Aperio

Diskuse

Porodnice Pelhřimov

Příspěvků: 14


Nic mocKaterina 19.02.2018 15:16

Nemocnice PLH neni spatna, ale ani dobra. Sestry na ambulanci jsou permanentne protivne, a nejaka ochrana soukromi na ambulanci nehrozi. Varovani na provedeni Hamiltona necekejte. Rodila jsem zde 2x 2012/2014. Predporodni kurz jsem absolvovala pouze ten o porodu, protoze tim padem byl otec u porodu pouze za 350(ne 500) + ukazka porodniho salu. Prednaska trvala 2h a bylo to proste odrikani textu (1.-2.-3.) bez obrazku, ci ukazek. Odpoved na par dotazu a bleskovka nakouknuti na saly. Cela gynda by si zaslouzila rekonstrukci, prtave pokoje, Wc+sprcha spolecne na chodbe (nadstandard jsem nemela, byl plny). Tlaceni na bricho, nastrih, protivna sestra na salech u obou porodu. Lekar u obou porodu na jednicku, mily, prijemny a citlivy pristup. Oddeleni sestinedeli - jidlo hodnotit nebudu - neni vinou porodnice. Pristup ke kojeni - kloboucek a podpora typu s timhle kojit nebudete. Ne vsechny sestry jsou tam ale protivne, rezim jasne nastaveny. Koupani na sesterne, protoze na pokoji je pouze umyvadlo a prebalovaci pult. Monitory dechu jen na sesterne, na dotaz zda pujcuji NE. Jakekoliv dotazy na kojeni, ocistky atp odpalkovany do outu. Skoda. Nejsem zastancem nadstandardu ale prijemne sestry nahradi spoustu nedostatku, bohuzel jich v kolektivu maji pomalu.

Odpovědět


Rodili jsme 19.6.2017Dana 05.09.2017 11:47

Na úvod bych chtěla zdůraznit ze by si personal teto porodnice zasloužil nové prostory pro práci, !!!!!
JInak si nemůžu stěžovat Dr.Stropkova byla skvělá porod proběhl v pořádku a přirozeně bez medikace a zbytečných zásahů. Porodní asistentky taky úžasné. A na sestinedeli jsem se nesetkala s jedinou sestrou která by byla nepříjemná a novorozenecke sestry taktéž skvělé. Opravdu by si zasloužili pracovat na moderním pracovišti!!! I klientky by si rozhodně zasloužili nové vybavení pokojů! Ale jinak za me personal super.

Odpovědět


Šikana v porodniciMgr. Jiřina Pouzarová 29.05.2016 20:56

V současné době je kritizován poplatek za přítomnost otce u porodu. Nemocnice Pelhřimov poplatek zrušila až k 1. 2. 2016, zatímco některé nemocnice ho již zrušily v roce 2012. Některá zdravotnická zařízení, např. ÚPMD v Praze-Podolí, ho vybírají stále.
Můj gynekolog řekl, že kdo si vybere Podolí, musí počítat se šikanou. Se šikanou jsem se však setkala i v porodnici v Pelhřimově, jejíž zaměstnanci mi neumožnili volbu polohy v závěru II. doby porodní, ačkoliv ze zdravotního hlediska nebyly překážky.
Oblastní nemocnice Trutnov nabízí jako nadstandardní službu volbu porodníka.
http://www.nemtru.cz/sluzby-v-porodnici
O tuto službu jsem projevila zájem již před deseti lety, Nemocnice Pelhřimov mi však nevyhověla. Byl mi sympatický MUDr. Gabriel Horkay a poprosila jsem ho, zda by byl ochoten odvést můj porod. Řekl, ať se dohodnu s tehdejším primářem Miklicou, ten je prý nejlepší. Nebyl, vyšetření od Dr. Miklici bylo nesmírně bolestivé.
Nemocnice Pelhřimov mi neumožnila ani volbu porodníka, ani volbu polohy v závěru II. doby porodní. Proto mám na ni jen špatné vzpomínky.
Dovoluji si upozornit hloupé nány, které mě na tomto webu verbálně napadají a posílají na psychiatrii (nikoho nelze hospitalizovat na psychiatrii proti jeho vůli, pokud neohrožuje fyzicky sebe nebo okolí), že mě mohou třetí zářijový týden spatřit na obrazovce České televize. Znáte televizní pořad Kde domov můj? S dcerou ho sleduji pravidelně od ledna, kdy ho ČT 1 začala vysílat. Odpovědi na většinu otázek jsem znala, a tak jsem vyplnila a odeslala přihlašovací formulář. Začátkem března jsem byla pozvána na casting, kde jsem dostala test s 12 otázkami, podobnými, jaké padnou v soutěži. 10 jsem zodpověděla správně, a tak jsem byla koncem dubna pozvána na natáčení. Štěstí mi přálo a vyhrála jsem 11 000 korun českých. V druhém kole jsem se utkala s panem Karlem, který je z Prahy 4, ale pochází z Pacova. Narodil se ve stejný den jako já, ale o 25 let dříve v porodnici v Pelhřimově. O pelhřimovské porodnici jsem raději pomlčela, protože mám na ni špatné vzpomínky.

