Aperio

Diskuse

Porodnice Nymburk

Příspěvků: 16


Pokud bude třetí, tak opět NymburkH 10.10.2018 14:02

V Nymburce jsem rodila v roce 2015 a nyní v roce 2018. První porod vyvolávaný, druhý spontánní. Oba porody krásné. Personál velmi milý a vstřícný, všechny kroky konzultovány a s mým souhlasem. Sama jsem si mohla zvolit i polohu při porodu. Nikdo mě do ničeho nenutil.
Rovněž novorozenecké oddělení a přístup sester i lékaře perfektní. Nikdo mě nenutil kojit v intervalech, ale byla jsem podporována v kojení podle potřeby... Nemusí se vážit před a po každém kojení.
Porodnici mohu jen doporučit. Příjemné a útulné prostředí, milý a vstřícný personál.

Odpovědět


Hroznésisi 14.10.2015 18:32

Dobrý den, čtu tu jen a jen chválu na Nymburskou Porodnici . Já jsem rodila v r.2005 uz je to dost dlouho ale nic horšího jsem nezažila. rodila jsem své první dítě a byl to děs . Měla jsem cisaře který dopadl tak že se doktor omlouval že mě špatně zvážil a proto jsem každé říznítí citila . Nemusím snad ani psát dál prostě něco strašného .

Odpovědět


Re: HroznéRinaldi 12.11.2015 21:27

Chapu Vasi strasnou zkusenost, avsak hodnotit porodnici po 10 letech mi prijde trosku mimo misu...

Odpovědět


Re: Hroznék, 22.02.2016 19:34

Ano připojuji se k tomu hrozné a strašné,nesvěřil bych jim žádnou rodičku,opravdu nedoporučuji - důkladně to zvažte.nechci nikomu ublížit ale bylo nevratně ublíženo.

Odpovědět


spokojenostMichelle 21.09.2015 13:59

V nymburské porodnice jsem rodila letos v srpnu (4.8. dopoledne) a naprostá spokojenost. Chválím všechny porodní asistentky a také MUDr. Malínskou, která mé holčičce pomohla na svět. Pokud budu čekat druhé dítě, tak nebudu váhat ani chviličku a půjdu rodit opět tam. Je tam skvělá atmosféra, člověk se nemusí bát na cokoliv zeptat a je to tam útulné. Prostě jako doma :) Jediné, co mě mrzelo, byly sestřičky na novorozeneckém oddělení a to v tom, že každá podávala jiné informace, jak kojit a jak o dítě pečovat a člověk, který má první miminko je z toho potom zmatený. Také péče, jak miminko koupat atd. mi byla vysvětlena tak rychle, že jsem nestíhala vstřebávat informace. To se ale stává v každé porodnici a jinak také spokojenost.

Odpovědět


Příště opět NymburkPetra 14.08.2013 18:00

Sama jsem zdravotník, tak by člověk řekl, že ví do čeho jde a nic ho nepřekvapí... ale!!
Když mi začaly bolesti, praxe nepraxe, byla ze mě standartní vyděšená prvorodička.

Naštěstí jsem se rozhodla rodit v Nymburce.
Od příjmu po propuštění jsem se setkala jen s příjemným jednáním, pochopením a podporou.

Porod proběhl rychle (od příjmu 2 hodiny), MUDr. Adam toho sice moc nenamluví, ale svou práci odvádí precizně, po zvážení nám s manželem nechali miminko hodinu a půl na sále, sestřička nechala svítit jen malou lampičku a dala nám prostor být jen ve třech a užít si první okamžiky jako rodina.

Porodní asistentky, dětské sestřičky, pomocný personál, ti všchni vchází s úsměvěm a jsou ochotné zodpovědět každou otázku, takže se nebát zeptat!!!

Přístup personálu dokonale vynahradí nepohodlí v podobě společných sprch a toalet. Rodiček nebývá mnoho, tak není problém vychytat čas, kdy ve sprše nikdo není.

Takže příště zase Nymburk!

