Aperio

Diskuse

Porodnice Krnov

Příspěvků: 32


Děkujeme!Eva 14.05.2016 08:10

Krnovskou porodnici jsem si vybrala pro porod své druhorozené holčičky na základě velmi kladných recenzí, ač to do ní máme velmi daleko od domova. Po nepříliš pozitivní zkušenosti z prvního porodu jsem si přála, pokud bude vše probíhat v pořádku, co nejpřirozenější průběh porodu a krnovská porodnice mě zaujala hlavně tím, že si tam rodička nemusí nic "vybojovávat", personál sám je "nalazen" na vlnu pokojného a přirozeného porodu a hlavně chápe, co to "přirozený porod" v celé šíři znamená. Bohužel v některých porodnicích v ČR je stále vžito, že přirozený porod = prostě a jednoduše vaginální porod, toť vše.. Paní vrchní sestra Petřeková je neuvěřitelná. Když jsem byla s mužem na prohlídce porodnice před porodem a slyšela ji mluvit, utvrdilo mě to v tom, že prostě jedině Krnov, i kdyby to bylo tisíc kilometrů.
No a jak porod dopadl? No prostě paráda. Vstřícnost, pohoda, RESPEKT K RODÍCÍ ŽENĚ A JEJÍMU DÍTĚTI..Porodní sál osvětlen jen aromalampou (doteď dcera takové přítmí miluje, když v noci zhasnu a rozsvítím malou lampičku, tak se směje :-) ), naprostá volnost pohybu a polohy, po porodu nerušený 2 h bonding tělo na tělo, dotepání pupečníku a splnění dalších přání z mého porodního přání. Dcerka po porodu ani nebrečela, jen mě poklidně pozorovala, pak se plazila k prsu..
Na vše se personál slušně ptá a konzultuje s rodičkou jako s rovnocenným partnerem, žena se konečně cítí silnou a sebevědomou, ne "hloupou husičkou", která neví, o co jde..
Na oddělení šestinedělí také skvělé, pohoda, pozitivní nálada, respekt.
Všem z krnovské porodnice moc děkuji a přeji si, aby moji recenzi četlo co nejvíce lidí, vedení porodnice, ale i personálu jiných porodnic.
Vřele doporučuji a pevně věřím a doufám, že stejný přístup, jako má krnovská porodnice, bude mít časem i většina dalších českých porodnic.
JEŠTĚ JEDNOU VÁM JAKO RODINA DĚKUJEME!!!

Odpovědět


Re: Děkujeme!Michaela 03.06.2016 08:14

Dobrý den Evo,

Váš příspěvek se mi moc líbí, mohla bych Vás nějak kontaktovat? Taky to mám do Krnovské porodnice trochu daleko a ráda bych se Vás zeptala na pár informací. Děkuji. Hezký den. Michaela

Odpovědět


Re: Re: Děkujeme!Eva 17.06.2016 20:03

Dobrý den,
přemýšlím jak, nechci sem veřejně psát kontakty..Napadlo mne - zkuste mne kontaktovat přes modrykonik.cz (evicka2).
Děkuji

Odpovědět


Velké poděkování za krásný a přirozený porodPavla P. 29.04.2015 10:58

Dobrý den, 3.3.2015 jsme měli tu čest přivést na svět našeho druhorozeného syna právě v Krnovské porodnici. Tu jsme si vybrali po spoustě doporučení a hlavně jsme měli o porodu představu, kterou právě tato doporučení splňovala. Po zkušenosti z prvního porodu jsem měla vypracované porodní přání, ale v této porodnici jsem ho ani nemusela vytahovat z tašky. Zde jsem totiž mohla opravdu rodit přirozeně, v přítmí, v klidu, bez zbytečného vyrušování, prostě tak, jak jsem si to přála. Bonding po porodu je samozřejmostí, stejně jako výběr polohy při porodu. Porodní asistentka Věrka byla skvělá, stejně tak i celá následná péče sester jak z gynekologického, tak z novorozeneckého oddělení. Se vším poradily, bylo vidět, že kdybych něco potřebovala, udělaly by si na mne čas, není to tam jako na běžícím pásu. Paní staniční sestra z novorozeneckého byla úžasná a pomohla mi s počátečními problémy s kojením. Manžel mohl být se mnou celou dobu - od nástupu do porodnice až po její opuštění. Takže velké díky všemu personálu porodnicko - gynekologického oddělení - pokud bych ještě někdy v životě měla rodit, tak jedině u Vás! Díky!Pavla P.

Odpovědět


Poznatky z Krnova, část 2. po poroduKopečtí 06.02.2015 00:26

Tak už to máme za sebou a celý život s naším potomkem před sebou :) Žena porodila silnou, zdravou, krásnou a čilou holčičku přirozenou cestou.
Poděkování (pro poznatky přeskočte dál :) ):
Předně, to nejvřelejší díky patří porodní asistentce Lucii, která to s námi celé odedřela, věřila nám, v kritických chvílích nám byla neocenitelnou oporou a respektovala naše přání! Jsme jí neskutečně vděčni!
Děkujeme porodní asistentce Šárce, která se na nás připravovala, ale malá a osud tomu chtěl jinak :)
Dále děkujeme (v pořadí od porodu):
- nové paní doktorce za bezchybné poporodní ošetření
- personálu novorozeneckého oddělení za nekonečnou, únavnou ale poctivou celodenní práci při rozhánění mléka z přelitých prsou
- vrchní sestře Lence Petřekové (nejen) za upřímnou podporu a jednání na rovinu
- všem, kteří na nás byli milí a vřelí

K porodu:
! Níže uvedené nesmí být v žádném případě bráno jako základ k odbornému posouzení, jedná se výhradně o subjektivní popis událostí, které nemusí obsahovat potřebné detaily a postrádají odbornou znalost!