Odpovědět


výborná zkušenostwhafik 26.01.2016 09:51

V pelhřimovské porodnici se mi narodila holčička v srpnu 2015 byla jsem na vyvolaní porodu a naší Terezce se první den ven stejně nechtělo takze jsem dole na sálech byla dva dny, měla jsem pokoj s manželskou postelí,sprchou,televizi,radiem a nafukovacím balonem,partnerovi nabídli že tam semnou může přespat pokud chce,všichni od setřiček přes doktory až po paní uklizečku byli velmi příjemní a ochotní.Druhý den se nás na porod sešlo 5 maminek během dvou hodin paní doktorka která měla končit ve tři odpoledne zůstala s panem doktorem v práci dokud jsme všechny neodrodili-nevím jestli všechny ale rodila jsem 4.v pořadí :)

Porod byl porod, ale z profesionální stránky se nedá vubec nic vytknout všechno proběhlo i v tom shonu co tam byl perfektně.

Na oddělení šestinedělí byly sympatické sestřičky které trpělivě zodpovídaly všechny mé dotazy, které občas musely znít až legračně když naše Terezka byla první miminko které jsem držela v rukách déle než pět minut.

Proto mi nezbývá než vřele doporučit tuto porodnici

Odpovědět


Nemocnice Pelhřimov porušuje zákonMgr. Jiřina Pouzarová 22.01.2016 15:57

Zpoplatněním doprovodu k porodu ve výši 500 Kč porušuje Nemocnice Pelhřimov zákon. Tento poplatek nemá oporu v zákoně a kritizuje ho i ombusmanka. Snad proto, že za socialismu doprovod k porodu možný nebyl, z něj nemocnice v 90. letech udělaly jakousi nadstandardní službu a začaly za něj vybírat poplatek. Nemocnice Pelhřimov poplatek vybírá jako jediná v širokém okolí, nevybírají ho v Jihlavě, Havl. Brodě ani v Táboře (v J. Hradci žádají 100 Kč za jednorázový oděv).
Na nemocnici jsem podala stížnost zřizovateli, odpověděli mi, že občan si může poskytovatele zdravotních služeb vybrat. Tak zvažte, zda přivedete svého potomka na svět v tomto zdravotnickém zařízení.

