Aperio

Diskuse

Porodnice Nový Jičín

Příspěvků: 4


Doporučuji - maximální spokojenostIva 17.07.2018 22:25

V medailonku jsou podle mě staré údaje. I v první porodní době jsem byla na pokoji sama, žádné oddělení dvou žen jenom plentou, a co vím i od kamarádek, co tu v posledním roce rodily, tak také byly samy. Přístup doktorů, sestřiček perfektní, bonding byl samozřejmostí, celé dvě hodiny jsme byli s manželem a miminkem na pokoji spolu a i potom, jak jsem se přesídlila na standardní pokoj, mimčo bylo hned u mě. A jako bonus: na každý den výběr snídaní a obědů hned ze tří variant. A jídla výborná, jako v restauraci.
A ještě jedna osobní milá zkušenost: snad pokaždé, když si na chvíli sestřičky půjčily mimčo na kontrolu kyčlí nebo ledvin, vrátily mi ho jako bonus přebalené a s čistou košilkou a dupačkami. :-) Pravda, když jsem tu rodila (červenec 2018), bylo asi nějaké klidnější období, málo porodů a zdaleka ne všechny pokoje byly obsazené, takže i personál měl na nás víc času.

Odpovědět


zbytečné zasahování do poroduJarka 15.08.2017 19:39

Dobrý den,

rodila jsem v porodnici v dubnu 2017. Byli jsme s přítelem na sálku sami, PA chodila kontrolovat čas od času.. Až ke konci začal chodit lékař, že se mu nelíbí kontrakce a vydal pokyn k podání Oxytocynu (při zpětném pohledu to bylo zbytečné, jelikož frekvence byla správná, ale síla s emu nelíbila.. Ok příště u toho budu řvát jak kr*va, aby byl spokojený), i přes prosbu ať mi nekurtují nohy, my je přivázali, tlačili na břicho a tahali za pupeční šňůru. Říkala jsem ať toho nechají, ale použili obligátní vyhrožování, že pokud se nebude tahat, tak budu muset pod kudlu... Po pravdě si myslím, že to zdravotníci nemyslí zle, jen se zasekli ve starších praktikách... Jinak všichni byli milí a hodní, ale aktivně zasahovali. I když se jedná o babyfriendly nemocnici, tak sestričky na novorozeneckém vám budou povídat bludy o kojení (přední/zadní mléko, kojení v intervalu a jen určitou dobu). Plánujeme druhé dítě a budu si rozmýšlet, jestli zde budu rodit. Všichni byli moc hodní, ale tím to tak hasne.

Odpovědět


nedoporučuji-zastaralé pojetí poroduKami 24.02.2012 14:07

Zdravím všechny maminky,
s personálem jsem byla až na výjimky spokojená. Co se mi nelíbilo, bylo celkové jakoby staré pojetí porodu, kdy se s námi nikdo moc nebavil a nezajímal se o možnostech, které upřednostňujeme. Nějaký porodní plán či dotazník o porodu tady ještě nedorazil.. To samé platí o epidurálu - o něm nepadlo ani slovo, jako by jej neznali. Kdybych několikrát neprosila o něco proti bolesti, tak jsem asi rodila úplně naostro. I tak jsem dostala injekci s analgetikem až cca půl hodinky před koncem porodu. A to nebyl můj porod nijak zvlášť rychlý ani komplikovaný, dokonce mě ještě chtěli původně poslat domů, že je brzy :-D
Líbil se mi porodní sál, kde bylo soukromí a sprcha, kterou jsem využila. Nelíbily se mi záchody až přes chodbu, kam jsem si v pokročilejší fázi porodu už netroufala dojít.. Taky poloha při porodu-jen klasická v pololeže s připoutanými nohami na koze.. mno :/
Ale hlavní věci, které se mi na porodnici nelíbily jsou - mimi po porodu odvezli a přivezli až druhý den ráno (rodila jsem v 19hod) - takže přes noc uměle přikrmovali! Proč?!
Další věc - přiložení k prsu nebylo do půl hodiny jak všude slibují, ale až po skoro hodině a půl!!! Mimi bylo už tak unavené, že se mi prostě nepřisálo :-( Takže kojení se mi nerozběhlo, až druhý den jsem se to snažila dohnat, bylo to bolestivé, ale nakonec se MI to podařilo a teď plně kojím :-) (Píšu záměrně MI, protože pomoc s kojením se mi od nikoho nedostalo, bylo to čistě na mě.). Když mi mimi první noc hodně plakalo, protože mělo hlad (mlíko se mi ještě moc netvořilo) - tak reakce sestřiček byla-dokrmovat glukózou! Naštěstí jsem si u nich vybojovala kojení! :-) Přitom na nástěnkách na chodbách jim všude visí, že toto je až krajní řešení. No prostě novojičínská porodnice je anti-baby friendly..! Spíš bych řekla "pohodlí personálu-friendly".
Dále se mi nelíbilo to, že ke každému vyšetření mimi odváželi pryč a já nemohla s ním. To samé každodenní koupání - prostě miminka odvezli pryč.
Před porodem jsem si hodně četla o možnostech v porodnicích a tohle jsem myslela, že už snad nikde není!! Takže můj názor je personál ok, vybavení taky ok, ale to hlavní - pojetí porodu a celkový přístup je tady ještě hodně mimo. Podruhé bych zde již nešla. Kdo se jen trochu zajímá o možnosti porodnic, pojetí porodu, přirozenosti při porodu a plné kojení, tak v Novém Jičíně prostě spokojený být nemůže..

Odpovědět


Re: nedoporučuji-zastaralé pojetí poroduIveta 29.09.2014 12:29

Dobrý den,
tak to já koukám na předchozí příspěvek jako blázen. Nevím, kdy byla rodička v Novém Jičíně, ale já jsem tam byla v roce 2005 a zkušenosti mám naprosto opačné. Při porodu se o mě velmi dobře postarali, klasická poloha rození mi nevadila. Miminko bylo hned po porodu přiloženo k prsu. Jelikož byl malý hodně malý (2,7 kg), tak byl na 2 hodinky v inkubátoru a pak mi ho dovezli a byl stále se mnou. Nikam ho neodváželi. Koupat jsme koupaly taky samy. Malý se blbě přisával, tak mi s kojením pomohli a všechno bylo OK. Byla jsem naprosto spokojená se vším.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Nový Jičín

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png