Sdružené zdravotnické zařízení v Krnově je nemocnice se vším všudy. Tedy ani porodnické oddělení nemíjí každodenní rutiny (z těch rušivých např. vizity, kontroly před koncem služeb před 6 ráno, apod.). To mnohdy znamená nemožnost se soustředit bezvýhradně na sebe sama. Chceme-li to změnit, musíme tlačit na politiky k povolení porodních domů aby porodnicím zůstaly opravdu jen ty komplikované porody pro které vznikly.

Partnerce byla po glukózovém testu diagnostikována mírná forma gestačního diabetesu s doporučením kompenzací dietou, od čehož se odvíjelo několik omezení a "nutností" po celou dobu těhotenství. V Krnově nám pak byla oznámena nutnost rodit v termínu, po temínu vyvolání porodu, což by v podstatě znamenalo konec snu o normálním, přirozeném porodu (normální není vyvolávaný).

- vyvolání = vyvolávací tableta na den, zkouší se dvakrát, třetí den se jde na císaře. K dobru je nutno porodnici přičíst, že nám nultý den dali velkou volnost a možnost s tím pod dohledem začít podle babských rad, což pomohlo k mírným nepravidelným častějším kontrakcím, ale nic víc.
- první tableta vyvolala vcelku pravidlené, stupňující se kontrakce, které i na monitoru vypadaly slibně. Nutné docházky (co 2hod) na kontrolu na monitoru ale postupně vykolejovaly soustředění, otevřely čípek jen na prst a poslední ránou bylo doktorovo konstatování, že se to nikam neposunulo a může to být klidně dalších několik hodin. Výsledkem byl konec silnějším kontrakcím, resp. jejich odeznění, smutek a strach z dalšího dne, což jsme oplakali a pokusili se zaspat.
- druhá tableta k našemu překvapení nebyla stejná, ale to jsme se dozvěděli jen mimoděk po aplikaci. Vedla k silným až postupně nesnesitelným bolestem při (na monitoru) nevýrazných až chaotických kontrakcích, které jsme intenzivně kompenzovali sprchou a když už ani ta nepomáhala, poprosili jsme o vanu. To už s námi nějakou chvíli byla porodní asistentka Lucie a pomáhala ženě soustředit se místo na řev z bolesti na její prodýchávání a koncentraci. Protože i přes bolestivé stahy se čípek nikam neposunul, doporučením byla spasmolitika, která tomu měla pomoci a nakonec zřejmě pomohla. Po několika dalších neskutečných stazích a kontrolách doktorem bylo konstatováno úplné otevření a poslední část už byla mnohem, mnohem snesitelnější.
- porod do vody je v Krnově nutný s kanylou (pro oxytocin na závěr), doktorem a pediatrem. To se nám nelíbilo, takže jedinou možností bylo z vody ven.
- kombitrack (porodní stolička se sedátkem pro porodního partnera a šálou na zavěšení) se v tu chvíli zdál jako nejlepší varianta a porod mohla dál vést porodní asistentka
- masáži hráze jsme se bohužel příliš nevěnovali a po několika pokusech jsme přece jen poslechli rady a došlo k drobnému nastřižení, za nímž ihned následovalo miminko, bonding, dotepání pupečníku (sami jsme citili v rukou) a jeho přestřižení.
- dvě hodiny jsme si odpočinuli společně na sále, malá sála, pozorovala nás, my pozorovali ji :) V průběhu samozřejmě došlo na porod placenty, poporodní ošetření, zběžnou kontrolu miminka na mamince pediatričkou a jelo se na pokoj.

Neonatologické oddělení (z pokoje jsme se nehli :) :
- miminko máte stále na očích, všude smíte s ním, o všem jste předem a řádně informováni, personál je užasný a je vidět, že svou práci dělají s láskou
- ochotně a stále s úsměvem vám donekonečna pomáhají se naučit základní úkony. Nikdo vám nestojí za zády, vše je přirozené.

- i přes všechny ty usměvavé a vstřícné lidi se však za celou dobu pobytu setkáte párkrát s reakcemi, které vás zamrzí nebo které jsou nefér. Těžko říct, zda je to v tu chvíli přecitlivělostí z prožitého či prožívaného, nebo momentální situací, ale z počátku to bylo častěji a působilo to jako dopad studených kapiček v sauně. Nedokážeme si už vůbec vybavit jestli jsme se nachomýtli pomocnému personálu pod ruku, nebo šlo o někoho jiného, ale stalo se. Naštěstí se to postupně vytratilo, nebo jsme mračivce přestali vnímat :)

Pro chlapy u porodu:
- účast na předporodním kurzu nutností
- partnerce musíte u porodu bezmezně věřit! Pokud máte pochybnosti, v něčem nesouzníte, můžete se stát u porodu přítěží!
- pomocí budete jen tehdy, dokážete-li se do sebe navzájem duševně ponořit. Pak to bude zajisté váš životní zážitek!
- osobní dodatek: upřímně nedovedu si představit, jak by to nakonec celé dopadlo, kdybychom nebyli spolu. Zřejmě by to byl komplikovanější příběh.

