Aperio

Diskuse

Porodnice Mělník

Příspěvků: 23


Doporučuji všem nastávajícím maminkám!Silvia B. 12.09.2018 13:36

Porodnici v Mělníku vřele doporučuji. Rodila jsem poprvé a to 31.8. syna Eliáška. Celý proces tím byl pro mě velkou neznámou. Personál - jeho přístup i vybavení porodnice mě velmi mile překvapil. Během porodu se mi všichni plně věnovali, vždy byl někdo na blízku připraven poradit a pomoci i když měla porodnice téměř plno. Bonding, který není v porodnicích ničím automatickým je zde základ. Byl to nezapomenutelný zážitek. Nástřih hráze proběhl jen "kosmeticky", paní doktorka dbala na to aby byl co nejmenší. Při porodu jsme střídali polohu tak, aby mi co nejlépe vyhovovala. Naštěstí se na mě v oddělení šestinedělí dostal nadstandartní pokoj, takže pobyt byl velmi příjemný a měla jsem prostor k zotavení i péči o miminko. Jediný slabší článek je strava, ale to je skoro v každé nemocnici :)
Moc děkuju paní doktorce Egyedové a porodní asistentce Kubíčkové, dále paní doktorce Chumové a sestře paní Oškerové.

Odpovědět


Příště raději sama na meziVeronika 29.06.2018 16:01

K mému nedávnému zážitku z mělnické porodnice bych měla asi tolik: Lidské kreatury typu MUDr. L. Větrovského by podle mého názoru měly být zavřeny v kleci a krmeny přes mříže a ne být volně vypuštěny mezi lidi. Do budoucna panu doktorovi a zejména jeho potenciálním pacientům přeji, co největší urychlení procesu vyhoření, který u něj již zjevně začal tak, aby si našel co nejdříve nějakou jinou práci, která by se pro něj hodila lépe. Práci, ve které nebude potřebovat takové vlastnosti jako komunikační schopnosti nebo snad dokonce empatii, které je očividně neschopen, a kde nebude pokud možno vůbec přicházet do kontaktu s lidmi. Než s Větrovským, to bych snad příště rodila raději sama na mezi.
P.S.: Děkuji porodní asistentce Havlínové, která destruktivní vliv pana doktora na můj porodní proces alespoň trochu mírnila.

Odpovědět


Re: Příště raději sama na mezifido 02.08.2018 19:55

Dobrý den, smím se zeptat, v čem byl problém s panem doktorem? Chodím na Mělník do těhotenské poradny. Pana doktora jsem už 2krát potkala a neměla jsem s ním žádný problém. Možná je trochu mladý, ale velice příjemný. Děkuji

Odpovědět


Re: Re: Příště raději sama na meziVeronika 08.08.2018 00:54

Byl neuvěřitelně arogantní, většinu toho, co jsem řekla ironizoval, vysmíval se mi, nepřipouštěl jakoukoliv diskuzi o čemkoliv. Když jsem se na něco zeptala, nejen že mi nic nevysvětlil, ale s úsměškem odcházel. Nevěřil mi, když jsem mu říkala, že mi intenzivně zesílily kontrakce, protože myslel, že to říkám jen proto, aby mi ještě nedával oxytocin (nebyla to pravda). Že pořád zíval mu samozřejmě nevyčítám, měl dlouhou službu, ale já byla taky docela unavená a neuchýlila jsem se k tak hulvátskému chování jako on. Docela se divím, že jsem v tak konfliktní atmosféře porodila nakonec ještě docela normálně (a že jsem se udržela a fyzicky ho nenapadla, k čemuž jsem měla v určitých okamžicích opravdu obrovskou chuť). Netušila jsem, jak rychle je možné získat k někomu tak silný vztah, v tomto případě vztah nenávisti. Svůj příspěvek jsem napsala ještě pod čerstvým dojmem, v návalu těchto pocitů. Připouštím, že je možné, že když není unavený, nechová se třeba vždycky jako debil. A každý vztah je samozřejmě o interakci. My jsme si prostě nepadli do oka. Věřím, že pokud k němu bude někdo vzhlížet a hlavně se nebude na nic ptát, nemusejí slabší stránky jeho charakteru vůbec vyjít najevo.

