Aperio

Diskuse

Porodnice Ostrava Vítkovice

Příspěvků: 24


Druhý porod ve VítkovicíchEva V. 23.09.2018 16:25

Vzhledem ke zdravotnickému vzdělání vím co chci, co nechci a taky si umím představit, jak těžká je práce všech zaměstnanců v porodnici. Porod popíši v bodech:
- příjem naprosto v pořádku, ohleduplně a ochotně mě vyšetřili, vyzpovídali a každou kontrakci nechali "rozchodit". I když byla pulnoc.
- rodila jsem jediná v tu chvíli, super přístup ke mě i manželovi, monitor v leže na boku, pořád mi radily ať chodím, sprchuju se, braly absolutní zřetel na můj porodní plán. Kromě zavedení kanyly, nechtěla jsem, ale vysvětlily mi, že když pak náhodou dojde k větším ztrátám krve, budou rychle hledat žílu a už to půjde mnohem hůř. Neváhala jsem.
- po mém souhlasu mi daly buskopan a píchly vodu
- za 2,5h byla dcera venku, bez nástřihu, který jsem nechtěla, ale poranění jsem se nevyhla
- placenta ani po hodině usilovné práce Dr. a por.asist. nešla porodit, byla silně vrostlá, takže mě krátce uspali, provedli co bylo třeba včetně šití a pak mě vrátili na box za dcerou a manželem
- na oddělení 6ti-neděli si nemohu na nic stěžovat, kojení mi šlo, koupání a přebalování mi ochotně ukázali, když jsem si řekla (nebojte si o cokoliv říct), i když jsem druhorodička
- opět mi vyšel nadstandard, vždy se ke mě všichni chovali ohleduplně, s respektem a nikdy jsem neměla pocit, že by v něčem bylo výhodnější rodit jinde, doma nebo ambulantně

Odpovědět


Porod 2018Klára 14.08.2018 12:40

Ve Vítkovické porodnici jsem rodila v srpnu 2018. Předporodní kurz jsem navštěvovala u jejich porodní asistentky Vlaďky Majdyšové, což je neskutečně energická a suprová ženská, která se nebojí sdělit i odvrácenou stránku věci a k porodu opravdu připraví i psychicky. Během porodu i těhotenství jsem se tedy řídila jejími radami.
Vlastní porod mi začal kontrakcemi, na příjmu jsem natrefila na Mudr. Andreu Kordasovou, která vedla i mou poslední kontrolu, takže jsem byla ráda za známou a milou tvář.Jelikož v tu dobu na sálech nikdo nerodil, byl mi nabídnut modrý- nejlepší sál. Samotného porodu se ujala staniční sestra Chromková. Veškeré kroky mi vysvětlila a dala mi možnost s čímkoli nesouhlasit. Postarala se o mé i manželovo pohodlí. Navrhla mi, že po provedení monitoru by mi paní doktorka píchla plodovku, abychom porod urychlili. Po dirupci jsem byla najednou ze 3 prstů na 10. Po navržené aplikaci oxytocinu se malá na 3 zatlačení narodila bez nástřihu. Celkově tedy paní Chromková opravdu "namíchala" dobrý a velmi rychlý porod. Malá mi byla přiložena hned k prsu, bohužel jsem poté začala intenzivně krvácet (aplikace ředění krve nutná kvůli trombofilii) a bohužel mi nešla porodit placenta. Doktorka tedy navrhla uspání, proti čemuž jsem se ohradila a ujistila je, že tu bolest snesu. Doktorka to tedy zkusila, bohužel však byl problém rozsáhlejší a narkóze jsem se nakonec neubránila. Nicméně anesteziolog byl veselá kopa a ještě jsem se na sále nasmála. Po chvilkovém uspání, kdy měl malou u sebe manžel, mi ji opět vrátili a nechali mě na sále ještě 2 hodiny a pečlivě kontrolovali krvácení. Veškerý personál byl velmi milý a ochotný a cítila jsem se v dobrých rukou. Sestry i lékaři na oddělení šestinedělí a novorozeneckém se chovali velmi profesionálně, mile a ochotně, takže následná hospitalizace pro mě nebyla vůbec traumatizující. Po počátečním problému s kojením se mě sestřičky ujaly natolik zodpovědně, že jsem do opuštění nemocnice kojila jak profík. Oceňuji také svědomité zajištění bezlepkové diety, jídlo bylo velmi dobré. Rozhodně budu ve Vítkovicích rodit znovu a budu doporučovat všem nastávajícím maminkám stejně, jako byla doporučena i mi. Teď vím, že mi nelhaly=)