Pár úvah:
K těhotenské cukrovce...
- gestační diabetes - www.tehotenskacukrovka.cz (MUDr. Hana Krejčí, Ph.D. a MUDr. Kateřina Anderlová, Ph.D.), cit.: "Dobře léčená těhotenská cukrovka na dietě nebývá spojena s komplikacemi. Porod probíhá přirozenou cestou a v obvyklém termínu ("jak si příroda řekne"). U těhotenské cukrovky na inzulinu (!!!) se nedoporučuje přenášet a porod se vyvolává nejpozději v určeném termínu porodu.".
To samé nám bylo řečeno diabetologickou poradnou při Apolináři v Praze. Člověk si dá práci se striktní dietou, užívá si, že všechna měření jsou tabulková a správná, donekonečna si doktoři potvrzují, že je vše v pořádku nekonečnými a dokolečka opakovanými měřeními. Několikrát se opakuje, že kompenzovaná těhotenská cukrovka rovná se normální těhotenství. V Krnově to však žádný z doktorů neakceptuje.
Ke stravě...
- klobouk dolů, co bylo uvařeno, bylo chutné a téměř domácké. Obzvláště polévky byly vydařené. I vizáží typicky nemocniční rybí filé se dalo nejen pozřít, ale dokonce překvapilo příjemnou chutí
- ze svačinek už ale radost taková nebyla. Všechny ochucené pomazánky obsahovaly zvýrazňovač chuti glutamát sodný, který je známý svou neurotoxicitou a dorazivší paštika byla až ukázkově nevhodná. Je dnes pochopitelně težké najít takové relativně levné a vhodné potraviny, ale než takhle, to už je lepší dostat jen obyčejnou lučinu a třeba zeleninovou oblohu. Utopické přání je dostat příště rohlík s mističkou udělané pomazánky. Druhá varianta byla pro kojící matku nevhodné citrusové ovoce. Tož, když už jsou doktoři pedanti, tak na vše přece, strava je důležitou součástí zdraví a ta kvalitní je mnohdy levnější než tuny prášků. Jen pojišťovny to nehradí.
K doktorům...
- měli jsme za to, že jisté zajiskření jsme nechali v ordinaci a dál se s námi nepotáhne. Občas se zdálo že ani ne.
- Osobně bych rád jako chlap viděl vaši spokojenost s velkou toaletou pokud by vám někdo stál před dvířky a co minutu klepal s dotazem jestli už jste, případně to v mezidobí mezi klepáním komentoval. Nejlépe, pokud by to byla nedočkavá sestřička, která by vás po každém zaklepání vyzvala ať se laskavě zvednete, že musí zkontrolovat jak jste postoupili. Protože asi takhle absurdně rušivé to vaše doktorské prohlížení je.

Konec dobrý, všechno dobré. Pokud byste rádi rodili v klidném a útulném prostředí, chcete aby o vás personál věděl a pečoval, rádi byste se nepřesouvali mezi odděleními přes půl nemocnice a chcete být neustále se svým miminkem, pak by pro vás Krnovská porodnice mohla být dobrá volba.

Odpovědět


Poznatky z Krnova, část 1. před porodemKopečtí 24.01.2015 19:25

Se ženou jsme se rozhodli podělit se se světem o poznatky z Krnovské porodnice a doufáme, že to pomůže oběma stranám :) Nic z níže uvedeného není myšleno ve zlém a je to doufáme pravdivé a věcné konstatování faktů.

1. Pro uvedení do kontextu něco málo o nás a našich přáních:
Po pečlivém prostudování toho co nás čeká a absolvování předporodních kurzů v A-Centru v Praze, jsme se rozhoupali k pečlivějšímu výběru porodnic. Chtěli jsme, aby byl porod co nejpřirozenější, bez zbytečných zákroků a přemlouvání jen pro papír, nebo protože je to zaběhnutá praxe.
Jako vysokoškolsky vzdělaný elektrotechnik neberu na lehkou váhu vliv elektromagnetických polí na lidský organismus, moje žena (taktéž technicky vzdělaná) mě podporuje. I z tohoto důvodu jsme si přáli minimalizovat počet a dobu vyšetření ultrazvukem (což je i tzv.monitor) [1] po celou dobu těhotenství a obzvláště v kritických momentech. Naše přání neprosazujeme nijak fanaticky a pokud to bylo k vyšetření nutné, svolili jsme.
Stejně tak pro nás bylo důležité aby žena mohla měnit polohy v podstatě v jakékoliv době porodní a nebyla striktně vázaná předpisy typu 2.doba porodní = porodnické křeslo/lehátko/postel.
Neméně důležitý je pro nás tzv. bonding.
Porodnici v Krnově jsme si vybrali nejprve proto, že je to jediná malá baby-friendly porodnice v dojezdové vzdálenosti od Ostravy. Po úvodní prohlídce (rozhodně absolvujte!) se nám zalíbila i vstřícným a milým personálem (nám blízkým mluvou i smýšlením), příjemně působícími prostory a to včetně porodních sálů a ubytovacích prostor, ve kterých jsme neměli takový ten "nemocniční" dojem.

