Aperio

Diskuse

Porodnice Kolín

Příspěvků: 4


zklamáníÁja 06.05.2010 01:21

Já jsem rodila v Kolně před necelým rokem. Předem jsem si prošla všechny možné komentáře, vesměs pozitivní, absolvoval předporodní kurzy a musím říct, že mně realita dost zaskočila. Začalo to tím, že manžela hned po příjezdu do porodnice vyhodili s tím, že už je tam lidí dost a že mu zavolám až budu na sále...a kdy tak budu rodit? to prý neví ani pánBůh. porodní asistentka zrovna příjemná nebyla. Pan doktor byl ohleduplný, ale za celou dobu porodu mi neřekl nikdo nic, jenom jsem musela ležet bez nutí na zádech (!) a čekat. Dočkala jsem se aspoň manžela, který se mnou strávil posledních několik hodin na porodním sále. to už mi bylo opravdu zle, ale nikdo si mně mc nevšímal, jenom mi občas něco píchli do žíly. Že jsem měla celoudobu komplikace jsem se dozvěděla až teprve po 12 hodinách, když se mě rozhoda lékařka operovat. To už jsem měla potíže s dýcháním a miminko mělo namále. Sekce proběhla velmi rychle a oba jsme po ní byli vpořádku, bez jakýchkoliv potíží. Strávila jsem jeden den na "JIP" kde se o mně opět nikdo nestaral a miminko jsem viděla poprvé když mi ho přinesla sestra na kojení 5 hodin po porodu. prostě ho položila na postel a odešla. Nevím jak dlouho jsem ho měla u sebe, protože jsem byla tak vyčerpaná nebo zfetovaná že jsem během té doby několikrát usnula, první přisátí jsme sami nezvládli a pomoci se nedočkali. Na novorozeneckém už to naštěstí bylo lepší, i když i tam měly sestřičky občas "nálady". Hlavně jsem ocenila že za mnou mohla návštěva v jakoukoliv dobu. To mi první dny moc pomohlo.
Nejsem si jistá, jestli s příštím dítětem pojedu znovu do této porodnice.

Odpovědět


Raději ne!!J.Moravcová 14.03.2010 09:39

Je mi 35 let, čekám své druhé dítě a rozhodla jsem se pro porod v Havlíčkově Brodě poté, co v porodnici v Kolíně rodila moje sestra své první dítě. A to já sama bydlím vedle nemocnice, takže bych to měla kousek. Nejprve ležela na rizikovém v 1.patře, kde zřejmě nikomu nic neříká lidský přístup. Něco tušit začala už tehdy, když její spolupacientce praskla voda, ta stála v bolestech u postele, rozdejchávala to a setra ji přinesla koště s tím, aby si to vytřela. Nakonec to fakt naštvaná sestra musela vytřít sama, ale štěkla na ni, ať si vezme tašku a jde na sály. No a pak druhý den ráno dostala bolesti moje sestra. Oznámila to na sesterně, ale prý to nebude tak horký, tvrdila velmi zaměstnaná sestřička. Nakonec ale vše dobře dopadlo, sice bez klistýru, protože to bylo narychlo (v půl 7 večer!!!), jelikož dole se asi ohledy na bolesti neberou, když neřvete jak hysterka, a když se konečně dostala na vyšetřovnu u sálů, už rodila. Rodila, nerodila, pan primář poznal, že něco není v pořádku a provedl císaře, protože miminko se tlačením škrtilo na pupeční šňůře a narodilo se přidušené, takže resustitace, ale nezanechalo to žádné následky, je to kluk jako buk. Na šestinedělí problémy s kojením, dokola opakovaná věta...se rozkojíte!!!... a kluk řval hlady celý pobyt v nemocnici, ale i doma, protože moje sestra se opravdu chtěla rozkojit, bohužel dva měsíce poté musela začít dávat umělou stravu, ale malýmu to určitě nevadilo:-). Takže takhle, na porodním a intenzivce prý fakt super, tam se Vám každý snaží pomoci, ale obloukem se vyhněte rizikovému a šestinedělí. Já bych si to asi líbit nenechala, ale protože před, při a po porodu chci být v psychické pohodě a mít radost z miminka, tak do Kolína si lehnout určitě nepůjdu. A sestra při druhém dítku taky rozhodně NE!

Odpovědět


Re: Raději ne!!J.S.H 25.02.2012 20:05

Takovou jednu doma mám taky...Děvčata moc to prožíváte,rodily před vámi a budou i po vás,tak nebuďte tak citlivé...ani mě nevadilo kde budu rodit,jen jsem věděla, že děti chci a vím, že to něco obnáší i když mě nikdo neporadil.. Vše jsme zvládly sami bez komentářů pár hysterek,které jsou takové i v reálném životě, ne jen v těhotenství...vím o čem mluvím,dcera je také takovými komentáři ovlivněna..už nemluvím a ať rodí třeba ve stodole...jen když budou zdravé..Ona i dítě

Odpovědět


Re: Re: Raději ne!!Kateřina 04.05.2014 09:52

Dobrý den po dvou letech, nevím, jestli si ještě dotyčné můj příspěvek k diskuzi přečtou, ale nedá mi to nereagovat...

Po své zkušenosti souhlasím s paní Moravcovou a paní J.S.H. chci jen říct, že přesně s takovým přístupem ovce, která po sobě nechá šlapat jen proto, že ostatní taky, se u nás nic nezmění! Chtěla bych Vás vidět, kdyby jste v restauraci rozlila pití a servírka po Vás mrskla hadrem a řvala na Vás, ať si to po sobě koukáte uklidit, mlčela by jste? Asi těžko...zdravotnictví je služba jako každá jiná, platíme daně a zdravotní pojištění, a navíc v těch situacích, kdy je Vám zle a jde o život, je právě slušný a lidský přístup součástí úspěšné léčby, či služby. Bohužel i z mého okolí vím o několika případech, kdy neslušné chování a lajdácké jednání jednotlivých lidí ve zdravotnictví vedlo ke zbytečným komplikacím a máme si říct - no, přežili jsme to, buďme vděčný, příště to třeba vyjde zase...skutečně? Právě pokud Vám jde o zdraví dcery a vnoučete, měla byste se zajímat o to, jak se k ní kde zachovají. Proto i já radši pojedu druhé dítě porodit do sto kilometrů vzdálené porodnice, kde se ke mě a mému dítěti budou chovat slušně a jako k člověku a ne jako ke hmyzu, který je obtěžuje. Přeji Vám jen dobré a doufám, že máte zdravou dceru a zdravé spokojené vnouče.

Kateřina

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Kolín

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png