22. 1. 2016 Mgr. Jiřina Pouzarová

Odpovědět


RozčarováníKatka 05.11.2014 17:08

Dobrý den, i já napíši dnes, jak jsme se rozhodli nerodit v této porodnici.
Ve 37tt jsme se domluvili s porodnicí na ukázce porodnice mimo stanovenou dobu, kterým je pouze 3. středa v měsíci, kdy jsou kurzy. Po příjezdu, nás "uvítala" paní, těžko říci kdo, asi sestra, ani se nepředstavila ani neřekla co je zač. Zde stručný příběh naší návštěvy v porodnici Pelhřimov.
Paní v letech (prý už tam dělá 20let) byla velmi odměřená a nepříjemná (ok mohla mít špatný den). Začla prohlídku, že to vezmem jen na nakouknutí, že se nemusíme zouvat. Tady máme porodní sály. Jeden pokojík, druhý pokojík a třetí pokojík, všude sprcha a WC. Já: Aha a tady se nerodí? (trklo mě, že tam jsou jenom obyčejné postele) Paní. No to určitě ne, tady se tráví jenom první doba porodní. Muž: Aha, no proto se ptáme, říkala jste porodní sály. Paní: tak tady začínáme prohlídku, tady na dveřích máte napsáno porodní sály, ale samozřejmě ty jsou jinde, tam si musí rodička přejít. ...jdeme dál....monitory (maminka tam ležela v pokročilém stupni těhotenství na zádech a úplně rovně.....Paní: Tady je příjem a vyšetřovna, tady vás doktor vyšetří a řekne co a jak dál a jdete na pokoj. Tady je jeden sál, druhý sál, ošetřovna miminka...Já: Aha, vy neošetřujete miminko u maminky na břiše? Paní:Ne!! Jak jako? Mokré? Já: Ne ošušené. Dceru mi přiložili na břicho (v jiné porodnici), koukli na ni zda je v pořádku, osušili plínkou, přikryli plínkou, čepičku a byla u mě dvě hodiny. Paní: To my neděláme! Necháme dotepat pupečník, ale pak se musí umýt , změřit a zvážit. Dvě hodiny vám mimino nikdo nenechá, Až si přejdete nahoru na oddělení, budete mít u sebe miminko v postýlce. Já: Aha tak to je už pasé, to mi nechceme. Paní: no tak to jste mohli říct hned a ušetřili bychom si to, bych vám to řekla. A jak jako dvě hodiny, nahé? To jsem za 20let ještě nezažila, tohle opravdu neděláme, miminko se ošetřuje na ošetřovně a pak vám ho vrátí, ale dvě hodiny tu opravdu ležet nemůžete.....pak jsme ještě něco probírali, nakonec nám vlatně řekla, že o nás ani nestojí, bo k nim stejně spádově nepatříme (dneska se tohle snad už neřeší)....na porodních sálech, na všech otevřená okna, zima jak v morně, no děs děs děs jo a na můj dotaz jestli umožnují rodit jinak než na křesle třeba v podřepu, mi sdělila, že na zemi mi tedy rodit neumožní, já že na zemi rodit nechci, ona že mají vanu a porodní stoličku, ale stejně nakonec 99% skončí v křesle na ležato a a´t si uvědomím, že to není žádný med rodit do vody nebo na stoličce.
No tak jenom abyste měli milí rodičové představu, co je fakt a co je dotazník.
Velmi smutné.

Odpovědět


Stále vzpomínám ve zlémMgr. Jiřina Pouzarová 09.06.2013 22:19

Ani po téměř sedmi letech nevidím na tomto zařízení nic pozitivního, tedy kromě mé dcery a možnosti ambulantního porodu. Ačkoliv porodnice slibovala na svých internetových stránkách možnost porodu ve vertikální poloze či ve vodě, službu konající lékař MUDr. Pavel Příborský mi stroze řekl, že se přede mnou nebude plazit, vždy vedl porody v horizontální poloze, a když tak porodily tisíce žen přede mnou, budu tak rodit i já.
Má dcera bude mít za sebou první třídu. Rozhodla jsem se ji poslat do školy dříve, i když se narodila v listopadu 2006. Dnes je sice trend žádat odklady, ale rodiče si neuvědomují, že děti s odkladem budou maturovat ve 20 letech a to už měli dříve studenti 4letých VŠ oborů polovinu studia za sebou. Psycholožka v pedagogicko-psychologické poradně dceři nechtěla doporučení dát, což odůvodňovala tím, že nastoupí-li předčasně, spadne do průměru, zatímco nastoupí-li v řádném termínu, bude excelovat. S tímto závěrem jsem nesouhlasila, a tak jsem se odvolala ke krajskému úřadu. Psycholožka musela zprávu přestylizovat, což komentovala slovy: "Radost z toho nemám. Jen jste si dosáhla svého. Každý rodič by si přál mít šťastného a spokojeného premianta, jen vy budete spokojená, když budete mít unavenou trojkařku." Ředitel ZŠ řekl, že odklad rozhodně není zárukou, že dítě bude premiantem, některým dětem ani po odkladu učení nejde. Dcera trojkařkou není, v pololetí měla samé jedničky a věřím, že je bude mít i na konci školního roku.
Bohužel v porodnici jsem nedosáhla svého. Pokud jsou v porodnicích takové přístupy, jaký jsem já zažila v Pelhřimově, nelze se divit, že některé ženy volí porod doma.