Odpovědět


Re: Příště raději sama na meziLucie 31.08.2018 22:15

Musím se přidat ke špatné zkušenosti s panem doktorem Větrovským. V 37 tt jsme měla miminko otočen příčně, což je jistě blbá pozice a rodit se nedá. Hned mi plánoval sekci se slovy, že se neotočí. Chtěla jsme počkat co nejdéle, na což mi odpověděl, že jsem nezodpovědná. Že v případě kdy je miminko již měsíc ve špatné poloze, tak na co chci čekat. Že mi plánuje sekci na 39+4 a déle už to nejde. Na mé připomínky, že stále cítím, jak se miminko v břiše točí nebral vůbec ohled.
Jela jsem o dva dny déle na konzultaci do Roudnice, kde jsem se setkala s naprosto opačným přístupem. Názorem, že se miminko může otočit i v den porodu a při kontrolním UZ bylo miminko otočené hlavou na opačné straně, než při kontrole na Mělníku.
Miminko se otočilo, rodila jsem v Roudnici, přirozený porod a mám zdravého syna.
Mrzí mě však, že mnoho žen může názor pana doktora velmi ovlivnit a pak jdou třeba zbytečně na sekci.
Věřím, že každý vykonává své povolání v nejlepší víře. Ale..
Panu doktorovi přeji více otevřenosti, důvěry ve své pacientky a v přirozenost.
Já díky němu veškerou důvěru v mělnickou porodnici ztratila.
Lucka Janatková

Odpovědět


Re: Re: Příště raději sama na meziHolly 13.10.2018 19:34

Dobrý den. Mám díky kamarádce zkušenost, že termín císařského řezu, v případě nepříznivé polohy miminka sice naplánují. Ale polohu miminka pak kontrolují a když se mimčo umoudří, tak nechají rodit normálně. Alespoň u kamarádky to tak s koncem pánevním bylo. Ultrazvukem kontrolovali polohu miminka ještě v den, kdy nastupovala k císaři.
Možná jen stačilo, nenechat se odradit.

Odpovědět


Doporucuji!Pavluša 15.08.2017 22:38

Hezke porodni mistnosti, mate miminko stale na ocich. Deti dostavaji teplou cervenou deku, ktera hrala i mne, kdyz jsem mela dcerku na sobe. Bonding samozrejmosti. Pokoje po dvou, koupelna s WC pro dva pokoje dohromady, ale da se. Takovy klidek. Pristup personalu nad miru vrely od doktoru pro maminky, pro deti, po sestry... jen chvala. Rodila jsem zde prvne a dalsi pripadne potomky bych rada odrodila opet v Melniku.

Odpovědět


Melik nikdyddub 17.02.2014 12:11

Dobry den,tae prispeji,
porodnice Melnik byla ma nejhorsi zkusenost a to jsem tam byla pouze na navsteve.Pracuji jako zdravotni sestra a drzim pri nas,ale to co jsem videla v porodnici Melnik bylo jak nocni mura.To,ze se Melnik honosi prirozenym prostredim jsem po navsteve pochopila tak,ze porodnice se nachazi v "panelaku" a potkat sestru je nadlidsky ukol.Sestry jsou zalezle na sesterne a vedou dlouhe debaty(ovsem ne pracovni).Po prichodu na oddeleni jsem se ze slusnosti chtela nahlasit,maji pred sesternou zvonek,ktery zvoni,ovsem usi sester ho nejak nevnimaji.Cekala jsem,dokud se nevynorila sanitarka nebo osetrovatelka-to nevim jiste,ale sestra to nebyla.Tato pani byla jediny clovek,ktery vykazoval praci a tlumocil otazky nase a odpovedi sester.I po vyzadani sestry,ze se potrebujeme domluvit,se setra neobjevila.Rodicka byla neinformovana a malou mela na JIPu i v dobe,kdy,dle meho nazoru, jiz nebylo potreba na JIPu setrvavat.Ano byl vikend,tak se cekalo az na pondeli,jen prece JIPove luzko se proplaci vic nez normalni,ale toto se muze delat u dospelych a ne u novorozence,kdy je kontakt s matkou ten nejdulezitejsi,hlavne v prvnich dnech po porodu.Proto mohu-li doporucit,Melniku se vyhnete obloukem.

