Aperio

Diskuse

Porodnice Mladá Boleslav

Příspěvků: 12


první porod 2016Daniela 05.05.2018 02:30

Můj porod skončil sekcí.
Příteli nedali vědět,ale asi by to stejně nestihl.
Volala jsem mu až z jipu a to se mě na to ptali zda mu mají dát vědět před sekcí,
Polovina personálu milá ,příjemná .
A pár lidí velmi nepříjemných.
(např. sestra na jipu mě velmi nepříjemně doprovodila z jipu na oddělení šestinedělí,dětská sestra po většinu dobu pobytu - neochotná a a sdělování informací jí bylo za těžko - např. u koupání miminka).
Důležité je mít tam štěstí na ty správné lidi- druhá dětská sestra ,kterou jsem tam potkala jen krátce ,byla zase naopak úžasná a na jipu ostatní sestry také -většinou ty mladší.)
Po propuštění- nic moc informace(hodil by se tip na laktační poradkyni ap.)

Odpovědět


Negativní zkušenostAlexiak 13.03.2018 10:40

V porodnici jsem rodila v roce 2015 a mám negativní zkušenost. Nebudu popisovat podrobně vše co se dělo, to by byl hotový román, takže stručně.. Po příjmu a vyšetření mě umístili na pokoj pro šestinedělky, kde byla paní s novorozencem, kontrakce celou noc a nemohla jsem si ani nijak ulevit atd., zbytečná VV a nuceni při monitoru dělat dřepy- při kontrakcích opravdu paráda :/ U samotného porodu tlačení PA na břicho, nastrih bez toho aniž by se zeptali, oxytocin bez zjevného důvodu, žádná možnost volby polohy při porodu, dotepání pupečníku jim evidentně nic neříkalo... Sestry s kojením vůbec neporadily, strava příšerná,sestry na oddělení šestinedělí taktéž. Celkově hodnotím zkušenost s porodnici negativně a nikdo by mě tam už nedostal!

Odpovědět


Naprostá spokojenost a duveraKatka krejcikova 30.01.2018 10:11

Byla jsem s oběma porody v MB porodnici naprosto spokojena a z personálu nadšena, tak příjemný lidsky a sympaticky kolektiv na vsech směnách. Poprvé jsem vydesene jela dvakrát plany poplach, nakonec to byl dlouhy ale krasny porod díky asistentce, ktera me uzasne dala do klidu. Vsichni ostatní byli naprosto super, personal na oddělení taky bezva, ted po dvou letech snad jeste lepsi, doktorku jsem mela stejnou, ostatní opět na 1*
Vybavení je bohužel vybavení, jednou tu bude i hezká a moderní porodnice, ale na nadstandartu je vic soukromí a vlastní socialka. Za me rozhodne ano! Nehledě na to, ze pokud by nedej bože došlo k nejake komplikaci at uz s maminkou nebo mimcem, tak spousta malých porodnic vam nabídne pouze jednoho sloužícího lékaře a nemají JIP.

Odpovědět


květen 2016Lucie P 06.06.2016 18:32

Rodila jsem v porodnici v květnu 2016 a byla jsem naprosto spokojená. Během porodu o mě bylo postaráno, na sále, kde přišly menší komplikace, mi bylo vše s klidem vysvětleno a během operace po porodu se krásně postarali o dceru. Všechen personál nemocnice byl ke mně po celou dobu pobytu neuvěřitelně milý, pořád se ujišťovali zda je vše v pořádku, jestli potřebuji s něčím pomoct, poradili s kojením a pěkně se chovali k miminku.
Nemůžu porodnici nic vytknout.
Ubytovaná jsem byla na jednolůžkovém apartmánu, hezky vybaveném, uklizeném a s výběrem ze tří jídel, která překvapivě chutnala!!!
Určitě všem rodičkám tuto porodnici doporučuji!!!

Odpovědět


úžasná zkušenostMartina D. 22.03.2016 15:58

Musím pochválit porodnici v Mladé Boleslavi.Rodila jsem tam 2 krát a vždy jsem byla spokojena od skvelé péče přes prostředí informovanost a hlavně lidský a milý přístup.

Odpovědět


Porod v Mladé Boleslavi říjen 2015Daniela 21.12.2015 22:10

Dobrý večer všem nastávajícím maminkám. Já jsem rodila 2x v Boleslavi a vždy jsem byla moc spokojená :) Měla jsem u porodu sestřičku Báru Křížkovou a primáře Martina Pána a vše proběhlo v pořádku a tímto jim moc děkuji za skvěle odvedenou práci a ochotu při porodu. Boleslavskou porodnici doporučuji :)) Daniela.

