Aperio

Diskuse

Porodnice Nový Jičín

Příspěvků: 2


nedoporučuji-zastaralé pojetí poroduKami 24.02.2012 14:07

Zdravím všechny maminky,
s personálem jsem byla až na výjimky spokojená. Co se mi nelíbilo, bylo celkové jakoby staré pojetí porodu, kdy se s námi nikdo moc nebavil a nezajímal se o možnostech, které upřednostňujeme. Nějaký porodní plán či dotazník o porodu tady ještě nedorazil.. To samé platí o epidurálu - o něm nepadlo ani slovo, jako by jej neznali. Kdybych několikrát neprosila o něco proti bolesti, tak jsem asi rodila úplně naostro. I tak jsem dostala injekci s analgetikem až cca půl hodinky před koncem porodu. A to nebyl můj porod nijak zvlášť rychlý ani komplikovaný, dokonce mě ještě chtěli původně poslat domů, že je brzy :-D
Líbil se mi porodní sál, kde bylo soukromí a sprcha, kterou jsem využila. Nelíbily se mi záchody až přes chodbu, kam jsem si v pokročilejší fázi porodu už netroufala dojít.. Taky poloha při porodu-jen klasická v pololeže s připoutanými nohami na koze.. mno :/
Ale hlavní věci, které se mi na porodnici nelíbily jsou - mimi po porodu odvezli a přivezli až druhý den ráno (rodila jsem v 19hod) - takže přes noc uměle přikrmovali! Proč?!
Další věc - přiložení k prsu nebylo do půl hodiny jak všude slibují, ale až po skoro hodině a půl!!! Mimi bylo už tak unavené, že se mi prostě nepřisálo :-( Takže kojení se mi nerozběhlo, až druhý den jsem se to snažila dohnat, bylo to bolestivé, ale nakonec se MI to podařilo a teď plně kojím :-) (Píšu záměrně MI, protože pomoc s kojením se mi od nikoho nedostalo, bylo to čistě na mě.). Když mi mimi první noc hodně plakalo, protože mělo hlad (mlíko se mi ještě moc netvořilo) - tak reakce sestřiček byla-dokrmovat glukózou! Naštěstí jsem si u nich vybojovala kojení! :-) Přitom na nástěnkách na chodbách jim všude visí, že toto je až krajní řešení. No prostě novojičínská porodnice je anti-baby friendly..! Spíš bych řekla "pohodlí personálu-friendly".
Dále se mi nelíbilo to, že ke každému vyšetření mimi odváželi pryč a já nemohla s ním. To samé každodenní koupání - prostě miminka odvezli pryč.
Před porodem jsem si hodně četla o možnostech v porodnicích a tohle jsem myslela, že už snad nikde není!! Takže můj názor je personál ok, vybavení taky ok, ale to hlavní - pojetí porodu a celkový přístup je tady ještě hodně mimo. Podruhé bych zde již nešla. Kdo se jen trochu zajímá o možnosti porodnic, pojetí porodu, přirozenosti při porodu a plné kojení, tak v Novém Jičíně prostě spokojený být nemůže..

Odpovědět


Re: nedoporučuji-zastaralé pojetí poroduIveta 29.09.2014 12:29

Dobrý den,
tak to já koukám na předchozí příspěvek jako blázen. Nevím, kdy byla rodička v Novém Jičíně, ale já jsem tam byla v roce 2005 a zkušenosti mám naprosto opačné. Při porodu se o mě velmi dobře postarali, klasická poloha rození mi nevadila. Miminko bylo hned po porodu přiloženo k prsu. Jelikož byl malý hodně malý (2,7 kg), tak byl na 2 hodinky v inkubátoru a pak mi ho dovezli a byl stále se mnou. Nikam ho neodváželi. Koupat jsme koupaly taky samy. Malý se blbě přisával, tak mi s kojením pomohli a všechno bylo OK. Byla jsem naprosto spokojená se vším.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Nový Jičín

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png