Odpovědět


Baby friendly? HahaMartina 11.12.2017 11:57

Jen v bodech:
- příšerné chovani na příjmu
- boxy krásné
- monitoring pouze v leže
- bez mého vědomí “ vypusťění bazenku”
- pro nepostupujici porod Kristelova exprese
-akutní CS a když jsem pozadála o bonding tak mi nevyhoveli dítě jsem viděla po 6 hodinách na 10 minut
- pak další dva dny nosili co 3 hodiny na 20 minut a to jsem se velmi rychle zotavovala
- podpora v kojení vypadala tak ze mi dali kloboucky a nic vic
-rok 2015

Odpovědět


Porod Vitkovice 09.11.2017Silvie 23.11.2017 09:31

Dobry den.Chtěla bych pochválit porodnici ve Vítkovicích.Nevim jake to bylo před několika roky ale tedka jsem nad miru byla spokojena.I pani Dr.Tvaružkova což mam jako svou gynekoložku je perfektni a mužu se na ni ve všem spolehnout,Podpora z jeji strany neskutečna.Rodila jsem po treti a ani v Porubske porodnici jsem se nedočkala takove peče porodnich asistentek a doktorky jako ve Vítkovicích.Jsou perfektni a kdybych měla rodit znova jdu tam opět.Měli jsme komlikovanějši porod a maly ke ke konci přestal dýchat.Všichni byli pohotovi a uklidnovali mne podporovali no nemam slov co vše pro nas dělali jen aby maly byl v poradku a ja psychycky taky.Diky nim vše dobře dopadlo a jsem za to moc rada.Na odděleni šestineděli jsem byla taky spokojena.nadherne pokoje a tv proste domaci prostředí,Klid a porad ochota vam pomáhat s kojenim a peci o miminko i starost kolem vas.Jak se citite a tak no perfektni pristup všech.Ještě jednou moc děkuji,byla jsem velice spokojena.

Odpovědět


Vítkovice už nikdy - porod 2016Andy 10.07.2016 10:11

ve Vítkovické porodnici jsem rodila druhé dítě a už bych tam znovu nešla, první porod skončil akutním císařem pro nepostupující porod po 2 dnech v porodnici a větší miminko, porod byl vyvolávaný, tehdy jsem z toho byla hodně špatná a říkala jsem si že druhé dítě přivedu na svět přirozeně, bohužel ani toto přání se mi nesplnilo, začalo to nadějně, praskla mi plodová voda, přijeli jsme do porodnice a už tam mě dostal mladý pan Dr. otázkou jestli to myslím vážně s tím přirozeným porodem, po příjezdu na porodním sále byl velice milý personál, jak Mudr.Švub tak porodní asistentka, než se vystřídala směna v 7 ráno a nastoupila Mudr.Tvarůžková a mladá asistentka jméno už ani nevím, která měla empatii asi podobnou jako paní doktorka, takže jsme měli vyloženě "štěstí", odmítli mi dát glukózu, ikdyž jsem neustále zvracela nebo měla kontrakce, manžel je o ni vyloženě musel prosit, a podpora asistentky byla, že nám tam chodila větrat,..porod byl ukončen po nec. 11 hodinách opět akutním císařem a aby toho nebylo málo s vnitřním krvácením z tepny zásobující dělohu, které neuměli zastavit a 1,5 hodiny na sále, vše při vědomí, měla jsem pocit, že na takovou situaci tam absolutně nejsou připraveni, naštěstí nakonec vše dobře dopadlo, malý je zdravý a vděčím také Mudr. Tvarůžkové za svůj život, po operaci mi vše odborně vysvětlila,ale pochybnosti ohledně image Vítkovic, kterou si budují a jaká je realita a poskytovaná kvalita péče mám po svojí zkušenosti velké, ale věřím, že je to i v jiných porodnicích hlavně o lidech

Odpovědět


porodveronika viziblová 24.03.2015 12:07

S porodnicí Vítkovicke nemocnice jsem byla 100%spokojená!!!2.3.jsem rodila naseho krasneho synáčka a musim rict,ze me vsichni mile prekvapili!porodni asistentka Kořonková a pan doktor Pasnišin byli na me moooc hodni!!!a personal na sestinedeli a novorozencich taky perfektni,vsichni moc milí!!!dekuju jim a urcite pujdu znovu rodit tam:-))

Odpovědět


Porod 2013Denisa 21.08.2013 13:43

Do Vítkovic bych šla rodit klidně znova. S personálem jsem byla naprosto spokojená. Jen kdyby mě nerodila paní doktorka Tvarůžková. Takhle necitlivý přístup k rodičce jsem opravdu nečekala.

