7kg,tudíž nevidí problém rodit přirozeně. Ještě podotknu,že mi byla zjištěna srdeční vada Supraventrikulární paroxysmální tachykardie,která při větší zátěži,což těhotenství je,může být ohrožující,nehledě na porod.Měla jsem možnost se nechat prohlédnout u Mulačů a neváhala jsem ani minutu. Přístup,jakým mě přijali byl nesrovnatelný oproti FN,p.MuDr. Kuneš se stal mým doktorem a řádně nás vyšetřil. Konstatoval,že Honzíček má přes 4kg a naplánoval vyvolání porodu.Situace se začala komplikovat,když nebylo jisté,zda mohu rodit se srdeční vadou přirozeně a ne ve FN.A teď bych chtěla velice poděkovat celé nemocnici v čele s p. ředitelem,že se za mně postavili a podstoupili riziko mého porodu. Nakonec rozhodli,že porod bude císařským řezem,vzhledem k váze miminka a mým rozměrům pánve a hlavně mému srdíčku. Přizvali nejlepšího anesteziologa,přim. Kestřánka,který bojoval za nás oba,a celý jeho tým výborných doktorů.Při porodu se ukázalo,že Honzíček měl 2x omotanou pup.šňůru okolo krku a pod ramenem a nebylo by možné ho porodit přirozeně,protože by se udusil a já bych ho nevytlačila. Což ve FN nikdo neviděl,neřešil a stáli si za přirozeným porodem. Nakonec vše dopadlo dobře. Honzík se narodil s vahou 4,5kg,52cm. Já jsem se dala díky péči sestřiček velice rychle dohromady a Honzík se měl každý den lépe a lépe.Dnes jsme měsíc doma a každý den děkuji za to,že jsem měla možnost rodit u Mulačů,protože pokud by mi to nebylo umožněno,dnes bychom tady ani jeden nebyli. Takže maminky,nemějte strach,celé gynekologicko-porodnické oddělení disponuje nadstandartním personálem v čele s kapacitními lékaři,kteří stojí při sobě. Velice děkuji s pozdravem šťastná maminka s rodinou!!!!

Odpovědět


Re: Mulačova nemocnice nás zachránila!!!!!!Ludmila 15.04.2013 23:45

nevím, co je to za modu ve FN rodit normální porodní cestou, když jasně vědí (vidí) že to nejde...:( do FN mi nedostanou ani za milion, udělala jste správně, u Mulačů ví co dělají.

Odpovědět


Úžasný personál v Malačově nemocnici Lucka 24.09.2012 12:03

Jsem v nemocnici již několikátý den,stále jako,,2V1,,:-) Za těch několik dnů jsem poznala jak to tu chodí, jaký je personál, jídlo, pokoje apod. Nejsem zas až takový mazánek, takže pokoj, jídlo je v pohodě. Ale co je pro mě a mimčo důležitý - personál....sestřičky, lékaři a lákařka jsou užasný, starají se o mě jako o vlastní:-), všechno mi vysvětlují ...opravdu paráda!! Nejsem pro ně jen další pacientka,ale maminka Lucka:-)Můžu jen doporučit!!!

Odpovědět


Re: Divím se všem, co si Mulače vybírajídrozka 01.04.2012 11:05

U Mulačů je mnohem přívětivější personál a je to tam jako doma .) ja jsem tam byla nad míru spokojená :) a nějaký chaotický lochotín at se jde zahrabat:)

Odpovědět


Re: Re: Divím se všem, co si Mulače vybírajíjana 04.05.2012 21:35

závidim,já mám z porodu u Mulačů noční můry ještě teď a to už je to 20 měsíců,začalo to blbou poznámkou po mém příchodu do porodnice,asi 5 min přede mnou přišla jiná maminka a sestra si neodpustila mi zdůraznit, že jako dva dny nic a teď se sem nahrneme hned dvě a že jsem mohla alespoň počkat až dopíše papíry s první maminkou.To mě mělo varovat a měla jsem vzít nohy na ramena,protože jak blbě to začalo,tak to pokračovalo.Věřim že je tam určitě skvělý personál,jen jsem měla asi smůlu.

Odpovědět


Re: Re: Re: Divím se všem, co si Mulače vybírajíjarka 08.11.2012 09:51

No tak já mám obdobné zkušenosti. Po příchodu mi bylo sděleno, že nemám zdržovat, že nemají na starosti jen mě a to jsem "zdržovala" pouhé 2-3 minuty, než mě přešli ty největší bolesti a byla jsem schopná lehnout si na lehátko. Dítě jsem k prvnímu kojení dostala až po 4 hodinách po porodu a to jsme neměli ani já, ani dítě žádné komplikace, takže žádná půlhodinka, co píšou. Teď čekám narození druhého potomka a vím s jistotou, že v této porodnici ho už na svět nepřivedu. Možná se už personál vyměnil, ale důvěra už je ta tam.