Odpovědět


porod červen 2011Lanulda 29.08.2013 09:11

Také se chci podělit o zkušenosti z této porodnice.Jelikož jsem zdravotní sestra pracující v NNH Praha,tak mohu posoudit přístup v této nemocnici jak z hlediska rodičky,tak i z hlediska profesionálního.Rodila jsem zde v červnu 2011,přijela jsem v 18.40h na příjem a malá byla ve 23.24h na světě.Po celou dobu jsem měla perfektní péči na sále.Jak ze strany sestřiček,tak lékařky a skvělé byly i dětské setřičky s lékařkou.To samé bylo i na oddělení.Lékařský i zdravotnický personál na výbornou.Nyní jsem ve 20tt a rodit se chystám opět v MB.Já osobně maminkám porod v této nemocnici můžu jen doporučit.Jak z hlediska skvělého přístupu personálu,tak i z hlediska vybavení.

Odpovědět


Re: porod červen 2011Pavla 11.09.2015 21:15

Dobrý den, musím souhlasit. Mněla jsem strach tam rodit všude jsem slišela negativ. Rodila jsem poprvé sestřičky,doktoři a personál užasný . Moje dcera byla zaseklá ramínke já už nemohla tak byla kleštěma pan doktor byl užasný . Děkuji za zdravou dceru po druhé jedině MB .

Odpovědět


Porod 3x v MB,2004,2006,2012Iva 22.01.2013 14:37

Pro začátek. Vyjadřuji se proto, že pokud kdokoliv vyhledává tyto informace, je pravděpodobně ve fázi rozhodování. Jestli následující řádky někomu pomůžou nebo potěší je věcí osobního přístupu a přijetí zodpovědnosti za své rozhodnutí. Ne lékař ale vy jste rodička. Všechny porody proběhly spontálně, bez medikací. Ovšem ne lehce. Medikace mi byly nabízeny a po zdvořilém odmítnutí už mi nabízeny nebyly (např. oxytocin, čípek na spaní před porodem). Při všech třech porodech jsem pocítila negativní přístup při přijetí a to ne od sester, ale od přivolané lékařky (vždy jsem přijela v noci a vždy se mi pravidelné kontrakce zastavily po připojení na monitor). Pokaždé jsem měla "štěstí" a po ranní změně sloužící lékařky již žádné negativní situace v interakci s lékařem nenastaly. Především u posledního porodu jsem za doprovodu 2 porodních asistentek ( střídání směn a pobyt na sále 8,5 hod!)vděčná za obrovskou trpělivost, kterou personál předvedl a nenutil mě do žádných rychlých, bezbolestných výkonů.Ve všech třech případech mi bylo dítě přiloženo bezprostředně po porodu na břicho (v posledním případě jen na pár sekund - Apgar skóre 7)ovšem po kontrole dýchacích cest a srdeční činnosti mi bylo vráceno. Na sále jsme zůstali sami s manželem a dítětem 2 hodiny po porodu s občasným "vyrušením" porodní asistentky, která se přišla zeptat, zda je vše v pořádku a něco nepotřebujeme (tato dvouhodinovka proběhla pokaždé). Poté si vzaly miminko sestry a já se za doprovodu manžela šla osprchovat a přestěhovat na pokoj, kam mi mimi donesly po 2 hodinách a od této chvíle už se odebrání sestrami nekonalo. I na odběr krvě z patičky jsem si mimi donesla sama.
Na pokoji jsem byla s maminkou po sekci, která snášela svůj stav dost špatně, bohužel díky tomu jsme byly i v noci často rušeni personálem, rozsvícením, více lidí na pokoji atd. Na druhou stranu vždy se omluvili a nebyla to neohleduplnost, ale bohužel realita - vysoká obsazenost a málo volných pokojů v době kdy jsem rodila. Také musím dodat, že se mamince, která se ocitla v roli pacientky opravdu věnovali na požádání. Veškerý personál byl milý, někdo více či méně, ale nepříjemný nebo dokonce arogantní nebyl nikdo za celou dobu všech 3 porodů. Ve finále mi noční ruch byl vlastně jedno, protože jsem s miminkem v posteli (za celou dobu žádná negativní reakce)prostě jen v neustálem tělesném kontaktu byla šťastná.
Jedno veliké negativum, které za 8 let nikam nepohlo což je až neuvěřitelné je strava. Posuďte: pomeranče a kiwi, zelná polévka, hrášek s mrkví, paštika v konzervě. Snad kromě jednoho jídla (rýže s omáčkou a libovým masem) byl jídelníček nevyhovující potřebám rodiček, šestinedělek a to ani v nadstandartním příplatku.