2. Porodnice v Krnově:
! Objednejte se předem k prohlídce porodnice pod vedením milé vrchní sestry
- přijímají běžná těhotenství, respektujte, že nejsou vybaveni na život-ohrožující rizikové porody
POZITIVNÍ FAKTA:
- v rámci možností podporují přirozený porod
- propagují a podporují bonding
- považují za normální nerušit rodičku a umožnit jí volný pohyb a všemožné úlevové polohy, radí jí tyto metody použít
- umožňují porod s dulou, partnerem i oběma (radí nenutit se do ničeho a řádně promyslet koho tam opravdu potřebujete a chcete)
- nikde to nebylo výlučně zmíněno ani řečeno, ale postupně vyplynulo, že nepovažují za normální dělat zákroky bez vědomí a souhlasu pacienta. Toto je důležité vědět předem pokud se, stejně jako my, obáváte Hamiltonova hmatu [2] při vnitřním vyšetření, který v některých zařízeních občas provedou bez upozornění či souhlasu pacientky. Mohli jsme si oboustranně ušetřit některé situace a diskuze.
- podporují porod do vody. Vana je prostorná akorát, nečekejte vířivku, ale normální hezkou vanu. Je v tom větším ze dvou porodních sálů. Porod do vody zde ale není rozhodnutí okamžiku a předchází mu jistá opatření a je potřeba se o to předem zajímat a vyptávat se. Jaká jsme se ale do detailu nedozvěděli a pokud se budete ptát laxně jako my, dostanete i laxní odpověď.
- miminko lze změřit a zvážit až mnohem později a pokud je zdravé, neputuje z Vaší náruče
- vše ostatní (ambulantní porod, kanyla, tlumící látky, atd.) je otevřeno k diskuzi, obecně se přiklánějí k přírodnější cestě, ale zdůrazňují že jen v případě, že jde vše správně a bez komplikací (viz níže monitor)

DISKUTABILNÍ FAKTA:
- vyžadují monitor (kontinuální Dopplerův echokardiograf) a to jak při předporodní péči/poradně tak i u porodu. Vyžadovaná doba je běžně 20minut (u porodu co hodinu), pokud hodně poprosíte dá se zkrátit na 15minut. Nemá smysl smlouvat či odmítat reversem, i když to samozřejmě jde, je to jednou z podmínek k přijetí ústní dohodou. Jde v podstatě o vlastní právní ochranu porodnice, mít černé na bílém záznam o stavu pacientky a plodu. Důvodem jsou prý nezodpovědné pacientky, které zatajovaly zdravotní stav jen proto, aby mohly rodit přirozeně. To se ne vždy povedlo a pak místo aby vinily sebe, vinily okolí. Takto vysvětlený požadavek je pochopitelný, zvlášť ve stínu některých událostí.
Dle mého názoru by ale personál mohl být vstřícnější k diskuzi na toto téma, případně lépe - pokud by měl rozváženu jakousi střední cestu, která by více méně uspokojila obě strany. Tedy něco jako úvodní záznam pro posouzení stavu při převzetí do péče, v případě žádných komplikací a normálního průběhu mít připravenu adaptibilní variantu monitoru, která by měnila nutnost jej absolvovat, jeho pravidelnost a dobu měření v závislosti na stavu rodičky a plodu a minimalizovala tak jeho použití na nezbytně nutné, ne preventivní a stereotypní [viz 1].
V případě monitoru během porodu má mnoho párů, včetně nás, starost, zda nebude aktuální situace personálem vyhodnocena jako riziková a nezmění se porod v řetězec zákroků. Naráží se přitom na fakt, že monitor je nástroj poradní, nikoliv vyšetřovací, jako každý přístroj má jistou chybu měření, kterou lze navíc ovlivnit polohou matky či nesprávným umístěním sond a jehož výstup se vyhodnocuje nejednoznačně [3].
- považují nástřih hráze za v pořádku a nebojí se jej obhájit. Doufáme, že v ojedinělých a opodstatněných případech. Lze odmítnout v porodním plánu.
- prokapání očiček Ophtalmo-septonexem je na reverz
- stále ještě myslí v "kdyby" (ale upřímně - který doktor ne) i když je šance na "kdyby" mizivá. Možná kdybychom se znali vzájemně lépe, "kdyby" věty by odpadly. Snad v budoucnu.

[1] Doppler Ultrasound in Obstetricks and Gynecology, ed.by Dev Maulik - Mj. snad nejrozsáhlejší, ne-li úplný přehled vědeckých studií, jejich poznatků a závěrů z nich ohledně použítí ultrazvuku ve zdravotnictví.
Velice stručný závěr: ultrazvuk je jako jedna z mála vyšetřovacích metod neškodný, v žádné studii vedené na lidech se nepodařilo prokázat jediný škodlivý efekt, zato přínos je enormní.
Doporučení (str. 107-108) a závěr však je (!) používat jej na co nejnižší výkon, po co nejkratší dobu z důvodu, že neexistuje jediná dlouhodobá a dostatečně rozsáhlá vědecká studie vedená na lidech, která by prokázala jeho neškodnost v dlouhodobém měřítku (tak jak se vyskytuje např.v ČR). Z tohoto důvodu se také nedoporučuje jeho využití v běžné praxi při preventivních prohlídkách. URL: https://books.google.cz/books?id=GCyoyrTgbAMC&pg=PA464&lpg=PA464&dq=doppler+ultrasound+in+gynaecology+maulik

[2] Hamiltonův hmat. URL: http://cs.wikipedia.org/wiki/Hamiltonův_hmat
[3] Doporučení WHO, zkrácená forma, poslední odstavec, str.16, URL: http://www.aperio.cz/data/1/WHO_Pece_v_prubehu_normalniho_porodu.pdf

Odpovědět


Re: Poznatky z Krnova, část 1. před porodemKopečtí 24.01.2015 20:17

PS: Pevně věříme, že náš příspěvek pomůže trochu demystifikovat a odškatulkovat Krnovskou porodnici. Všichni, se kterými jsme se setkali, jsou milí profesionálové u kterých nemusíte číhat na "podpásovky" a kteří si zaslouží úctu za lidský přístup a podporu normálních porodů v rámci možností v ČR. Byla by škoda, kdyby jim lidé znechutili jejich práci dohadováním se o něčem, co neovlivní.

Naši důvěru si získali a těšíme se, co všechno s nimi u porodu vyzkoušíme :) (mají aromalampy, stoličky, míče, kdeco na co si vzpomenete)...