Odpovědět


Dobrá volbaZuzana 12.12.2013 22:37

V Mělníce jsem rodila na jaře a jsem moc ráda, že jsem se pro něj nakonec rozhodla a nešla do některé pražské porodnice. Měli jsme nadstandard, takže partner se mnou mohl zůstat na pokoji již před porodem (přijela jsem v noci s prasklou vodou) a pak samozřejmě i po něm. Samostatné porodní boxy mají pěkně zařízené včetně příslušenství, skvělé polohovatelné porodní křeslo a po většinu doby k nám chodila jen PA, což bylo fajn. Můj porodní plán respektovali (ale nechtěla jsem nic příliš nestandardního), jen mě nakonec nastřihli - to nedokáži posoudit, jestli opravdu bylo nutné. S čím jsem nebyla příliš spokojená bylo neustálé napojení na monitor v poslední fázi porodu, ale to se obávám, že by jinde v ČR nebylo lepší.
Naopak musím ocenit skvělý přístup veškerého personálu (prakticky samé ženy), kdy všichni byli velice milí, ochotní poradit a ve všem se snažili vyjít vstříc. K době po porodu pak nemám jedinou výhradu (kromě nepříliš vydařené vegetariánské stravy - to mne ale varovali už na předporodním kurzu). Dceru mi hned po narození dali na tělo a nechali nás po sešití zcela v klidu si jí užívat. Když jsem pak při vstávání omdlela, vezli mne i jí na pokoj tak, abych na ní viděla a za celou dobu pobytu jí odvezli na sesternu na vyšetření jen jednou na deset minut (s mým svolením a bývala bych mohla jít s ní). Dětské sestry byly také moc milé a s čímkoli byly ochotné poradit (kojení, přebalování, koupání atd.), jen se jich stačilo zeptat. Ani se třeba netvářily nepříjemně, když jsem je šla ve dvě v noci poprosit o radu s kojením..
Celkově bych svoji zkušenost s Mělníkem zhodnotila tak, že na české poměry to tam je výborné a mohu jen doporučit.

Odpovědět


Porod ano, pak ale hned domůKristýna 24.04.2013 11:06

V Mělníku jsem porodila své první dítě 5.3.2013.
1) Průběhu porodu nemůžu nic vytknout, taky proto, že syn se dral na svět překotnou rychlostí. Navíc jsem k porodu měla svou soukromou porodní asistentku, tj. měla jsem jakousi ochranu před zákroky či postupy, které jsem si nepřála. Šla jsem rovnou do porodního boxu (žádné papíry, to až po porodu), kde jsem po vyšetření skvělou paní doktorkou MUDr. Petrou Sergejevou začala prakticky hned tlačit. Umožnila mi rodit na boku a následně navrhla dřep, protože to na boku tolik nešlo. Jsou tam vybavení skvělou porodní postelí, takže vše i ten dřep proběhl na ní. Nástřih hráze jsem si nepřála. Paní doktorka přání respektovala, masírovala a otvírala rukou před hlavičkou dítěte cestičku a nástřih nakonec nebyl potřeba. Po narození malého jsem ho dostala okamžitě na břicho, pak jsme zkoušeli malého přikládat.Takže super.
2) Všechno dál už ale bylo horší. Po porodu jsem musela dojít na pokoj po svých (!), přičemž jsem celkem pochopitelně v půlce chodby omdlela. Z toho titulu sestry prohlásili, že když omdlévám, tak mi malého nemůžou dát na pokoj. Přitom jsem byla jen hladová a žíznivá a když jsem snědla všechny své zásoby, tak jsem byla fit. Malého jsem ale dostala až ráno. Argument, že nejsem schopná se o malého postarat neberu. Má otázka zní - od čeho tam jsou ty sestry? Navíc miminka po porodu vězšinou spí a nic nepotřebují. Zůstala jen velká bolest a prázdno ... Jídlo naprosto příšerné, pro matky po porodu nevhodné. Strašně moc jsem se tam nachodila na různé vyšetření malého a i pro čaj jsem si musela dojít na sesternu. Pomoc s kojením minimální, ukázka manipulace s dítětem či koupání neproběhlo. Koupala jsem ho až doma. Velký provozní hluk, do pokoje furt někdo vtrhával, rozsvěcel světla a bouchal dveřmi. Odpočinula jsem si až doma.
Pro silné nebo zkušené ženy-rodičky doporučuji opustit porodnici do 24 hodin. V našich podmínkách na reverz, v zahraničí běžná praxe.

