Aperio

Diskuse

Porodnice Most

Příspěvků: 8


Porod- 2018- listopadKáťa 10.11.2018 17:40

V mostecké porodnici jsem rodila 7.11. 2018 a musím říct, že jsem byla spokojená. Do nemocnice jsem jela, když jsem měla kontrakce cca po 4-5 min., ihned mě vzali na příjem, vyšetřovala mě doktorka Junová (příjemná). Dále si mne přebrali porodní asistentky, dostala jsem klystýr a byli jsme i s manželem odvedeni na “hekárnu” (čistá místnost, 2x wc, sprcha), je možno si zaplatit za 300 Kč i soukromou hekárnu, ale ta bohužel byla již obsazena, ale i ta klasická obyčejná byla perfektně vybavena a další postel byla přes zeď, nešlo vidět na další rodičku (měla svůj wc, sprchu). Na hekárně mě kontrolovali asistentky (prohlídky, monitory, ozvy), tyto asistentky se mnou byly i u porodu (opravdu příjemné, vše vysvětlovaly, pomáhaly - jak dýchat, jak tlačit, jak zvládat bolest). Po 3 hodinách jsem byla dostatečně připravená, odvezli mě na sál, píchly vodu a zhruba za 1,5 h. jsem přirozeně porodila. Porod vedly již výše zmiňované asistentky a ke konci se dostavila doktorka (tuším Ukrajinka - Oksana) - byla skvělá! Ke konci porodu se mimčo zaseklo a nešlo ven, paní doktorka Oksana byla pohotová, vše vyřešila a díky ní jsme já i malá v pořádku. Porodní sál byl také příjemný, v modernějším stylu (jen mne mrzí, že jsem si nemohla zvolit polohu při porodu - rodí se tu klasicky vleže) a u porodu smí být jen 1 osoba (na hekárně i na sále). Oddělení šestinedělí je výborné, sestřičky ochotné vše vysvětlí, ukáží, často chodí a ptají se na Vaše potřeby a přání. Za sebe mosteckou porodnici doporučuji.

Odpovědět


Úžasné sestřičky NikolaB 24.07.2018 14:59

Rodila jsme v Mostě v dubnu 2018 jako prvorodička předčasně narozené miminko, péče sestřiček na nedonošeneckém odd i dětských sester prostě úžasný. Porodní asistentky moc milé. Všechen personál od doktorů po ošetřovatelky příjemný. Oblečení i kojenecké potřeby jako mastička na opruzeniny, vlhčené ubrousky, krém, pěna do koupele na pokoji k dispozici. Čisté oblečení pro miminko i noční košile pro maminku, si také můžete půjčit, látkové pleny, každý den čisté. Za mě můžu Most jediné doporučit.

Odpovědět


2 porody - stejná doktorkaKathrin 23.03.2016 23:00

Za mě můžu říct že jsem s Mosteckou porodnicí nad míru spokojená. V roce 2012 jsem jako prvorodička docházela do poradny k Mudr Junove a můžu říct že hodnější lékařku jsem nikdy nepotkala. Paní doktorka mi vše vysvětlila a odpověděla na všechny otázky, byla u mého prvního porodu a u druhého v roce 2014 též. A co se týče oddělení šestinedělí nikdy jsem neměla problém ani s dětskými sestrami a pediatričkou ani se sestrami z šestinedělí tedy až na jednu výjímku.
Když bych měla ještě někdy rodit tak jedině v Mostě

Odpovědět


Mosteckoku porodnici doporučuji.xlulinkax 24.09.2015 13:50

Rodila jsem v mostecké porodnici nyní v září v 2015. Jako prvorodička jsem byla ze všeho vyjukaná a dost jsem se obávala. Ale jelikož je v Mostě výborné dětské oddělení, rozhodla jsem se překousnout svůj strach a rodit zde.
Nakonec se to ukázalo jako výborné rozhodnutí.
V poradně ještě před samotným porodem jsem byla ošetřována velmi milou paní doktorkou Junovou. Nemohu souhlasit s jinými reakcemi na ni, že je nepříjemná. Je to velmi milá paní, kterou jsem si moc přála mít i u porodu. Sice se to později nezdařilo, ale doktoři byli také fajn.
S přístupem veškerého personálu jsem byla nadmíru spokojena. I porod v "náhradních prostorách" díky rekonstrukci byl fajn. Porodní asistentky mě o všem informovali. I přesto, že jsem je ke konci již moc nevnímala díky bolestem, pořád byly velmi příjemné a snažily se mi co nejvíce pomoci. Když se nakonec rozhodlo, že musím na akutní císařský řez, vše řešily velice rychle, ale zároveň mě o všem informovali. Jediné, co se nám moc nelíbilo, bylo, že manžel malou nemohl po porodu vidět. Jen kolem něj profrčeli v inkubátoru s tím, že je vše OK, ale bližší info mu nikdo nedal ani o mě, ani o malé.
Když jsem po operaci ležela na gynekologii, tak přístup sester i lékařů byl taktéž velmi milý. Stále se informovali, zda mám bolesti, či něco nepotřebuji, atd. Přišli mi také říci, kolik malá měřila a vážila, protože do té doby jsme nic nevěděli.
Druhý den mě již převezli na šestinedělí a na chvíli jsem mohla i pochovat dcerku. Bohužel jsem ještě neměla dost síly, abych se o ni mohla starat, tak ji odvezli zpět na dětské oddělení s tím, že zase přijdou, případně mohu s doprovodem přijít já.
No a třetí den jsme již byly spolu. Dětské sestry na šestinedělí i sestry z gynekologie jsou neskutečně milé, pečlivé a starostlivé. Pokud by se do budoucna měla rozhodovat, kde budu rodit, Most jednoznačně zvítězí. Veškerému personálu moc děkuji a doufám, že pověst nemocnice se co nejdříve zlepší, jelikož za mě nemohu říci nic špatného.