Odpovědět


Děkujeme:)Lozertovi 08.08.2014 11:52

Děkujeme krnovské nemocnici, že nám umožnila porod podle našich představ. Velmi příjemné prostředí, profesionální a vstřícný personál. Ochotné sestřičky i lékaři, se vším poradili, pomohli, žádný pocit stresu. Doporučujeme. Lozertovi

Odpovědět


Slza v okuNikol 23.05.2014 12:21

Ahojte maminky, těhulky, rodičky... :) Se slzami v očích jsem četla vaše nádherné příspěvky. Jsem na začátku těhu a už tak koukám kde rodit. Chci rodit do vody a díky vašim příspěvkům jsem už napevno rozhodnuta. Bude se jedna o druhý porod a snad to bude vše tak super, že tento zážitek prožiju a půjdeme všichni tentýž den domů

Odpovědět


krásný přirozený ambulantní porodGabča 11.05.2014 15:56

Rodila jsem v Krnově v dubnu 214 a jako prvorodička mám ty nejkrásnější vzpomínky. Porod byl naprosto bez zásahů, vedený naší PA, prostředí nádherné, intimní a příjemné. Místí PA milé a vstřícné. Naprosto respektovali vše, co jsme měli v našem porodním přání. Po 4h od porodu jsme jeli domů, miminko zdravé a já jsem bez šití a bez jediného škrábnutí. Krnov můžu jen doporučit a při dalším porodu si zase ráda "zajedu" až z Olomouce. :-)

Odpovědět


infoinfo 23.11.2013 08:58

Facebook - porodnice Krnov:
https://www.facebook.com/pages/Porodnice-KRNOV/265252450281407?fref=ts

Odpovědět


DoporučujemeLucie 03.11.2013 16:06

Ráda bych se připojila se svojí zkušeností z krnovské porodnice.
S partnerem žijeme v Brně, ale miminko se nám narodilo právě v Krnově. Tuto porodnici jsem si vybrala na základě doporučení duly a informací z internetu. Po osobní návštěvě jsme byli přesvědčeni, že toto je místo, kde chceme, aby se naše malá narodila. Příjemným prostředím počínaje a usměvavými a ochotnými sestřičkami konče. Důležitým kritériem bylo, že vše o co v jiných porodnicích musíte žádat v porodních plánech, bylo tady zcela běžné a já jsem věděla, že nebudu muset nic a nikoho "hlídat", aby dělal tak jak já chci.
Byl to můj první porod, navíc císařským řezem (plánovaným) a byla jsem maximálně spokojená. Od příjmu se mi pořád někdo věnoval, všechna vyšetření probíhala v klidu, bez stresu. Paní doktorka mi všechno pečlivě vysvětlila a sestřičky mi neustále dodávaly klid a odvahu. Dokonce i pan primář, který operaci vedl, se se mnou přišel seznámit.
Na sále se mnou mohl být partner po celou dobu, miminko jsem dostala asi po 5 minutách nejnutnějších vyšetření na prsa, na pokoj pak malou nesl partner, kde jsem ji pak zase měla já. A vlastně jsme ji pak už měli (máme :)) pořád u sebe.
Po celou dobu pobytu jsme měly maximální péči sestřiček. Měla jsem problém s kojením, ale díky nim úspěšně kojím.
Tuto porodnici opravdu velice doporučuji všem maminkám, které chtějí rodit v příjemném a klidném prostředí, kde o ně bude výborně postaráno a kde jim vyjdou vstříc.
Lucie Bendíková, Brno

Odpovědět


infoporodnice 12.06.2013 16:39

https://www.facebook.com/pages/Porodnice-KRNOV/265252450281407?fref=ts

Odpovědět


přirozený, příjemný ambulantní porodklára 20.04.2013 12:14

Budoucí maminky, pokud zvažujete, kterou porodnici vybrat, kde s vámi budou jednat, diskutovat, vysvětlovat, nechovat se povýšeně, ba naopak lidsky, zkrátka vás respektovat a ne nutit do rutiny, doporučuji Krnov. Chtěla bych napsat, že komunikace, přístup a hlavně praxe jsou na vysoké úrovni. Já mám zkušenost velice příjemnou, porod do vody, v klidu, v pohodě, bez zásahů, porodní plán byl naprosto respektován, zhruba po 3 hodinách jsme sli domů. Chtěla bych poděkovat PA Šárce a dětské sestře Marušce za jejich naprosto vstřícný, lidský, prostě normální přístup k nám všem.

Odpovědět


Přirozený porod bez zásahů a v soukromíanetaeva 09.04.2013 17:57

Rádi bychom tímto poděkovali celému týmu zdravotníků, lékařů a sester Gynekologicko - porodnického oddělení krnovské nemocnice a to především za to, že nám bylo umožněno přivést na svět našeho prvorozeného syna plně dle našich představ. Porod byl přirozený, bez jakýchkoliv zásahů, plynulý, personál absolutně respektoval porodní plán, naše soukromí, požadavek na přítmí atd. A i když v onen den bylo v porodnici velmi rušno a sály zažily hned několik porodů, vyšli nám vstříc a protože jsme byli mimo krnovští, zajistili pro nás flexibilně nadstandardní apartmán, kde jsme se mohli ubytovat jako celá rodina. Naše velké díky patří zejména zást. primáře, p. MUDr. Vančovi a vrchní sestře Petřekové za skutečně ojedinělý alternativní a osobní přístup, a za umožnění alternativního porodu. A protože jsme byli velice spokojeni u porodu našeho prvního dítěte, a tak i přesto, že jsme se mezitím přestěhovali z Ostravska do Brna, plánujeme letos v červnu rodit opět v Krnově. Děkujeme a těšíme se na další shledání! Aneta, László a Matyas Varga

Odpovědět


Super porodniceRomana 03.12.2012 14:34

2.11.2012 se nám v krnovské porodnice narodila dcera. Nemůžu si na nic stěžovat, spíš naopak. Chtěla bych poděkovat porodním asistentkám, doktorům a hlavně novorozeneckému oddělení, protože jejich starost o miminko byla úžasná. Všem doporučuji!