Odpovědět


Fušaři z boleslavské nemocniceRonik 70 06.05.2012 18:23

Chci napsat jak jsem naštvany a je mi zle z teto nemocnice.Dělaji tam fušaři !meho kluka ty parchanti rvali koncem pánevním a pridusiliho a k tomu mu urvali sval na krku.Po roce mu byla zjištěna dmo,obrna.špatne chodi,nemluví a mentálně opožděný.Tento pátek po 5 letech se mu přidala epilepsie, jen neschopnosti lékařky Škoda že nevím jméno te mrchy,jsme zoufali.Znam mnoho lidi z Boleslavi co mají z teto nemocnice špatne zkušenosti, škoda že otom nepiši jak ja,hlavne mnoho lidi ani nevi o techto recenzi.Ja se odhodlal a doufám že někdo z těch zmetku si to přečte!jako otec apeluji na Vás ,vyhnete se teto nemocnici a raději volte treba Jičín,Turnov.

Odpovědět


Už bych tam rodit nechtělaAmarylis 02.03.2012 14:49

V Mladé Boleslavi jsem rodila v prosinci 2010 a příště bych se porozhlédla spíš po jiné porodnici. Porod jsem stihla tak tak, dcera se narodila deset minut po příjezdu, takže to bylo sice fajn, že jsem se tam v první době vlastně vůbec nezdržovala, ale co se týče porodu, pokusili se mě nejdřáv vmanévrovat do pozice vleže s nohama nahoře, až jsem se ohradila, že musím sedět, vyhověli mi. K nástřihu, který bych za žádnou cenu nechtěla, sice u toho překotného porodu nedošlo, ale doktorka to komentovala tak, že nástřih už nestihla, když to šlo tak rychle. To mě teda vyděsilo, tenhle přístup k nástřihům. Dcera se narodila do místnosti plně osvícené zářivkami, žádné tlumené světlo a prvních cca 30 sekund po porodu ji nechali jen tak ležet, nahou, plačící, mezi mýma nohama. Čekala bych, že ji okamžitě zvednou, osuší a podají mi ji, ale ona tam ležela jako nějaký králík, bez povšimnutí, zatímco doktorka mě kontrolovala.
Oddělení šestinedělí je dost hrozné, já jsem sice měla nadstandard, ale na standardních pokojích není sociální zařízení, ženy musí chodit přes chodbu, s toaletním papírem a vložkami v ruce, jelikož toaleťák na záchodě prostě není!! To klidně před zraky návštěv.
Nevím, jestli mám tak velká očekávání a jsem příliš náročná, ale toto mi přijde hodně ponižující, s toaleťákem a vložkou cupitat přes chodbu na záchod. A co se jídla týče, nebylo sice nejhorší, ale dostaly jsme třeba k večeři zelnou polévku...no, nakolik je vhodná pro kojící maminky, ať posoudí každý sám.
Už bych tam nešla.

Odpovědět


porod srpen 2010Soňa Žampová 23.08.2010 07:49

Mladou Boleslav mohu jen doporučit! Po té co jsem první dítě porodila v Nymburské porodnici, kde nás propustili s těžkou žloutenkou a dceři hrozila transfúze, jsme museli na týden právě do M.B. kde se o nás perfektně starali. Právě proto při druhém porodu padla volba na M.B. Rodila jsem 2.8.2010, porod byl rychlí a bez komplikací, takže bez připomínek. Jenže nejde jen o porod, ale hlavně o péči o matku a dítě. Po celou dobu našeho pobytu se na oddělení vystřídalo mnoho personálu a já mohu říct, že VŠICHNI byli ochotní a vstřícní. Díky personálu v této porodnici jsem se rozkojila, což mi u první dcery nebylo umožněno. Maminky, musíte se, ale ptát a chodit za sestrama. Nemusíte se bát, že Vás odbydou. V jeden den měli na oddělení úplně plno a já byla upozorněna, že možná na sesterně nikoho nenajdu, jelikož mají spousty porodů. Bála jsem se, že se mi dceru nepodaří přiloži k vpáčenému prsu a tak jsem šla poprosit zda by si na mě během dne udělali čas. Nebyl problém a i když byli všichi dost unaveni po náročné noci tehdy 15 porodů, tak ochotně šli. Tímto bych chtěla poděkovat porodní asistence Čapkové, Mudr. Pospíšilové a celému personálu včetně děvčat co uklízeli. Snad si toto hodnocení přečtou. Soňa

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Mladá Boleslav

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png