Odpovědět


Re: Příště opět NymburkMirka N. 07.11.2013 12:53

Dobrý den,
i já mám úžasné zážitky z nymburské porodnice, porod rychlý jako u Vás :-) Na personál - na nic si nemohu stěžovat a chystám se tam v budoucnu vrátit ;-) Jinam nechci :-)

Odpovědět


Diskuze - nechapu.Martina S. 09.03.2013 15:53

Dobry den,

proc jsou diskuze promazavany ? Byla bych rada kdybych si mohla precist i negativni zkusenosti rodicu, ne jen samou chvalu.

Odpovědět


Porodnici Nymburk rozhodně doporučuji !!!PetaBubu 04.03.2013 12:45

Zdravím všechny (budoucí) maminy! V Nymburce jsem rodila 13.2.2013 a musím říct, že jsem byla maximálně příjemně překvapená přístupem personálu. Přijela jsem o den dřív, protože jsem si nebyla jistá, jestli mi neprosakuje plodová voda. Bohužel, ani personál si nebyl jistý (:-D), tak si mě tam rovnou nechali a začali mi dávat antibiotika (pro jistotu). Od začátku ke mně byli všichni moc milí. Když se potom porod rozjel, nejvíc mi pomohla porodní asistentka Dáša (příjmení bohužel nevím). Byla sice velmi přímá (:-D), ale upozornila mě, co dělám špatně, vysvětlila mi proč a poradila správný postup Kupodivu to fungovalo Jsem jí opravdu moc vděčná za odborné vedení, bez ní bych to nezvládla (V této fázi jsem využila gymnastický míč.) Na sále už to pak bylo vcelku rychlé. Rodila mě MUDr. Zuzka Lencsésová, byla opravdu skvělá! Výborně mě vedla, všechno mi vysvětlila, prostě geniální! Na šití jsem dokonce dostala několik injekcí, takže to vůbec nebolelo, jen dotahování stehů pro mě bylo překvapení Ještě musím zmínit MUDr. Katku Malínskou, která mě během pobytu v porodnici také několikrát vyšetřovala, a to tedy velice jemně a ohleduplně (mám zkušenost, že většina doktorů se s tím moc nepáře ). Prcka jsem dostala na břicho a k prsu v podstatě hned, co byl venku. Pak se šel vážit a měřit za doprovodu tatínka a pak ho dali ohřát do inkubátoru. Po porodu mi PA pomohly do sprchy, víceméně mě umyly , a manžel mě odvedl na pokoj. Chvilku po tom nám přivezli prcka Ačkoli byly kvůli chřipkové epidemii zakázány návštěvy, nikdo nás nebuzeroval a taťku nikdo nevyhazoval. Dětské sestřičky byly všechny taky super, všechno vysvětlily, ukázaly, poradily. Občas je taky dobré se zeptat… Takže porodnici Nymburk velmi doporučuji !!! Ještě možná pro někoho důležitá informace – myslím, že oxytocin tam dávají automaticky – preventivně.

Odpovědět


Re: Porodnici Nymburk rozhodně doporučuji !!!Klara 23.11.2017 10:08

No tak to je masakr! Jak někdo může takovýto porod brát jako něco, co proběhlo správně nebo dokonce skvěle?? Klasická maminečka, která zjevně o přirozenosti porodu ví úplné

Odpovědět


Re: nedodržování desateraKimi 02.01.2012 14:35

Boužel, já měla taktéž přivázané nohy.
Ale díky tomu mě mohl pan doktor zašít.
Tímto mu děkuji.

Odpovědět


Dobrá porodniceVeronika 05.09.2011 15:49

V Nymburce jsem rodila oba syny. Prvního v lednu 2010 a druhého v srpnu 2011. I když první porod byl dlouhý, těžký a dítě velké byla jsem velice spokojená s přístupem pordní asistentky a lékařky. O rok později byl porod již snažší a rychlejší- cestička byla již prochozená- jak řekl pan doktor.Byla jsem rovněž velice spokojená s pordními asistentkami (Pí. Bláhová a Hackelová). A jakmile to má již člověk za sebou, tak už mu je jedno , alespoň v mém případě, jestli kachlíky na záchodě jsou růžové nebo modré...I když je pravda, že zařízení je skutečně velmi zastaralé. Nyní mají nové porodní lůžko a skutečně se na něm rodí pohodlněji.Co mi vadilo je asi ten nemocniční ruch, kdy se člověk nemůže přes den prospat, jelikož vám na pokoj neustále někdo chodí od uklizečky na prach, na odpadkové koše až po sestry- ale to se asi dá řešit nadstandardním pokojem.