Odpovědět


Krnovská porodnicespokojená maminka 31.10.2012 10:37

V Krnovské porodnici jsem letos rodila již potřetí. Mé první dvě děti jsou již odrostlé, takže mohu porovnat péči, ochotu, možnost alternativních postupů a v neposlední řadě možnost bondingu a kontaktu dítěte ihned po narození. Porod dcerky naštěstí probíhal bez větších problémů, i když ke konci byl trochu dramatický, nebot´nás maminek, které se rozhodly rodit bylo více než kapacita porodních sálů. Porodní asistentky byly velmi pohotové, situaci zvládly bez komplikací. S Natálkou jsme byly ihned po porodu spolu i s tatínkem a možnost bondingu a společného pobytu je nenahraditelná. Proto především porodním asistentkám, ale také veškerému personálu velmi děkuji za vstřícnost i v takto stresovém povolání.

Odpovědět


porodni asistentkysnehurka 14.10.2012 11:48

Dne 30.6 2012 se mi narodila ceruska Nikolka...musim napsat ...ze prubeh prijeti do nemocnice v poradku ....sepsali se papiry a slo se na pokoj.....ale co se delo pak to je moje zkusenost ,ze opravdu kdyz chytnete mrchu za porodni asistentku tak jste v pytli....mela jsem u sebe penize na epidural ...hned u prijeti ano budete ho mit mi zdelila doktorka....prisla jsem o vykendu vecer ...ve spatnou dobu....mela jsem takovou malickou blondynku za porodni asistentku....prosila jsem ji o epidural nepichla mi ho ...ze to mam vydrzet.....takove peklo ,co jsem si musela zazit diky ni ...bych nikomu neprala....takova svine by nemela asistovat ani zviratum u porodu netak zenam....jak je mozne ze si to muze dovolit ...je znamkou toho,ze si sestry delaji co chteji ,kdyz v dohledu nejsou doktori

Odpovědět


Re: porodni asistentkya sedm trpaslíků 21.10.2012 20:46

V Krnovské porodnici jsem rodila již dvakrát, naposledy před 8 měsíci. Vždy jsem byla maximálně spokojená jak s přístupem porodní asistentky a dalších sestřiček tak lékařů. I když byly oba porody zcela rozdílné. První proběhl přirozeně bez zásahů. Druhý musel být bohužel ze zdravotních důvodů vyvolán. Rodila jsem obě děti bez epidurálu. A věřte taky jsem si zažila ( myslím bolest ). S tím ale snad každá maminka, která se těší na své dítě musí počítat. A příroda to zařídila tak skvěle, že po porodu jsem hned na všechnu bolest zapoměla a radovala se z toho, že mám zdravé miminko. A pokud vím tak epidurál se taky u porodu nedá píchat jen jak si maminka umane. A v žádném případě jsem nikdy neslyšela, že by epidurál píchala porodní asistentka. Milá paní nejprve si o epidurálu něco nastudujte. A to, že vám porodní asistentka nepíchla epidurál sama - je právě známkou toho, že si NEDĚLAJÍ co chtějí. Chtěla bych zpětně touto cestou poděkovat celému personálu za skvělou péči během pobytu ve vaší porodnici. Sestřičky jsou profesionálky se srdcem na správném místě. A k dispozici ve dne i v noci. Ještě jednou děkuji a přeji co nejvíce spokojených maminek.

Odpovědět


Re: porodni asistentkyBudlii 10.07.2013 13:57

Sněhurko, co k tomu dodat?? Snad jen to, že byste se mohla nejdřív doučit češtinu a prostudovat si kompetence porodních asistentek. Pro vaši informaci, epidurál může píchnout jen lékař - anesteziolog!
A tvrzení "takove peklo ,co jsem si musela zazit diky ni" si strčte za klobouk. Porodní asistentka nemůže za vaše bolesti, krom toho jste se mohla dovolat lékaře a epidurál případně jinou analgetizaci si domluvit přímo s ním ... Když vám ho doktorka u příjmu schválila, neházejte špínu na sestru, která se drží svých kompetencí!!

Odpovědět


Re: porodni asistentkyKris 31.10.2013 19:07

Sněhurko, jen tak pro informaci, epidurál aplikuje snesteziolog - lékař! Žádná PA to nemůže udělat, třeba byl zrovna u nějaké operace, asi měl něco neodkladného - to nemůžeš vědět a PA spíš u "citlivější" rodičky epidurál uvítá, dopřeje klid i sobě. Ono není nic příjemného poslouchat něčí křik a pláč. To, čemu říkáš peklo, to zařídila příroda, bolest k porodu patří a je jenom na rodičce jak se s ní vyrovná. Ta bolest je přece vyvážená obrovským štěstím a radostí z děťátka. Pokud budeš ještě někdy rodit, pokus se lépe psychicky připravit. Personál porodnice to jistě uvítá. Kristína

Odpovědět


nespokojenostsnehurka 14.10.2012 11:36

Sestry porodni asistentky by meli prehodnotit svoji praci....par jech tam jsou ,co vylozene tam nemaji co delat.....spijou o vykendech ,kdyz doktori jsou na pokojich delaji si co chcou....velka nespokojenost....uz bych do krnova v zivote nesla rodit...

