Aperio

Diskuse

Porodnice Pardubice

Příspěvků: 6


pochvalašárka 01.09.2013 18:06

děkuji za skvělí přístup rodila jsem V Pardubicích i když jsem z Hradce králové skvělí přístup i jednání

Odpovědět


super porodyZuzana Tuckova 25.05.2013 17:42

Pardubicka porodnice je úžasná jak porodní sestry a doktoři,tak sestřičky na oddělení miminek a sestry a doktoři na oddělení pro mamky:), rodila jsem tam 4 a super všude max. Spokojenost!! Vždycky se někde najde nějaká nepříjemná sestricka ale za me teda naprosto v pořádku,myslím že tam žádná taková neni,vsechno bezvadný:))

Odpovědět


Nejhorší zkušenost se sestrami na šestinedělíHana Fořtová 18.04.2012 15:39

Rodila jsem v Pardubicích v srpnu 2009, jsem z Hradce Králové, ale tam zrovna malovali, takže mě vezli sanitkou do Pardubic. Chtěla jsem jet raději do Chrudimi, ale můj porod byl rychlý, takže jsme jeli jen do Pardubic (porodila jsem hodinu po příjezdu). Navzdory špatné pověti Pardubic (viz předcházející příspěvky), jsem z tohoto porodu měla lepší dojem, než z mého druhého porodu v Hradci (únor 2012). Předesílám, že oba mé pordy byly rychlé a bez komplikací. V Pardubicích mě umístili na nadstandardní sál, neboť byl volný, neplatila jsem za něj, manžel byl se mnou celou dobu. Neprovedli mi holení ani klystýr, lékař byl velmi mladý, ale schopný a slušný, protrhl mi blány a po porodu zavedl oxytocin, ale pokaždé mi řekl, co se chystá udělat a zda s tím souhlasím. Raději bych rodila v jiné poloze, ale můj porod byl opravdu dost rychlý. Nástřih jsem odmítla, což lékař respektoval, měla jsem malé natržení. Špatné zážitky mám z oddělení šestinedělí, kde jsou sestry velmi nepříjemné, rodila jsem ve 4 ráno, na pokoj přijela v 6 ráno, nenechali mě spát ani minutu se slovy, že se musí zvládnout malá a velká vizita, teploměry, snídaně atd. A opravdu mě spát nenechaly, zároveň mi však nedaly několik hodin miminko. Také mi vynadaly, že s sebou nemám toaletní papír (v Hradci ho dávají, musela jsem čekat, až mi ho přinese manžel) a hned vycévkovaly, neboť jsem nebyla schopná se vyčůrat, když na mě ve sprše civěla sestra. Byla jsem na 3lůžkovém pokoji (1lůžák nebyl k dispozici), byly jsme tam nakonec 4, rodilo hodně maminek, navíc Hradec byl zavřený. Skvělé byly naproti tomu sestry na novorozeneckém oddělení, téměř všechny velmi mladé a a velmi hodné, věnovaly se pečlivě kojení, bylo možné u nich miminko nechat na pár hodin, když hodně brečelo a chtěla jsem se chvíli prospat (to v Hradci neumožňují). Miminko měla na starosti v danou službu vždy konkrétní sestra, na závěr syn dostal od sestry diplom za kojení (každé miminko dostalo svůj diplom při odchodu). Jídlo moc dobré nebylo, celkově je vybavení chudší než v Hradci.

Odpovědět


stačila mi prohlídka porodních sálůDagmar 16.12.2011 14:01

Rodila jsem před třemi lety ve Vrchlabí, které se těsně před mým porodem naštěstí znovu otevíralo. V době, kdy to vypadalo beznadějně jsem v zoufalství pátrala po jiné, alespoň trochu schůdné porodnici (byl by to nejspíš Havlíčkův Brod)a navštívila i Pardubice. Nečekala jsem zázraky, ale některé "perly" jako odpovědi PA při prohlídce sálů mám dodnes v živé paměti. Až na jeden box disponují ty ostatní kvalitními polohovacími porodnickými lůžky, ptala jsem se, jestli bude možné ve II.době napolohovat je tak, abych mohla rodit v poloze s pevnou oporou nohou a dokonce to PA i prakticky předvedla neboť bylo evidentní, že polohování vidí poprvé v životě. Odpověděla, že to nedělají..na mou otázku proč, odpověděla, že to prostě nedělají..že takhle se u nich nerodí. Na 95% svých otázek jsem dostala přesně tuto odpověď.Ke konci mé exkuze už PA opovídala poměrně vtipně, ale výstižně .."v duchu pardubického prodnictví říkám ne..". Zpětně oceňuji, že PA odpovídala pravdivě a dala jasný signál k tomu, abych s jejich porodnicí ani v nejmenším nepočítala. Bohužel, řada mých kamarádek spoléhala na předporodní "agitku" některých porodnic a realita byla nakonec skoro stejná jako v Pardubicích.

Odpovědět


Re: stačila mi prohlídka porodních sálůšárka 01.09.2013 18:12

já rodila letos a sály byly pěkně vybaveny nemužu si stěžovat

Odpovědět


Už nikdy!!!!!!!!!Janina 20.07.2011 13:02

Nikdy více!!! Ve zkratce-rodila jsem o pár týdnů dříve,proto tato porodnice,sama bych si ji NIKDY nevybrala.TŘICET!!! hodin bez plodové vody,bolesti,vysvobodil mě akutní řez...
Na JIP mi jakási doktorka jen řekla-dítě jsme museli resuscitovat-je v Hradci,nashle!!!
Dobře to dopadlo,tak jsem startovala laktaci,perfektně se povedlo-najednou-STOP-kojit nebudete,máte špatné léky-brala jsem je přitom celé těhotenství.Přístup neosobní,sestry se tváří,jako můry-většina nepříjemných,nafoukaných.Vím,jsme jen lidé,ale právě proto trochu lidskosti...Je toho moc,co bych mohla vytknout,bylo by to na román.
Pokuste se vyhnout této parodii na porodnici.Raději Chrudim,tam jsou na svém místě!!!

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Pardubice

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png