Odpovědět


Díky.hannach 27.07.2012 10:14

V Mělníku jsem rodila své první dítě - jelikož bylo v poloze KP, hledala jsem porodnici, kde budou ochotni nechat porod proběhnout přirozeně, s co nejmenším možným zasahováním. Přístup paní primářky Procházkové byl velice vstřícný a z porodního plánu, který jsem měla připravený, jsme se domluvily na maximu, kde mi mohla porodnice vyjít vstříc. Při příjmu mi sice bylo "vyhrožováno" císařským řezem, ale jelikož jsme se s manželem nedali a trvali na svém, že máme s paní primářkou domluveno dát miminku šanci narodit se normálně, po vyšetření sloužící lékařkou bylo toto potvrzeno, přestože jsem do porodnice odjížděla "pouze" s prasklou vodou, bez bolestí. Celkově byl porod úžasným zážitkem - měla jsem k dispozici porodní box, kde mi dělal společnost pouze manžel, vyšetření personálem byla pouze krátká a tak málo častá, jak jen to bylo možné. Dostala jsem dostatek času k tomu, aby se porod rozběhl přirozeně. Využití gymnastického míče a teplé sprchy nebo masáže od manžela pro úlevu bylo samozřejmostí. Jelikož se jednalo o polohu KP, bylo bohužel nutné souhlasit s urychlením posledních kontrakcí oxytocinem a s nástřihem, čemuž bych se raději vyhnula. Také byl miminku oproti mému původnímu přání ihned po porodu přerušen pupečník, který jsem původně požadovala nechat dotepat. Toto si určitě při dalším porodu více ohlídám. Velice oceňuji, že během celého mého pobytu v porodnici, od příjmu, přes porod, až po ubytování, jsem přišla do styku pouze se ženami, zpětně si uvědomuji, že přítomnost muže-lékaře by mě dost rušila. Nevím, zda jsem měla jen štěstí, ale tato skutečnost měla veliký vliv na mou celkovou spokojenost. Ačkoli jsem i s dítětem během pobytu "prošla rukama" velkého množství personálu, v drtivé většině šlo o velice příjemné slečny a paní. Ochotně poradily a pomohly s péčí o miminko i s dotazy ohledně kojení, když byly požádány. Měla jsem velkou svobodu a spoustu prostoru na seznámení se s miminkem bez nadměrného zasahování ze strany personálu nemocnice. Využila jsem možnosti ubytování v nadstandardním pokoji (vlastní koupelna s WC, připojení na internet, tv) a měla tak veškerý komfort a soukromí, jaké jen bylo vzhledem k provozu nemocnice možné. Jídlo bylo celkem dobré, přinášeli ho na pokoj 3x denně - doporučuji nakoupit si něco na svačiny (v pokoji jsem měla k dispozici ledničku). Jediným nepříjemným faktem bylo vedro, které v pokoji během dne bylo, miminko se pak lehce přehřívalo. Pokud by byl k dispozici např. větrák, bylo by to příjemnější. Celkově jsem byla s pobytem v porodnici velice spokojená a porod jsem si opravdu užila, jak jen to šlo.

Odpovědět


Vynikající péčeVK 09.04.2012 10:51

Na Mělníku jsem rodila na konci března a mělnickou porodnici mohu jen pochválit. Respektovali můj porodní plán a pokud bylo nutné se od něj odchýlit, kroky se mnou prokonzultovali. Péče na šestinedělí byla skvělá, velmi se věnovali kojení, takže jsme z porodnice přes počáteční problémy odcházeli na plném kojení. Mohu vřele doporučit - pěkné prostředí, příjemý personál, příště jedině na Mělníku. VK

Odpovědět


Porod-smíšené pocity, pobyt-výbornýVeronika 08.03.2012 02:06

Na Mělníku jsem rodila 26.12.2011, měla jsem ho jako záložní variantu. Původně jsem měla rodit v Neratovicích s vybranou porodní asistentkou, ke které jsem chodila i do poradny, ale v Neratovicích se protáhla rekonstrukce sálu, takže jsme to o den nezvládli.