Odpovědět


Re: nespokojenostPavlína 24.10.2012 10:17

Dobrý den, nedá mi to nereagovat na Váš příspěvek. V krnovské porodnici se mi před rokem narodila dcerka, ze zdravotních důvodů císařským řezem - takže jsme v porodnici strávily týden a nemůžu si na nic stěžovat! Naopak po celou dobu se nám celý personál, zvláště sestřičky a porodní asistentky před i po porodu plně věnovaly a jsem jim moc a moc vděčná! Ráda bych měla i druhé dítě a pokud se zadaří, tak rodit budu jedině v Krnově, nikde jinde! Krnov jen a jen doporučuji! a to hlavně právě kvůli sestřičkám a porodním asistentkám a přístupu celého personálu!

Odpovědět


Nadstandartní zážitekTereza 18.08.2012 22:52

Poslední červencový den letošního roku jsme měli možnost s manželem prožít krásné a vyjímečné ráno. Narodil se nám v krnovské porodnici syn. Krnovské porodnici a především porodní asistentce Šárce Janáčové vděčíme za opravdu neobyčejný přístup - byl nám umožněn nádherný, klidný, opravdu přirozený ambulantní porod. Do porodnice jsme přijeli v noci, chlapeček se v naprostém klidu a pohodě narodil do vody po páté hodině ranní. Byla s námi jen PA Šárka. Pan primář, který měl službu, respektoval přání soukromí a jen nahlédl ode dveří. Když jsem musela z vany na lůžko k dalšímu ošetření, dostal synka na holé tělo manžel. Po chvílích jsme si ho předávali a těšili se s ním, mohli jsme si takto užívat vyjímečný čas celé tři hodiny. Teprve po této době přišla sestřička, která našeho chlapečka ošetřila, odešli jsme na kontrolu k dětské lékařce a protože jsme byli oba v pořádku, mohli jsme odjet domů. Jsme za to velice vděční, protože příchod miminka je opravdu vzácný čas a my jsme ho chtěli co nejdříve prožívat spolu s rodinou a našimi dvěma dětmi, které nás doma čekaly. Touto cestou ještě jednou děkuji za vše, hlavě za to krásné soukromí, které jsme měli po celou dobu na porodním sále před porodem i po něm.

Odpovědět


Re: Nadstandartní zážitekiwushka 20.08.2012 17:25

Dobrý den, mohla bych na Vás dostat Terezko mejlíka, měla bych pár otázek :) Děkuji. Nebo mi klidně písněte na iwushka@seznam.cz. Děkuju

Odpovědět


PoděkováníMarkéta 01.02.2012 17:53

Dobrý den, dne 23.1.2012 jsme měli tu čest rodit v Krnovské porodnici.
A i přesto, že jsme díky špatné poloze miminka (kp) rodili císařským řezem nám personál umožnil bonding v průběhu celého císařského řezu "operace" což pro mě, tatínka a myslím si, že i miminko velmi mnoho znamenalo!!!
Proto bych chtěla touto cestou velice poděkovat za ochotu, vstřícnost a následnou péči veškerého personálu, jak na gynekologicko-porodnickém oddělení tak i následně na novorozeneckém oddělení. MOCKRÁT DĚKUJEME ZA PŘEKRÁSNÝ ZÁŽITEK a všem nastávajícím maminkám vřele doporučuji Markéta

Odpovědět


PoděkováníMíša.R. 24.01.2012 20:28

Dne 22.9.2011 jsem porodila syna jmenem eliáš a touto cestou bych chtěla poděkovat, personalu na gyn-porod oddělění hlavně panu Petrovi Vlkovi a porodní asistence Šárce Janáčové za užasný přístup a ochutu při porodu hned po porodu mi eliáška dali na sebe a zkoušely jsme přisáti k prsu celou dobu jsem mohla mit eliáška u sebe Krnov můžu všem jen doporučit měla jsem bezproblemovy porod a pak bych chtela podekovat novorozeneckemu oddělění za skvělou peči o miminko všem doktorum i sestřičkam děkuji vam všem za hezký zažitek z porodu Míša.R.

Odpovědět


SpokojenostRenáta Plouharová 22.12.2011 00:55

v krnově jsem rodila v srpnu 2009, s naprostou spokojeností at už s průběhem porodu, s akceptací porodního plánu, tak i s poporodní péčí. v červenci příštího roku budu rodit podruhé a nedovedu si představit, že bych rodila někde jinde. Mám ke krnovské porodnici plnou důvěru a zvláštním způsobem se tam opět těším.

Odpovědět


porod bez zásahů- doporučuji KrnovLenka 07.10.2011 16:50

Rodila jsem ambulantně s dulou koncem června, chtěli jsme přirozený porod a odchod domů tentýž den. Po vyšetření jsme šli ještě z nemocnice ven, porod byl na začátku a vypadalo to na dlouho. Po necelých dvou hodinách mě ale na poslední chvíli dovezli do porodnice a v minutě se narodilo miminko.Personál do puntíku respektoval můj porodní plán (ten byl v duchu: pokud bude vše OK, nic a nikoho nepotřebuju, nechci a chci jít po odpočinku domů). Vše respektovali od dotepání pupečníku, netlačení mi léků, odchodu placenty, bondingu, atd. Jen z dálky kontrolovali, jsem-li v pořádku, respektovali přítomnost duly a doprovodu. Nechtěla jsem šití natržené hráze, ani s tím nebyl problém (a už o tom ani nevím). Trochu otravné bylo papírování, příjem se sepisoval pár hodin po porodu, ale naštěstí s tím na výzvu počkali a nerušili. Propuštění mě i miminka proběhlo bez scén a trapného vydírání, které je zvykem v jiných porodnicích (vlastní zkušenost). Lékaři i porodní asistentky byli milí a profesionální. Takže kdo chce rodit bez zásahů, tomu Krnov na sto procent doporučuju, i kdyby měl jet z velké dálky.