Odpovědět


předporodní kurzMartina 07.04.2013 07:56

Dobry den,prosim chtela jsem se zeptat jsem ve 3 měsíci těhotenství a zajímalo by mě od kdy mám navštěvovat předporodní kurzy,a jak se u vás registrovat.Děkuji s pozdravem Marcišová.

Odpovědět


porod 2013malina 05.04.2013 21:31

V životě nikdy už bych do te nemocnice nešla naprostá otřesnost jak personálu tak zařízení celkově. Zlaté fifejdy ... Zklamání prvního stupně

Odpovědět


NespokojenostOlga 05.12.2012 12:10

Ahoj,já jsem byla s porodnicí ve Vítkovicích velmi nespokojená.S porodnicí v OV-Porubě se to nedá porovnat!!!V Porubě kolem mě skákali snad všichni doktoři a sestřičky a ve Vítkovicích by mě snad nechali porodit bez dohledu.Navíc mi tlačili na břicho,přičemž s touhle taktikou absolutně nesouhlasím.Pokud bch rodila další dítě tak jedině v Porubě.

Odpovědět


SpokojenostPavlucha 06.06.2012 15:31

Ve vítkovické porodnici jsem rodila dvakrát císařem a byla jsem moc spokojená. Myslím, že v jiných porodnicích není samozřejmostí otec u císařského řezu nebo přiložení miminka k prsu do dvou hodin po císaři. Miminko jsem mohla mít u sebe po porodu jak často a dlouho jsem chtěla, jen je třeba si o to říci. Porodní asistentky byly úplně úžasné, i když byl na sálech frmol a nevěděly, kam dřív skočit, stále zůstávaly milé a vstřícné. Na odd. šestinedělí jsem byla taky spokojená, jen pár sestřiček z novorozeneckého mi moc "nesedlo", ale nemůže být všechno dokonalé:-) Takže doporučuji.

Odpovědět


zklamáníDana K. 10.01.2012 23:35

Rodila jsem první dítě ve Fakultní nemocnici, druhé ve Vítkovicích. Vítkovice byly pro mě zklamání. Nezvládají to. Všechno je jen image, ale realita je jiná. Doktoři jsou nekomunikativní, por asistentky sice celkem dobré, ale ve fakultce jsou lepší. Navíc odbornost cítíte ve fakultce na každém kroku, ve Vítkovicích to byla nejistota. Dvěma maminkám z vedlejšího pokoje odvezly děti do fakultky, nejsou schopni se postarat o komplikace. Je to škoda, nechala jsem se nalákat svým doktorem. Držím vše palce. D.

Odpovědět


Re: zklamáníJ.P. 27.12.2015 19:17

Proč jste nešla podruhé do fakultky? Kdybych tam byla někde spokojená, podruhé bych jinam nešla.

Odpovědět


Re: zklamáníJ.P. 27.12.2015 19:18

Proč jste nešla podruhé do fakultky? Kdybych tam byla někde spokojená, podruhé bych jinam nešla.

Odpovědět


naprostá spokojenostkača 25.04.2011 11:37

V této porodnici se nám na konci března narodila dcera. S přístupem všech zaměstnanců jsem byla maximálně spokojena, od sestřiček na příjmu, po lékaře a sestry na odděleních. Personál na porodním sále byl také velmi milý a ochotný a všechny PA se nám snažila pobyt u nich co nejvíce zpříjemnit. Prostředí porodnice i oddělení jsou po rekonstrukci, takže vše moderní, hezké a čisté. Já můžu za sebe jen doporučit a s dalším miminem jdeme zase do Vítkovic :)

Odpovědět


porod super, sestinedeli male minuskatyva 28.03.2010 12:36

rodila jsem ve vitkovicich 2.2.2010 a nemam jedinou vytku. super pristup, krasne prostredi, vstricny personal. porod zprijemni - jak jen to je mozne..;-) sestricky na novorozeneckem genialni a pece o miminka je ocividne bavi; oddeleni sestinedeli je pekne, pristup uz vice nemocnicni, ale tomu se asi moc vyhnout nejde. celkove shrnuti: vitkovice doporucuji

Odpovědět


paní doktroka TvarůžkováIveta Kocmundová 09.03.2010 12:42

Ještě bych chtěla dodat ke svému předchozímu příspěvku, že zkušenosti s paní doktorkou Tvarůžkovou také nemám příliš dobré, je opravdu velmi necitlivá, její vyšetření je dosti bolestivé a k ostatnímu personálu se také chovala velmi nevybíravě. Zejména šití v jejím podání byla opravdu dost nepříjemná zkušenost.

