Aperio

Diskuse

Porodnice Plzeň - fakultní nemocnice

Příspěvků: 8


FN Plzeň Michaela 15.08.2017 22:34

Rodila jsem 3x ve FN Plzeň, byla jsem spokojená. Všichni byli hodní a pomohli nám. Kdykoliv jsem něco potřebovala, byli tam a v klidu vysvětlili, odpověděli a pomohli. U prvního a třetího byl přítomen i můj gynekolog, třetímu mimi dokonce pomohl na svět sám. Umožnili sprchu, vanu, gymnastický míč . Super

Odpovědět


Naprostá spokojenostSpokojenost 09.04.2016 15:40

Já jsem byla maximálně spokojená. Všechno probíhalo přesně podle mých představ a to jsem dost náročná. DŮLEŽITÉ JE, DÁT NA SROZUMĚNOU, CO CHCETE. Pokud budete mlčet, přijdete bez porodního plánu a necháte je dělat, co se jim zlíbí, tak se nemůžete divit, že odcházíte se špatnými vzpomínkami.
Přišla jsem s porodním plánem, ve kterém jasně stálo, že pokud bude vše ok, nechci napichovat kanylu, nechci žádné medikamenty, pokud si o ně speciálně nepožádám, chci si vybrat polohu, nechci nástřih, nechci, aby mi někdo po porodu bral miminko, nechci, aby mi ho koupal někdo cizí. Nikdo s tím neměl sebemenší problém. Vše proběhlo přesně, jak jsem si přála bez jediného projevu nevůle ze strany PA nebo doktorky.
Po porodu jsem musela podepsat, že je mým přáním nechat si miminko ty 2 hodiny na sále u sebe. Jinak by ho po pár minutách na břiše odnesli na neonatologii. Ale s tím nebyl problém. Po 2 hodinách jsem jim miminko nechala odvést, aby mu udělali testy s tím, že mi ho co nejdříve přinesou na pokoj.

Pak se tedy vyskytla malinká nepříjemnost, když už jsem byla na pokoji. Šla jsem si vybalit věci a najednou přišla sestra z gynekologie, nasadila šokovaný výraz a začala na mě pouštět hrůzu, že nemůžu vstát a že nejdřív si musím dojít s doprovodem na WC a když jsem jí řekla, že z WC jsem právě přišla, sama, živá a zdravá, málem jí klepla pepka. No ale to mi náladu zkazit nemohlo, to bylo spíš pro zasmání. Poté jsem musela několik sester žádat, aby mi přinesly moje dítě, všechny se divily, že už ho chci, že většinou ho vozí po 3 nebo i po 6 hodinách, tak jsem je ubezpečovala, že opravdu chci a ony slibovaly, že mi ho brzo přivezou, když už se to protáhlo skoro na 2 hodiny, zašla jsem si pro miminko sama.
Dětské sestry byly opravdu milé, i když neměly moc času, ale několikrát se zastavily, aby pomohly s kojením a první den také s koupáním.
Sestry z gynekologie byly trochu divné, tvářily se jak bubáci, naštěstí jsem od nich nic nepotřebovala, takže jsem je vídala je když mi přišly změřit teplotu a večer, když roznášely nějaké léky na bolest na mě akorát vrhly nevraživý pohled, když jsem je velmi slušně odmítla s tím, že nepotřebuji.

Rozhodně DOPORUČUJI kvůli PROFESIONÁLNÍMU A MILÉMU PERSONÁLU na PORODNÍM SÁLE a MOŽNOSTI ŘÍDIT SI POROD PODLE SEBE, pokud probíhá bez problémů!!!

Odpovědět


Opravdu?Petra 10.12.2015 17:17

Šestinedělí, podpora kojení
K prsu se dítě přikládá nejpozději do půl hodiny po porodu.
Porodnice dodržuje 9 z 10 bodů k úspěšnému kojení.
Školí veškerý zdravotnický personál v dovednostech.
Informuje všechny těhotné ženy o výhodách a technice kojení. - jako prvorodičce mi nikdo o kojení nic moc neřekl. Malou mi podala sestra se slovy - zkuste si přiložit a odešla.
Umožňuje matkám zahájit kojení do půl hodiny po porodu. moje zkušenost "přiložení - zakuklenému novorozenci sestra naspala bradavku do pusy. Jednou nechala cucnout a odnesla na novorozence. Tahle si představujete první přiložení?
Nepodává novorozencům jinou potravu a nápoje kromě mateřského mléka bez lékařsky indikovaných případů. - glukóza "za odměnu" je taky tekutina, ne?
Nepodává náhražky, šidítka, dudlíky apod. kojeným dětem. V tom případě nechápu, jak je možné, že moje kojená dcera z vyčetření přijela s dudlíkem (kytičkou) v puse. Nikdo se mě neptal a já nestačila zírat.