Odpovědět


Průměrná porodnicePetra 03.05.2011 11:08

Rodila jsem zde v březnu 2011. S personálem jsem byla vesměs spokojená. Nicméně při porodu mi vlastně nebylo nic řečeno, nechali mě ležet a prožívat kontrakce, občas přišla sestra, natočila mě na monitor, občas přišla doktorka, která mě prohlédla. Ale nikdo mi nic neřekl, nevěděla jsem, jak jsem otevřená, kdy bych už mohla rodit...žádná sestra u mě nebyla, aby mi radila, jak mám dýchat nebo si ulevit - to mě s odstupem času dost mrzí. Najednou mě vzali na postel (rodila jsem zároveň s dalšími dvěma maminkami, takže nebyl volný porodní sál) a doktor chtěl, abych tlačila...sestra mi vyčetla, že tlačím špatně a a že nespolupracuji...nakonec jsem rodila císařem. Jinak jsem byla ve vaně, což mi přineslo velkou úlevu. Co se týká prostředí nemocnice, byla jsem velice vděčná, že jsem mohla být na nadstandartním pokoji, protože chodit na společné toalety a do společné sprchy po císařském řezu by asi nebylo moc příjemné. Sestry byly téměř všechny příjemné a ochotné, ale připravte se, že miminko pokaždé když bude kdokoliv odcházet z pokoje poskočí leknutím, jak prásknou dveře:-)) Jediné, co mi vadilo na sestrách - po císařském řezu trvalo déle, než se mi spustila laktace, ale sestry mi celý třetí den odmítaly dát příkrm. Mimnko mi na pokoji křičelo celý den, nemohla jsem ho utišit a bylo evidentní, že má hlad - sestra pořád jen říkala, ať přikládám a nevzdávám to, že váhový úbytek ještě není tak veliký, aby mi byl dán příkrm. Po celém dni křiku mi příkrm byl dán...lakcace se mi spustila samozřejmě až doma - někdy šestý den (což není po císaři tak neobvyklé). A ještě jedna věc mě mrzí - sestry mě v porodnici naučily kojit s kloboučkem a já jsem to bez něj neuměla a neumím dodnes, takže ačkoliv bradavky mám normální, tak používám klobouček, jelikož nikdo mě pořádně neporadil, jak kojit bez něj. Cělkové hodnocení: průměr, sestry téměř všechny ochotné, prostředí nadstandartu super, ostatní zastaralé, nejhorší společné toalety a sprchy.