Kontrakce mi začaly před 4 ráno, po asi třech kontrakcích mi praskla voda a pak jela jedna kontrakce za druhou, žádné pomalé stupňování. Nejdřív jsem manžela uklidňovala, že se v klidu osprchuju a pak pomalu vyjedem, ale potom mi začalo docházet, že to jde nějak rychle, takže jsme hned po sprše vyjeli. V Mělníku se mě vyptali kolikáté dítě (první), kdy začaly kontrakce, kdy praskla voda, čímž se úplně uklidnily a se slovy "No jo, prvorodička" mě položily na monitor. Manžel sestře předal všechny papíry s ofocenými občankami a porodním plánem, ale ona se mě stejně pomalu vyptávala na rodné číslo, adresu a zakončila to tím, jestli nechám dítě vyfotit do nějakých místních novin. Porodní plán, který mi přišel v tu chvíli důležitější než fotka dítěte po narození, prý proberem pozdějc. Manžel jim přitom říkal, že moje mamka měla oba porody dost rychlé, ale nepochodil. Já měla prakticky nepřetržitě kontrakce, ale to jim taky nepřišlo jako důkaz, že se něco děje. Pak konečně zavolali doktorku, ta přišla stejně pomalým krokem jako se tam pohybovaly i sestra a porodní asistentka a pak konečně řekla, že mě vyšetří. Při vyšetření vykulila oči, řekla, že rodíme a najednou všechny začaly pobíhat. Odvedly mě na sál a to byla nejhorší část - donutily mě vylézt na to křeslo do polosedu (přestože jsem je prosila, jestli můžu rodit dole), což byla pro mě v tu chvíli poslední poloha, kterou bych si sama vybrala. Křeslo bylo dost nepohodlné, porodní asistentka mi pořád šmatala na břicho a ona i doktorka na mě pořád mluvily, takže jsem se nemohla soustředit a ani jsem moc necítila přicházející kontrakce a necítila jsem potřebu tlačit (přitom předtím ve stoje se mi tlačit chtělo). Protože nečetly můj porodní plán, žádala jsem aspoň doktorku, ať mě nestříhá, pokud to nebude nutné kvůli dítěti. Při asi třetí kontrakci, kdy už jsem cítila hlavičku, doktorka sáhla po nůžkách a chtěla mě střihnout, když už kontrakce končila, tak jsem jí ještě stihla říct, že už kontrakce není. Takže při čtvrté kontrakci jsem samozřejmě cítila, jak mě stříhá a malý byl na světě. To bylo v 6 hod ráno. Než jsem stihla cokoli říct, přeřízla pupečník, přestože jsem dopředu prosila, ať ho nechají dotepat. Pak už bylo všechno ok, malého jen rychle ošetřili a otřeli vedle mě a dali mi ho. Doktorka se pak divila, že nejsem vůbec potrhaná (podle mě to střižení bylo úplně zbytečné), šila mě s lokálním umrtvením, takže jsem skoro nic necítila. Od došití byl celý pobyt v porodnici výborný. Celé oddělení je moc pěkné a nové, měli jsme nadstandard, takže tam mohl být manžel celou dobu s námi. Malý byl pořád s námi, jednou ho tedy odnesli na ošetření pupíku a odběry, ale dopředu se mě ptali a určitě by šlo zařídit, abych tam šla s ním. Vizita chodila kolem 8 ráno, žádné ranní buzení se nekonalo, všichni byli hodní a ohleduplní. Sestry i doktoři se několikrát denně přišli zeptat, jestli je vše v pořádku, na otázky odpovídali, co jsme potřebovali nám ukázali, pomohli, ale zbytečně nás nerušili. Dokonce ani nechtěli vážit před a po kojení. Třetí den po porodu nás pustili domů.

Příště už v Mělníku rodit nechci, myslím si, že porod může být mnohem hezčí zážitek. Možná kdybych byla v Mělníku registrovaná, domluvená a porod nebyl tak rychlý, nebo kdybych se hádala, tak by mi i vyšli vstříc, nevím. Ale rozčarování z porodu alespoň částečně vykompenzovali za ty 3 dny, které jsme v porodnici strávili.

Odpovědět


Re: Porod-smíšené pocity, pobyt-výbornýsirael 15.11.2012 20:56

až se budete chtít příště hadat s lékaři o dotepání pupečníku přečtěte si nejdříve odbornou literaturu a zjistěte si co to vubec znamená..necháte-li dotepat pupečník pak vám dítě do několika vteřin vykrvácí a zepmře v náručí, proč myslíte, že to nedělají

Odpovědět


Re: Re: Porod-smíšené pocity, pobyt-výbornýlenka 16.12.2012 20:27

Prosím ???