Odpovědět


bobmost 07.05.2015 23:22

DO MOSTU VŽIVOTĚNEE. RODILA SEM V MOSTĚ 1 DÍTĚ. PANÌ JUNKOVÁ
MĚ POSÍLALA 4 DNY DOMU. BEZ SPÁNKU. 4 DEN MĚ POSLALA ODPOLEDNE DOMU A ZA PÁR HODIN MĚ OVÁŽELA Z DOMU ERZETA 3 HPDINY HEKÁRNA A SÁL. PÍCHLY ŠPATNĚ PLODOVOU VODU. SYN NEBYL PŘIPRAVEN K PORODU. NECHALI MĚ MĚ PŮL HODINY NA SEÁLE. S MÍČKEM MEZI.NOHAMA. PAK MI SESTRA VOLALA DOKTORKU. BEZ KONTRAKCE NÁSTŘIH. PPROD SKÁKÁNÍ NA BŘIVHO A PO PORODU PRASKLÁ STYTKÁ KOST. DO MOSTU FAKT JEN UMŘÍT. TĚŠÍM SE NA TEPLICE AŽBUDU RODIT V PROSINCI 2 MIMINKO

Odpovědět


Re: Zkušenost s porodemkajinka 04.12.2011 12:15

Připojím se ke zkušenosti...v r.2004 jsem také rodila v Mostě(3tí syn) za přítomnosti mé sestry,musím souhlasit,že jsem celou dobu musela ležet s monitoringem na břšku,pak mne dali na sál a nechali mne asi hodinu tlacit,protože jsem mela tlaky ,ale na porod to prý ještě nebylo,tak mi sestřička řekla at si tlačím..no pak jsem samozrejme byla dost vysílená,když mělo přijít k samostatnému porodu..p.doktor Pondělíček mi pomohl psychicky a tak jsem to zvládla,ale az po letech jsem se dozvěděla,že jsem nějak špatně zašitá po porodu...muj nový gynekolg se divil,jak mě vevnitř zašili!Narodil se mi zdravý synek,ale zjistila jsem žemá něco bílého na jazýčku...druhý den po porodu jsem se zeptala dětské co to je a nevěděli..nakonec se zjistilo,že to je cystička,ale vůbec nikdo si toho nevšiml!!a to to má na špičce jazyka...tak tomne také dost nemile udivilo.Jinak sestinedelí úžasné!!!Shrnutí pro maminky: Nechodtě nikam rodit bez doprovodu!!!Když jste sami nechaj vás být...,ale když je doprovod tak je tolepší...

Odpovědět


Chcete-li pro své dítě maximum, jděte do MostuTereza 29.05.2010 19:48

Nad Mostem jsem neváhala ani vteřinu. Když je něco špatně na porodu v okolních porodnicích, překládají to do Mostu. Výborné vybavení doplňuje zkušený personál a pro vaše dítě udělají to nejlepší, co mohou.
Alternativní způsoby porodu nemají příliš v oblibě, ačkoliv je znají a na informačním setkání v pondělí je vysvětlí a předvedou, pokud se člověk ptá. Rodí se většinou v polosedě, křeslo (postel) je moderní, umožňuje více poloh. Po porodu jsem dostala hned dcerušku na břicho, to bylo moc krásné. Až po chvíli ji odnesli otřít a ošetřit za asistence tatínka. Pak jsem ji dostala do náručí a čekali jsme na dětskou sestru, aby ji přišla poprvé přiložit. Trochu jí to trvalo, ale přišla, přiložila, pochválila...
Paní doktorka Junová, která vede poradnu a bývá u porodů, sice vypadá na první pohled drsně, ale je milá, pečlivá, zkušená, nemohu o ní mluvit jinak než v superlativech. Ještě jsem tam pár dnů před porodem zažila mladého doktora, ten vypadal, že má větší trému než já, to jsem byla ráda, že u porodu nebyl.
Porodní asistentky jsou hodné a i když jsou rázné (někdy zvýší hlas, když rodičky vyšilují), mají v sobě hodně empatie.
Sestry a doktorky na šestinedělí jsou velmi pečlivé, nechtěly mě pustit domů kvůli drobnosti, aby se nic nezanedbalo. Každá byla ochotná hned poradit a pomoci.
Dětské sestry by mohly mít nad hlavami svatozáře.
Porodnice má své označení Baby Friendly naprosto zaslouženě. Všichni se maximálně snaží, aby děti byly dobře kojené. Maminky, co kojit nechtějí nebo jim to nejde, nemají proti sestrám moc šancí :-) Nejčastější věta na chodbách byla "Maminko, jděte na pokoj a přisajte si miminko"
A že nejsou wc pětihvězdičkové? Detail... Ale pantofle do sprchy jsou potřeba.
Rodila jsem tam v únoru.

Odpovědět


nástřihTereza 29.05.2010 19:56

Ještě bych chtěla dodat, že nastřihnutí bylo. Na sále jsem doktorce řekla, že doufám, že se tomu vyhnu, neb jsem masírovala, cvičila atd. Doktorka mě prohlédla, odpověděla mi, že hráz je hodně vysoká, že ji asi nezachráníme. Po místním znecitlivění při kontrakci nastřihla, nic jsem necítila. Nevadí mi to, dcera nebyla žádný pidižvík a asi bych zranění měla tak jako tak.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Most

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png