Odpovědět


Na podruhé už spokojenáPetruš 09.01.2011 00:07

Prvního syna jsem rodila v Nymburce.V uterý ve 14,00 mi praskla voda tak jsme jeli :-)) Nic se nedělo,tak jel manžel domu a přijel až druhý den,to už jsem měla infusi a něco na vyvolání kontrakcí,ty přišli až okolo páté hodiny.Nic moc,ale okolo osmé to začalo natvrdo a v 22,35 byl kluk venku.Bylo to rychle,ale i tu krátkou dobu mi znepříjemnovala sestřička.když jsem si stěžovala,že je mi špatně po infuzi,tak mě měla za histerku....mladá dr. Mundierová byla super,milá a něžná při šití.Sestřička jsem potkala ještě jednou,když jsem si dovolila odsávát ve vedlejším prázném pokoji,protože pani u nás na pokoji měla návštěvu a já prostě musela :-)) No to mě rozbrečela,byla jsem naměko,že mi odnesli malého kvůli žloutence.Už jsem se nechtěla vrátit.
Ale vrátila jsem se s tím,že kráva se najde všude a že Nymburk je blíže než Praha....už na monitorech mě mile překvapila sestřička Hackelová....potkali jsme se několikrát,protože jsem dceru přenášela a měla jsem ve vedrech nějaké nevolnosti.Když jsem přenášela 4 den,bylo mi zle už od rána,myslela jsem že je to z vedra,ale když odešli asi 4 hlenové zátky,tak jsem rraději odjela do porodnice,i když nebyli kontrakce.Obrečela jsem odloučení od syna a jeli jsme.Překvapeni když mi v 12,45 řekli,že rodim :-))) a že jdeme na přípravu....Hned po klystýru se to rozjelo,kontrakce po 5 minutách,okolo 15 hodiny jsem si vlezla do vany,to už byli po minutě....v 16,00 jsem vylezla,šli jsme na monitor,píchli mi vodu a v 16,55 bylo mimčo venku...celou tu dobu se mnou byla porodné asistentka Bílková a na poslední chvilku dorazil dr.Truneček....když mě teda zašíval,tak bych radši tlačila další dítě :-D ale jinak všechno super.Pak se mě ujmula moc hodná sestra,tuším že je to vrchní sestra....taky zlatá.Při obouch porodech se mnou byl manžel a jsem ráda,že tam byl,že mě držel a i viděl,že to není jednoduchý...Tak že za mě Nymburk spokojenost a co se týče oddělení pro děti,sestřičky jsou starší,ale hodný...neporadí co s kojením,to si raději přečtěte....:-))))

Odpovědět


zklamáníkateřina 11.08.2010 09:52

Upozorňuji předem, že jsem první dítě rodila ve Vrchlabí s panem doktorem Kavanem, takže jsem měla laťku posazenou hodně vysoko.
Porod jsem měla rychlý a nekomplikovaný, přesto jsem se necítila příjemně.
Měla jsem asi trochu pech na personál, pan doktor i porodní asistentka byli oba takový odměření a studení, nic zlého mi neudělali, ale nic milého mi také neřekli.
Přestože porodnice uvádí, že rodička si při fyziologickém porodu smí vybrat polohu, nebylo mi to umožněno. Bylo to pro mě velmi stresující, protože jsem na "koze" opravdu rodit nechtěla. Dále mi bylo velmi nepříjemné, že mi PA musela asi 5 vteřin před porodem dítěte napíchnout žílu i přes mé protesty a potom aniž bych byla předem upozorněna jsem dostala injekci oxytocinu.
Oddělení 6tinedělí mě nepotěšilo ani nezklamalo, řekla bych nemocniční klasika, sestry práskají zbytečně moc dveřmi, a vyspat se přes den je téměř nemožné. A to jsem měla nový nadstandard.
Smutně vzpomínám na pohodu, klid a milý personál Vrchlabské porodnice.
Pokud chcete rodit "jako doma" tak v Nymburce spíše ne.
Pokud jste připraveni na nemocniční porod a nic vás na něm netrápí, tak v Nymburce klidně.
Třeba budete mít štěstí na pana primáře, který je skvělý.

Odpovědět


výborná porodnicejitka pencová 21.01.2010 20:16

Rodila jsem potřetí, pokaždé jinde - v Praze v soukr.zařízení Meda-Bulovka a Krči. Vřele doporučuji nymburskou porodnici a chválím pana primáře Tomana a kolektiv por.asistentek (večer 8/12/2009) za příjemný přístup , profesionalitu a velkou empatii. Porodnice disponuje 3 malými a útulnými pokoji, kde jsem se jako rodička cítila v "klidu a bezpečí", jak sami zdravotníci píší v medailonku- volí se spíše vyčkávací přístup, vše se vysvětlí, hojně chválí a povzbuzuje, po samotném porodu mě vysloveně oblažila paní asistentka nahřátou peřinou.... ten pocit soukromí a útulnosti ještě umocnilo to, že už byla tma a ticho, ale malá porodnice má prostě něco do sebe.Snad jen veget.strava na nadstandardním pokoji byla vadou na kráse. Dětským sestřičkám a lékařům také v podstatě nemohu nic vytknout.K dispozici i dět.kosmetika Weleda, bio fenykl.čaj.Závěr:doporučuji pražským i místním a děkuji za sebe a svoji holčičku všem zdravotníkům.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Nymburk

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png