Odpovědět


Re: Re: Porod-smíšené pocity, pobyt-výbornýLena 02.05.2013 10:49

já myslím, že to nedělají protože o tom ví jen z literatury... z dětí, o kterých vím, že jim nechali dotepat pupečník, zatím přežily všechny

Odpovědět


Re: Re: Porod-smíšené pocity, pobyt-výbornýeva 05.05.2013 18:31

Tady se někdo zbláznil!!! Dotepat pupečník je běžná praxe po celém světě!!!! Copak jsme tady fakt sto let za opicema? Přečtěte si něco o lotosovém porodu - představte si, že je možné dítě nechat na placentě (bez odstřižení!) i několik dní, dokud sama neodpadne i s pupečníkem. Myslíte, že by tento poporodní postup existoval, kdyby při něm děti mohly vykrvácet a umřít. Proboha, Sirael, čtěte odbornou literaturu a neposlouchejte vyděšené kamarádky.

Odpovědět


Re: Re: Porod-smíšené pocity, pobyt-výbornýiiiiiiiiiii 12.08.2013 21:29

kde jste to vyčetli??? :D vy jste ale jelito :D

Odpovědět


Doporučuji - hlavně maminkám, které vědí co chtějíPetra 11.12.2011 03:50

Své první dítě jsem rodila v Roudnici přirozeně, své druhé na Mělníku akutním císařem. V obou případech jsem využívala pobytu na nadstandartním pokoji.
Ani jeden porod neproběhl podle mých představ :o) ale takový už je život. Můj gynekolog říká, že jsem trochu rarita - dvě naprosto bezproblémové těhotenství (ani špatně mi nebylo) a oba porody s problémem.

Mělník 09/2011:
- porod od první kontrakce 24,75 hodin
- manžel u porodu být nemohl, zaplatila jsem si porodní asistentku paní Lenku Cimlerovou (DOPORUČUJI)
- přijela jsem otevřená na 1 cm, ale protože jsem do porodnice jela skoro hodinu, radši si mě tam už nechali
- když jsem začala mít kontrakce po 5 min, natočily mi další monitor a přesunula jsem se na porodní box, cestou jsem si zavolala paní Lenku, která dorazila akorát, když jsem lezla ze sprchy
- porodní plán jsem přivezla, po příjezdu ho se mnou prošla lékařka a popovídaly jsme si o tom, v čem mi vyjdou vstříc určitě, v čem to snad půjde a v čem bohužel ne
- podle porodního plánu jsem byla na porodním boxu pouze s PA a bylo to úplně super
TAKHLE JSEM SI PŘEDSTAVOVALA POROD
nikdo mě do ničeho nenutil, naopak jsem se dočkala rady či pomoci a bez toho, abych si o to musela sama říct (a nenabízela mi ani medikaci, protože jsem v porodním plánu uvedla, že si to nepřeju, že pokud budu chtít, výslovně si o ni řeknu sama)
- plodovou vodu mi sice paní doktorka taky píchla, ale nejdřív jsme si o tom popovídaly s PA, a bylo mi řečeno, že protože jsem už na 8 cm bylo by to lepší, tak jsem souhlasila
- bohužel ve chvíli, kdy už jsme s PA řešily v jaké poloze budu rodit, protože UŽ JE TO TADY, ještě poslechla ozvičky a konec porodu proběhl úplně jinak, než jsme obě čekaly
Najednou zahodila to poslouchátko, vrazila mi do ruky kyslíkovou masku ať si dýchám a utekla. Vzápětí byla ta místnost plná lidí a během pár minut (a myslím opravdu pár) jsem jela hlavou dolů na sál a malou mi paní primářka Procházková cpala zpátky, aby se neudusila. Měla jsem prý moc plodové vody a jak odtékala (stalo by se to i kdyby odtekla samovolně, bez píchnutí), strhla s sebou pupečník. Takže nejdřív by porodními cestami prošel on a pak teprve hlavička malé - sama by si rozmačkala přívod kyslíku.
To mi ale řekly až druhý den. V tu chvíly na mě paní primářka jen "štěkla" - dusí se, císař. Ale naprosto to chápu, měla dost jiných starostí, než aby se se mnou vybavovala.
Prý to byl jeden z nejrychlejších císařů, co zažili - aspoň to říkali :o)
- probrala jsem se na JIPce
sestřičky úplně úžasné, nemůžu si je vynachválit (je pravda, že na paní vedle moc příjemné nebyly, ale ona nechtěla po laparoskopii (snad to mám dobře) vstát z postele aby ji pomohly do sprchy a všechno pro ni byl problém, já šla, nejsem nijak velká fňukna a když vím, že se mi někdo snaží pomoct, zatnu zuby, poslouchám a snažím se)
- malou mi poprvé přinesly cca 12 hodin po porodu, ale hned mě informovaly, že nic nedostala (ani glukózu), pak mi ji přes den nosily každé cca 3 hodiny (naposled v 11 večer, pak v 6 ráno) - mimochodem, doteď mi v tuhle dobu spí v kuse :o)
- druhý den ze mě vytahaly všechny zbývající hadičky a přesunuli mě na pokoj
- cokoliv, co bylo "třeba" se mně nejdřív zeptali, jestli třeba vážně je, nebo jestli o to nestojím, koupání jsem řekla já, kdy vyhovuje malé, podle toho sestřička přišla, jestli potřebuji pomoct s kojením se mě ptali asi dvakrát, ačkoliv jsem rodila podruhé :o)
- návštěva rehabilitační sestry super
- strava hrůza, ale přikládám to tomu, že jsem měla po císaři přísnou dietu (polévky byly vynikající, ale samotná studená bramborová kaše z pytliku je vážně hnus a nepomůže ani to, že hlady šilháte)
- a ještě jedna věc, na JIPce mi kladly na srdce, ať si nechám malou tu první noc na pokoji pohlídat od sestřiček, protože bych to nemusela zvládnout, aby to se mnou neseklo a abych se pokud možno pořádně vyspala
když jsem se v jednu ráno, kdy už tři hodiny bez ustání řvala ačkoliv byla nakojená (to jsem si ji i zvážila abych věděla, jestli se nacucala) a v suchu konečně odhodlala, že se zachovám "jako krkavčí matka" a požádám je o pohlídání, vzali si ji, ale sestřička se kemě chovala, jak k malému frackovi, který udělal něco bez posouzení důsledků - "a co s ní budete dělat doma?" - chtělo se mi brečet ale zároveň jsem se cítila tak vyčerpaně, že jsem se jen otočila a odešla - ale jinak byly všechny skvělý, vlastně ty další dny i tahle (asi měla blbej den - ale na to má právo každý :o))

