Aperio

Diskuse

Porodnice Opava

Příspěvků: 7


Narození naší dcerkyLída Bitomská 08.04.2013 12:34

Mám už tři děti,staršímu je už 18 a mladší má 14 let,rodila jsem kluky ještě ve staré porodnici.Původně jsem chtěla jít rodit do Poruby,ale nakonec jsem se rozhodla pro Opavu a udělala jsem dobře.Personál velice milý a ochotný,sestřičky kamarádské,prostředí krásné a o průběhu porodu,bylo všechno v pohodě,taky proto,že jsem tam měla svou mladší sestu,která mi byla oporou,protože manžel byl mimo republiku.Jsem ráda,že se Nikolka narodila tady a jsem ráda,že dnešní doba dnes umožnuje maminkám volbu nemocnic,dle svého výběru,doba jde dopředu a mi starší ročníky to můžeme porovnat,jaké to bylo kdysy a jaké to je ted.Tímto bych chtěla poděkovat celému personálu,za péči a za příjemné prostředí :-)

Odpovědět


Co s sebou???Katka 18.01.2013 16:58

Ahoj holky, prosím o radu, 18. února 2013 mám termín porodu a chci rodit v Opavě, víte některá, co si vzít s sebou, co bude potřebovat miminko? Balím si tašku a nechci jet jak Ježíšek :-) Děkuji moc, Katka.

Odpovědět


Podruhé v Opavě a opět superLenka 03.01.2013 10:04

Po čtyřech letech jsem v Opavě přivedla na svět druhou dceru a vše hodnotím na jedničku. Moc děkuji panu doktorovi Fabiánovi a porodní asistentce za profesionální přístup při porodu. Zdravotní sestry na oddělení šestinedělí i na novorozeneckém oddělení byly moc milé a vždy ochotně pomohly. Tuto porodnici doporučuji.

Odpovědět


podruhé v opavské porodnici opět avýbornourenatice 29.12.2011 17:20

podruhé s odstupem dvou let jsem porodila v nové opavské porodnici začátkem listopadu 2011. Po ruznorodých ohlasech na internetu na kvalitu péče jsem chvíli uvažovala o některé ze sousedních nemocnic, ale teď nevidím nejmenší důvod.....

s ohledem na dostupnost a dobrou vlasní zkušenost jsem se znovu rozhodla pro opavskou porodnici a jsem nadmíru spokojena.
Od příjmu, přes porodní sál, až po oddělení šestinedělí jsem naprosto spokejná s přístupem a péčí celého týmu doktorů, sester, asistentek, ošetřovatlů i paní na úklid :-) Bez výhrady naprosto perfektní přístup, informovanost, ochota a vstřícnost personálu v kteroukoli denní i noční dobu.

Odpovědět


Porod mé dcerky 07ivicek 18.03.2011 11:32

Bohužel moje zkušenost s porodem v této porodnice je spíše negativní. Když si čtu "přehled služeb",co je zde nabízen,musím se pousmát,pač to v konečném důsledku tak není!
Tedy můj porod byl vyvolávaný kvůli "vysokému" krevnímu tlaku( byl pouze ze stresu,pač už před porodem,co si mě tam nechali,byl naprosto normální),vše probíhalo rutinně,aniž by se mě někdo na něco zeptal,píchnutí vody,oxit.do žíly,následovaly kontakce po 40-50s. cca 2hod.,tedy vážně mazec,podotýkám,že jsem ani nemukla,což zpětně nechápu,pač ta bolest byla opravdu nesnesitelná,jak by mě někdo uvnitř "řezal za živa",na otázku,že bych se ráda vyhla nástřihu,mi PA odpověděla,že to nevidí,páč jsem prý úzká,jsem ji oponovala,že bych to i tak nechtěla,no a stejně "střihla",jen málo,ale ano. Tedy na porodní polohu se mě nikdo neptal,jak tu avizují,poloha v leže na zádech a k tomu jako "bonus" ZAVÁZANÉ NOHY,ANO ZAVÁZANÉ,JAKO PŘED 30-40LETY :( a znovu podotýkám,že nebyl důvod nebyla jsem "hysterická"rodička a i když někdo např.křičí,nevidím v tom tedy vůbec problém,je to naprosto normální! ,naopak,jsem byla úplně potichu,musím říci,že mi to přijde naprosto ponižující :( a rodit v téhle poloze je také o ničem,sice jsem malou cca na 4x zatlač. porodila,ale je to vážně nepřirozené a s obrovským úsilím. Určitě bych si vybrala jinou polohu jen ne tuhle!
Tedy závěrem,porod na mě byl doslova "proveden" ,jako kdyby to byla nějaká operace,měla jsem z toho dlouho depku. Pokud chcete rodit přirozeně ,tak tady určo NE!
Příště Opavu určitě volit nebudu,ale KRNOV :)
Všem přeji krásný a pohodový porod :) Iva