Odpovědět


Re: Stále vzpomínám ve zlémkamoška 21.08.2013 08:34

Po přečtení vašeho příspěvku jste mně utvrdila v přesvědčení o duševní poruše,které s Vámi cloumá.

Vy máte problém s KAŽDÝM a se vším,co vás v živote potká.

Nevím ale,proč své bludné názory a lživé informace prezentujete na stránkách porodnic.
Nikdo na to není zvědav.

A navíc vy jste sociopat,který by měl být izolován od společnosti.

Lituji,a myslím že na pouze já,vaši dcerku.
Přeji vám,aby se k Vám zachovala stejně,jako vy jste se zachovala k svoji mamince!!!!!!!

Odpovědět


Stále vzpomínám ve zlémMgr. Jiřina Pouzarová 11.11.2012 16:17

Je to už šest let, co jsem rodila v pelhřimovské porodnici, ale stále na ni vzpomínám ve zlém.
Má dcera už chodí do školy, ač by měla nastoupit až za rok. Zápis zvládla nejlépe ze dvou předškolních tříd MŠ, ale bohužel musela absolvovat vyšetření v pedagogicko-psychologické poradně. Psycholožka jí doporučení k předčasnému nástupu nechtěla dát, což zdůvodňovala tím, že nastoupí-li až za rok, bude premiantka a ostatní převálcuje, zatímco nastoupí-li přečasně, stane se z ní průměrná žákyně. "Průměrný neznamená špatný," řekl ředitel ZŠ a doporučil mi, abych se proti rozhodnutí poradny odvolala. Pokud bude zpráva znít: Dítě je schopno školní docházky, ale, ale, ale, může dceru přijmout. Pokud napíší Předčasný nástup nedoporučujeme, nemůže ji přijmout, protože kdyby přišla do školy inspekce, ptali by se, proč přijal dítě mladší 6 let, které nedostalo doporučení z PPP.
Odvolala jsem se a psycholožka mi podala přestylizovanou zprávu se slovy: "Radost z toho nemám. Jen jste si dosáhla svého."
Dcera si ve škole vede dobře a trumfne i některé o rok starší spolužáky, kteří měli odklad. Paní učitelka řekla, že by se nic nestalo, kdyby dcera nastoupila do školy až za rok, ale takhle bude mít rok k dobru, kdyby se na VŠ nedostala na první pokus.
Co chci svým příspěvkem říci? Dosáhla jsem svého, zatímco v pelhřimovské porodnici jsem svého dosáhnout nemohla. Ač byl můj porod fyziologický a nekomplikovaný, musela jsem rodit vleže na zádech. O Michelu Odentovi zde zjevně nikdo neslyšel. Pokud budou v porodnicích převažovat takové přístupy jako jsem já zažila v Pelhřimově, nechť se lékaři nediví, že některé ženy budou volit porod doma.

Odpovědět


Re: Stále vzpomínám ve zlémNepřítel Pouzarové (jeden z mnoha) 20.02.2013 20:28

Už zalez, ty lidská trosko. Nikoho nezajímáš ani ty, ani Klárka. Je mi líto, že musí mít matku, takovou zrůdu. Přeji ti, aby naschvál na tu vysokou školu nešla. Tebe jebne a bude klid nadobro!