Po mých bezproblémových těhotenstvích a problémových porodech nedoporučuji nikomu porod doma ani v nejvyšším zoufalství (u mého druhého porodu by miminko umřelo, kdybych nerodila v porodnici a možná by to ani nedopadlo tak dobře, kdyby to bylo v jiné porodnici nebo s jiným personálem - ani sanitka čekající před domem to nezachrání, pokud se stane něco, co se nedá předpokládat!)
Když bych se měla rozhodnout dnes - Mělník.
Takhle jsem si představovala i svůj první porod (tedy bez toho císaře:o)). Myslím takhle v pohodě,ale přitom i profesionálně zvládnutý.
Ale je to moje rozhodnutí. Mám ráda sama kontrolu nad svým životem a pokud se neobejdu bez cizí pomoci, jsem ráda, když je ta pomoc na úrovni partnerství, ne diktátorství!
Pokud některé mamince vyhovují lékařsky vedené porody, kdy se jí nikdo moc na nic neptá a nechce po ní žádné rozhodování jestli radši to nebo ono(to třeba kamarádce, která taky rodila na Mělníku nevyhovovalo) a jede to "podle tabulek", pak mohu Roudnici jedině doporučit, protože je to tam malé, útulné, většina personálu je příjemná, když máte kliku jako já, rodíte na porodním sále sama, a dostanete jen to, o co si výslovně řeknete (bohužel někdy dostanete i něco co jste nechtěla a někdy vám to ani neřeknou, protože neví proč - dělá se to takhle vždycky a je to normální, tak proč zrovna vy by jste to neměla chtít?).

VŠECHNO, CO JSEM TU NAPSALA JSOU SAMOZŘEJMĚ SUBJEKTIVNÍ POCITY OVLIVNĚNÉ HORMONY, NICMÉNĚ SI VŠE PAMATUJI CELKEM PŘESNĚ I S VĚTŠINOU DETAILŮ, PROTOŽE JSEM SI KAŽDÉ TĚHOTENSTVÍ VEDLA DENÍK, KTERÝ JSEM ZAKONČILA ZÁŽITKEM Z PORODU. A TEN JSEM SI ZAPSALA RADŠI VŽDYCKY UŽ V PORODNICI, ABYCH NÁHODOU NA NĚCO NEZAPOMNĚLA.
A OHLEDNĚ ROUDNICE - ZA TY DVA ROKY MŮŽE BÝT PRAXE UŽ ÚPLNĚ JINÁ (NA MĚLNÍKU ZA TY DVA MĚSÍCE ASI TĚŽKO)

Odpovědět


Re: 5/2007 špatný pocitAP 12.09.2011 08:29

Od doby kdy sjte rodila na Mělníku se hodně změnilo. Porodnici dělá nejen vybavení a prostředí (to je taky hodně jiné) ale hlavně personál. A tam sjou změny největší. Talže myslím, a z okolí vím, že teď je spokojených maminek i dětí naprostá většina.