Odpovědět


Re: Re: Re: Re: Divím se všem, co si Mulače vybírajíjana 12.11.2012 22:28

No mě už tam taky nikdo neuvidí,podivné chování nekterého personálu mě docela vyvedl z míry,na netu jsem četla skoro jen samou chválu,tak jsem vyrazila směr porodnice nabitá optimismem,z kterého mě vyvedla sestra o které už jsem se zmiňovala a to nebyla jediná nepříjemná osoba,rychle mě přešla dobrá nálada.

Odpovědět


Mulačovu porodnici také mohu jen a jen doporučitandrucha 21.02.2012 18:18

Rodila jsem u Mulačů plánovaným císařským řezem (konec pánevní). Měla jsem epidurál, vše bylo perfektní, přístup doktorů, sester, naprosto vše proběhlo v pořádku. Mimino hned po vyndání z bříška viděl tatínek (šel se setrou přeměřit atd.) a mně ho přinesli pomuchlat. Od druhého dne jsem ho měla neustále u sebe. Sestry se dobře staraly, na pokoji jsme byly čtyři, ale to vůbec nevadilo. Naučili nás kojit, přebalovat, koupat. Návštěvy mohli chodit kdykoli i mimo návštěvní hodiny.Po 7 dnech nás pustili domů, což bylo úplně tak akorát, abyste se dostaly po operaci z bolesti a mohly se normálně pohybovat, a abyste byly schopné se o dítko samostaně postarat a kojit. Mulačovku doporučuju.

Odpovědět


Porod císařským řezemŠárča 11.02.2012 00:56

Do Mulačovky jsem chodila na velký ultrazvuky a ozvy. Najednou v pátek 9.9.2011 mně dělali ozvy a vycházely špatně, až si mně nechali až do rána. V 7.00 h se mi zeptali, že mi budou dělat císařák a já jsem se jenom divila, tak kvůli ozvům...Tak hned na sál a uspali mně. Po 9.00 h jsem se probudila a měla vedle sebe moji dcerušku Nelinku, která vážila 3,05 kg a měřila 48 cm. Byl to krásný pocit. Chci poděkovat všem, panu doktoru, primáři a sestřičkám, co mi pomohly, díky moc.............Dnes je už Nelince 5 měsíců, utíká to jako voda.

Odpovědět


Re: Divím se všem, co si Mulače vybírajíb 27.11.2011 16:56

No já se naopak maminkám co si vyberou Mulače vůbec nedivím. Můžu z vlastní zkušenosti srovnávat. Na Lochotíně jsem rodila svou první dceru. Sice krásné prostředí, všechno nově a moderně vybavené, ale rodí se tam jedno miminko za druhým, což se odraží i na personálu a někdy nebývá zrovna nejvstřícnější. Na šestinedělí jsem byla na tří lůžkovém pokoji se dvěma maminkama...no a u Mulačů je sice vybavení starší, ale zato lidé jsou tu úplně skvělí a svojí vstřícností a ochotou vám to vynahradí. Rodila jsem tady císařem své druhé dítko a starali se o nás o oba úplně ukázkově. A pokoj jsem měla sice 4 lůžkoví, ale byly jsme tam max. 3, takže žádný rozdíl. Oboje má něco do sebe. Takže je to na každé mamince. Já šla poprvé na Lochotín automaticky, protože jsem rodila předčasně. A tam bezpochyby při nějakém problému jsou lépe vybavení a mají větší zkušenosti, ale pokud se žádný problém nečeká a maminka rodí zdravé a donošené miminko tak mohu Mulače jen a jen doporučit.

Odpovědět


Re: Mulačova nemocnice skvělá!!!Hana 26.11.2011 12:17

"Vážená" Jiřino Pouzarová ! Když nadáváte spoluobčanům do zrůdných sviní,nevzdělaných lidských odpadů a častujete je plivanci a napadáte je fyzicky.Neděláte Vy nějakou,byť sebemenší chybičku?

Odpovědět


Nebojte se rodit u MulačeAndrea Vybíralová 28.12.2010 20:35

Každý mě před tím zrazoval, prý: stará porodnice, nedostatečné vybavení, malá kapacita, staré přístroje, chybějící novorozenecká jipka, atd...ale že jsou tam výborní lékaři, ochotné a obětavé sestřičky, sehraný tým, to už mi nikdo neřekl. Nechtěla jsem rodit "na běžícím pásu" na Lochotíně, ale v malém rodinném prostředí, jaké právě u Mulačů najdete. Gynekologické oddělení je společně s novorozeneckým oddělením výborně sehrané a poskytli mi tam letos v červenci veškerou pozornost a péči, kterou jsem jako prvorodička potřebovala. Dnes mám krásnou téměř půlroční holčičku. Celou první a téměř celou druhou dobu porodní mě nechali, ať si ulevím dle potřeby, míč, sprcha, změna poloh, až doslova před samotným otevřením se na průchod hlavičky jsem musela klasicky na lůžko, ale i tak mi lékařka i porodní asistentka pomáhaly a povzbuzovaly mne. Veškerá následná péče perfektní, osobní, o mne i o miminko. Přeji všem maminkám hodně zdraví a odvahy, u Mulačů to zvládnete, nebojte se!