Odpovědět


paní doktroka TvarůžkováSimona 14.06.2010 12:57

Naprosto souhlasím, mám stejné zkušenosti s paní doktorkou Tvarůžkovou, chtělo by to asi vyměnit.... :-(

Odpovědět


Re: paní doktroka Tvarůžkovámimi 01.10.2012 09:24

Souhlasím s Vámi je to velmi nepříjemná mudr,ale v poslední chvíli mi při porodu zachránila syna který se už dusil :-(

Odpovědět


Re: paní doktroka Tvarůžkovápepina 26.09.2014 07:37

Paní doktorka Tvarůžková je opravdová furie. Uz na kontorolni ultrazvuku se chovala otresne neukazala nam mimi, vysetreni bolestne, no odchazela sem od ni skoro s brekem....

Odpovědět


Personál šestinedělí má co vylepšovatIveta Kocmundová 09.03.2010 12:39

Dobrý den, ve Vítkovické nemocnici jsem rodila v květnu 2008, a to na základě skvělých referencí od svých kamarádek, které byly v nemocnici maximálně spokojené. Já můžu potvrdit, že nejen prostředí pro porod, ale také přístup personálu při porodu byl vynikající. Měla jsem ale po porodu dost velké šití, jehož následky nesu dodnes, navíc špatný krevní obraz mému stavu nepomáhal, proto bych čekala více vstřícnosti, pochopení a pomoci ze strany personálu odd. Šestinedělí. Ovšem od většiny sester jsem se spíš dočkala přezíravosti a pocitu, že obtěžuji. Na první pohled je zřejmé, že narozdíl od porodních asistentek, sestry z Šestinedělí nedělají svou práci rády a cokoli co mají dělat navíc je více než obtěžuje. Je mi líto, že to musím napsat, ale dle mého názoru oddělení Šestinedělí zanechává dost negativní pohled na jinak skvělou porodnici. Ovšem nechávám na každém, ať si udělá svůj obrázek sám a všem nastávajícím maminkám přeji, aby narození jejich miminka proběhlo bez komplikací nejen pro miminko, ale i pro ně samotné.

Odpovědět


Personál šestinedělí má co vylepšovatKateřina 03.11.2010 15:29

S tím naprosto souhlasím, rodila jsem zhruba před rokem, porod a porodní asistentky super, ale šestinedělí bohužel katastrofa ... většina sester absolutně neochotná a nevstřícná. Musíte opravdu hledat, aby jste našli někoho kdo Vám je ochoten pomoci, nebo poradit, zvlášť když jste prvorodička.

Odpovědět


POROD 2008Radka 28.02.2010 13:45

Rodila jsem v dubnu 2008 (můj druhý porod ve Vítkovicích), nejprve normální porod, pak ukončen císařským řezem. Po celou dobu sloužila Dr. Tvarůžková a byla VELICE MILÁ. Vstřícná, velice mi pomáhala, nakonec i operovala u cís. řezu a odvedla perfektní profesionální práci. Je to také moje ošetřující gynekoložka a nikdy jsem si nemohla stěžovat na její chování. Jinak Vítkovickou porodnici mohu všeobecně jen doporučit.

Odpovědět


POROD 2008Pavlína Tvrdková 14.06.2010 13:01

Nevím, nevím, spíše mi přijde, že příspěvky podobného ražení si tady zapisují sestřičky z oddělení nebo paní MUDr. Tvarůžková sama. O milosti a vstřícnosti výše uváděné paní doktorky jsem si u svého porodu mohla nechat jen zdát, s takovým nelidským chováním jsem seještě nesetkala. Naopak porodní asistentky, ostatní personál byl perfektní, škoda jen, že někteří lékaři jim toto kazí a celkový dojem a prožitek z porodu je pak už jen nepříjemným zážitkem na celý život......

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Ostrava Vítkovice

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png