Odpovědět


Re: PorodnicePavel 26.11.2011 08:13

Paní Kláro.To buďte ráda,že nejste z Telče.Naše "milá" známá je totiž postrach všech těch,kteří se jí nezamlouvají.Jiřina Pouzarová běžně nadává:ty lidský hnoji,ty lidská zrůdo,těhotným dělnicím bych nakopala ty jejich břicha a patří je zabít,ty nemáš vysokou jsi odpad atd..Běžně napadá a to i fyzicky bezbranné důchodce a jiné lidi.Hrubě jim nadává,rozbíjí jim věci a plive po nich.Toto všechno se děje za přítomnosti její malé dcery.Svojí matku doma mořila a poté jí nechala odvézt do ústavu a říká cit.:matka mi chcípá v nemocnici a nedává mi peníze.Činné orgány ale prý nemají páky,jak by toto řádění této psychicky narušené osoby zastavily.A co vyroste z takového dítěte,které je toho všeho svědkem a je pod jejím tlakem si jen těžko někdo může představit.Tak toto je Mgr.Jiřina Pouzarová !!! Pavel

Odpovědět


Informace na webu neodpovídají skutečnostiMgr. Jiřina Pouzarová 03.04.2011 17:23

Po dlouhé době jsem se podívala opět na stránky Aperia a koukám, že mají nové stránky. Ty staré se mi líbily více. Ale o to tak nejde.
Informace na těchto stránkách neodpovídají skutečnosti. Porodnice uvádí, že je možná volba porodní polohy (je zaškrtnuta zelenou barvou). Mně nebyla volba polohy ve II. době porodní umožněna, ačkoliv ze zdravotní stránky nebyly překážky. V jednom časopise pro maminky jsem četla rozhovor se staniční sestrou porodního sálu FN Obilní trh Miloslavou Kameníkovou a na otázku redaktorky, jakých chyb se při sestavování porodního plánu dopouštění rodiče a jakých chyb při vedení porodu zdravotníci, paní Kameníková odpověděla: "Rodiče si třeba nezjistí, co dané pracoviště nabízí a jaké jsou jeho možnosti." Pelhřimovská porodnice uváděla tehdy na svých internetových stránkách: "Porody ve vertikální poloze, ve vodě, indukované porody." Služby v porodnici tedy neodpovídaly tomu, čím se zdravotnické zařízení prezentovalo na svých stránkách. Pokud firma nabízí něco jiného, než běžně provádí, je na to běžně veřejně poukazováno a je to považováno za klamání spotřebitele. A zdravotnictví je služba jako každá jiná.
Rubrika ambulantní porod je zaškrtnuta červeným křížkem - NE, a přitom já jsem v této porodnici porodila ambulantně. Zaplaťpánbůh, za rok byla jedna paní, která odešla z hořovické porodnice za několik hodin po porodu, převezena rychlou zpátky...

Odpovědět


Psychiatrickou léčbu může nařídit jen soudEva 11.03.2010 12:03

Opravdu? Myslím, že já tuto podmínku nesplňuji?! dovoluji si oponovat. Věta, kterou MaGoRka. Pouzarová Jiřina vyřkla, když mě míjela na schodech: "Chcípni, ty lidský hnoji" mě o tom moc nepřesvědčuje. Jste zlá žena plná zášti a nenávisti. Jste nebezbečná pro sebe i své okolí. Nezbývá než doufat, že soud psychiatrickou léčbu brzy zahájí. Ale něco mi říká, že už jí zahájil. Psychiatra navštěvujete!!!! jsem s pozdravem Eva. Nezapomeňte odpovědět, že jsem omezená maturantka, či dělnice. Nejsem. Titul mám a na dalším se pracuje. Jen to nepotřebuju vykřikovat do celého světa.

Odpovědět


SpokojenostNella 15.02.2010 21:40

Pelhřimovská porodnice je opravdu výborná,ze svých vlastních zkušeností mohu jenom doporučit.Má opravdu velikou kapacitu doktorů,nejenom pana prim.Petříka,mudr.Horkay jsem snimi moc spokojená.Sestřičky jsou taky moc hodné na porodním sále.Moc jim všem děkuji.Nella

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Pelhřimov

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png