Odpovědět


Nebojte se rodit u MulačeAndrea Vybíralová 03.01.2011 22:07

Jo a ještě jsem zapomněla dodat: to přístrojové vybavení a vůbec "možnosti" zásahu do porodu mají u Mulače stejně dobré a kvalitní jako v jiné nemocnici, takže se skutečně není čeho bát. Porodní sál je komplet nový, asi 2 roky po celkové rekonstrukci včetně veškerého vybavení, věděli jste to?! Novorezeneckou JIPku nepotřebujete, ledaže byste rodili velmi předčasně, a to nejspíš budete vědět dopředu, že? Takže já osobně, budu-li kdy ještě rodit, tak vždy u Mulače.

Odpovědět


Divím se všem, co si Mulače vybírajíxxx 25.09.2011 21:11

Upřímně řečeno, divím se všem, co si Mulače vybírají.
Klystýr je nutný, nevítají porodní plány, nemožnost volby polohy v závěru II. doby porodní, čtyřlůžkové pokoje, zatímco jinde jsou maximálně tří, ale spíše dvoulůžkové.
Návrat do 70. let či ještě někam dál!
Lochotín sice není Vrchlabí, ale rozhodně je solidnější než Mulač.

Odpovědět


Re: Nebojte se rodit u MulačeTeta 15.05.2012 17:34

Andreo, nerozumím tomu co píšete: "až doslova před samotným otevřením se na průchod hlavičky jsem musela klasicky na lůžko" jak musela? to vás tam vynesly v zubech? čím Vás donutily a proč? Myslela jsem že se rodí v poloze která nejvíce vyhovuje rodičce...

Odpovědět


Vlastní zkušenostLenka H. 30.07.2010 16:02

Začnu tím, že než jsem vůbec otěhotněla,byla jsem toho názoru,že do "Mulačovky" bych nikdy rodit nešla,ačkoli jsem tam nikdy nebyla.Soudila jsem tak jen podle toho co se povídalo.
Za pár let jsem nemohla otěhotnět.Byla nutná laparoskopie,díky mé gynekoložce paní doktorce Jahnové jsem se ocitla u Mulačů na gynekologickém odd.
Musím říct,že jsem byla velice spokojena,jak s profesionalitou lékařů,tak s přístupem sestřiček.
Rok poté v roce 2003 jsem přijela k Mulačom rodit.Měla jsem načtené, jak je důležité pro rodičku prostředí,výmalba interiér.Narovinu, když jsem rodila a prožívala veliké bolesti při každé kontrakci,bylo mi jedno,jestli mají růžové závěsy a nachově vymalováno.Po prvotním vyšetření po příjmu,se mi sestřička maximálně věnovala.Když už to na mě přišlo, na porodním sále jsem sice ležela na klasickém lůžku,ale v mém případě si nedoedu představit jinou polohu.To je věc individuální. Měla jsem štěstí,že jsem u porodu mohla mít svoji gynekoložku.Porod byl těžký,al e díky paní doktorce Jahnový jsem to zvládla.Přístup všech porodníků byl úžasný a sestřičky na novorozeneckém perfektní.Poradili, pomohli a věnovali se nám individuálně.
V únoru 2011 čekáme druhého potomka a určitě budu opět rodit u Mulačů.
Nedejte na předsudky. Všude se najdou ti méně profesionální,každý má v životě špatný den,ale je škoda,když se někdo nebo v tomto případě porodnice,soudí jen z výroků některých nespokojených.Mohu jen doporučit.

Odpovědět


Porod u MulačeKateřina 11.05.2010 11:53

Dobrý den, osobně jsem rodila v květnu 2010 u Mulače. Nemůžu si na nic stěžovat, parádní přístup sester a lékařů (každý den prohlédli miminko, zda je vše v pořádku a poté přišli vše sdělit), zodpovězení všech dotazů a rady pro prvorodičky - kojení, ukázka koupání a kdykoli jste se na sestřičky mohli obrátit. Vždy vyšli vstříct, když už si člověk nevěděl rady. Děkuji celému personálu u Mulače.

Odpovědět


u mulačůjarka 13.01.2010 21:06

Rodila jsem u Mulačů v září 2009 a byla jsem naprosto spokojená.Všem maminkám můžu jen doporučit.

Odpovědět


Co přesně potřebujete od porodnice?Jakub Urbanec 25.12.2009 20:26

Důležité je vědět, co chcete od porodnice. Jestli chcete porodit, pak je Mulač super. Byl jsem u porodu obou svých dětí a personál se choval naprosto korektně. Jestli ale chcete, aby vás někdo hýčkal, nosil na rukou a v pravou chvíli to oddřel za vás, pak si najděte nejaké porodní studio. Zaplatíte spoustu peněz a budete spokojeny. My jsme chtěli porodit a ne jet do hotelu.
P.S. děti zdravé, žena taky, já mentální minimum...

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Plzeň - Mulačova nemocnice

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png