Odpovědět


Re: Porod mé dcerky 07Petra 11.03.2014 00:08

Naprosto souhlasím ;-) Taky jsem nebyla s porodnicí v Opavě spokojená. Je sice hezky zařízená, moderně vybavená, včetně super nových přístrojů ale neumožňují rodičce to nejzákladnější: přirozený porod. Rodička si může sice přát, že nechce epidurál, nechce nastřižení nebo klystýr, případné jakékoliv tlumící a uklidňující léky. V něčem jí možná bude vyhověno. Může se volně pohybovat v 1. době porodní ale bohužel, když dojde na 2. dobu porodní, tak nastává rutina: leh na lůžko, případně pololeh. Takže naprosto nepřirozená poloha pro tlačení miminka. Mají tam sice Combitrac, moderní zařízení, na kterém se může rodit i ve 2. době porodní ale co jsem rodila 2x, tak ani jednou jsem na něj neměla štěstí, vždy byl obsazen. Přitom by možná stačila obyčejná porodní stolička, nepotřebuji žádný Combitrac. Měla bych přání, abych si alespoň u svého třetího porodu mohla zvolit polohu, při které bych se cítila nejlépe - a to poloha v dřepu nebo v kleče nebo na obyčejné porodní stoličce ale hlavně, aby mě nechali, ať porodím sama a jen pokud by to nešlo, můžou mi pomoct. Ale ne že já jsem nemohoucí chudinka, která potřebuje někoho, ať za ní odrodí její dítě.
Dívala jsem se na stránky porodnice Opava a bohužel, i když je tam nový primář, nevypadá to, že by ve druhé době porodní byla nějaká změna. Takže to vypadá, že třetí dítě asi pojedu rodit do Krnova, snad tam stihnem dojet ;-)

Odpovědět


Re: Re: Porod mé dcerky 07L.V. 16.11.2015 12:04

Dobrý den,
mrzí mě, že máte takovouto zkušenost. Mnohý laik však neví, že i porod se může sát život ohrožující a ne vždy probíhá tak, jak bychom si přáli. V první řadě Vám doporučuji sepsat porodní plán. Pokud vyjádříte své požadavky předem a informujete personál o svých přáních,vždy bude snaha vaším požadavkům vyhovět. Myslím, že do epidurální analgezie ani klystýru Vás nikdo nutit nemůže, zvláště u porodu, kdy se epidurál neplatí ze zdravotního pojištění. Co se týká nástřihu, ve většině porodnic v ČR už se rutinně neprovádí. Bohužel je lepší nastřihnout, což porodní asistentka pozná z míry pnutí hráze, než aby žena doživotně trpěla dyskomfortem v podobě úniku moče, v horším případě stolice při samovolném roztrhnutí. Na závěr bych chtěla doporučit, vezměte si s sebou osobu blízkou, aby mohla vyjadřovat vaše požadavky, protože v bolestech nejste schopná o sobě rozhodovat a v případě komplikací bude tato osoba tou, která zajistí dohled nad zdravým miminkem, aby se nemuselo oddělovat od matky.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Opava

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png