Aperio

Diskuse

Porodnice Ostrava

Příspěvků: 3


Předčasný porod Karin 11.03.2018 18:35

Rodila jsem na Fifejdách r. 2015, předčasný porod v35tt. a na udržování jsem byla v 31tt. Porod proběhl spontánně, sestry i asistentky byly milé a neustále mě chodily kontrolovat. Díky šikovnosti asistentky jsem byla bez nástřihu.
Na oddělení šestinedělí jsem byla v době rekonstrukce a vše probíhalo bez problémů, žádný hluk, žádné třiskání dveří apod.
Kdykoliv jsem se na něco zeptala, bylo mi vše vysvětleno a zodpovězeno.
Kojit jsem mohla kdykoliv jsem chtěla, dcera po dvou dnech dostala silnou žloutenku a byla dána pod modré světlo. I tak jsem mohla odstříkávat mléko a jí ho podávat bez příkrmů.

Mohu jen doporučit.
Můj druhý porod, který se blíží ke dni 2.7.2018 bude také směrován do této nemocnice.

Děkuji

Odpovědět


Rekonstrukce porodnice probíhá podle plánůPatrik Neuwirth 18.02.2011 13:56

V polovině května 2011 by měla být do užívání předána kompletně zrekonstruovaná porodní část Gynekologie a porodnictví Městské nemocnice Ostrava. Tradičně vysoký standard porodnické a neonatologické péče o novorozence a čerstvé maminky zde bude doplněn o jedno z nejmodernějších porodnických pracovišť v ČR. Základní rozdíl proti tomu bývalému je ve zcela nové dispozici oddělení. Rodička přicházející do porodnice bude i s budoucím tatínkem umístěna do porodního boxu, samostatného pokoje, který bude vybaven pro veškeré potřeby matky i narozeného miminka. Součástí takového boxu bude kompletní sociální zařízení se sprchovým koutem, pohodlné polohovací křeslo pro předporodní přípravu a speciální porodní křeslo s veškerou potřebnou monitorovací technikou. Jeden bude také osazen porodní vanou s antibakteriální filtrací a automatickou regulací teploty vody.

"V současné době se dokončují všechny rozvody elektřiny, rozvody vody jsou také dokončeny, stejně jako ústřední topení, na kterém se nyní provádějí tlakové zkoušky. Co se týká dispozic, vše je postaveno, budova je osazena novými okny a momentálně se nahazují omítky. Předpokládáme, že do konce měsíce se začnou dělat lité podlahy, které budou později pokryty speciální antistatickou PVC vrstvou. Následně se bude montovat vzduchotechnika. Dořešeno je již barevné řešení interiérů. Jsou vybrány barvy podlahy a dlažby, barva nábytku, zařízení jako křesla a také osvětlení. Je zkonzultováno vše v rámci dodávky technologie," uvedla Andrea Paťorková z Referátu rozvoje a výstavby Městské nemocnice Ostrava.

Porodní část bude vybavena zcela novým přístrojovým vybavením, moderním porodním sálem a kompletním zázemím pro pacientky i personál. Součástí oddělení bude také nový příjem, čekárny a ultrazvuková pracovna specializovaná na vyšetření vývojových vad již v počátcích těhotenství, pro které má pracoviště stejně jako Fakultní nemocnice Ostrava speciální certifikaci. Všechny práce nyní probíhají dle časového harmonogramu, lze tedy předpokládat, že se v nově zrekonstruovaných prostorách začne rodit již v druhé polovině května 2011.

Odpovědět


rozpakypetra 08.03.2010 15:19

Tak je zvláštní, že se od té doby nic nezměnilo, náš syn se narodil 17.7.2009 plánovaným císařským řezem, porodní asisentky byly zlaté a personál příjemný, ovšem na šestinedělí jsem se zhrozila z přístupu dětských sester, syna mi poprvé přinesli na přiložení až 6 hodin po sekci :( poté mě nechali bez vysvětlení a pomoci se trápit a celé 4 dny bez odpočinku a nároku na spánek, syn měl 3 dny téměř suchou plenu a já rozkousané bradavky a nervy v kýblu, až pak přišla hodná jediná sestřička jež mě naučila přikrmovat a poctivě se mnou trénovala kojení, té bych chtěla velmi poděkovat, ale také jako jediné, přišla jsem domů vynervovaná a otřesená tímto zážitkem a říkám na fifejdy už nikdy .

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Ostrava

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png