Odpovědět


poděkováníSoňa H 15.07.2010 10:46

Dobrý den, chtěla bych poděkovat personálu na gyn-porod a novorozeneckém oddělení. Především mé díky směřuje k porodní asistence Šárce Janáčové za úžasnou pomocnou ruku v průběhu porodu, kterou ocenil i můj muž, který si tak odnášel především hezký zážitek. Kdo chcete rodit v Krnově, tak rozhodně doporučuji.s pozdravem Soňa H.

Odpovědět


Velké poděkováníDáša 28.06.2010 16:53

Dne 7.4. 2010 jsem porodila v krnovské porodnici syna Tomáška. Chci touto cestou velmi poděkovat celému personálu gynekologicko-porodnímu oddělení krnovské nemocnice za velmi vstřícný, citlivý, vysoce profesionální přístup a péči, které se mi v Krnově dostalo. Díky porodní asistentce, paní Šárce Janáčové, která můj porod vedla, jsem měla z porodu neopakovatelně krásný zážitek. Poskytla mi veškerou péči, vše mi vysvětlila, o všem mě informovala, zkrátka byla jsem v dobrých rukou. Ihned po porodu jsem měla syna na bříšku a zkoušeli jsme přisání k prsu (bonding).
Pokud preferujete alternativní způsoby porodu – např. porod do vody, na míči apod., i v tomto vám v krnovské porodnici ochotně vyhoví. Velice kladně hodnotím i fakt, že po celou dobu pobytu v porodnici jsem mohla mít Tomáška od prvopočátku u sebe, což v některých porodnicích není až tak běžné.
Příjemný byl i následný pobyt na odd. šestinedělí. Také sestřičky na novorozeneckém oddělení byly velmi ochotné a vstřícné, poskytly mi cenné rady, jak pečovat o miminko a ochotně zodpověděly všechny mé dotazy.
Pokud potřebujete více informací před porodem, zajděte si na exkurzi, které krnovská porodnice pravidelně pořádá, tam vám vrchní sestra paní Petřeková, ochotně poskytne veškeré potřebné informace a provede vás celou porodnicí.
Za sebe mohu porodnici v Krnově a její personál jen doporučit.Díky za nádherný zážitek!

Odpovědět


JSOU PROSTĚ NEUVĚŘITELNÍ !!!jana kadlčková 23.09.2008 10:48

Mohu jen potvrdit slova maminky Magdy! V Krnově jsou prostě neuvěřitelní!Rodila jsem již podruhé koncem května 2008 a stále vzpomínám s láskou na všechny dobré lidi, které jsem tam potkala:-)I když se na mě spousta lidi v mém okolí dívala podivně proč chci rodit tak daleko od místa bydliště, jsem totiž z Ostravy. Navíc jsem před příjezdem do Krnova několik dní pobývala v nemocnici v Ostravě- Vítkovicích, kvůli vyšším ozvám miminka, kde mě drželi skoro násilím a chtěli mi vyvolávat porod asi dva týdny před termínem. Nakonec jsem odešla na reverz a spolu s přítelem a dulou Zuzkou jsme jeli ještě téhož dne do Krnova. Kde vše zkontrolovali a chtěli mě pustit domů!Jelikož jsem, ale byla strašně unavená hlavně psychicky, zůstali jsme přes noc všichni v klidu a míru v jednom pokoji:-)a já pak ještě celý týden, protože to vypadalo, že miminko se vyklube každým dnem a navíc se mi domů vůbec nechtělo!Přijímal nás Dr. Havlík někdy kolem půlnoci a pořád vzpomínám na to jak byl milý a jak jsem se cítila dobře, jak ze mě spadly všechny obavy a pochyby neboť ve Vítkovicích mi bylo několikrát řečeno, že miminko může umřít ani o tom nebudu vědět apod.:-( Rodila jsem nakonec 6 dní po termínu, porod mi vyvolávali, protože se pořád nic nedělo:-(Za hodinu po zavedení tablety mi začaly kontrakce a za další hodinu a půl byl Daniel na světě:-)Byla to rychlost, takže tatínek málem nestihl fotit, když se malý narodil a dula Zuzka stihla přijet až po porodu:-(Ale bylo to úžasné a na rozdíl od prvního porodu v Ostravě-Zábřehu před skoro 9 lety vím, že jsem byla u toho:-)Léky proti bolesti mi nestihli dát,protože jsem o ně žádala zrovna v době kdy už se mimčo dralo ven:-)Žádný nástřih ani natržení, miminko po narození bylo na mém bříchu.Krása:-)Konečně vím jaké to je rodit v klidu a pohodě, bez zbytečných zásahů a stresů!Veškerý personál byl velice příjemný a vždy ochotný. Sestřičky pomáhaly s kojením, ukazovaly, vysvětlovaly, připadala jsem si v této porodnici jako ČLOVĚK!!!A to je ten veliký rozdíl proti jiným zařízením. Ještě jednou VŠEM v této porodnici děkuji za takový krásný přístup a za to, že jsem mohla prožít tak pohodový porod a dobu před a po porodu taktéž.Šťastná maminka Jana,tatínek Martin a Daniel Sebastian 30.5.2008 :-)

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Krnov

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png