Fakultní nemocnice by si měla primárně uvědomit jednu věc. Dítě není jejím vlastnictvím. Za své novorozené dítě si zodpovídá matka. Je její a nikoli instituce. Instituce by se měla ptát matky, zda si dítě může půjčit. Bohužel, realita je jinde. Matka si musí vybojovat, aby její dítě zůstalo u ní. Proč, pro Boha, odnášet fyziologického novorozence na novorozenecké oddělení? Dítě má být s matkou. A ne že matka bude čekat, kdy jí JEJÍ dítě nemocnice zapůjčí. Bonding by měl být automatický. Realita? Na chvíli matce dovolí pochovat zahousenkované miminko, které uvidí zas až jí to někdo dovolí ... zamyslete se a udělejte něco s tímto nesmyslným systémem.

Odpovědět


Pro silne naturyAlena 18.03.2015 20:42

bez komentare
http://www.emimino.cz/denicky/diky-ze-zijeme-12124/

Odpovědět


LochotínAdéla 31.03.2013 13:53

Je tam trochu chyba v popisu. Pokusim se tedy popsat akualni prubeh porodu v plzni na LOCHOTINE. Byla jsem tam s maminkami jako dula amohla vse docela dobre pozorovat.
Nejprve jde rodicka na prijem, ktery probiha v prostoru bezne gynekologicke ambulance (!!). Pote dostane papiry a je odeslana do jine budovy (!!!) na porodni saly - pokoje. Tato budova je naproti puvodni prijmove ambulanci.
Tam je umistena na vlastni porodni pokoj, kde uz stravi zbytek porodu. Tyto pokoje jsou na ceske pomery opravdu velmi dobre vybavene, je tam vana velka postel...dostatek prostoru, to je velmi prijemne. Ale pozor, jsou tam i kamery!!! Takze porodni asistentky sleduji co se na pokoji deje pres kamerovy system...
Personal povazuji za standartni. Jako vsude, jsou tam osoby prijemne a jsou tam osoby velmi neprijemne...trochu mne zarazil pan doktor, ktery se od zeny odvratil, kdyz mela kontrakci, ale to byla snad jen shoda okolnosti...:)
Co se tyce bondingu a neodnaseni miminka, musi zena trochu zabojovat a podepsat nejake papiry, ze prejima odpovednost na sebe apod. Rozhodne nepodporuji bonding sami od sebe.
I kdyz cely popis vyzniva neprijemne, byla jsem tam vzdy pritomna krasnym porodum...

Odpovědět


Re: LochotínPavlina R. 28.08.2014 20:07

Bonding je tedy mozny? Umozni mi ho?

Odpovědět


Vše na 1*Kolektiv 26.02.2011 21:26

Porodnici mohu vřele doporučit. Při porodu v bezvadně vybaveném sále byl přítomen velmi příjemný personál, který byl nejen profesionální, ale i lidský. Stejně tak na oddělení šestinedělí celý kolektiv pečoval o to, aby se mamimka co nejříve dala do kupy a mohla se plně věnovat miminku. Oceňuji zejména snahu vyvinutou naučit maminky kojit. Velmi kladně jsme porodnici FN LOchotín vnímaly všechny tři maminky na pokoji. Tímto celému kolektivu porodnice děkujeme.

Odpovědět


Porodnice LochotinDana 16.03.2010 06:51

Bylo by vhodné upravit text o porodnici FN Plzeň, ten totiž neodpovídá skutečnosti, civilní pokoje jsou všechny, rodička je v nich sama, pokoje na šestinedělí jsou se třemi lůžky a tak podobně... Domů se odchází 72 hod. od pordu atp.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Plzeň - fakultní nemocnice

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png