Odpovědět


změnyAF 22.07.2011 11:38

Na Mělníku se hodně změnilo. Na novorozeneckém je výrazně obměněný personál a na přístupu i výsledcích je to znát.
Na porodnici krom kompletní rekonstrukce také došlo k významným změnám a myslím, že to stojí za to. Doporučuji si porodnici prohlédnout a posoudit...
Z okolí je z poslední doby hodně pozotivních ohlasů.

Odpovědět


Doporucuji!!!Pavla 05.09.2010 10:42

Chci vam doporucit porodnici na Melniku, pred par dny jsem tu porodila sve druhe ditko a musim rict, ze i kdyz poprve jsem byla celkem spokojena, tentokrat je to jeste mnohem lepsi! Porodnice prosla rekonstrukci a trosku se tu zmenilo obsazeni novorozeneckeho oddeleni. Na poradny a monitory neni problem se domluvit dle vasich casovych moznosti, zadne dlouhe cekani a casto lze domluvit i s doktorem, ktery je vam sympaticky, zda by vas "prevzal do pece" a chodila jste jen k nemu. Pri porodu se zde bere vazne porodni plan, je mozno diskutovat o vetsine veci, ktere neohrozuji maminku nebo miminko. Na samotny porod mate k dispozici novy, luxusni porodni box se sprchou a WC, PA chodi kontrolovat a ptat se, zda neco nepotrebujete. Nikdo vas do niceho nenuti, pri monitorovani si vyberete pozici, ktera je vam prijemna. Po porodu vedle vas zkontroluji miminko a tady nastava jediny zadrhel, miminko vam daji, ale pak odnesou na nejakou dobu pryc, ale myslim, ze to lze domluvit i jinak, u nas to bylo opodstatnene, tudiz jsem se nebranila (ale predtim mi ji dali a nechali prilozit). Po dvou hodinach na sale vas PA doprovodi do sprchy a pak na pokoj, kam vam uz daji miminko na stalo (mne uz ho sem po dvou hodinach dali, i kdyz podminecne, ze ho prijdou za nejakou domu zmerit, vysli mi vstric). Zadne dokrmovani, nuceni vazeni a psani vseho, chteji to, ale nevyzaduji. Stejne kdyz jsem projevila prani jit s mimcem na strihani pupiku a brani krve, tak nebyl problem privezt vse na pokoj, kde to pan doktor udelal vse u mne, aby mi malou nebrali, urcite to neni standartni postup, maminky bezne nic nereknou a ditko daji, ale opravdu to nebyl problem, ani na mne nikdo spatne nekoukal. Odmitani koupani z duvodu starsi dcery atopika take nebylo problemem. Na cokoliv jsem se zeptala, dostala jsem odpoved a vysvetleni. Celkove mam z pece, porodu i oddeleni sestinedeli a novorozeneckeho velmi dobry pocit, snazi se mamince vyjit vstric i v pripade, ze to narusuje zabehnute postupy a nikdo neda najevo, ze byste ho nejak obtezovala. Opravdu tuto porodnici moc doporucuji. A jeste pridam odkaz na fotogalerii porodnice po rekonstrukci, ta taky stala za to :-) http://www.nspmelnik.cz/foto/fotogal.php?folder=gyn

Odpovědět


Re: Doporucuji!!!Jajda 13.05.2011 17:43

Milá Pavlo, musím s tebou jedině souhlasit. za mě ANO Mělnické porodnici, byla jsem taky maximálně spokojená. Rodila jsem 6/2010. A vše bylo nad mé očekávání, přístup, vybavenost, ochota. Takhle by to prostě mělo být. Takže očekávám že se i s dalším potomkem budu směřovat zase sem. Takže pokud váháte nemusíte se bát že by mělník byla špatn volba. :)

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Mělník

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png